Изгоряха 2 вагона на БДЖ

  • 32 957
  • 697
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 380
Цитат
Аз веднъж се убедих как гърмят газови запалки, зарязани под слънцето на тераса през лятото.

И аз съм била свидетел на подобно нещо. Запалките могат да бъдат много опасни. Но дезодоранти.... Shocked Струва ми се доста нереално. Във всеки случай щеше да има свидетели на гръмване започнало от пода...

# 691
  • Мнения: 2 759
... Но дезодоранти.... Shocked Струва ми се доста нереално. Във всеки случай щеше да има свидетели на гръмване започнало от пода...
                      То и на мен не ми гръмна запалката. Но се разнесе газ из цялата стая. Добре, че вече е топло и ел. уредите не работят, а и не пушим във въпросната стая. Една глупава запалка обаче ни изкара акъла, докато разберем за какво става дума... А дезодорантите също гърмят, и доколкото знам не трябва да се пробиват. Но отдавна не ползвам и това е по спомени..

# 692
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Цитат
В преносимия багаж на пътниците и особено в дамския багаж, се намират и особено опасни по отношение на нагряването изделия - стъклени или метални флакони под налягане (парфюми , дезодоранти , освежители и др.).
Съгласно протоколите от разпитите на свидетелките в чантите им са се намирали такива опаковки.
newsm78 Във всички купета? Даже и в мъжките? И в съседния вагон? И навсякъде радиаторите са били затрупани с точно такъв багаж?
и само за протокола - козметиката е в дамската чанта, а дамската чанта не се оставя на пода

# 693
  • Мнения: 25 610
При нагряване дезодорантите могат да гърмят, да. И да направят доста голяма беля. Друг е въпросът дали с тази версия не се прикрива друг взрив, ама нейсе...
Между другото, жената със стоката от Илиенци, в шесто купе ли е пътувала? По има логика, ако в нечий багаж е имало повечко дезодоранти, особено такива с китайски произход, да стане подобна беля...

# 694
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Първо бяха цигари, после атентат, сега дезодорантите им виновни!
Според мен тези теории са си чиста проба мятане на камъни в градинката на пътниците. Само при тях БДЖ няма да носи отговорност, че по релсите се движат ковчези, а не нормални средства за превоз на пътници. Вагоните са много стари. Пълни са с материали с отделяне на токсични газове при горене. Самите машинни елементи на вагоните са силно замърсени с всевъзможни горива, масла, смазки и т.н. Оборудването на самите купета с пластмаси и всякакви производни на найлона си е чиста проба бомба със закъснител. Металът, от който са направени вагоните е амортизиран и едва ли е от качествена високовъглеродна стомана. За мен това са чисти консервени кутии. Нормално е при горенето да са се развили високи температури. Все пак е изкривен корпусът на вагона, където металът е най-слаб. В долната /движещата част/ нямаше поражения. Нали даваха репортажи - стоше изправен на релсите и сега в хангара отново не видях да е подпиран с нещо.
Да не са превозвали склад с дезодоранти, че да се развие такава температура?!?!
Като им чета и слушам глупостите излиза, че във влака трябва да се качваме голи и боси, че да не предизвикаме пожар!

# 695
  • Мнения: 47 982
И на мен ми е странно, пътувала съм релацията София- Варна стотици пъти, винаги с кушет
Понякога е имало хора с много багаж, често се е случвало отоплението да не може да се включи или да се спре, но не са ставали инциденти...за толкова години, как чак сега някой се сети да си сложи дезодорант в багажа си и той да избухне...

# 696
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Защо никога не търсим помощ "отвън", при некадърност.

От как се помня, БДЖ-то е или с парно на макс, или кучи студ. Никой и никога не е спазвал правилото за слагане на багаж.
Та за толкоз години, сега да се случи...
Мне.
Да търсят помощ.

# 697
  • Мнения: 4 380
При нагряване дезодорантите могат да гърмят, да. И да направят доста голяма беля. Друг е въпросът дали с тази версия не се прикрива друг взрив, ама нейсе...
Между другото, жената със стоката от Илиенци, в шесто купе ли е пътувала? По има логика, ако в нечий багаж е имало повечко дезодоранти, особено такива с китайски произход, да стане подобна беля...

Дезодоранти да гърмят безшумно не съм чувала. Пък и този радиатор печка трябва да е бил та през чантата да нагрее до такава степен дезодорант.

Общи условия

Активация на акаунт