Пак спрях да доизцеждам и отново - мастит! :(

  • 1 167
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: belinda
Цитат на: Зъхи
Още не съм ходила на контролен преглед при гинеколожката си след раждането...  Embarassed

Е, как може бе, Зъхи Imp Млада и интелигентна жена си, засрами се!Не че непременно нещо ти има...ама това си е задължително просто!Веднага да заминаваш, сериозно!

Aз като една млада и интелигентна майка пък изобщо няма да ти кажа колко време след раждането отидох за сефте на контролен преглед, да не вземеш да ме  #2gunfire с порицания...  Flutter

# 16
  • Мнения: 6 243
Аз ще си кажа - къде 8 - 9 месец  Embarassed

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Преди години четох разказ на една майка за това как обикновен профилактичен преглед след раждане я спасява - развила е рак на шийката вследствие на разкъсване...раничка...израждане на клетките и т.н.За нула време става Sad Взели и цитонамазка, открили го навреме, подходящо лечение...и сега жената си е ок.А познайте какво щеше да се случи, ако беше отишла на преглед след една година Sad
Сега не казвам, че всички сме болни......ама един преглед може да ти спаси живота, а отнема половин час с чакането пред кабинета.Мисля, че си заслужава!
Сори за менторския тон Embarassed Паля се по темата, защото майка ми така си докара сума ти проблеми от мързел и безхаберие.Мисля,че не бива да го допускаме просто.Млъквам Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: belinda
Млъквам Embarassed

Недей, моля те Twisted Evil  Wink  Grinning!

# 19
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: belinda
Преди години четох разказ на една майка за това как обикновен профилактичен преглед след раждане я спасява - развила е рак на шийката вследствие на разкъсване...раничка...израждане на клетките и т.н.За нула време става Sad Взели и цитонамазка, открили го навреме, подходящо лечение...и сега жената си е ок.А познайте какво щеше да се случи, ако беше отишла на преглед след една година Sad
Сега не казвам, че всички сме болни......ама един преглед може да ти спаси живота, а отнема половин час с чакането пред кабинета.Мисля, че си заслужава!
Сори за менторския тон Embarassed Паля се по темата, защото майка ми така си докара сума ти проблеми от мързел и безхаберие.Мисля,че не бива да го допускаме просто.Млъквам Embarassed


Знам, че е така! Абсолютно си права. Моя позната също е с ПАП 3 след разкъсване на шийката при нормално раждане.  Sad Ама аз този път нали бях секцио и затова реших, че не е много фатално... Ама ще ходя де, веднага щом реша как да организирам хлапетиите...  Wink

# 20
  • Мнения: 95
Това с цеденето е много индивидуално. Аз цедих до края на 5 месец. И понеже имах кърма да узавя някого, давах на банката за майчина кърма. Страшен ад, денят ми минаваше в кърмене и цедене. Но веднъж да пропусна и гърдите ми ставаха на буци. После от самосебе си намаля, аз разредих кърменията и така.

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Леле,уплашихте ме с тия прегледи - да взема и аз да се спретна и да ида най-сетне да ме види доки Embarassed Ма трябва с дребната да си ходим заедно  Wink

# 22
  • Мнения: 1 502
Аз май съм най-съвестна  Embarassed, Боже как го написах, добре, че докторката ме натискаше за прегледи, вече имам 2 и другата седмица ше е последния. Първият преглед беше преди да ме изпишат, а 2-я през 3-тата седмица.

Искам аз да ви попитам за това изцеждане, че моята майка ще ме побърка от смс-и, нали почти се бях скопосала с мастит. Тя ми казва след всяко кърмене да се цедя, да ама тъй като този път трябваше доста дълго да налагам зелеви компреси, че да се оправя, кърмата ми е намаляла. Малкия пие около 160-180мл. мляко мерили сме с шише и сега когато започне да сучи явно не му стига, защото в един момент започва да плаче и аз го дохранвам, изпива още 50-60мл. мляко. Въпросът ми е: Трябва ли да се доизцеждам при условие,че щом на него не му стига, значи няма нищо вътре?

# 23
  • у дома
  • Мнения: 708
При мен , колкото и изпразнена да изглежда гърдата след кърмене все е останала кърма когато се цедя.
И аз така се оказах със запушено каналче, една вечер реших да си легна без цедене , понеже се кърмихме много преди лягане и на сутринта и двете ми гърди бяха запушени, едната се отпуши при сутрешното кърмене, но другата и досега я влача и нищо още не е помогнало.

Всеки организъм бил различен казват.. но съветът ми е да цедиш докато чувстваш, че трябва да го правиш.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: fastuche

Всеки организъм бил различен казват.. но съветът ми е да цедиш докато чувстваш, че трябва да го правиш.


Абе така е, ама....става гаден омагьосан кръг: ти цедиш, това стимулира лактацията, имаш още повече кърма, вероятността от запушвания се увеличава, а тази някога все пак кърмата ти да се регулира става почти равна на нула Sad По-добре  да се намаляват изцежданията много плавно и постепенно.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: Зъхи
Ще видим кога обаче, че с тия деца нали се сещате колко време имам за доктори!

Ако нямаш време за доктори отиди просто до най-близката поликлиника, частна клиника или лаборатория и поискай да ти направят изследване на хемоглобина и левкоцитите. Ще ти струва вероятно под 5 лева. Обикновено на листчетата с резултатите пише и референтните граници и сама ще видиш, ако си над/под нормата.
Все пак най-най-доброто е да отидеш на лекар - другото си е колкото лаф да става!

Общи условия

Активация на акаунт