Момиче и момче иначе.......

  • 6 452
  • 125
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 72
Приказките са "Господ дарява с момичета тези, които обича", ако са момчета "Майката жива да я ожалиш". Ако се роди момиче по-старите баби казват "е, нищо другия път" . Мен такива приказки не ме дразнят.  
Свекървата казва на зълва ми "Ех, ако беше сигурно, че второто ще е момиченце веднага да раждаш"  #Crazy. На мен така не ми се говори, защото ще има замразена свекърва с поглед.
Пак за зълвата, но този път от нейната свекърва. Та въпросната жена има двама сина. Била проклела снахите си да имат само момчета, че да разберат какво е да не те погледне детето #Crazy #Crazy #Crazy. Не бих казала, че е изоставена от синовете си. Глупости колкото си искаш. Тя дори се изявява и като ясновидка. Беше казала, че ние ще имаме момиче. Е, първото е момче. Веднъж направи някакъв коментар за бебето, което чакаме. Не чух добре, но беше нещо от сорта, че пак ще е момче и голям зор ще видим  #Crazy #Crazy #Crazy. Луди хора. Нея какво я е грижа все едно тя ще ми гледа децата. Пък и аз раждам личности, а не майкогледачи.
Преди да родя Калоян имах някакви претенции за пол. Сега, когато съм майка нямам никакви. Децата са дар Божии - момчета или момичета, най-важно е да са живи и здрави, а колкото повече толкова по-добре (е, аз ще се огранича с две Wink).

# 76
  • Мнения: 3 621
Децата са си благословия независимо дали са момчета или момичета , моя баща винаги е искал да има дъщери, щастлива съм че имам сестра , има неща които немога да споделя и с майка ми , но с нея мога ... моя мъж също се надяваше да имаме момиченце, ама чакаме момче да ни е живо и здраво само това искам ...
Помислете си за тези жени които по една или друга причина немогат да имат деца ... те биха дали и живота си за каквото и да е дете , момче или момиче ...

# 77
  • София
  • Мнения: 448
Боже,не съм вярвала,че все още битуват в главите на някои хора такива глупости ooooh!
Аз пък чакам и второ момченце,да се гръмна ли?!
Колко семейства отчаяно искат деца,дават мило и драго,а не става...Каквото дойде, да е добре дошло!

# 78
  • Мнения: 137
и още нещо!
казват,че който има момиченце, е вечерял с Господ!
ти очевидно си го сторила 2 пъти!  bouquet


 Що за глупост е това! В момента имаш предвид, че е по-добре да имаш момиче, така ли?

А пък това като прочета, че някоя искала момиче и се видяло на ехографа, че е момче и се почва - "Сега пък да няма да го хвърля"   #Crazy То остана и да го хвърли, що за мисли в ума на една бъдеща майка!

# 79
  • Мнения: 674
Много си права. Такова мислене имат много хора. Ограничени и остарели.
Аз исках момче и след това момиче. Родих момиче и съм най-щастливия човек от това. Съвсем няма да съжалявам, ако следващото е момиче. Каквото дойде. Само да са живи и здрави.

# 80
  • Мнения: 748
..И дори наскоро моя приятелка -майка на син ми каза"Не мога да си представя да гледам момиче..."
е това направо е смахнато. ooooh! тя замисля ли се какво би било ако нейната майка си е казала така, когато я е родила?

# 81
  • София
  • Мнения: 819
и още нещо!
казват,че който има момиченце, е вечерял с Господ!
ти очевидно си го сторила 2 пъти!  bouquet

Хм, една комшийка на баща ми от входа пък като разбра, че си имаме момиче и ми каза: Господ, който го обича, му дава момиче! Ти си щастливка! Heart Eyes
А мъжа ми запушва устите на злобарите като им казва, че е художник, затва имаме принцеса-глезла на тати Mr. Green

# 82
  • София
  • Мнения: 545
И мен ме дразнят хората, имам едно момче, очаквам второ и всеки, който разбере казва, "Е, нищо третото ще е момиче!"  ooooh!

# 83
  • Мнения: 6 390
Темата е точно по вкуса ми в момента  Close Mr. Green
В събота щъкат децата в двора на съседката - тя майка на две момчета - голяяяма работа, ама още не знаех  Mr. Green
Пита тя дъщеря ми дали иска братче или сестриче
Аз я прекъсвам, че не сме й давали избор, просто сме си направили пак момиче
И тя  Shocked много съжалявам - ми вика  Rolling Eyes
А аз - Защо  newsm78
тя  - Амиии, ми той мъж ти не искаше ли наследник вече да има Outta Joint
аз - ми какво му пречи друг път да го има
тя - ааа значи не свършвате при втори номер, ще давате докато се роди момче - ааа
 hahaha hahaha - голям смях следва
аз  - абе не знам ние кой номер ще имаме, нито до кой ще караме, ама те мъжете до 60г. най-малко могат да си работят по въпроса за наследника, нали така  Mr. Green
тя -  Shocked Еййй деца я бягайте от водата...
И повече дума не обели по темата...

