Баба Марта бързала, на Габровчето мартеничка вързала

  • 16 170
  • 280
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 631
Със закъснение ...Честит Рожден ден на РАЯ да е жива и здрава много да радва мама и татко.
Прочетох че ИваП / на латиница/ сумира мнения за трети сливици ....
Значи на големия ми син третата сливица започна да му прави проблеми общо взето на около 6г , но имаше симптомите / хъркане спане с отворена уста и преди това от към 5годишен но тъй като не се разболяваше не сме я пипали/ НО той започна на 6г училище и какво ми направи най сериозно впечатление .... първо започна да боледува доста често със симптоми трудно минаваща да не кажа постоянна хрема, Т , и така нареченото зачервено възпалено гърло и стоеше вече постоянно с отворена уста като риба, но най страшното е АЛАРМИРАМ всички чиито деца имат подобни проблеми да внимават именно за следното децата в един момент започват да не чуват ..... слуха им намалява забелязва се приемерно детето необичайно започва да усилва телевизора като му се говори недочува или започва моля моля моля ..... не се прави да знаете ! няма болка в ушите .... картинката е скрита ...... дори може да не забележите че е започнало да недочува защото понякога се засяга само едното ухо и детето си чува добре с другото ......
това с ушите е вследствие от третата сливица в евстахиевите тръби които са от гърлото към ушите или обратно се натрупва един секрет който е зад тъпанчевата мембрана който директно вреди на слуха като уврежда тъпанчето и така наречените слухови костици с които всъщност чуваме..... този секрет се задържа, отлага защото постоянно възпаленото гърло уголемена трета сливица притискат и запушват евстахиеите тръби и не може да се вентилира средното ухо......
това нещо в Габрово не го наблюдават уверявам ви..... тук просто си изваждат третата сливица и край и ако има проблем такъв какъвто описах той си остава този секрет остава трайно там в ухото дори и да не се увеличава трайно намаля слуха и уврежда сериозно
значи ние заведохме Владислав в Транспортна болница в София така наречената Ушна и Очна клиника на Транспортна болница която е специализирана предимно за проблеми уши нос гърло при децата .....
значи на прегледа първо с апарат отчитат има ли такъв секрет зад тъпанчето в ушите и съответно какво чува детето излиза на компютър едно като касова бележка на която здраво ухо трябда прави нещо като диаграмка с правоъгълничета наподобяваща триъгълник а при болно ухо диаграмката е или права или не се вдига хубав триъгълник ...... това е симтпом че на детето има така наречения "серозен отит" и трябва този секрет да се изсмуче от ушите му / по специален начин / и съответно в тъпанчевите мембрани се поставят едни малки силиконови макарички които стоят там 7-9 месеца и поддържат дупчицата в тъпанчето за да се вентилира средното ухо и детето да започне да чува отново добре и да му се излекуват ушите .... през това време в ушите не трябва да влиза вода...
следващия етап от прегледа е измерване на дишането ....  в носа на детето на входа на нослето се слага едно нещо / не му го навират в носа/ дебело колкото кутре с фотоклетка ли е някакъв сензор ли има или не знам но отново на монитор излиза дишането как е нормалното с диаграма и как е дишането на детето ви и се отчита до каква степен третата сливица е повлияла и влияе и така
освен това доктор преглежда гърлото му и носа нали с традиционен метод "кажи АААА" като обаче наблюдава за алергична реакция
в повечето случаи проблемната трета сливица и постоянно течащият нос са в резултат на алергия
и така ви дават компетентно становище какво е какво трябва да се направи и така нататък
при нас нещата бяха за операция на сливицата и за поставяне на такива макари в ушите направихме го там
всичко преглед операция може да стане с направление може и да стане с плащане като няма никаква разлика защото нещата ги правят 3-4 лекари и анестезиолози които са еднакво добри така че при всички случаи сте в добри ръце ....
след операцията детето се наблудюдава ежемесечно или на три месеца те ви казват и ако има такива макари в ушите след около 9 месеца в зависимост от тежестта на състоянието му ги махат
значи всички интервенции се извършват с пълна упойка като предварително на детето се прави 10-15 дневна противоалергична подговтовка
който се интересува по подробно от това мога да разказвам още и да дам координати телефони и т.н
честа практика е децата с извадена сливица тук да им ги вадят на другата година пак..... направете си сметка 

# 271
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Честита рожба на Стефинка! Да и е живо и здраво момченцето, а тя да се възстановява бързо!

