София се превърна в бунище

  • 5 450
  • 136
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 759
                        Миличко, в грешка си. София не се е превърнала в бунище. Ние всички я превърнахме.
Изобщо не съм съгласна! не може цялата отговорност да се хвърля на нас, гражданите. Аз никога не изхвърлям боклук на улицата. Била ли си в Париж примерно? пълно с туристи, всеки хвърля хартийки, найлонови пликчета, какво ли не! но всяка вечер мият. Просто не можеш да се изцапаш - няма откъде.
Хайде да видим ако градът се чисти ежедневно, дали ще е толкова мръсен? от кога не са мити улиците? знаете ли колко се е повишил делът на децата, болни от астма?
живея в центъра - като отворя прозореца, первазът почернява!

това е най-отвратителния, неподдържан, мръсен и грозен град в България!
                     Аз пък не съм съгласна с това, че не трябва да ни пука къде хвърляме, щом на някой му се плаща, за да чисти. В Париж не съм била, но често съм ходила в Германия - чистичко е, но винаги съм мислила, че има и солени глоби за това.
                    Откога не са мити улиците - не съм сигурна. Все пак зимата мисля, че не се мият. Но пък лятото при нас почти всеки ден мият. Но пак не може да се чака само на това - в реката (канала) все така има холни гарнитури, строителни отпадъци, контейнери за боклук... Има една детска площадка, която е супер мръсна - а само един блок има наоколо, така че не идва от блоковете, значи е от посещаващите градинката. Дивотия пълна. А че е най-мръсният град в България съм съгласна  Peace.

# 61
  • Мнения: 3 634
Аз прочетох "била ли си в Пазарджик?" и се замислих къде ги тези туристи.  newsm78
Честно, 2 пъти се връщах на поста.  Joy

# 62
  • Мнения: 2 309
А пък аз съм очарована - онзи ден видях, че са сложили кошчета и са изчистили кварталната градинка - малката градинка до Райфайзен банк на Иван Асен 2. Направо не мога да повярвам. Преди време в същата градинка се събираха едни тинейджъри, които бабите и майките гледаха доста лошо защото като всички на тяхната възраст пиеха и вдигаха шум. Същите диви хлапета обаче един ден дойдоха в градинката, (която до съвсем скоро беше образец за кочина) сложиха си найлонови ръкавици, извадиха найлонови пличкета, воръжиха се с метли и лопати и почистиха из основи цялата градинка, само дето не прекопаха и не засадиха цветя там. Та мисълта ми е, че надежда има все пак. Тогава единственото за което ми стана кофти е, че само аз от кварталните майки се присъединих към тях.

Ето значи намерихме се  Laughing аз живея на Иван Асен, но от горната страна към 12-то у-ще. Точно тази градинка ми идва далече и не я ползваме, но бих помогнала при следваща инициатива.

# 63
  • Мнения: 1 180
Днешната разходка беше из квартала - детето /на 3 г./ се оглежда и ме пита "Мамо, защо всички си хвърлят боклуците на улицата?". След две минути се разминавам с една баба - тя ме спира "Момиче, това някакво бунище ли е, или е нашата столица?" Е, нямам думи. Всъщност, имам - "кочина", а в кочина кои живеят? В такива сме се превърнали....

# 64
  • Мнения: 2 759
                      Не че е някакво оправдание, но от една страна това са 'невидимите' боклуци, които цяла зима са хвърляни в снега. И сега, когато вече сняг няма - всичко лъсна. А дори и общините имат нужда от време да пооправят. Надявам се скоро, с общи усилия всичко да се промени.

# 65
  • Мнения: 457
Обаждайте се в Столичния инспекторат. Затрупайте ги с жалби- може и по телефона. Ето: 93-77-268, 93-77-502, 93-77-411. Поне за извозването на сивите кофи и боклука около тях, те отговарят. Ако за общинските градинки отговаря друг, поне телефон ще ви дадат.

# 66
  • Мнения: 391
                      Не че е някакво оправдание, но от една страна това са 'невидимите' боклуци, които цяла зима са хвърляни в снега. И сега, когато вече сняг няма - всичко лъсна. А дори и общините имат нужда от време да пооправят. Надявам се скоро, с общи усилия всичко да се промени.

Готовността ,с която даваш време на общините да почистят, е смущаваща.
Аз в момента полагам усилия в моята работа.Не мога да помагам на  общината и" с общи усилия"  да  свършим нейната работа. 

# 67
  • София
  • Мнения: 6 363
Не мога да повярвам, че все пак има хора , завели децата си да играят на тази площадка.
http://images24.snimka.bg/005245149.jpg

точно това е проблемът, който тормози дните ми напоследък. НЯМА къде да го заведеш другаде. навсякъде е боклук и мизерия. детето трябва да излиза всеки ден - къде да отиде... щеш-не щеш, затваряш очи, стискаш зъби и го пускаш в препикания от кучета пясък.
и се оказва, че ги възпитаваме да се ровят в бунищата, като циганчета. да възприемат за нормално, че всичко е заринато с боклуци.
аз съм родена преди 40 години и съм расла в друга среда, затова, за мен е ненормална гледката на боклуците. а детето ми расте сега и друго не вижда. как да му обясня, че това не е нормално, като явно вече е? от както е проходил, първата и основна дума, която чува навън е - "Не пипай! Боклук!"

