Putuvali li ste sus samolet bremenna v 6-tiq mesec

  • 2 719
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Здравей,
аз много пътувах през бременността - в 1,3,4, 6,7 и 8-ми месеци. Сравнително кратки полети - по час и половина, но затова пък бяха по 2 полета на ден. Не съм имала проблеми.

Това което бих те посъветвала ако решиш да пътуваш е следното :
- Вземи бележка от гинеколога си в коя седмица от бременността си се намираш, заверена и подпечатана и я преведи на английски в агенция за преводи. Някои авиокомпании изискват такива документи, защото povecheto от тях не се позволява пътуване на бременна след 32 гестационна седмица, а ако се позволи бременна след тази седмица да пътува, те отказват да поемат отговорност за нея в случай на инцидент.
- Вземи си с теб всички медицински картони и изследвания свързани с бренността.
- Поинтересувай се нq мястото където ще ходиш за лекари гинеколози и болница - намери координати- адреси, телефони...каквото можеш.
-Опитай се да си направиш медицинска застраховка за пътуване в чужбина в някоя българска застрахователна компания.
- Уговори с гинеколога си да поддържаш връзка с него по телефон, за да си спокойна в случаж на някакви твои притеснения че ще получиш адекватен съвет.
- Вземи 30 минути преди полета 2 хапчета но-шпа, за да предотвратиш евентуални нежелани контракции.
- Вземи лекарства които ползваш в момента - но-шпа, за киселини, парацетамол....ти си знаеш какво още.
- Когато се чекираш на летището - поискай място до пътеката и по възможност да си сама на седалките, за да пътуваш по-спокойно, и да можеш по-лесно да извикаш стюардеса или да имаш по-лесно достъп до тоалетната в самолета.
-Запаси се с няколко пакета антибактериални интимни мокри кърпички и ги ползваж стедро като посещаваш тоалетните по летищата и в самолета и навсякъде другаде....Това е за да не пипнеш някакви гъбички без да искаш - нали знаеш че бременните са особено податливи на инфекции.

Това всичко звучи малко прекалено, признавам си, но все пак състоянието ти е деликатно и за да се чустваш спокойна е добре да се презастраховаш колкото се може повече.

Приятно пътуване и пиши какво си решила !

# 16
Az patuvah kogato biah v 4-ia mesec,biah s ga6terizon no ne mi li4e6e-nikoi ni6to ne mi kaza-poleta be6e samo 2 4asa i ne mi se otrazi po nikakav na4in osven 4e na tragvane ot sofiiskoto leti6te mitni4arite me darjaha 20 min i ne iskaha da me pusnat za6toto sam imala presro4eni dati i v kraina smetka se okaza 4e tapanarite si iskaha mangizi-dadoh im 10 euro i miriasaha-ot cialata rabota za 10 euro me razrevaha i plakah prez celia polet-golemi tapanari sa!!!!!

# 17
  • Мнения: 1 541
На мен ще ми се налага да летя поне два пъти в 7-ми и в 8-ми месец и много щателно съм проверила нещата и съм чела какво ли не, но общото мнение е, че няма никакви проблеми след 3-ти и преди 9-ти месец(второто по- скоро, за да не вземеш да раждаш по време на полета  Wink ), ако:

1. Консултираш се с лекаря си и той ти каже, че е ОК
2. Вземеш си бележка от нег, независимо дали са ти казали, че искат или не от авиокомпанията
3. Провериш условията на компанията за разрешени месеци на пътуване
4. Купи си чорапки протев съсиреци при летене- има такива на Шол.
5. Ставаш да се разхождаш по малко по време на полета
6.Вземи си място в по- предната част на самолета, защото там турболенция и тн. се усеща най- малко, а и си по- близо до тоалетната, както и избягвай местата до вратите за евакуиране, защото се предполага, че недай си Боже при не проблем, ще трябва да помагаш за евакуирането на хората
7. Пий водичка и се облечи с тениска и жилетчица например, защото температурите на летището и в самолета варират и трябва да можеш да контолираш колко си навлечена

Ако си здрава и всичко е наред с теб, няма причина да се притесняваш, но НАЙ-ВАЖНО от всичко- говори си с лекаря.
  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
На мен съсщо ми предстоеше пътуване със самолет в края на месеца (тогава ще съм в 24 г.с.), но се отказах. Обичам да летя, летяла съм милион пъти, но взех да си мисля разни неща: все трябва да търся някой да ми помага с багажа, ами ако нещо се случи и спешно ми потрябва лекар, ако нещо по-лошо се случи...никога няма да си простя.
То и тук може да се случи, човек не е застрахован...
Все пак всички лекари казват, че ако се чувстваш добре, няма проблем. Ти си реши за и против.
Доколкото разбрах не си летяла досега. Има хора, на които не им понася, но може би е на психическа основа. Ако не те е страх предварително, предполагам че няма да те е страх и в действителност.

