Най -хубавият ябълков пай

  • 66 268
  • 121
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 886
pina, рецептата ти е страхотна и веднага влезе в моите любими  Laughing. лично аз намалих захарта и смених карамфила с коняк   Laughing вече втори пай свършва преди да успея  да го снимам, но ще се постарая следващия път  bouquet

# 91
  • Мнения: 11 747
.mira. Hug   тъй ми е драго!  Grinning Аз по- хубав пай от този не съм яла никога и много исках да го споделя с повече хора  Peace

# 92
  • Мнения: 1 599
В момента се пече и го правя за първи път, та искренно се надявам да се получи. Стана доста по-лено отколкото очаквах. Дано да стане и вкусен Simple Smile

# 93
  • Мнения: 11 747
Да, лесно става, не е трудно!  Peace  Ще чакам да кажеш дали ви е харесало  Simple Smile

# 94
  • Linz
  • Мнения: 11 619
  Обожавам ябълков пай! Hug
Твоята рецепта за "нежния ябълков сладкиш" е със същите съставки, само приготвянето е малко по-различно.

# 95
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
А, някаква рецепта за заливка. Много харсвам пая, но по сладкарниците му слагат една ванилова заливка и става супер.

# 96
  • Мнения: 11 747
Да слагат, но карамелова знам аз. То е готов топинг, от тези, които продават в шишета.  И мед може, както е гъст, на фитилчета може като мрежа да се оформи, ще подхожда. Аз лично си го харесват така, директно.

# 97
  • Мнения: 1 599
Ей, страхотен стана! Пина, благодаря  Hug Толкова ароматен и хубав! Аз сложих вместо стафиди нарязани сушени кайсии и пак стана добре. Само се зачудих кога се маха от тавичката - като изстине или вендага. Аз откопчах тавата веднага, но го оставих да седи на основата.
Предполагам, че и с други пресни плодове ще може да се направи, а не само с ябълки. Някой пробвал ли е? Например боровинки или круши.

# 98
  • Мнения: 11 747
За круши и аз съм си мислила, но не съм пробвала. Смятам, че няма причина да не стане с круши или дюли, от този сорт плодове. Виж, за боровинки - не знам. Дали не са доста сочни, ако пуснат много сок.... Верно, че натрошените бисквити поемат влагата, но дали ще са достатъчно  Thinking  Ако пробваш, задължително да кажеш!  Peace

За ваденето, тъй като е в откопчаваща форма, мисля че няма значение кога. Важното е леко, да не се счупи, но той не е чак толкова крехък.

# 99
  • Мнения: 1 599
Някой път ще пробвам с боровинки и задължително ще пиша  Peace

# 100
  • Мнения: 503
Тестото в самата форма ли се разтила или предварително се разточва ,колкото е диаметъра на тавичката ? newsm78

# 101
  • Мнения: 11 747
Не се точи. То е меко и лесно се оформя, като се натиска с пръсти. Хубаво е да се намества с пръсти, за да усещаш дебелината - да може да се направи равно - не много тънко и не много дебело.

# 102
  • Мнения: 102
Pina ти ли си била с този хубав пай.Седи поне една година записан в favorites .Сега имам мноого време да готвя и ей на утре го подхващам.Аз съм на диета и само дегустирам производството ,но мъжът няма да му прости Mr. GreenТа така да питам аз,дали имаш идея и за вариант с крем и отгоре с плодове (най често ягоди,френско грозде и прочие) и като че ли има и леко желатинец отгоре върху тях,желрани ми се виждат Thinking

# 103
  • София
  • Мнения: 10 858
Тъй като темата изплува не мога да не си постна пая!
От години търся такава рецепта!
Пина   bouquet  bouquet  bouquet

БОЖЕСТВЕН ЕЕЕЕ!!!!




Умишлено го попрепекох, ябълчиците хванаха една хрупкава коричка, да не ви разправям ...

# 104
  • Мнения: 11 747
Ох, Вивиан , много се радвам, че ви харесва!  Hug  Мен все ме е яд, че не успя да стане популярен тоя пай, а аз просто го обожавам. Може би труден изглежда, а не е  Thinking  или идва скъп, заради многото масло...

orchestra , да, може! Аз бях споменавала някъде, че същата основа може да се ползва и за пай с крем и плодове. Вземи от крем Оле на д-р Йоткер Ванилия и го разбий, но не с прясно мляко, както е описано на пакетчето, а със сладкарска сметана. Става твърд, но пухкав ванилов крем. По- различен става вкуса, а структурата е съвсем друга. Разбива се по- бързо, не за 3мин, но ти ще видиш!  Peace  Отгоре слагаш плодове - може портокал - обелен и режеш посредата на резенчетата. Те нали са обвити с ципа! Ти режи посредата, за да излезе 'голо месо' на портокала, така стои по- ярък цвят и свеж вид. Може с праскови или друго. Редиш да е красиво. Отгоре се маже с фарситура (нещо като меко желе е, прозрачно на цвят). Продават готова в сладкарските борси, плодова, че те са 3-4 вида. Може да си направиш сама, аз съм взимала рецепта oт Лабрекс.
100 мл вода
20 мл водка
50гр захар
10гр желатин
1 ванилия

Желатинът се накисва с водата. Като набъбне се добавя захарта и се разтопява, без да завира. Прибавят се водката и ванилията и се изчаква да се охлади и да стане на гел. Тогава с помощта на найлоново пликче с дупка отпред се шприцова върху плодовете.
Допълвам, че може да се маже с четка или друго приспособление  Peace

Може и шоколадов пай да се направи. Може крем от Оле д-р Йоткер Шоколад да се разбие със сладкарска сметана. И за отгоре имам идеи, но май вече много стана, та да спра до тук  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт