Отговори
# 60
  • Мнения: 794
Момичета, като стана въпрос за времето, днес ми казаха, че Април щяло да бъде студено, даже можело и сняг да вали! Sad Представяте ли си! Ние се каним по разходки да ходим, а то.....
И накрая - много благодаря за хубавите думи за племенниците ми, големи са сладури нали  Crazy и аз много ги обичам, макар още да не съм ги виждала и гушкала наживо, само по Skypa, но ги чакам да ми дойдат на гости това лято и съм много щастлива  newsm44

Ами то, ако родим през април, ще ги разхождаме за по-дълго в началото на май...

А племенниците ти са наистина големи сладури! С такива хубави усмивки!

# 61
  • Мнения: 23
Знаех си аз че ще забравя нещо!  smile3555
Момичета, абе и аз много умувам върху тези кърмаческите сутиени  newsm78
Проблема при мен е, че съм с малък бюст и през бременността почти не ми се увеличи, просто запълних чашките  Rolling Eyes
Та се чудя, не може ли да си карам с моите си сутиени и да си слагам тези еднократните подложки против изтичане на кърма?  newsm12
А какво е предимството на тези сутиени за кърмачки, гледам по снимките в нета, че отпред по някакъв начин се отварят чашките  Rolling Eyes, ама всичките модели ми изглеждат по-скоро подходящи за по-големи гърди  Thinking Ако си сложа такова нещо сигурно ще изглеждам много комично  hahaha
Аз лично ще съм много благодарна ако мамите с кърмачески опит ни просветлят за пореден път как точно се използват тези джаджи! newsm51

И още нещо.... И АЗ ВЕЧЕ СЪМ В 8-яяяяяяяяяяяяяяяяя!!!! newsm44

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 1 271
galivo, откопчава се предната част на чашката, за да е по-удобно и да не се чудиш как да извадиш гърдата  Peace
За пловдивските мами - намерих обява за благотворителен базар на мартенички идните 2 дни:
http://news.plovdiv24.com/39488.html
А ето и снимка на масата: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5225052

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
galivo, съвсем спокойно може да си ползваш обикновен сутиен, само че да е без банели. Предимството на тези за кърмене е лесното изваждане на гърдата, но на мен и обикновен ми вършеше работа.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 433
Здравейте, милички!

Не съм писала отдавна, но на работа имам колежка, която обучавам и не мога да влизам във форума и да ви следя. Преди го правих най-вече по време на работа  Embarassed, но след седмица ще наваксам Hug

Аз започвам да се тревожа относно сутиените: нося си сутиените с банели, които си носих и преди, все още ми стават, а като ви чета вий с колко размера сте пораснали по време на бремеността, започвам да се чудя нормално ли е при мен да няма такива фрапантни промени??? Коластра да изтича също не съм имала случай Close. Забелязвам от време на време, точно на самото зърно, има беличко /като засъхнало мляко/, но много малко, едва забележимо. Забелязвам обаче, че в долната част на гърдите са ми се образували или по-скоро се виждат много по-вече сини венички Confused от преди - НОРМАЛНО ЛИ Е ВСИЧКО ТОВА???

Аsja, eva_merry
, и ний сме хвърлили око на този модел количка, видяхме я в списанието МОЕТО ДЕТЕ, там беше написана модел Принцес дуо обаче, за същата ли става въпрос newsm78 Ходихме до Штъркела в неделя, но не работеше, а трябваше  Sad В списанието е същата като на снимката ти Аsja. Мислех че не е с въртящи се колелата, но щом е - още по-хубаво, имате ли други разцветки и тежка ли е много??? Колебаем се между нея, но още не сме я видяли на живо, и някой модел на Чиполино, най-вече Pooky. newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 749
сори че пълня темата ама се обърках нещо   Rolling Eyes Embarassed и немога да си изтрия съобщението Wink
cenitelkata знаеш ли някои добър педиатър в 10-и ДКС, която е  наоколо, незнам дали я знаеш или в 1ва Аг Болница?

