Какво мислите за хората, които не искат деца?

  • 29 967
  • 485
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 152
Tяхна си работа
Така са решили, те си живеят техния живот

Колкото до моя...не мога да си го представя без деца
Синът ми е целия ми живот, без него щеше да е едно просто съществуване

# 436
  • Мнения: 622
Тяхна работа, но не ги разбирам Confused Животът ми преди да се роди дъщеря ми беше хубав.Наживяла съм се доста и от нищо не съм се лишавала, но откакто си имам това съкровище се чудя как сме живяли без нея преди Heart Eyes Тя ми даде нов смисъл и изпълни ежедневието ми с безценни моменти,които не бих заменила за нищо на света.

# 437
  • Мнения: 575
Познавам една двойка, която не желае деца. Даже се въртеше идеята да връзване на тръбите на мацката. Но решиха да не си правят чак толкова труд. Много близки приятели са ми и съм ги питала, защо толкова твърдо са против идеята. Доводите бяха много: от желание за пълна свобода (което адмирирам) до "не ми се сменят памперси". И двамата се разбират перфектно с моята дъщеря , обичат да си играят с нея, дори са я взимали да я разхождат за ден. Но като ми я връщах и ги питах как беше: "По едно време се сетихме за една разходка, която сме си правили из Рила преди години и тъкмо си викаме да палим колата и се усетихме , че Дари е с нас и няма как да стане. Ето за това не искаме дете...всичко става много по- сложно, а ние обичаме простите неща да стават тук и сега"
Мисля си , че след 20 години, когато вече ентусиазма не е толкова голям, ще осиновят някое по- голямо детенце и ще му дадат бъдеще и всичко което са постигнали.

# 438
  • Мнения: 919
Не ги разбирам,но всеки си решава ,тяхна си работа Peace

# 439
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Уважавам мнението и решението на всеки. Имам такова семейство приятели. Вече са на около 50 години и нямат деца, защото не са го искали и двамата. Избрали са да градят кариера и са знаели, че няма да могат да се грижат за децата така, както би трябвало. И двамата са на много високи длъжности и пътуват постоянно по света. И наистина е така, едно дете има нужда от любов, внимание, обгрижване. Всеки сам си знае. Аз не съм от тези хора, но това не ме кара да не харесвам това семейство!

# 440
  • Мнения: 1 212
Ще станат и те хора някой ден .... или ще си останат такива  Peace
Нормално е, като млади майки да смятате, че "размножаването" е най-висшия човешки дълг (те и други така смятат), но не е нормално да не приемате едно толкова лично решение.
Лично аз мисля, че е по-добре семейство без деца, отколкото деца с без семейство.
(Пояснявам: Семейство не означава просто двама души живеещи в едно жилище.)
Въпрос на мироглед и донякъде на опит...


Ха, мерси  Laughing , че се класирах и аз при младите майки  Wink Sunglasses ..... освен ако не съм при "другите" / като се вгледах внимателно в поста /   Grinning
Самото размножаване е биологически термин ..... съществува в зоологията  Peace
Аз лично чак наскоро осъзнах дупката, която запълва едно дете в живота и в отношенията между двама души изобщо Peace
Което не значи , че не съм съгласна с останалото ...... при "съществуващи пропасти" в отношенията между хората .... едно дете може само да задълбочи безданата  Peace

# 441
  • Мнения: 24 467
Не е задължително между двама души да има "дупки", както и в живота на човека въобще, които следва да се запълват с... деца. Връзката и личния живот не винаги изглеждат като швейцарско сирене, чиито дупки следва, незнайно защо, да се запълват със заместител на истинския проблем. Има връзки, при които просто двата души са си достатъчни един на друг. И наличните "пропасти" с деца също не се запълват. Просто към децата не е честно, те не са инструмент за попълване на празнини, на са пясък и кал. Ако не ги желаеш заради самите тях няма смисъл въобще да проваляш и своя и техния живот. 
Когато човек определено не желае деца и е наясно със себе си е в  пъти по- добър вариант от това, да повтаря поведението на околните, без да съзнава дали има нужда от това или не и просто да си живее именно като една биологична единица с основни функции- съхранение и размножаване.

# 442
  • Мнения: 1 212
Не е задължително между двама души да има "дупки", както и в живота на човека въобще, които следва да се запълват с... деца. Връзката и личния живот не винаги изглеждат като швейцарско сирене, чиито дупки следва, незнайно защо, да се запълват със заместител на истинския проблем. Има връзки, при които просто двата души са си достатъчни един на друг. .......

