Какво мислите за хората, които не искат деца?

  • 29 965
  • 485
  •   1
Отговори
# 450
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Не мога да разбера тук присъстващите осъждащи чуждия избор майки. Вас това защо ви възмущава толкова? Вие нали сте се възпроизвели?! Защо си пъхате носа под чуждите чаршафи, че и мнение и оценки давате.  От такива "неразбирам" /правописът е запазен/, "егоисти" и т.н лъха толкова консервативност, закостенялост, негъвкавост на мистълта. Както към вас никой не пристъпва с въпроса: "Защо го роди това дете", така и вие не раздавайте етикети върху онези, които са на различно мнение.
Опитайте се да разберете, че има и други хора. Хора, които нямат нуждат да им се запълват някакви празнини, хора, които са си самодостатъчни. За тях не е необходимо някой друг да осмисля собствения им живот.

# 451
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Защо си пъхате носа под чуждите чаршафи, че и мнение и оценки давате. 
.....
Опитайте се да разберете, че има и други хора. Хора, които нямат нуждат да им се запълват някакви празнини, хора, които са си самодостатъчни. За тях не е необходимо някой друг да осмисля собствения им живот.
Не си го пъхат носа никъде, темата е въпрос, погледни я отново. Питат и получават отговори.

Ние разбираме, че има такива хора, не сме малоумни. Но това, че съществуват не може да ни накара автоматично да ги харесаме, нали ?

# 452
  • София
  • Мнения: 8 348
Защо си пъхате носа под чуждите чаршафи, че и мнение и оценки давате. 
.....
Опитайте се да разберете, че има и други хора. Хора, които нямат нуждат да им се запълват някакви празнини, хора, които са си самодостатъчни. За тях не е необходимо някой друг да осмисля собствения им живот.
Не си го пъхат носа никъде, темата е въпрос, погледни я отново. Питат и получават отговори.

Ние разбираме, че има такива хора, не сме малоумни. Но това, че съществуват не може да ни накара автоматично да ги харесаме, нали ?

как, много ясно, че е задължително да искат да имат деца, стига да не са гейдвойки

# 453
  • Sf
  • Мнения: 808
Хора всякакви. Не ги осъждам.

Децата са огромна отговорност. Като малки са истински ангелчета. Но както са казали хората: Малки деца - малки проблеми, големи деца - големи проблеми.

Децата са консуматори, много често егоисти. И понеже в България даваме мило и драго за децата си, грижим се за тях, купуваме им или изплащаме апартаментите им, организираме сватбите им, гледаме техните деца и заробваме себе си в името на децата си и много често не получаваме благодарност и нужното признание...

При други култури хората предоставят пълна свобода и самостоятелност след като децата им навършат пълнолетие...

# 454
  • София
  • Мнения: 108
Защо си пъхате носа под чуждите чаршафи, че и мнение и оценки давате. 
.....
Опитайте се да разберете, че има и други хора. Хора, които нямат нуждат да им се запълват някакви празнини, хора, които са си самодостатъчни. За тях не е необходимо някой друг да осмисля собствения им живот.
Не си го пъхат носа никъде, темата е въпрос, погледни я отново. Питат и получават отговори.

Ние разбираме, че има такива хора, не сме малоумни. Но това, че съществуват не може да ни накара автоматично да ги харесаме, нали ?

как, много ясно, че е задължително да искат да имат деца, стига да не са гейдвойки



Абе аз имам чувството,че има няколко човека които само чакат да се започне някаква тема, на която трябва да се отговаря на въпрос и да си кажат мнението хората и те веднага се спускат като ято лешояди да обвиняват хората защо са изказали едно или друго мнение и да обвиняват в "глупост", в "скудоумие" и т.н... В крайна сметка се задава въпрос и хората отговарят. Ако не ви харесват подобен род теми, въобще защо влизате в тях??? Или си изказвате личното мнение и въобще не се занимавате с чуждите такива, или по-добре си трайте... Нищо друго не става освен да се нагнетява напрежение!

