За брака

  • 5 500
  • 107
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 443
Абсолютно не е цел на 20, но с приближаването на 30, часовника започва да тиктака.
Аз родих на 29  Mr. Green На 20 трябваше с въжета да ме вържат за такова нещо

# 91
  • Мнения: 1 424
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
Пуснах темата  в момент, в който се бях замислила за нещата от живота.... но като цяло в момента съм се оставила на течението .  Единственото нещо,което ми е цел на този етап е да завърша образованието си  Peace
Пък другото когато стане  Grinning

# 92
  • Мнения: 1 045
Judy, ей за това иде реч:

След като оставиш част от сърцето си да се разхожда свободно (т.е. имаш дете), никой купон не е същият, не пиеш по същия начин, сексът придобива друго значение (вече не е издигнат в култ).
Има едно прекрасно същество, чийто сопол ще те върне от вратата,  защото ти си мама, а то има нужда от теб! Ако си излязла и всичко е под контрол, не би се намаймунила с шотове текила, защото звънкото гласче ще дрънчи като тенекия в 7.30 сутринта и никоя възглавница няма да заглуши съвестта ти! Дори и да си изпила текилата в кръчмата, няма да се отдадеш на 24-часов спонтанен секс с бивш приятел и настоящ любовник, защото с Бащата градите основите на ценностната система на новия живот.

Сложно става, да знаете!
По тази логика не трябва никога да се омъжваш и да имаш деца  Rolling Eyes 

# 93
  • Мнения: 402
Judy, ей за това иде реч:

След като оставиш част от сърцето си да се разхожда свободно (т.е. имаш дете), никой купон не е същият, не пиеш по същия начин, сексът придобива друго значение (вече не е издигнат в култ).
Има едно прекрасно същество, чийто сопол ще те върне от вратата,  защото ти си мама, а то има нужда от теб! Ако си излязла и всичко е под контрол, не би се намаймунила с шотове текила, защото звънкото гласче ще дрънчи като тенекия в 7.30 сутринта и никоя възглавница няма да заглуши съвестта ти! Дори и да си изпила текилата в кръчмата, няма да се отдадеш на 24-часов спонтанен секс с бивш приятел и настоящ любовник, защото с Бащата градите основите на ценностната система на новия живот.

Сложно става, да знаете!
По тази логика не трябва никога да се омъжваш и да имаш деца  Rolling Eyes 

Цитирания от тебе пост ми е особено любим, мисля че много точно определя ситуацията, над която би трябвало да се змисли всяка жена, която има подобен начин на живот, защото след брака и детето той неминуемо приключва, но не съм съгласна, че точно поради това никога не би трябвало да се жениш. Защото ако всичко това си го изживял на пълни обороти, то в един момент започва да ти се струва малко или много вече излишно и безинтересно, тази страст преминава и точно тогава се избистря онази нужда вече да бъдеш майка. Аз съм живяла по горе долу такъв начин почти 4 години и наистина в един момент просто ми писна и ето сега съм си съпруга и майка и не ми липсват безсънните нощи по клубовете и другите там щури изпълнения.

# 94
  • София
  • Мнения: 3 099
 Desika , изчерпателно ти е отговорила Lora30 ( Hug), само бих добавила следното: това (цитираното от теб) ми помага да не се впускам в "живота" за сметка на детето. Защото ако си мислиш, че семейството и децата не пречат да "си живееш живота", то тогава говорим или за друг "живот" или за пренебрегвани деца...
За протокола: родих Шош на 32 (почти). Смятайте защо не ми пречи да пропусна ски-сезона или някоя екзотична екскурзийка...  Mr. Green

# 95
  • Мнения: 161
Хубаво нещо с думата "брак" няма да назовеш...  smile3521

# 96
  • Мнения: 173
Всичко си идва с времето.На 20 бягах от брака като дявол от тамян.След като завърших висшето си образование реших,че е време да родя.На 26 се омъжих, а на 27 родих. Вярно е,че децата  изискват много грижи,време и внимание,но без тези слънчица живота е пуст.Е,преди купонясвах много по-често и се съобразявах с много по-малко неща, имах много повече свободно време за излизане с приятели,но не съжелявам за нищо. Сега продължавам в същия дух,но на по-ниски обороти.Когато се прибера в къщи и видя любящите погледи на семейството
ми няма по-щастлива от мен.

# 97
  • Мнения: 620
На 20 работех,не мислех за глупости. Wink
Не ми е било цел,взех решението почти спонтанно.

# 98
  • Мнения: 370
не ми е било цел.всичко си дойде според времето и беше абсолютно непринудено.просто стана и брака и детето.и не съжалявам за нищо.нали знаете,на сила,хубост нестава. yesтака че,цел или не,когато не е стабилно и не му е писано,все тая.на 23год. се омъжих,с мъжа ми се харесвахме  от 4 год преди това,но и двамата бяхме заети.но явно любовто ни е била достатачно силна и се ожениме. married.на 27 родих.  newsm32.тази година правиме 10 години брак и смея да твърдя ,че още съм влюбена в мъжа си.обичам го дори по-силно от преди!той и малката ми хубавица са всичко за мен. familyдай боже всекиму такъв късмет.

# 99
  • Мнения: 4 358
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
Пуснах темата  в момент, в който се бях замислила за нещата от живота.... но като цяло в момента съм се оставила на течението .  Единственото нещо,което ми е цел на този етап е да завърша образованието си  Peace
Пък другото когато стане  Grinning

Само така Peace Wink

# 100
  • София
  • Мнения: 3 880
цел, никога Peace
омъжих се на 24, родих на 25...приятелките и връстничките ми родиха едва сега, все казваха, че много рано съм се омъжила. не знам дали е рано, в днешно време около 35-40 е нормално да направиш тази крачка. важното е самата ти как ти го чувстваш Wink

# 101
на 20 си мислех,че трябва да създам семейство и ме беше страх да не остана стара мома ooooh! WhistlingСега след 10 годишен брак и 2 деца , ми се иска да не се бях заробвала толкова млада.Сега съм на 30 и така ми се живее и лудува Laughing

# 102
  • Мнения: 211
Хм, това според мен е по-скоро съдба.

# 103
# 104
  • Мнения: 1 038
Ми не знам, какво съм си мислила тогава, вече не си спомням.Когато се запознах с половинката бях на 16, и едва ли ми е било цел точно тогава.С годините, това ставаше неизбежно и съм доволна.До миналата година живяхме на семейни начала, сключихме брак, когато детето беше на 5 г.(за нея беше голяма емоция, разказваше на всички, че мама и тати ще се женят).

Общи условия

Активация на акаунт