Днес съм щастлив(а)/тъжен(на) защото... 6

  • 15 863
  • 296
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 809
Инкел, ти на тъщата викаше ли и "бабо"?  Mr. Green Joy Mr. Green
Joy JoyСиси,голяма си сладурана HugРазвесели ме с този въпрос Grinning

# 286
  • Мнения: 1 732
Днес съм тъжна...Имах дълъг телефонен разговор с БНД, в който взаимно си разменихме обиди, обвинения и естествено не стигнахме до никакво решение. Понеже вече е притиснат откъм срок и се мъчи да ме убеди, че правя грешка. От друга страна като помислих и установих, че наистина нищо няма да постигна с дела и Вяра ще продължи все така да си няма баща.
Остават само изхабените ми нерви. И ме е страх...Не съм го виждала повече от година и не знам как ще се справя емоционално...
Момичета, не съм вярвала, че този човек няма грам, ама грам съвест и здрав разум. За него всичко е пари.

# 287
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Сабина извинявай, че се набърквам в живота ти, но имам един въпрос - защо го правиш това. Какво искаш да постигнеш, така или иначе дори и съдът да постанови, че той и е баща, Вяра баща няма да има. Най-много да има права като негова наследница, но идея си нямаш какво ще и коства това като порастне.
Просто аз съм на същото дередже като теб, но просто реших, че насила хубост не става. А когато играят и парите като основна цел - тогава играта загрубява.
Накрая ти ще си останала и без сили, и без нерви, и без пари. А Вяра няма да е спечелила абсолютно нищо.

# 288
  • Мнения: 1 809
Сабина HugНе унивай и не се предавай!Щом за него всичко е пари ок-притискаш до последно да си поеме финансовата отговорност!За моето ЕРД също всичко е пари.На делото което той заведе,понеже уж аз не му давам детето през цялото време и той ,и адвокатката му ,и свидетелите  му/майка му една от тях/ само за пари говореха.Как нито един път не се спомена нещо за детето.Само как си бил плащал издръжката...говорим за 60лв.Отвратително се почувствах-тръгнал уж да се бори да види детето си,а всъщност парите за него са важни.Исках просто да ти кажа,че какво от това че в акта за раждане на сина ми фигурира име в графата баща...на практика той няма такъв.И аз твърдо съм решила ,че щом няма да поема друга отговорност,тогава ще си плаща!След като той е решил да ме торзмози чрез детето,аз пък ще го натисна по неговото слабо място-парите!

# 289
  • Мнения: 1 732
Сабина извинявай, че се набърквам в живота ти, но имам един въпрос - защо го правиш това. Какво искаш да постигнеш, така или иначе дори и съдът да постанови, че той и е баща, Вяра баща няма да има. Най-много да има права като негова наследница, но идея си нямаш какво ще и коства това като порастне.
Не знам какво да ти отговоря. Сигурно, защото ми е обидно в акта и за раждане да пише "баща неизвестен".
Прекалено наранена се чувствам аз самата от отношението към Вяра. Знам, че това нищо няма да реши.
От друга страна обаче аз нямам право да решавам еднолично дали тя да е законен наследник или не. Ами ако ме обвини някой ден, че съм постъпила глупаво? Коя съм аз, за да решавам такова важно нещо?

# 290
  • Мнения: 911
Не знам какво да ти отговоря. Сигурно, защото ми е обидно в акта и за раждане да пише "баща неизвестен".
Прекалено наранена се чувствам аз самата от отношението към Вяра. Знам, че това нищо няма да реши.
От друга страна обаче аз нямам право да решавам еднолично дали тя да е законен наследник или не. Ами ако ме обвини някой ден, че съм постъпила глупаво? Коя съм аз, за да решавам такова важно нещо?

систър,

знаеш мнението ми по въпроса.
откакто обаче написа, че започваш дела, се чудя дали да те попитам - не мислиш ли, че Вара ще се чувства още по-зле като насила се сдобие с някакви братя и сестри, които (като слушам какво цвете е "такто" й, и като знаем що за стока пък е жена му) сигурно няма да изгарят от любов към нея, ами Бог знае какво могат да й причинят. Силно се съмнявам, че от такова едно роднинсто Вяра би спечелила нещо добро. Още повече пък като си имаш работа с хора, които всичко мерят в пари. Опасявам се, че само ще си покъсаш нервите допълнително и детето ти съвсем няма да получи това, което му се полага.