Aquariel,  Много добър педиатър в 10 ДКЦ е Станимира Савова. Казвам го от личен опит - първоначално беше педиатър и на 2-те ми деца (на второто от самото раждане), после като започна здравната реформа я избрахме за GP и на децата, и на мен, и на мъжа ми. Познавам я вече повече от 10-11 години. Въпреки, че вече 8 години не живеем в района пак си останахме при нея. Е, пак не сме далече ( в Зона Б5 ).
Наистина съм много доволна от нея - според мен е много добър диагностик, освен това е много подробна, обстоятелствена, предписва антибиотици само в краен случай, винаги можеш да я откриеш по телефона... абе за педиатър гласувам с 2 ръце за нея. Даже и малкия живот и здраве при нея мисля да запиша.
Но понеже както са казали хората "пълно щастие няма" и тя си има един недостатък - има адски много пациенти и понеже на всеки отделя много време съответно много се чака за преглед. А чакалнята на 10 ДКЦ не е от най-приветливите, да не говорим, че гъмжи от контингент на Факултето и циганското гето в Красна поляна. Другото тъпо на това ДКЦ е, че детското отделение е на последния 3 етаж, стълбите са много стръмни и ако отидеш с количка някой трябва да ти я пази долу.

Иначе и другите педиатри не са лоши - например Ацева е много мила.

Само при Якова не се записвай - много е смотана. Тя беше педиатър по заместване на голямата ми дъщеря в началото след раждането. Тогава (преди 14 години) нямаше възможност за избор на лекар и ми се падна "по закон". Добре, че после Савова се появи ....

Дано да съм била полезна Simple Smile

galivo , кърмачески сутиен аз никога не съм ползвала (карах точно както ти казваш - с подложките в чашките), мисля и сега да не си взимам специален. Предполагам, че кърмаческите сутиени са удобни (особено за дискретно кърмене навън).

# 66
  • Мнения: 794
Аз започвам да се тревожа относно сутиените: нося си сутиените с банели, които си носих и преди, все още ми стават, а като ви чета вий с колко размера сте пораснали по време на бремеността, започвам да се чудя нормално ли е при мен да няма такива фрапантни промени??? Коластра да изтича също не съм имала случай Close. Забелязвам от време на време, точно на самото зърно, има беличко /като засъхнало мляко/, но много малко, едва забележимо. Забелязвам обаче, че в долната част на гърдите са ми се образували или по-скоро се виждат много по-вече сини венички Confused от преди - НОРМАЛНО ЛИ Е ВСИЧКО ТОВА???

Аsja, eva_merry
, и ний сме хвърлили око на този модел количка, видяхме я в списанието МОЕТО ДЕТЕ, там беше написана модел Принцес дуо обаче, за същата ли става въпрос newsm78 Ходихме до Штъркела в неделя, но не работеше, а трябваше  Sad В списанието е същата като на снимката ти Аsja. Мислех че не е с въртящи се колелата, но щом е - още по-хубаво, имате ли други разцветки и тежка ли е много??? Колебаем се между нея, но още не сме я видяли на живо, и някой модел на Чиполино, най-вече Pooky. newsm78

Относно бюста - моят растеше до към 5-я месец, оттогава не е мръднал, от което аз съм много доволна, надявам се да избегна увисването! Коластра и аз не съм имала, само засъхнало прозрачно зрънце сутрин върху центъра на зърната на гърдите, но миниатюрно...

Относно количката - моята е Принцес дуо. Много е хубава, с въртящи колела. По мое мнение си има всичко и тежи 11 кг. И на живо е още по-красива. Имаше 4 разцветки - тъмно синя с бежав сенник на ситни цветчета, черно и бяло, оранжево и жълто /прекалено светла беше за мръсните ни улици/ и моята - св. синя с зелени и сини цветя. Чиполино са чупливи за по-тежки бебета.

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 23:06 от asja

# 67
  • София
  • Мнения: 125
Здравейте! Аз засега поне не мисля да купувам сутиен за кърмене. Ще си ползвам спортните, които имам, пък ако се окажат неудачен вариант, ще му мисля.

