Великден-как да украсим яицата и масата?

  • 110 572
  • 796
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 966
Имам питане за винената киселина - две години се опитвам да ги направя и не успявам. Затова питам:
1.След като се сварят яйцата нали трябва да стоят със студена вода за да се белят по-лесно / някои горе беше писал да киснат 24 часа?/
2. Аз поставям яйцата върху кърпа да врат , за да не се спукат и имам чувството, че кристалите полепват по кърпата, а не по яйцата
3.Колко време ги варите?

# 76
  • Мнения: 224
Имам питане за винената киселина - две години се опитвам да ги направя и не успявам. Затова питам:
1.След като се сварят яйцата нали трябва да стоят със студена вода за да се белят по-лесно / някои горе беше писал да киснат 24 часа?/
2. Аз поставям яйцата върху кърпа да врат , за да не се спукат и имам чувството, че кристалите полепват по кърпата, а не по яйцата
3.Колко време ги варите?
сиси и аз снощи сложех кърпа и после я вадех от врялата вода незнам защо на мен ми се надигна кърпата като започна да завира и яйцата ми излязоха  от горе. Аз ги варя около 13-14 минути имах пукнати яйца и ги обелих за обед и бяха много добре сварени не бяха с зелен жълтък както става при повече варене
с винена киселина-След като сваря яйцата, разтварям във водата винена киселина и ги оставям така около 24 часа да киснат. след което ги изваждам /по тях вече са полепнали кристалчетата на винената киселина/ и с четка или клечица нанасям боя от различните цветове.
Боята да бъде разтворена в съвсем малко вода,за да се получат по концентрирани цветове. -   както бях писала по горе а тук има и един сайт -http://zadecata.com/vkuhniata/Praznici/Pr_V_Boiadisvane_iaica_vkiselina.htm  bouquet

# 77
  • Мнения: 171
Привет!Ето ги и моите миналогодишни:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=121364&photo=1

Тази година и на мен ми се иска да опитам нещо ново и различно.Ще следя темата. Peace
Много са ти хубави яйцата newsm10

# 78
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
 Момичета купих си от магазина комплект за писани яйца. В кутийката има упътване, но пише че е за сурови яйца. Някоя от вас правила ли е такива яйца и не може ли първо да се сварят, да се нарисуват и тогава да се боядисат? И още нещо> В комплекта има пчелен восък но е малко.Може ли да се използва обикновен восък от свещ? Мерси предварително. Супер яйца сте овапцали. Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 2 381
Брей, за пореден път от форума се убеждавам, че за някои неща съм адски невежа.  Blush
За желатиновите и брилянтните бои чак сега разбрах.  ooooh! Ще се поразтърся т.г. и аз да направя някакви по-лъскави яйчица.  Mr. Green

# 80
  • Мнения: 3 478
Някой може ли да даде по-точно съотношение на желатин-вода. Искам да ги пробвам тези с желатина тази година.

# 81
  • София
  • Мнения: 3 701
Цитат
Цитат
За Велик ден миналата година направих ето такива  яйца
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170946&photo=1
предимно с листенца и "шаринийки" с памук правя....
Но тази мога да пробвам с желатина- много идейно ми се стори
vnd видях ти снимките от яйцата много са красиви комплименти би ли ми казала как се правят с тези ваденки  с който си ги правила ти на мен ми изпратеха такива но не пише нищо как се правят  bouquet
Значи....  Стикерите са по 4 на лентичка, като тръба. Разряваш си ги на 4 и се получава нещо като пръстен. Мушваш яйцето /сварено, може дори боядисано, но по-бледо/ в този пръстен и го слагаш в една супена лъжица. Топваш за много кратко време в силно кипяща вода - това е като найлон и стяга моментално и обхваща плътно яйцето. Става много, много бързо.
Това ми обясни една съфорумка миналата година- моят опит е със следните съвети:
* като изрязваш и не искаш да остава бяла лента между лепенката и боята,режи плътно до оцветената част
* аз лично боядисах яйцата,след като сложих лепенките- топнах ги в буркана с боята и така се боядисаха
* внимателно "фиксирай"ваденката върху яйцето и го постави върху лъжицата ,защото се измества от горещата вода и се захваща накриво,което е грозничко...Аз доста съсипах така
 Hug
catty m- ДА,кулич-а е на Зори Peace

# 82
  • Мнения: 224
Цитат
Цитат
За Велик ден миналата година направих ето такива  яйца
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170946&photo=1
предимно с листенца и "шаринийки" с памук правя....
Но тази мога да пробвам с желатина- много идейно ми се стори
vnd видях ти снимките от яйцата много са красиви комплименти би ли ми казала как се правят с тези ваденки  с който си ги правила ти на мен ми изпратеха такива но не пише нищо как се правят  bouquet
Значи....  Стикерите са по 4 на лентичка, като тръба. Разряваш си ги на 4 и се получава нещо като пръстен. Мушваш яйцето /сварено, може дори боядисано, но по-бледо/ в този пръстен и го слагаш в една супена лъжица. Топваш за много кратко време в силно кипяща вода - това е като найлон и стяга моментално и обхваща плътно яйцето. Става много, много бързо.
Това ми обясни една съфорумка миналата година- моят опит е със следните съвети:
* като изрязваш и не искаш да остава бяла лента между лепенката и боята,режи плътно до оцветената част
* аз лично боядисах яйцата,след като сложих лепенките- топнах ги в буркана с боята и така се боядисаха
* внимателно "фиксирай"ваденката върху яйцето и го постави върху лъжицата ,защото се измества от горещата вода и се захваща накриво,което е грозничко...Аз доста съсипах така
 Hug
catty m- ДА,кулич-а е на Зори Peace
благодаря ти vnd аз вече ги боядисах.направих ги по-същия начин,не им изрязвах бялото лепенките  се разместваха но долу горе станаха не съм доволна .но за нашия Великден  ще се постарая повече Mr. Green

# 83
  • Мнения: 71
http://images24.snimka.bg/005434824.jpghttp://images24.snimka.bg … .bg/005434824.jpg.     това направих тази ве4ер.дано ви харесат.

# 84
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте!

Ето някои от нещата които направих за тукашният Великден (ако имам време ще снимам и украсата).

 

 

# 85
  • София
  • Мнения: 3 816
natalyna, наистина си вълшебница, страхотно е всичко!  smile3501

# 86
# 87
# 88
# 89
  • Мнения: 2 614
Здравейте!

Ето някои от нещата които направих за тукашният Великден (ако имам време ще снимам и украсата).
.......
Наталина, просто нямам думи!!! За каква ръка и какво изкуство говорим.... Браво!   bouquet
Но явно при вас продават страхотни формички за сладки. Тук са толкова тривиални - сърца, звезди....толкова търсих заяк и яйце, както и Дядо Коледа за Коледа, но няма....

Общи условия

Активация на акаунт