За себе си съм сигурна, че ако един ден дъщеря ми ме обвини, че съм глупачка, защото не съм й подсигурила дял от някакво си наследство (само заради един сперматозоид, щото тя друго общо няма с биологичния си баща и родата му), ще се срамувам, че съм възпитала такова дете.
За чий ще са ми наследсто и не знам си още какво от хора, които решиха, че не съществуваме с детето ми?!!! Дъщеря ми ще проходи скоро, но ответната баба не е попитала до ден днешен как се казва.
Нищо общо не искам да имам с тези хора! Камо ли пък да съм им благодарна за отсъдените ми чрез дела някакви мизерни средства за съществуване.

С това нито обидата, нито оскърблението, че в акта за раждане на децата ни са онези болднати черни букви, няма да премине, Сабинка!
 ooooh!

# 291
  • Мнения: 1 732
С това нито обидата, нито оскърблението, че в акта за раждане на децата ни са онези болднати черни букви, няма да премине, Сабинка! ooooh!
Права си.

# 292
  • Мнения: 2 863
Сабина, прегръщам те, знам колко ти е трудно..... но трябва вече да го пуснеш този човек да си  отиде от теб... ти  просто не можеш да продължиш напред, зациклила си  в него и това наистина ще ти съсипе живота. Трябва да го погребеш, барабар с всичките ти спомени, взела си най-хубавото него, нито може , нито ще ти даде повече тоз човек.

Той ли се обади, заради призовката.....???

# 293
  • Мнения: 1 809
Излезе ми решението на Окръжния съд-не е в моя полза...Но можеше и по-лошо да е.Тъжна съм и обезверена Sad

# 294
  • Мнения: 1 732
Сабина, прегръщам те, знам колко ти е трудно..... но трябва вече да го пуснеш този човек да си  отиде от теб... ти  просто не можеш да продължиш напред, зациклила си  в него и това наистина ще ти съсипе живота. Трябва да го погребеш, барабар с всичките ти спомени, взела си най-хубавото него, нито може , нито ще ти даде повече тоз човек.

Той ли се обади, заради призовката.....???

Той. Защото наближи датата. Не за да ме пита как съм със здравето де.
Натрупала съм тонове отрицателна енергия в себе си. Ако скоро не я канализирам в нещо хубаво, ще се пръсна.
Jaly, вече нищо не очаквам от него. Просто искам да си приключа нещата с него и да продължа живота си.
Мисля, че го дължа на Вяра. А и на себе си.
Да се знае черно на бяло, а не тя някога да се чуди каква е истината.

Въпреки всичко ме разплака с поста си... Hug

Малвина, прегръщам те!

# 295
  • Мнения: 1 809
Сабина,знаеш ли ..след това което днес ми се случи разбрах едно...колкото може по-далеч от тези "бащи".Грешно съм разсъждавала или може би съм била наивна ,или...и аз не знам...но днес разбрах едно-не му искам пикливата издръжка,нищо не му искам..Всъщност Jaly  много точно е назовала нещата!Нищо хубаво не дават подобни екземпляри..само както си казала тонове орицателна енергия,сълзи,напрежение,болка..
Неадекватна съм в момента ,заради решението и може би звуча странно и объркано...надявам се ,че ме разбра какво исках да кажа Confused
 Hug

# 296
  • Мнения: 2 327
Сабина, истината е че бащата на Вяра не се интересува от нея. Истината е такава и толквоа болезнена, колкото ти и я представиш. Струва ми се глупаво всичко това с делата. Ако детето ти няма доверие ти да и кажеш истината, за какво и е съда да я казва.
В акта на Гинко не пише баща неизвестен. Нищо не пише като данни за баща. Но не смятам това за драма и скриване на истината. Това е една хартийка, която нищо не доказва.
Време е наистина да го забравиш тоя човек. И хубавото и лощото и всичко и да се откъснеш. Да не мислиш непрекъснато как е постъпил с тебе. Остави миналото да си отиде. Живей сега. Започни ден след ден да си повтаряш че живота продължава само напред. Стъпка по стъпка се отдалечи от този човек в мислите си. Всеки път като помислиш за него се разсейвай с други мисли. Ако щеш наистина се претоварвай с работа, само и само да не се отклоняваш и връщаш назад. Обещавам ти че с всеки ден мисълта за това какво се е случило ще избледнява. И един ден просто няма да има значение.

Общи условия

Активация на акаунт