# 19
  • София
  • Мнения: 938
Непрекъснато пътувах докато бях бременна - и със самолет, и с кола на дълги разстояния. Mishence ти е дала изчерпателни съвети. Мога само да добавя, не се хаби да търсиш застраховка, покриваща рискове при пътуване бременна - такава няма. Говорила съм с всички възможни застрахователни компании - казват, при бременност вие си знаете рисковете и сами си избирате да пътувате, усложнения на бременността не се покриват от нас. Но това да не те плаши, всичко е наред, особено ако си с нормална бременност и досега си нямала проблеми. Аз пътувах в 6-ти месец с кола 1800 км, в най-големите жеги. Почивай си повече, пий си профилактично но-шпа и магнезий и не се тревожи. На мен ми се отрази страхотно. До почти 8-ми месец не се спрях - обиколих цяла Европа с големия корем, а и чак на Крит се завлякох да почивам - бях края на 6-ти и началото на 7-ми месец.

# 20
  • Мнения: 2 032
Да, много пъти и с двете бременности, включително и дълги (12-14 часа) полети. Няма нищо страшно, особено за кратък полет, както вече други за посъветвали, вземи една бележка от лекар, че няма проблеми с пътуването ти, и също провери правилата на авиолинията, а която ще летиш-повечето позволяват летенето до 32-та седмица (и след това може, но с лекаркска бележка). Ако беше дълъг полет, щях да кажа да се раздвижваш често, но до Португалия са само няколко часа. Не взимай никакви лекараства, даже и тези против повръщане са противопаказани за бременност, вземи си за полета бутилка вода и нещо малко за гризкане, и това е. Приятна почивка.

Повярвай ми, след време, като ти се наложи да пътуваш с няколко броя ревящи/повръщащи и т.н деца под мишница, идват истинските проблеми.

# 21
  • Мнения: 3 116
Пътувах бременна в началото на 6 месец, около 22 часов полет (чисто летателно време, отделно престой около 4-5 часа) и то два пъти  в разтояние на 10 дни. Имах проблеми само с подутите глезени. Според мен няма причина да не летиш. Само както са казали другите момичета се консултирай с гинеколога си, носи но-шпа в джоба си и виж дали авиокомпанията ще иска разрешително за летене (аз си извадих за всеки случай, но никой не я погледна).

# 22
  • Мнения: 2 292
Аз не знаех за бележка и не съм вадила а и нямам време да вадя бележка сега, но дали някой ще ми иска бележка в 12 седмица - нищо не ми личи, а и полета е кратък Германия - България и после връщане?

# 23
  • Мнения: 3 116
Вивита, 12 седмица определено никой няма да ти иска Simple Smile
Повечето авиокомпании искат от 7 и 8 месец нагоре Simple Smile

Приятен полет Simple Smile

# 24
  • Мнения: 129
Blagodarq za suvetite  vi momi4eta. bQha mi mnogo interesni i iz4erpatelni. I vse pak prez cqloto vreme dokato gi 4etqh si misleh kolko ste smeli, smisul 4e qvno mene si me e strah dosta, i nqma smisul da se pravq na geroi.Za stastie dneska kolejkata s koqto stqhme da putuvame  kaza 4e vsustnost ne dostigat pari i moje da minat i bez mene, taka 4e nqkoi drug put qvno ste derzaq Confused

# 25
  • Мнения: 4 244
И аз летях в разстояние месец и половина 4 пъти. Един път на почивка в Анталия в 4 месец(броя отиване и връщане) и един път до България да си оправя паспорта, че тогава точно се правеха новите паспорти.
Нямах никакъв проблем.
А това за радиацията е май най големия виц дето съм го чувала.
То от това следва че всички пилоти и стюардеси умират от тая радиация Laughing

# 26
  • Мнения: 558
Работата ми  е свърана само с пътуване, та попътувах доста със самолет и кола през цялата бременност. В 8 мия месец пътувах то4но до Португалия- нямах проблеми никакви- даже и бележки не са ми искали и проблем не са ми правили на летището (както и не са ми правили път де , но това е една друга тема). Носих си оба4е с мен винаги вси4ки изследвания за всеки слу4ай.
Важно е ти как се 4увстваш и как караш бременността все поак, и какво  казва твоя доктор.
Аз ли4но толкова оби4ам да пътувам, 4е вместо до края на 6ия месеца както мислех в на4алото, пътувах до 8 мия. Португалия беше последното ми пътуване и беше страхотно (макар и по работа)! Страната е супер!

# 27
  • Мнения: 1 072
Аз пътувах точно шестия и нямаше никакви проблеми.

# 28
  • Мнения: 264
Аз пътувах в средата на 7мия месец. Определено се чувствах добре, дори за миг не се притесних Flutter . Но преди това се консултирах с акушерката ми, която каза че вече не съм в опасните кои си там седмици и не вижда причина да пропусна това удоволствие. Колкото до бележката от лекаря ти - на места искат такава, на други не. Нищо обаче не ти коства като попиташ акушерката ти дали можеш да пътуваш да ти напише една такава. А ако не си с голям корем (ако не е супер явен) никои няма и дума да ти каже. Само на жените с по-големи кореми им искат бележки, в които акушерката пише че "ГАРАНТИРА" че няма да родишдокато не се върнеш обратно в България. На въпроса ми как може тя да ми гарантира че няма да родя ми каза - ами никак, ама тия бунаци искат бележки.

# 29
  • Мнения: 8 163
В седми, с прекачване, без проблем.

Общи условия

Активация на акаунт