София се превърна в бунище

  • 5 456
  • 136
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 656
Хората не пазят, защото никой не ги принуждава да пазят. Ако глобите за изхвърлен боклук през тераса, за хвърлено извън кофата и т .н. бяха солени, ако имаше хора да се занимават със събирането на тези глоби - нещата щяха да бъдат различни.

# 121
  • София
  • Мнения: 6 370
Dante  и при нас е така, ама какво да правим - забележка ли?

ами ако никой не им прави поне забележка - как мислиш, че ще престанат?

# 122
  • Мнения: 656
Dante  и при нас е така, ама какво да правим - забележка ли?

ами ако никой не им прави поне забележка - как мислиш, че ще престанат?
А ти мислиш ли че като направих забележка на комшийката тя престана?

# 123
  • Мнения: 3 634
И на нашата детска площадка преобладават чашите от кафе и опаковките от вафли, но вчера  видях как дъщеря ми гордо ми носи употребявана спринцовка с иглата на нея  Shocked

Другият път ще е презерватив или дамска превръзка!  Confused

Аз лично правя забележки на всеки, който цапа. Ако си правят оглушки ставам много язвителна. Така ще ме познаете...ако видите някоя скандалджийка значи съм аз.  Mr. Green

# 124
  • Мнения: 2 309
И аз чакам движение по моята жалба  Confused

Със забележки не става. Обичайната реакция е да ти се отядат или да ти теглят една. Жалко  Confused

# 125
  • Мнения: 1 479
Хората не пазят, защото никой не ги принуждава да пазят. Ако глобите за изхвърлен боклук през тераса, за хвърлено извън кофата и т .н. бяха солени, ако имаше хора да се занимават със събирането на тези глоби - нещата щяха да бъдат различни.
Е преди 17 години се пазеше и нямаше глоби,сега какво стана? newsm78

# 126
  • Мнения: 14 654
Бунище е, да. Дори да правим редовно ленински съботници пак ще става кочина много преди следващата оборка. Детските площадки са мръсни, защото майките(разбира се не всички) са свине. Мръсотията там не идва от другаде. В нашата градинка по едно време минаваха хора от чистотата, които изриваха всичката гнусотия, но на следващия ден като дойдат мързеланите и насядат по пейките с кутия цигари, бири и няколко пакета семки- пак става кочина. Децата на същите тези мърли пък си хвърлят опаковките от зрънчо в пясъчниците. Как да не е мръсно при това положение? А до кофите има изхвърлени кенефи, кухненски шкафове и мазилка, на кълбото-катерушка някой си беше закачил найлоновата торба от тоалетната- пълна с лайняни хартии, които вятърът разнасяше...
Отделен въпрос е , че улиците не се мият, метат се сравнително редовно, но не се мият.

# 127
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, метат се ръчно и половината метачки по-едрото събират, но останолото просто замитат в канализацията или вятърът го отнася. Разбирам, че по социалните програми трябва да има заетост на неграмотното население, но те и работа не вършат като хората. А едно време имаше големи машини, приличащи на камиони, които метяха и изсмукваха прахоляка.

# 128
  • Мнения: 2 759
Е преди 17 години се пазеше и нямаше глоби,сега какво стана? newsm78
                    Грешка - имаше глоби и глобяваха  Peace. И за неправилно пресичане глобяваха (5 лв май).

# 129
  • Мнения: 192
Аз намерих един сайт дето много подробно е документирано всичко: http://bezhaberie.com
Та боклуците са някак си естествени на фона на всичко останало в София.

# 130
  • Мнения: 3 634
Добре де, нека спрем да се оплакваме и да направим нещо, а? Аз поне за детските площадки съм го измислила. Обаче нищо не може да се получи, ако няма участие и поддържане на гражданите.  В болка, който живях като дете една жена на всеки етаж беше сложила саксия мушкато. Сега нямаме дори ток на стълбището. Всичко зависи от нас!  Peace

Не може да си измиеш дупето, а да си хвърлиш боклука на улицата.
Да бършеш прозорци, а кучето ти да сере в градинката.
Да си смениш тапетите, а да изсипеш фаянса в гората...  Naughty

# 131
  • Мнения: 656
Преди 17 години имаше порицание от партията, Ленински съботници, пионерски поръчения и т.н... И глоби имаше - една позната разказваше как я глобили че чопли семки и хвърля обелките до кошчето.
Родителите ми са разказвали как по тяхно време се е плащало глоба за целуване на обществено място...  Mr. Green

Улиците ги миеха почти всяка нощ.

# 132
  • Мнения: 804
Улиците ги миеха почти всяка нощ.
Даааа, това го помня. Огромни (по детските ми критерии) макари с черен маркуч и силна струя вода. Будех се  и за да не ме е страх ги гледахме от балкона...
ЕЕЕЕ, хубави спомени, топли и чисти.
За глобата и целувките - не го помня (виждала съм го на филм, ама не се сещам "Специалист по всичко" или "Бъди щастлива Ани беше".
По наше време си се целувахме без глоби. И сега се целуват без глоби, ама и кочината ни е впечатляваща.

# 133
  • София
  • Мнения: 6 370
Dante  и при нас е така, ама какво да правим - забележка ли?

ами ако никой не им прави поне забележка - как мислиш, че ще престанат?
А ти мислиш ли че като направих забележка на комшийката тя престана?

ако толерираш чрез бездействие дадено поведение, нямаш право да се оплакваш от него.
ако не помагат забележки - търси друг начин.

ама да си пишем тук у форума колко сме против мръсотията, но на живо да не смеем поне да се озъбим на тоя, дето прави боклук - нещо не се връзва теорията с практиката.

# 134
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Улиците ги миеха почти всяка нощ.
Даааа, това го помня. Огромни (по детските ми критерии) макари с черен маркуч и силна струя вода. Будех се  и за да не ме е страх ги гледахме от балкона...
ЕЕЕЕ, хубави спомени, топли и чисти.
За глобата и целувките - не го помня (виждала съм го на филм, ама не се сещам "Специалист по всичко" или "Бъди щастлива Ани беше".
По наше време си се целувахме без глоби. И сега се целуват без глоби, ама и кочината ни е впечатляваща.

И аз ги помня огромните макари с маркучи и цистерните на Чистота-та Mr. Green И циганите с гумени престилки и ботуши, които миеха почти всяка вечер  Peace

Общи условия

Активация на акаунт