Хайде на постите!

  • 67 326
  • 743
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 324
Да не забравите на 25-ти да хапнете рибка, че после чак на Цветница може.

# 151
  • Мнения: 3 094
Момичета и ние с половинката се включихме в постите Grinning Е, с малко закъснение, но пък се надяваме да издържим до края Rolling Eyes
Засега се справяме с леща, грах, пържени картофки, постен гювеч, пица с тофу, сармички, ориз със зеленчуци, салата, плодове......
Но нещо със сладките неща......срещаме затруднения Crossing Arms Някой от вас беше писал за постни кексове - дали може да пуснете рецепта!??
В събота ще пробвам баницата с праз и маслини  bouquet

Мене по постните кексове хич ме няма.
Обаче съм си купила лимонови резенки и в случай на нужда злоупотребявам с тях.

аз локумец имам Laughing

# 152
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Bastet, купих сместа за фалафели, довечера ще ги правя  smile3508

# 153
  • Мнения: 3 094
Bastet, купих сместа за фалафели, довечера ще ги правя  smile3508

Успешно майсторене тогава и приятно похапване, разбира се Grinning.........аз пък мисля да направя със соевата кайма вегетарианска мусака Mr. Green

# 154
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ох, аз тази соева кайма само я заглеждам на диетичния щанд. Как процедираш с нея при мусаката? Запържваш ли я първо или направо всичко в тавата и печеш?

За фалафелите ще прегреша с млечен сос, със зеленини, но ще взема от най-постното мляко 0,1 процент   Blush

# 155
  • Мнения: 3 094
Ох, аз тази соева кайма само я заглеждам на диетичния щанд. Как процедираш с нея при мусаката? Запържваш ли я първо или направо всичко в тавата и печеш?

За фалафелите ще прегреша с млечен сос, със зеленини, но ще взема от най-постното мляко 0,1 процент   Blush

Соевата кайма се вари предварително - то си пише на опаковката.....заедно с подправки, за да не е после гумена на вкус. След това си я готвиш както ти хрумне. А защо не направиш към фалафелите доматен сос?! , ако не ти е вскусно със салата от пресни зеленчуци.....Аз ги правя с доматен сос , когато имам време да си играя, който става убиец.

# 156
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Вчера правих зеленчукова супа- с тиквички, лук, чесън, картоф, морков...всичко което се сетих и стана много хубава. За днес ще заложа на фасула.

И да ви питам олзвате ли соево мляко и какво? Аз вчера купих едно в бутилка, мислех си, че е като прясното, но се оказа някаква блудкава каша  Sick Такова ли е соевото мляко??!?! Бях взела и две кофички кисело, то беше горе-долу добре на вкус.

# 157
  • Мнения: 3 094
Вчера правих зеленчукова супа- с тиквички, лук, чесън, картоф, морков...всичко което се сетих и стана много хубава. За днес ще заложа на фасула.

И да ви питам олзвате ли соево мляко и какво? Аз вчера купих едно в бутилка, мислех си, че е като прясното, но се оказа някаква блудкава каша  Sick Такова ли е соевото мляко??!?! Бях взела и две кофички кисело, то беше горе-долу добре на вкус.

Ако си си взела соево натурално, да - блудкаво е. Аз си взимам с вкус на ванилия и мисля, че другото беше с вкус на ябълка и лимон. Има и с какаов вкус и с вкус на екзотични плодове - всичките са вносни, в картонени опаковки.

# 158
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Това беше някакво българско, явно са объркали рецептата. Ще потърся овкусено, благодаря!

# 159
  • Мнения: 923
Дано не повтарям някоя рецепта, но снощи си направих зеленчукови кюфтенца Grinning

# 160
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ох, аз тази соева кайма само я заглеждам на диетичния щанд. Как процедираш с нея при мусаката? Запържваш ли я първо или направо всичко в тавата и печеш?

За фалафелите ще прегреша с млечен сос, със зеленини, но ще взема от най-постното мляко 0,1 процент   Blush

Соевата кайма се вари предварително - то си пише на опаковката.....заедно с подправки, за да не е после гумена на вкус. След това си я готвиш както ти хрумне. А защо не направиш към фалафелите доматен сос?! , ако не ти е вскусно със салата от пресни зеленчуци.....Аз ги правя с доматен сос , когато имам време да си играя, който става убиец.
Да със зелена салата ще ги хапваме фалафелите и затова с млечен сос  Blush
А соевата кайма не може ли само да я запържа като другата с подправки и морков newsm78

# 161
  • Мнения: 3 094
Нямам идея - първо съм вегетарианка и не знам за другата кайма и второ, нищо не запържвам предварително, по принцип страшно рядко ядем пържено - като фалафели или картофи.........Мисля, че би могло да се запържи след като се свари - т.е. сваряването на соевите кайма, кубчета и прочие е задължително, а пък след това вероятно може да си ги правиш както искаш.

# 162
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ок, няма да питам повече, извинявай   Blush
Ще купя пък ще видя какво ще я правя  Wink

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 580
За ядящите лимонови резанки и локум: Нали знаете, че в тях има желатин, а желатинът е с животински произход. Laughing

# 164
  • Мнения: 3 094
Ок, няма да питам повече, извинявай   Blush
Ще купя пък ще видя какво ще я правя  Wink

Питай - няма проблеми Laughing

Общи условия

Активация на акаунт