София се превърна в бунище

  • 5 446
  • 136
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
Не знам на някого направило ли му е впечатление колко сив град е станала София.
Всеки път, когато съм се връщала от чужбина, това е било най-силното ми първо впечатление - сивотата на града. Фасадите на сградите са посивели от пушеци и мръсотия; панелките, улиците, тротоарите, покривите, смогът, колите - всичко е сиво! Хората, обезверените и намусени, забили поглед в земята, и те облечени предимно в черно и сиво.
Загледайте се някой ден - може би ще видите всепоглъщащата сивота наоколо.
Може пък заради това хората да нямат настроение да пазят чист и спретнат града, знам ли.  Tired

# 136
  • Мнения: 1 479
Улиците ги миеха почти всяка нощ.
Даааа, това го помня. Огромни (по детските ми критерии) макари с черен маркуч и силна струя вода. Будех се  и за да не ме е страх ги гледахме от балкона...
ЕЕЕЕ, хубави спомени, топли и чисти.
За глобата и целувките - не го помня (виждала съм го на филм, ама не се сещам "Специалист по всичко" или "Бъди щастлива Ани беше".
По наше време си се целувахме без глоби. И сега се целуват без глоби, ама и кочината ни е впечатляваща.

И аз ги помня огромните макари с маркучи и цистерните на Чистота-та Mr. Green И циганите с гумени престилки и ботуши, които миеха почти всяка вечер  Peace
А сега циганите ровят по кофите и после искат помощи!Ох не знам!Не сьм комунист,нито социалист!Сьжалявам,че бях на митинги/ преди 17 години за демокрация!Умни хора от набора ми просто НАПУСНАХА родната ни София,а аз като" по-умна"останах тук да се ядосвам!И все пак по "онова време имаше РЕД И ЧИСТОТА и всяка жаба си знаеше гьола"!Вчера по БТВ са давали гнусната ни площадка зад блока,днес пак снимаха.Дано има ефект!

Общи условия

Активация на акаунт