Разбира се , дай боже повече щастливи двойки .... със или без деца .
Явно защото от ограниченият ми кръг познати няма такива .... щастливи сами със себе си и просъществуващи във времето с връзка без деца , затова не съм меродавна с обобщено мнение и смятам, че децата са необходимо допълнение към едни предварително хармонични взаимоотношения  Peace
Някои гледат кучета ....

# 443
  • София
  • Мнения: 3 816
Познавам такива хора и не ги разбирам, но всеки сам решава какво да прави с живота си. Tired

# 444
  • Мнения: 426
И аз познавах такова семейство, което уж не искаха деца, но след 1год. тръгнаха по лекари, защото жената имаше проблем със забременяването.

# 445
  • Мнения: 24 467
И аз познавах такова семейство, което уж не искаха деца, но след 1год. тръгнаха по лекари, защото жената имаше проблем със забременяването.

Това е нещо различно от поставения въпрос. Темата е за хора, които НЕ ИСКАТ ДА ИМАТ деца, а не такива, които не могат.
Четох наскоро едно интервю с някаква манекенка, която ясно беше посочила, че не желае да се занимава с бебета. Можела евентуално някой ден да осинови по- голямо детенце. Ами нищо странно не виждам, заниманието с бебето не е за всеки. Същото се отнася и до възпитанието на децата и колкото по- скоро човек узрее за мисълта, че не всеки може и трябва да е родител, толкова по- добре и за него и за обществото като цяло.

# 446
  • Мнения: 1 038
Незнам тези хора за какво живеят... само,за да ядат и серат (с извинение)...

Ти не ги мисли, за какво живеят.Това си е личен избор на човека дали ще гледа деца или не.
Всеки си знае за него си.Подобно изказване, като твоето е тъпо.
Засичам те в голяма част от темите и си страшно негативна личност, веднъж не съм видяла да си написала нещо позитивно за нещо.
Ама това сигурно е щото си идеална.

Извинявам се за спама.

# 447
  • Мнения: 1 038
Не е задължително между двама души да има "дупки", както и в живота на човека въобще, които следва да се запълват с... деца. Връзката и личния живот не винаги изглеждат като швейцарско сирене, чиито дупки следва, незнайно защо, да се запълват със заместител на истинския проблем. Има връзки, при които просто двата души са си достатъчни един на друг. И наличните "пропасти" с деца също не се запълват. Просто към децата не е честно, те не са инструмент за попълване на празнини, на са пясък и кал. Ако не ги желаеш заради самите тях няма смисъл въобще да проваляш и своя и техния живот. 
Когато човек определено не желае деца и е наясно със себе си е в  пъти по- добър вариант от това, да повтаря поведението на околните, без да съзнава дали има нужда от това или не и просто да си живее именно като една биологична единица с основни функции- съхранение и размножаване.

Така мисля и аз, спести ми писането.

# 448
  • Мнения: 263
Не познавам такива хора, но първата ми мисъл беше, че те са егоисти. Но се замислих, че може би в такова семейство сигурно има причини, които ги оправдават. Може би страха по отглеждането, възпитанието, това, че не всеки е готов да създаде дете или въобще е създаден да стане родител. Друга причина може би е нагласата за това в даден момент, материалното положение.
Според мен не можем да сложим всичко под един знаменател и да правим едно заключение. Нещата сигурно са много сложни, отнасящи се до психологията на отделен индивид, семейство...
В крайна сметка хората са различни и идеалите им за живота също.

# 449
  • Мнения: 426
Цитат
Публикувано на: сряда, 09 април 2008, 10:16Публикувана от: Judy 
Вмъкни Цитат
Цитат на: Мама на 2 бебета в сряда, 09 април 2008, 09:56
И аз познавах такова семейство, което уж не искаха деца, но след 1год. тръгнаха по лекари, защото жената имаше проблем със забременяването.


Това е нещо различно от поставения въпрос. Темата е за хора, които НЕ ИСКАТ ДА ИМАТ деца, а не такива, които не могат.
Четох наскоро едно интервю с някаква манекенка, която ясно беше посочила, че не желае да се занимава с бебета. Можела евентуално някой ден да осинови по- голямо детенце. Ами нищо странно не виждам, заниманието с бебето не е за всеки. Същото се отнася и до възпитанието на децата и колкото по- скоро човек узрее за мисълта, че не всеки може и трябва да е родител, толкова по- добре и за него и за обществото като цяло. 
Мда, но те ни убеждаваха, че деца не са им необходими.

Общи условия

Активация на акаунт