Годеж

  • 18 166
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 554
Момичето поиска съвет, попита съвсем нормално как се прави годеж, спазват ли се дадени обичаи, не е искала мнението ви дали да се сгоди или не, а и това не е ваша работа. Ако на някой му е скучно и се е прецакал в брака да си намери друго занимание и да не разваля темата на авторката, моля.

# 46
  • София
  • Мнения: 8 283
Нашия "годеж" всъщност беше запознаване на родителите ми.. техните дойдоха, майка му се беше "подготвила" с разни подаръци за мен, а моичкия получи от нашите само мен Simple Smile

# 47
  • Мнения: 413
Моя пък идваше да ме иска три пъти, първия и втория път си глътна езика и на третия път вече се престраши.  Свекървата извади една стара рокля приготвена за снаха и, свекъра, който работил в Либия дълги години извади герданчета и синджирчета....малко селска работа беше - пенсионери хора!!!

# 48
  • Мнения: 1 085
Не се притеснявайте момиче аз постовете на Liska  и селинджър изобщо не ги чета.Благодаря ви на всички за пожеланията много ми стана приятно от тях и наистина много ми помогнахте с отговорите си!В момента се чуствам страхотно и то само заради вас.Отпуснахте ме много!  bouquet Като се сгодим ще разправям как е станало но това ще се случи чак В края на Април !

# 49
  • Мнения: 3 423
Не се притеснявайте момиче аз постовете на Liska  и селинджър изобщо не ги чета.
Ако беше по-прагматична, щеше да ни
поканиш поне за кумове, и нямаше да
съжалявате - нито ти, нито милото. Но,
нейсе, като не си знаеш интересите...

# 50
  • Мнения: 953
При нас се случи малко по-различно.-
Решихме го и той дойде в къщи и поиска от татко ръката ми и благословията ,разбира се.
След като татко се съгласи,обявихме ,че на еди коя си дата ,в момчето ще ни чакат на гости.
Купихме торта,уиски и отидохме у тях,въпреки,че традицията повелява обратното,и на вратата казах на майка му че идвам да си искам мъжа и да си го взема.
Много беше смешно,защото трябваше те да дойдат да ме вземат,но....наистина си го взех,защото сега си живеем в моя апартамент и сме си без родители.
Иначе за подаръците ни попитаха какво искаме и ни изредиха какво могат да си позволят да купят.
Избрахме си неща за дома.Дрехи и парцали и ние си купуваме.

# 51
  • Мнения: 1 085
Много добре сте направили.

# 52
  • Мнения: 274
Не се притеснявайте момиче аз постовете на Liska  и селинджър изобщо не ги чета.Благодаря ви на всички за пожеланията много ми стана приятно от тях и наистина много ми помогнахте с отговорите си!В момента се чуствам страхотно и то само заради вас.Отпуснахте ме много!  bouquet Като се сгодим ще разправям как е станало но това ще се случи чак В края на Април !

Ужас...Как ще издържа до края на Април...Няма ли вариант да го изтеглите за по ранна дата....? Ако все пак не може, искам после хиляди снимки и видео! Освен ако не ни поканите за кумове с Лиси! Ако се навиете - двата хляба, чехлите и китките от нас Simple Smile

# 53
  • Мнения: 3 929
Ние правихме годеж преди цели 8 години. Тогава аз бях абсолютно невежа в това отношение и свекърва ми "командваше парада".
Със свекърите отидохме в провинцията, у нас, за да ме искат от нашите. Хапнахме, майка ми ни подари някои неща и си тръгнахме за София. Тук ни посрещнаха гости, които бяхме поканили. Етърва ми беше направила шведска маса. Свекърва ми сложи два хляба под двете ми мишници, даде ми да обуя някакви чехли нови и да вляза, като ходя по застлан бял чаршаф и върху него - карамфили. това ми е останало като спомен. Но защо се прави всичко това, не мога да ти кажа и не ме интересува.


Шведската маса особено добре се връзва с двата хляба Добруджа и чехлите, тип лепки Simple Smile Култово! Имаш ли снимки да видим това мило тържество?
Имам, ама за нищо на света не бих ги показала. Умирам си от срам. Толкова ми е селско, че...

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 11:15 от zuki

# 54
  • Мнения: 3 929
Свекърва ми сложи два хляба под двете ми мишници, даде ми да обуя някакви чехли нови и да вляза, като ходя по застлан бял чаршаф и върху него - карамфили.
Но защо се прави всичко това, не мога да ти кажа и не ме интересува.
Питай я, защото мен ме интересува?
Нямали са пари за вино ли? За калии поне?
Ами карамфили. И хлябът "Добруджа" ли беше?
Нещата далеч не опираха до парите. Просто са си такива хората - посредствени в някои отношения. Не парадирам да съм изискана или нещо такова, но поне имам вкус. И пари да не ми стигат, намирам начин да бъде направено дабре. Но свекърва ми е над тези неща. Важното е да мине по реда си, а дали ще се изложим...

# 55
  • Мнения: 1 085
Остави го този не виждаш ли че е саркастичен! #2gunfire #2gunfire

# 56
  • Мнения: 2 196
Остави го този не виждаш ли че е саркастичен! #2gunfire #2gunfire
Ауууу, безсрамник, сарказъм ще ми проявява той, не го е срам. Mr. Green

# 57
  • Мнения: 187
Моят мъж държеше след като ми предложи и официално да попита родителите ми дали да съгласни да стана негова съпруга.Естествено имаше и изненада с годежен пръстен

# 58
  • Мнения: 592
Най-напред честито! Ама да знаеш, Селинджър донякъде е прав- аз също мога да го потвърдя от собствен опит, че е рано, но дано не ти се налага да го разбереш това. Какъв годеж, какви са тия подготовки и съвети. Днес е 21 век - светът е толкова малък, технологиите са върха и ако в това технократско общество се забучиш да гледаш в пода докато ти искат ръката и да не знаеш срамежливия ти приятел какви ще ги наговори- ужас. Къде е тръпката и романтиката, как да пърха с крилца пеперудката в корема ти, като ти всичко знаеш, само ние във форума не. Втората ми /и последна/ жена беше бременна в 6 месец и я заведох на екскурзия до Люксембург. Отидохме почти за ден и половина и тя се чуди къде бързаме. Там и купих пръстена, докато обикаляше в един тамошен мол и в парка пред катедралата на херцогинята и предложих да се омъжи за мен, а тя идея си нямаше за това, горката. Ако твоя мярката не ти е взел- леле майко- къде го изрови? Наистина вземете си поживейте, така и така не бързате да се жените! А и да ти кажа- първия ми син се роди като бях на 24, сега на 42 имам 2-ри син. Още се чудя два пъти ли съм бил баща и къде съм бил първия път? Един ден ще се сетиш за тези ми приказки- нищо общо нямат двете събития като изживяване! Айде и умната!

# 59
  • Мнения: 592
Ооо, забравих- сватбата беше след месец някъде в един ресторант в Сф- на хотел "Меглозенец"- супер беше- с един мой приятел с приятелката си, кумовете и големия син. Който те обича, няма да ти се разсърди че не е бил канен /ако не си от някое патриархално село/. Знам жените тук какво ще кажат, но то си е техен проблем. На нас ни беше гот, а снимката с тортата ми е на десктопа! Горчиво!

Общи условия

Активация на акаунт