Изгоряха 2 вагона на БДЖ

  • 32 963
  • 697
  •   1
Отговори
# 660
Мен пък страшно ме дразнят мнения от типа на "ами и в австрия изгоря влак, и самолети падат". Ами това е повече от ясно, че стават нещастия. въпресът в случая е защо в конретния случай е станало това и дали е имало шанс да бъде предотвратено? как може да няма работещи пожарогаситвели!?!?! това е ненормално и извратено, особено в комбинацията със заключени врати? какво би било правилното поведение при злополука и пожар какво пише по правилници? да не се отварят врати и да не се излиза ли? да се стои в горящото купе . Според мен нещастия стават навсякъде. божа работа. но това тука е било лесно предотвратимо ако е имало добре обучен персонал и работеща техника.
На мен пък идеята за атентнат ми е най малко правпоподобната. Според мен става дума за ужасна немарливост .
До колкото прочетох, тези вагони са произведени преди 40 години!!! Време е да се обнови базата на БДЖ .
Таксиметровите шофьори изобщо няма да ги коментирам. за мен те не са хора, а скотове и никак не се изненадвам от постъпката им . На морето мен и приятелки са ни качвали да ни връщат от дискотеки и на средата на пътя между два курорта сменят предварително уговорената сума с думите "или ще платите или слизайте тука". Просто те Не са нормални хора.

# 661
  • Мнения: 4 520
Поредната тъпотия, която измислиха политиците - да се качат на влака за Червен бряг Twisted Evil
Абсолютно!! Много се ядосах снощи. "На политиците им се "падна" хубав влак", егати тъпотията, братче! Паднал им се друг път! Пак се подиграват с близките, с жертвите и с всички.
Лейди Ди, а имаше ли закъснение влака Бс-Сф? Мъжа ми ще пътува утре вечер, с нощния.

# 662
  • Мнения: 109
Това последното е инициатива на "24 часа". Не че ги защитавам политиците, но в случая тъпотията е на журналистите. И ако бяха отказали, пак щяхте да се възмущавате.

# 663
  • Мнения: 2 865
Има ли някаква нова информация от разследването? Нищо не съм чула по телевизията напоследък.

# 664
  • Мнения: 2 821
Има ли някаква нова информация от разследването? Нищо не съм чула по телевизията напоследък.
Последното беше, че инцидентът е станал поради техническа неизправност на осветителната уредба...или нещо от сорта.

# 665
  • Мнения: 489

Живея от 7г. тук и пътувам всекидневно с влак. Закъснения от сорта на 20 мин. са ежедневие, ама никой не си е подавал оставката.

забрави да споменеш за онова тестовото влакче, в което загинаха над 100 човека  Wink
не се чу кого наказаха... поне аз не разбрах, но не съм критерии, защото не чета вестници...

и защо някой да си подава оставката за 20 мин. закъснение?
и защо сравняваш БД с ДЕ?


В отговор на това

Ако се докажела политическа вина,щял,моля ви се,да си подаде оставката...Четох някъде,че преди време в Япония,минстърът на транспорта моментално си подал оставката,защото ЕДИН влак закъснял с ПО-МАЛКО ОТ МИНУТА!!!!За какво говорим въобще?...Баси държавата!Извинявайте за израза!

# 666
  • Мнения: 335
http://www.vbox7.com/play:05c0d7b7

Този запис от изгорелия влак ли е?
Звукът на скърцащи железа от маневрата по откачването на вагоните ли е?
Това разгаряне в края на записа и малката експлозия заради тласъка (или отдръпването) на вагоните ли се получава?
Възможно ли е точно маневрите да са причинили допълнителните взривове и разгаряне, които са оставили такива неспецифични следи и изкривяване на железата (в случай, че нищо не е било подготвено предварително).
Вижда се, че в съседния на горящия вагон все още има ток (ако въобще той е съседният).

С две думи излишно бяха заклеймени снимащите извън влака - когато вече им е било казано да се отдалечат. Може би има много повече записи, но те не са пуснати в интернет.

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 14:39 от Холограма

# 667
  • Мнения: 1 171
Има ли някаква нова информация от разследването? Нищо не съм чула по телевизията напоследък.
Последното беше, че инцидентът е станал поради техническа неизправност на осветителната уредба...или нещо от сорта.

И кой точно ще поеме отговорността за отнетите 9 човешки живота? Защото наказани трябва да има и то много сурово, имам чувството, че ей така ще мине-замине всичко и ще си "прехвърлят топката", докато се позабрави трагедията. Само близките на жертвите си знаят какво им е и как се е преобърнал живота им след този ужас, впоследствие на некадърно управление на цялата система!

# 668
  • Мнения: 335
Това последното е инициатива на "24 часа". Не че ги защитавам политиците, но в случая тъпотията е на журналистите. И ако бяха отказали, пак щяхте да се възмущавате.

Журналистите ли предложиха на шофьорите им да отидат на празен ход с BMW-тата им и да ги върнат спешно в София, понеже държавата ще се затрие, ако се схване нечий политически ... гръб при возене с влак.

# 669
  • София
  • Мнения: 4 294
То тъй ли стана, отидоха с влака до Червен бряг и после със служебните коли са се завърнали в София   ooooh!

# 670
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
Има ли някаква нова информация от разследването? Нищо не съм чула по телевизията напоследък.
новината от прокуратурата в Плевен е, че се чака пожаро-техническата експертиза. което никак не ме топли. защото аз на това следствие и на прокуратурата не вярвам. за мен това не е обикновен пожар, тези вагони не са от хартия, все пак. като видях какъв неграмотен дознател ни разпитва (пише археолог с "и"), си представям какво следствие се води...

# 671
  • Мнения: 47 998
днес имаше репортаж в сутрешния блок на бтв, показваха вагоните и персонала във влака, в който се качиха депутатите и същия влак на следващия ден  ooooh!
нали няма нужда да описвам че разлики имаше от небето до земята...

# 672
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 865
Това си е акция на журналистите. Ако са искали да го направят както трябва да не са предупреждавали на кой влак ще се качат избраниците ни за да няма след това такова изкривяване. Депутатите не са виновни за това.

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 10:39 от Miriel

# 673
  • Мнения: 47
Трагедията  е  ужасна,загинаха  9  души.В  нашата  мила  България   отново   няма   да   има   виновни.Да  ви   кажа,когато   разбрах  аз   се   разплаках,загинал  е   мой  преподавател  проф.Р.Рашев.Мир  на   праха   му,беше   разкошен  като   човек  и   преподавател-изключително   интелигентен  и  разбран   мъж.Беше  в   комисията   на   държавния   ми   изпит  и   остави  у   мен   страхотни   впечатления,тогава   беше   доцент.Съчувствам   на   близките   на   загиналите   и   се   моля    никога   по-вече   да   няма  такива   произшествия  и  смърт.

# 674
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
благодаря ти good mamma, той ми е баща. виновни ще има и още как. ще направим всичко по силите ни.

Общи условия

Активация на акаунт