Въпрос за малкия корем

  • 15 387
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
Здравейте настоящи и бъдещи майки. От няколко дена ме смущава това че сам с малко оремче.Вече сам в четвъртия месец а не ми личи.Иначе се развиваме добре.Аз попринцип сам слаба,но като гледам мои познати те растат за отрицателно време,а аз с широка блузка не ми личи.Чудя се какво да правя.

# 46
  • Мнения: 2 660
Големината на корема зависи от много неща - колко си едра ти самата, колко си наддала, колко са ти водите и освен това от структурата на тялото ти ... Както виждаш много жени са родили големи бебета от малки кореми..  Grinning Навремето и майка ми е била със съвсем малък корем и не са и вярвали, че е бременна, а ме виж сега какъв голям човек съм станала  Laughing

# 47
  • Мнения: 2 960
Нормална съм на ръст и килограми.Имах малък корем и при първата и при втората бременност.Явно си е до структура...качих и малко килограми- 8 кг. Момичето ми се роди 3.200,а момченцето /дори с него сега коремът ми беше още по незабележим- спортен,малък и спретнат/ се роди 3.800.Така ,че всичко е наред.Природата си знае работата

# 48
  • Мнения: 781
Не се притеснявайте момичета, че коремчетата ви са малки. Моя корем в деветия месец изглеждаше като в шестия и ми беше много лека бременността, аз също качих 13 килограма а бебето ми се роди 20 дена преди термин 3 520кг. и 50 см.
Няма място за притеснение, бъди спокойна в очакване на малкото човече
  ylinfant

# 49
  • Мнения: 8 999
Гледам, че темата е отпреди месец, авторката може и да е родила вече!
И двата пъти нямах голям корем, дори си беше съвсем мъничък и спретнат, качих - за първата бременност 12 кг, за втората 9 кг. Аз си се харесвах и ми беше леко на крачката - до последния ден преди да родя припках като козица из града. Родих малко по-дребни дечица, но все пак беше и 10 дни преди термина /и двамата ме изненадаха/, но всички си бяхме живи и здрави, без никакви проблеми.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 522
Темата е старичка и вече май си родила, но за информация на други, които се вълнуват от въпроса и аз ще се включа с отговор.

Аз също нямах голям корем и качих 16 кг общо за цялата бременност. Родих около 3 седмици преди термина (планово секцио) момиче 3 380/49 см. малкия корем не е показател за малко бебе, както и от големия корем не винаги излиза голямо бебе.


Общи условия

Активация на акаунт