Колко от вас са шити след естествено раждане

  • 15 271
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 746
Дали според вас има значение ангажирала ли си лекар или не? Както една мама беше казала не помня в коя тема, дали не ни претупват в желанието си да си свършат работата по-бързо и съответно да не полагат необходимите усилия да предотвратят разкъсванията?

О, със сигурност бързат и ни претупват Peace но има и нещо друго.Много зависи от майсторлъка на акушерката, от нейния опит и умения / и мързел /. Като раждах сина ми не получих разкъсвания въпреки голямото бебе, но затова пък самото бебе пострада, счупиха му ключицата  #2gunfire #Cussing out.

# 31
  • Мнения: 2 865
С първото раждане имам епизиотомия и едно вътрешно разкъсване, но не съм питала за броя на шевовете.
Второто раждане мина без никакви шевове.

# 32
  • Мнения: 1 897
Само с два вътрешни шева се разминах.

# 33
  • Мнения: 441
Имам шевове и от двете раждания
И аз така.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 185
Два вътрешни и то за всеки случай! Раждах с уговорка, но имах много силна родова дейност и дребно бебе - 2.600, така че най-вероятно този хубав резултат не е от избора на екип!

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Шиха ме след епизиотомия.

И мен първия път. Втория път имах 1-2 вътрешни шева.

# 36
  • Мнения: 1 029
имам 3 външни шева

# 37
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И двата пъти ми направиха ЕПЗ - първия път не съм убедена колко беше нужно при бебе под 3кг, но тъй като никой не ме остави да чакам да получа напъни Rolling Eyes Втория път я направиха заради срастване по шевовете на първата, което щеше да се сцепи - акушерката много се стара и ми правеше перинеалния масаж, но накрая се наложи. Не съм питала никога колко шевове имам - не ме е интересувало. Първия път вероятно имах само 1 външен, защото бързо падна и само 3-4 дни ми беше дискомфортно. Втория път имах повече външни, 10-тина дена беше зора, докато паднат.
Безшевно раждане пожелавам Grinning

# 38
  • Мнения: 208
Аз  също имах външни и вътрешни шевове след епизиотомия, защото бебка се роди големичка 4,250 кг.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Първият път раждах с епиозотомия (бебе 3250), шевовете не съм ги броила, но бяха смао външни. Втория път родих бебе 3700 и до последно докторът и акушерките се чудеха има ли или не нужда от шиене. Накрая ми направих 2-3 външни шева "за да оправят нещата от първото раждане". Изводът за мен е, че ако не си на системи и никой не те припира, вероятността от разкъсвания е минимална. Също е необходима и помощ от акушерката (поддържане на перинеума, масаж), но никой май не си прави труда. Само стоят наоколо и викат "Напъвай, напъвай", докато прореже главата.   Sad

# 40
  • Мнения: 179
Нямам никакви шевове  Peace нормално раждане с епидурална   bouquet

# 41
  • Мнения: 65
За всяка болница си има статистика (поне в Европата е така, надявам се и в БГ, но не знам със сигyрност), колко процента от нормалните раждания са завършили с шeв. Числото е показателно и може да повлияе на решението ти да родиш в една или друга болница.   newsm78

Аз също имах шевове, но нямах никакви проблеми с тях и си мисля, че по този начин само са мо помогнали и са ми спестили само време с болки. В клиниката където сам раждала и където ще се роди скоро сина ми, правят на 50% разрез (респ. шев).
Не си правя илюзии, че втория път ще ми се размине разреза, щото вече установиха, че бебето е доста голямо, аз сам почти вече на "възраст" (не толкова "еластична"), а и от предното раждане са минали 6 години.  Confused

Не знам до колко в БГ е разпространен масажа със специалното за целта масло на участъка между вагината и ануса (сори за невежеството- не знам как точно се казва на български). Ако се прави редовно всяка вечер около 6-8 седмици преди раждането, прави съответното място еластично и евентуално може да помогне да се предотврати разкъсване или да се наложи разрез. Аз го направих в края на предната бременност, но както казах не ме спаси, но това не значи, че отричаM ефекта.
Каня се скоро да си взема това масло от аптеката да започна, пък дали ще ме спаси от разреж, ще ви кажа по-късно...  Wink

Горе главите и да се надяваме на леко, бързо и поносимо раждане   Praynig  Praynig   Praynig

# 42
  • Мнения: 2 311
4 външни и 3 вътрешни,бебето- 2.600,ако беше по-голямо,направо незнам.
Шиенето ми се стори по- болезнено от раждането!

# 43
  • Мнения: 257
С първото раждане/4 кг/ видях голям зор и имах доста шевове след епизотомия. Повече от месец не можех нито да седна, нито да ходя като хората.
С второто/3.3кг./ имах 2 шева-козметични и мина доста бързо и лесно в сравнение с първото.

# 44
  • Мнения: 522
Нямам нито един шев - нормално раждане , без упойка .
Здравият разум изисква да си призная , че това е чист късмет !

И при мен беше така.

Общи условия

Активация на акаунт