# 455
  • Мнения: 2 448

Мда, но те ни убеждаваха, че деца не са им необходими.
Едва ли без да ги пита някой започват да обясняват дали искат деца или не.Това е така , защото на ново семейство познатите само това знаят като ги видят да им пожелават деца и да питат "ама какво става няма ли да опитвате вече?". Как се отговаря на подобен въпрос , ако имаш проблем, наляво и надясно да разправят, че не можеш да имат дете ли? Е, аз 10 години нямах, точно щото не исках, ама все ме мисляха за бездетна, няма да седна да се оправдавам я , защо съм решила така. Кой каквото иска си мисли и без това. И като забременях "ааааааааа, то станало бе?, Много се радваме за вас, най-накрая".Чак са ме дразнели разни познати баби да ми говорят как да отида на църква да се помоля да мога да родя. Whistling

# 456
  • Варна
  • Мнения: 2 268
mimmy, мила mimmy, казвам само, че не ги харесвам, не успя ли да го прочетеш добре? Къде видя, че го смятам за задължително?
Необходимо ли е заяждането ти или просто си спортуваш?  Wink
Ellito недей да се палиш за глупости, не си заслужава.  Hug

# 457
  • Мнения: 22 935
Още ли обсъждате тази тема? :О

# 458
  • София
  • Мнения: 8 348
стана ми смешно, затова писах
цялата отричаща правото на деца на гейсемействата кохорта, се пренесе тук да обяснява, че неискащите деца са егоисти

а сега пък ми стана смешно, че точно мен обвинихте в наместване на обидни епитети и заяждане
колкото и да ми беше некомфортно, все се опитвах да убедя, а не да наложа мнение
защото, някакси, осъзнавам, че моето категорично мнение в подкрепа или признаване на нещо, се равнява на консервативното и ограничаващо правата, и свободната воля мнение на противниците ми

или просто писах последна, та затова...

# 459
  • София
  • Мнения: 2 840
Познавам такава жена. Моя приятелка - от ранна младост твърдеше, че мрази децата. Мислехме, че е поза, ама времето си мина и тя продължава да не иска деца.
Е и?!
Животът, който води не предполага отглеждането на деца.
Това си е нейният живот и нейният избор как да го живее.

Познавам и една дама, списваща тук, която на 32 мисли, че не е родена за "разплод" и се дразни, че мъжът й вече настоява да имат дете, защото смята, че това я отдалечава от образа на желана жена и я превръща в обект за репродукция на мъжа.

Та, да отговоря директно на въпроса - не мисля нищо повече за тези хора осен че са различни от мен.

Което е най-нормалното нещо на света и значи, просто нищо не мисля. Не разсъждавам над живота им така, както очаквам и те да не разсъждават над моя.

Виж хората, които раждат по 10 и нагоре деца, без да работят и да могат да ги издържат, а  реват, че са дискриминирани, за тях имам някои мисли Whistling

# 460
  • София
  • Мнения: 2 381
Виж хората, които раждат по 10 и нагоре деца, без да работят и да могат да ги издържат, а  реват, че са дискриминирани, за тях имам някои мисли Whistling
Peace

# 461
  • София
  • Мнения: 108
Разбира се! Това си е личен избор на всеки един човек! Глупаво е дори да се твърди, че някой може, или въобще е редно да им се бърка в избора. Не искат, не искат. Просто по мои наблюдения животът когато си млад е много по-различен от този който идва след като позастарееш и престане да ти се купонясва, вече не можеш да хойкаш насам-натам като на 18 и колкото и да сте си достатъчни с мъжа ти, все ми се струва, че и това си е до време. Кариерата също е до време. И после какво?! Ще си гледаш старините спокойно?! Някак си ми се струва, че детето(цата), колкото и да е трудно с тях, толкова по-трудно е без тях. Аз честно казано не познавам такъв човек, който не иска деца. Познавам по-скоро разни жени които са вече на възраст и нямат мъж до себе си, но и те дори се замислят да си осиновят, пък дори да си родят макар и да няма татко. Бих разбрала и хора които съзнават, че не могат да осигурят на детето(цата) си приличен живот и затова не искат и да имат... Но не миждам защо ако семейството е здраво, право, имат приличен доход и са нормални хора няма да искат деца. Тук не слагам някакви възрастови граници, ами говоря по принцип. Ако жената не иска да ражда - осиновяването също е вариант. Това са ми основно чуденките по повод тези хора, ако въобще има такива..

# 462
  • Мнения: 17
Познавам едно семейство което казваше че не иска деца но след това тя забременя и казва че това което е мислела преди е било ужасно и че дъщеря и е най-прекрасното нещо на този свят.

# 463
  • София
  • Мнения: 2 271
Познавам такива хора. Някои просто не стават за родители. Щом нямат желание, по-добре да не създават деца, на които ще пречат и които ще им пречат.
Както някои хора не стават за шофьори и не трябва да шофират, защото е опасно....
Все пак размножаването не е единственото предназначение на хората. В повечето случаи, хората, които не искат деца са отдадени на кариерата си и не рядко са много добри специалисти в областта си и помагат за развитието на даден сектор.

# 464
  • София
  • Мнения: 2 840
Както някои хора не стават за шофьори и не трябва да шофират, защото е опасно....

Ти, пък!
Уби ме с това сравнение Crazy

Общи условия

Активация на акаунт