Какво мислите за хората, които не искат деца?

  • 29 971
  • 485
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 911
шоколадът е вреден zа малките деца. Раzбира се, че ще го иzям аz, такава съм си жертвоготовна.
Шанел, chapeau.

# 406
  • Мнения: 4 841
Ако аз съм неудовлетворена, надали бих могла пълноценно да удовлетворя и нуждите на децата ми, без да изпитвам каквото и да било неприятно чувство.

Абсолютно подкрепям! Много пъти се е случвало да си купувам неща, които ми се ядат само и единствено на мен, включително и шоколад. Това, че съм майка, далеч не означава, че трябва да мина на фотосинтеза и да нямам собствени желания. Дори когато не сме супер добре финансово, пак пазарувам така, че да има ЗА ВСИЧКИ. По малко, но за всички. Чужда ми е малко тая философия - всичко за децата, аз мога на хляб и сол. Е, не мога. Ако ще е хляб и сол - за всички; ако ще е черен хайвер - пак за всички. Така го разбирам аз семейството.

# 407
  • Варна
  • Мнения: 2 268
BirdsFlu това с "да има за всички" е идеалният вариант и едва ли има някой, който да не го предпочита. Simple Smile Какво става ако няма за всички, а трябва да се реши за теб или за детето?
И не се хващайте за шоколада Simple Smile, по общ е въпроса, вярвам, че схванахте!

# 408
  • Мнения: 4 965
BirdsFlu това с "да има за всички" е идеалният вариант и едва ли има някой, който да не го предпочита. Simple Smile Какво става ако няма за всички, а трябва да се реши за теб или за детето?
И не се хващайте за шоколада Simple Smile, по общ е въпроса, вярвам, че схванахте!

Добре, де. Зарежи шоколада.
Дай Боже, да не трябва да се решава за мен или за децата, но и тогава (като тотален егоист), ще си скъсам д-то от бачкане и пак ще има за всички.
И сигурно ще попиташ и другото - за живота. Когато забременях, имаше опасност за живота ми и лекарите ме молеха да махна поне едното бебе - не го направих, за да имат те шанс да живеят (слава Богу, аз също получих този шанс да мога да им се радвам).

Но пък двете неща са несравними.
Както и това, че изместваме темата.  Mr. Green

# 409
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Както и това, че изместваме темата.  Mr. Green
Направо я изритахме в девета глуха! Laughing
Аз повече нямам какво да добавя, ще трябва да се повтарям.

# 410
  • София
  • Мнения: 6 798
 Joy
Вие вече минахте шоколада, ама и аз да кажа, че ако ми се яде го изяждам. Mr. Green

# 411
  • Мнения: 1 533
Тема: Какво мислите за хората, които не искат деца?  (Прочетена 6180 пъти

Мисля, че е крайно време да ги оставим на спокойствие. Tired

# 412
  • Мнения: 2 660
Ох, това за деленето на храната ми е особена тема. Застъпила съм я и в манифеста си на бъдещ родител. Не ми харесва идеята "Всичко за децата".. На какво ги учим така, какви са последствията от този начин на разсъждение...

Нека да знаят, че семейството е един отбор, където всеки подкрепя всеки. За всеки трябва да има по равно и никой не е цар.

# 413
  • Мнения: 2 161
Аз много се радвам,че заговорихме за шоколада.Така всички имащи деца,които смятат нямащите за ужасни същества,най-накрая ще се паркират между децата си и ще им обърнат подобаващо внимание.защото от обсъждане и ровене на чуждия боклук,време не остава.

# 414
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Право на всеки е да реши да има ли или не деца. Но понякога на хора, които дълго време не са искали деца, в даден момент им се приисква да имат, и то на момента. Но тогава сякаш напук детето не идва. Една позната така - за какво й било дете, нямала нито пари, нито време да го гледа и т.н. Да, ама в един момент забременя. И като забременя, пак твърдеше, че било станало по погрешка, не било искано. И така до 8-ия месец, когато загуби детето, а самата тя беше на косъм. Не знам - божие наказание ли е това за приказките й, какво?

Изключително грозно изказване!
Не забравяй, че тук пишат много майки, които по един или друг начин са загубили дечицата си!
 Naughty

Azaf, преиначаваш смисъла на думите ми - не поставям всички под общ знаменател, най-малко имам за цел да засегна някого и едва ли нормален човек нарочно би обидил някого по този начин. Просто се чудех как да разбирам нейното отношение към бременността и майчинството, както и нейните изключително грозни изказвания както по адрес на бременните, така и по адрес на собственото й дете. И после като стана тази трагедия, как по друг начин да я разбера и да си я обясня? Много майки наистина са загубили дечицата си, но за разлика от нея те са ги искали с цялото си сърце и са били готови на всичко, за да ги имат. Ето това е разликата между тях и нея. И за тях никой не би си помислил, че това е божие наказание - всичко друго, но не и това. Съжалявам, ако съм засегнала тебе или други хора. Просто се чудех за един конкретен човек, това е.   

# 415
  • Мнения: 24
Това си е техен личен избор.

# 416
  • Мнения: 42
Егоисти,самогъзници

# 417
  • Мнения: 9 865
Напипа кранчето за топлата вода, май.

# 418
  • Мнения: 4 784
Познавам. И са ми много странни. Не ги разбирам, но те така са си решили, всеки има право на избор. Заедно са от доста години при това, те не са имали нужда от крепежен елемент, както някой по - горе се изрази. Но и не ми изглеждат щастливи. Усмивките им не са пълни и истински, няма го блясъкът в очите им.

# 419
  • София
  • Мнения: 62 595
Само не разбирам защо децата да са крепежен елемент на семейството. Ако е така защо има толкова самотни родители и разбити семейства?

Общи условия

Активация на акаунт