Вчера бях на преглед, но тъй като беше края на работното време и док ме претупа тотално просто, само ми измери корема и погледна бебето за 30 секунди на ехографа и толкова. А аз си мислех, че трябва тонове да мерим, ама нейсе.

Тъй като ще раждам в частна болница и док ми каза да си нося само личната карта. Та се чудех дали навсякъде в частните болници е така  newsm78 Вие пишете за обменни карти и направления за хоспитализация и се притеснявам да не взема да объркам нещо...

Честито на сдобилите се с колички, да си ги бутате със здраве! Ние сме си избрали модел, но ще купуваме по-нататък, защото я няма налична в цвета, който ни харесва. Дано докарат до месец, че и без това трудно се спряхме на тоя модел (става въпрос за Кенгуру Вижън по препоръка на sisee  Hug)

Днес си взех кремче за зърна - Лансинох. Често да ви кажа ми удря на чист вазелин. Дано поне да има ефект.

Айде стига толкова, че се отнесох. Лека нощ на всички  smile3524

# 68
  • София
  • Мнения: 749
сори че пълня темата ама се обърках нещо   Rolling Eyes Embarassed и немога да си изтрия съобщението Wink
cenitelkata знаеш ли някои добър педиатър в 10-и ДКС, която е  наоколо, незнам дали я знаеш или в 1ва Аг Болница?

Aquariel,  Много добър педиатър в 10 ДКЦ е Станимира Савова. Казвам го от личен опит - първоначално беше педиатър и на 2-те ми деца (на второто от самото раждане), после като започна здравната реформа я избрахме за GP и на децата, и на мен, и на мъжа ми. Познавам я вече повече от 10-11 години. Въпреки, че вече 8 години не живеем в района пак си останахме при нея. Е, пак не сме далече ( в Зона Б5 ).
Наистина съм много доволна от нея - според мен е много добър диагностик, освен това е много подробна, обстоятелствена, предписва антибиотици само в краен случай, винаги можеш да я откриеш по телефона... абе за педиатър гласувам с 2 ръце за нея. Даже и малкия живот и здраве при нея мисля да запиша.
Но понеже както са казали хората "пълно щастие няма" и тя си има един недостатък - има адски много пациенти и понеже на всеки отделя много време съответно много се чака за преглед. А чакалнята на 10 ДКЦ не е от най-приветливите, да не говорим, че гъмжи от контингент на Факултето и циганското гето в Красна поляна. Другото тъпо на това ДКЦ е, че детското отделение е на последния 3 етаж, стълбите са много стръмни и ако отидеш с количка някой трябва да ти я пази долу.

Иначе и другите педиатри не са лоши - например Ацева е много мила.

Само при Якова не се записвай - много е смотана. Тя беше педиатър по заместване на голямата ми дъщеря в началото след раждането. Тогава (преди 14 години) нямаше възможност за избор на лекар и ми се падна "по закон". Добре, че после Савова се появи ....

Дано да съм била полезна Simple Smile

galivo , кърмачески сутиен аз никога не съм ползвала (карах точно както ти казваш - с подложките в чашките), мисля и сега да не си взимам специален. Предполагам, че кърмаческите сутиени са удобни (особено за дискретно кърмене навън).


alokazia , споко - и мойте гърди никога не са набъбвали предварително, нито коластра съм имала преди раждането, пък кърмих дълго и двете си деца. За веничките също не се притеснявай - и аз имам такива. И корема ми и той е във венички целия.


Уф! От зор да вмъкна последния отговор без да добавям ново съобщение направо дублирах старото ... Извинете за което!

# 69
  • Временно
  • Мнения: 788
alokazia ,аз лично се спрях на тази количка,защото е широка,удобна и стабилна.За тежина не мога да ти кажа,защото не съм я вдигала.Има доста разцветки иначе.Ето саита на магазин Штъркел  http://shtarkel.com,влез на продукти,там ги има количките.Аз между другото първо в сайта си харесах количката. Peace
За веничките-и аз имам доста видими на гърдите и на корема.