Преди седмица, майка която чака 4.то, има 1.момиче и 2.момчета, сега пак момиче, пишем си по скайпа, казвам й
аз - йупиии ще имаме момиче...
тя - олееее...
аз - какво бе
тя - амиии ти не съжаляваш ли  Shocked ooooh!
аз - че защо newsm78
тя - ами пак момиче  Tired
аз - ами не, даже се радвам... ти съжаляваш ли че имаш момиче, и сега пак момиче
тя - а нее, при мен идеално, че момичета и момчета ще са по равно в стая... ама той бащата не искаше ли наследник да си има
аз - ми не съм го питала... ама му светнаха очите като му казах пак дъщеря татенце ще имаш  Mr. Green
и бързо бързо приключихме разговора, от тогава не сме се чували... Crossing Arms

А собствената ми майка, като се прибрахме първия път от родилното, и тя дойде да види - за пръв път бебето, прегръщаме и ме тупа по рамото
- Нищо маме, другия път ще е момченце  ooooh! Crazy

# 84
  • Мнения: 750
И при нас  е така... Ние с мъжа ми много се радваме, че имаме две момиченца. Те са нашата гордост и правени с много любов  Hug А неговите родители и двата пъти като им съобщихме, че ще са момичета, ореваха света. Даже на изписването не дойдоха  #Crazy
Честно казано, вече не ми пука ...Който има някакви претенции да ляга и да си прави момчета.

# 85
  • София
  • Мнения: 819
Ели, супер, много се радвам за вас  bouquet И даже завиждам Embarassed

# 86
  • София
  • Мнения: 819
И при нас  е така... Ние с мъжа ми много се радваме, че имаме две момиченца. Те са нашата гордост и правени с много любов  Hug А неговите родители и двата пъти като им съобщихме, че ще са момичета, ореваха света. Даже на изписването не дойдоха  #Crazy
Честно казано, вече не ми пука ...Който има някакви претенции да ляга и да си прави момчета.

После да не съжаляват само, че внуците им не ги искат newsm78

# 87
  • Мнения: 750
Вече съжалиха 1000 пъти  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 363
Темата е точно по вкуса ми в момента  Close Mr. Green
В събота щъкат децата в двора на съседката - тя майка на две момчета - голяяяма работа, ама още не знаех  Mr. Green
Пита тя дъщеря ми дали иска братче или сестриче
Аз я прекъсвам, че не сме й давали избор, просто сме си направили пак момиче
И тя  Shocked много съжалявам - ми вика  Rolling Eyes
А аз - Защо  newsm78
тя  - Амиии, ми той мъж ти не искаше ли наследник вече да има Outta Joint
аз - ми какво му пречи друг път да го има
тя - ааа значи не свършвате при втори номер, ще давате докато се роди момче - ааа
 hahaha hahaha - голям смях следва
аз  - абе не знам ние кой номер ще имаме, нито до кой ще караме, ама те мъжете до 60г. най-малко могат да си работят по въпроса за наследника, нали така  Mr. Green
тя -  Shocked Еййй деца я бягайте от водата...
И повече дума не обели по темата...

Преди седмица, майка която чака 4.то, има 1.момиче и 2.момчета, сега пак момиче, пишем си по скайпа, казвам й
аз - йупиии ще имаме момиче...
тя - олееее...
аз - какво бе
тя - амиии ти не съжаляваш ли  Shocked ooooh!
аз - че защо newsm78
тя - ами пак момиче  Tired
аз - ами не, даже се радвам... ти съжаляваш ли че имаш момиче, и сега пак момиче
тя - а нее, при мен идеално, че момичета и момчета ще са по равно в стая... ама той бащата не искаше ли наследник да си има
аз - ми не съм го питала... ама му светнаха очите като му казах пак дъщеря татенце ще имаш  Mr. Green
и бързо бързо приключихме разговора, от тогава не сме се чували... Crossing Arms

А собствената ми майка, като се прибрахме първия път от родилното, и тя дойде да види - за пръв път бебето, прегръщаме и ме тупа по рамото
- Нищо маме, другия път ще е момченце  ooooh! Crazy

е ти направо ме разби!!!

# 89
  • Мнения: 6 390
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
ъха Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Пети
 ooooh! не мога да те позная  Mr. Green

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 14:04 от Eli_cz

Общи условия

Активация на акаунт