Райка, много ти благодаря за изчерпателната информация. Аз също съм чела, че третата сливица може да доведе до увреждане на слуха, но мислех, че в Габрово се прави това изследване на слуха  Confused. Тъй като обмислям вариант, ако се стигне до операция да отидем в София, може да ми потрябват координатите, които имаш.

# 272
  • Габрово
  • Мнения: 26
Честито момченце на Стефинка да и е живо и здраво имного много да те радва!arodoet2 сега е твой ред пожелавам ти лекоо раждане.Честит първо рожден дени на Рая да е здрава и щастлива.

# 273
  • Мнения: 196
Здравейте,момичета!Аз съм една от бъдещите мами в Габрово,само че... BlushРайка-не знам как да се рагистрирам в началната страница и всъщност не знам дали аз трябва да го направя Blush.По принцип терминът ми е на 27.07-казвам го,ако някой се смили над мен и ми въведе данните,ще му бъда много благодарна.  bouquet
  Стефинка и Ародет-аз също съм родена на 10.04,та ако и вашите бебоци се родят тогава,да знаете,че ви чакат малко тажки характери,но пък много обичливи.  bouquet

# 274
  • Мнения: 196
Райка-честито,че ще е госпожица този път,няма вече да сте мъжко царство. Hug
И леко раждане на всички момичета,нека всичко мине по вода! Praynig  bouquet

# 275
  • Мнения: 252
Момичета видяхте ли какво време го дават за тази седмица, дано да познаят  Praynig Praynig Praynig
С Ема ще направим първата разходка - количката й съхне в момента и се надявам утре да превземем поне квартала, най-накрая навън  Laughing Laughing Laughing

Хубав ден от нас  Hug

# 276
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Операцията е с пълно упойка, но мн. внимавай с анастезиолога (ако се стигне до там). По-късно ме светнаха по въпроса и ние се паднахме при възрастната. Груба грешка. Детето се мъчи много, когато излизаше от упойката. Изберете младата. (вече не помня имената)Те в Първа поликлиника са само 2. Иначе самата операция с вс. останало е 40 мин. Успех. Peace

Много благодаря и на теб за мнението. Само не разбрах операцията не са ли я правили в болницата  newsm78. Когато се поставя пълна упойка трябва да е в болнично заведение, че всичко се случва. Питам защото пишеш, че се избира анестезиолог от поликлиниката.

# 277
  • Мнения: 11 004
Момичета, ако някоя от вас има идеи как да озаглавим следващата ни тема, нека ги сподели! Praynig

# 278
  • Мнения: 92
Честита рожба Стефинка! Да е живо и здраво момченцето ти, желая ви много хубави емоции!
Райка , много полезна информация.

# 279
  • Мнения: 910
Здравейте,момичета!
Вече се завърнах,че бях на очни и сега ми е толкова хубаво че съм си при децата.
Дени,Бубе,Кали благодаря ви!  bouquet
Честит първи рожден ден на Рая!(малко на патерици)
Честита рожба на Стефинка!
Дени, незнам как е в другите градини,но при нас ако родителите имат желание правят дарение или купуват неща от който децата имат нужда.Например на тържеството дадоха удостоверения за дарение на двама родители,който бяха купили пердета за стаята на децата.

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 16:07 от dess76

# 280
  • Мнения: 11 004
ralid, тебе ли видях днес в градинката пред Глинажа или съм се припознала? Wink Тикаше тъмносиня количка, триколка.

Заповядайте в новата тема  Hug

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 16:36 от Linofrina

Общи условия

Активация на акаунт