# 70
  • Мнения: 96
Аз започвам да се тревожа относно сутиените: нося си сутиените с банели, които си носих и преди, все още ми стават, а като ви чета вий с колко размера сте пораснали по време на бремеността, започвам да се чудя нормално ли е при мен да няма такива фрапантни промени??? Коластра да изтича също не съм имала случай Close. Забелязвам от време на време, точно на самото зърно, има беличко /като засъхнало мляко/, но много малко, едва забележимо. Забелязвам обаче, че в долната част на гърдите са ми се образували или по-скоро се виждат много по-вече сини венички Confused от преди - НОРМАЛНО ЛИ Е ВСИЧКО ТОВА???


Не се тревожи, всичко това е строго индивидуално. Моите гърди са порастнали, но не чак драстично. Поради липса на време и стечение на обстоятелствата не съм си купила нов сутиен по време на бременността Embarassed По принцип не би било лошо, защото ме стягат моите, но не ми е супер наложително. Така че и при мен не е фрапантно Wink Следващата седмица не съм на работа вече и това ще ми е 1вата задача Peace За коластра - също нямам, няколко пъти ми потече по мъничко, но не повече от 2-3 пъти за цялата бременност. За сините венички, не искам да те разстройвам, но при мен се появиха по долната част на гърдите преди няколко месеца и после си станаха на стрии - червени ooooh!

# 71
  • Мнения: 319
Ехее koalkata и вие ли такава количка ще купувате?Не ми казвай,че ще е в зелено Mr. Green anabana също такава ще купува Grinning

Пристигна ми сутиена за кърмачки.аз се притеснявах,че този размер 80С може да ми е  малък,но се оказа даже че на чашките ми е големичък!!!Хареса ми материята(не стяга и не дразни на кожата)той е подобие на тези безшевните потничета,но направен като сутиен с капаче Peace
на живо изглежда по-добре отколкото в сайта Peace
Ето линк към Danet http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24_218&products_id=1038
За този модел става въпрос

# 72
  • Мнения: 6 713
Сладка мама, чудесни новини за Дари! Hug

veni-b, и аз искам да разбера какъв е този чай за кърма?   bouquet

И да ви питам за този крем за зърната - Лансинох, откога мислите да почнете да го ползвате? Мисля, че се води, че е чист ланолин или греша? newsm78

# 73
  • София
  • Мнения: 125
sisee, чудим се още дали да е зелена или синя, но в София никъде не можем да намерим тия цветове и не сме ги виждали все още, има само червени останали. Къде ли не обикаляхме  ooooh!

ЛУРДЕС, на опаковката си пише, че е чист ланолин, каквото и да означава това. Аз мисля от днес да започвам с мазането. В упътването пише преди раждане да се маже два пъти на ден за подобряване на еластичността на кожата.

# 74
  • Мнения: 2 531
Аууу , тъкмо щях да се хваля че от Талцид-а ми минаха днес киселините- и ето, не мога да спя пак от киселини/ нищо че пих вече един към 9,30/ , та реших да седна да се уригам на воля тук при вас!  Sick
Чая за кърмачки се продава във всяка аптека и така се казва! Има и гранулиран на ХИП , но аз съм по доволна от този който се вари- съдържа семена от копър , анасон и още неща, даже ми бяха дали бабите семена и тях си варях! Много помага, наистита! Но това като му дойде времето! Освен това си мисля че от него и на щерката и се поразминаха лошите колики / то аз литри пиех/ ! Има и хомеопатични лек. за стимулиране на кърмата, ама ги забравих кои бяха, влезте в кърмаческия, няма начин да не пише! И Хубаво прочетете за кризите при кърмене, да не се шашкате после!
Сутиените които носих преди да забременея, отдааваа не ми стават ooooh! Но пък си имам големи от преди . Кърмаческите сутиени на мен са ми били по удобни за кърмене, но за ходене по улиците - не много , не държат така добре бюста , то и моя е голям де!
За чистенето, слава богу имам жена която се занимава с това, на мен отдавна ми е непосилна задача / пък и при нас пада яко цапане/.

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 23:58 от veni-b

Общи условия

Активация на акаунт