не преувеличавам, като казвам, че сърцето ми кърви от тия мисли.

# 68
  • Мнения: 959
... аз, лично бих излязла с метлата и лопатата но...
                      Докато можеш да пишеш 'но' - все така ще е. Нищо лично.
                     А дори и общините имат нужда от време да пооправят. Надявам се скоро, с общи усилия всичко да се промени.

Е, това е!Трябват общи усилия. .За да отида на конкретна площадка и да започна да изкоренявам, чистя и всичко което е необходимо смятам че, преди това най малкото което общината може да направи е да организира такова мероприятие, за да може да се съберат максимум хора.Ако еднолично се наема с това почистване ще ми отнеме най малко 5 дни,и сама пак няма да постигна нищо.Това имах предвит  като казах че, "Една птичка пролет не прави."

И съм напълно съгласна с това което казва Desi_slava.В крайна сметка, си има хора на който им се плаща за да почистват.И въпреки това, пак казвам че, съм готова да излезна с метлата и лопатата, НО поне да е организирано.

# 69
  • Мнения: 2 759
...За да отида на конкретна площадка и да започна да изкоренявам, чистя и всичко което е необходимо смятам че, преди това най малкото което общината може да направи е да организира такова мероприятие... И въпреки това, пак казвам че, съм готова да излезна с метлата и лопатата, НО поне да е организирано.
                    За хората, които не могат да правят това неорганизирано  Mr. Green общината организира всяка пролет почистване. Това е по спомени, сега ще погледна дали и кога беше. След това лятото има разни конкурси за най-красив квартал. Но е повече от очевидно, че това не е достатъчно. Пък и поне при нас и тогава излиза само един дядо от четири входа.
                   П.П. Ето това е от миналата година. Сигурно скоро ще го подменят. А това не е точно по темата, ама е готино  Peace. Както е видно, и в Щатите имат дни за доброволно почистване и не разчитат само на платените данъци.

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 15:24 от Портокалово момиче

# 70
  • Мнения: X
Момичета, почистиха ни парка!!!  dance newsm18 Hands Clap

Невероятно, но факт, днес от фирма Волф изпратиха трима работници, които почистиха основната част от боклука в централната част на парка, особено около детската площадка. Вече няма найлони и пластмасови бирени бутилки, изхвърлиха кошчетата, бе светна този ми ти парк!
Ето и снимки от събитието:

   


Вижте само колко по-светло и приятно стана паркчето, като се разтовари от боклука си:

   


Остана само да се съберат и изхвърлят начупените клони, да се помете дребния боклук - фасове и обелки от семки и да се събере шумата по тревата и паркът ще стане бижу!  Heart Eyes
Много хора се събраха и насядаха по пейките, да се порадват на чистата градинка, та не можахме да изметем около пейките - щяхме да вдигнем много прахоляк, но утре сутрин ще отидем по-рано с една от майките и ще почистим - метлите, лопатите и чувалите ги купихме днес, ентусиазъм също не ни липсва.

Благодарности на фирма Волф и на Столична община!

# 71
  • Мнения: 2 759
                    Жасмин, честито   bouquet! Сега очаквам всички, които твърдяха, че нищо не може да се направи да признаят, че са грешали  Twisted Evil.

# 72
  • Мнения: 2 401
Eeeee бравос! А честито!  И аз ще им пиша.

# 73
  • Мнения: 959
...За да отида на конкретна площадка и да започна да изкоренявам, чистя и всичко което е необходимо смятам че, преди това най малкото което общината може да направи е да организира такова мероприятие... И въпреки това, пак казвам че, съм готова да излезна с метлата и лопатата, НО поне да е организирано.
                    За хората, които не могат да правят това неорганизирано  Mr. Green общината организира всяка пролет почистване. Това е по спомени, сега ще погледна дали и кога беше. След това лятото има разни конкурси за най-красив квартал. Но е повече от очевидно, че това не е достатъчно. Пък и поне при нас и тогава излиза само един дядо от четири входа.
                   П.П. Ето това е от миналата година. Сигурно скоро ще го подменят. А това не е точно по темата, ама е готино  Peace.

Знам много добре, за пролетното почистване. Simple SmileВсяка година излизаме точно две семейства, всички останали си имат работа Mr. Green
Имах предвит да не е само пролетно почистване защото, е ясно че, не е достатъчно а, да се организират мероприятия поне веднъж месечно и тогава който е свободен и има добрата воля да излезне и да почиства. Peace

# 74
  • Мнения: 2 759
Имах предвид да не е само пролетно почистване защото, е ясно че, не е достатъчно а, да се организират мероприятия поне веднъж месечно и тогава който е свободен и има добрата воля да излезне и да почиства. Peace
                     За това мисля, че нямате нужда от общината - може домоуправителя да го организира. Ако сте повече входове - домоуправителите на всички. В нашия вход хората са задружни - имаме си списъци за цялата зима кой точно апартамент да почиства пред блока от сняг (и се спазват!), а и организират подобни почиствания. Иначе пред блока през цялата година почиства чистачката.

Общи условия

Активация на акаунт