За скъпата и евтината козметика

  • 252 337
  • 1 767
  •   1
Отговори
# 60
  • Торонто
  • Мнения: 837
И аз не знам защо се занимавам, НО...
Нормално е всяка компания да има сайт, ако ще да предлага продукти от 5 и 5 млн. лева.Но като цяло кремове от $ 500 не се рекламират по ТВ.


   Не се хващай за думата - с 500 лв обобщихме много скъпите кремове. Тези от 700$ също харчат луди пари за реклама - няма значение дали по ТВ или по бутиковите списания или където и да  било. А тази реклама трябва да се избие.
   Не знам кой каза по-горе , че е предварително залегнала в бюджета на продукта. На теория може би, но не винаги на практика.
   Ние сме имали задание за крем без ограничение за цената - смятаха разработката няма да погълне толкова пари колкото другите компоненти от цената. Но накрая ни казаха : Сваляйте всичkо скъпо до marketing level. И от 2-3 % всичко що беше хубаво в този крем стана 0.1%.
   А продават за по 40-50$ парчето - не е толкова евтино.

# 61
  • Мнения: 957
Само не се карайте...аз съм за златната среда..нито много скъпи нито много евтини...сега ползвам един крем на гарние ..нищо особено...ама не ми и пречи..онзи ден се намазах с един крем на есте лаудер-нещо си Идеалист..много ми хареса..ама пак няма да си го взема...
а крем Здраве върши неща колкото за 20 крема на различни вносни фирми ... Много е спорен просто този въпрос...

# 62
  • Мнения: 2 309
Всеки вярва на това,което му изнася...

# 63
  • Торонто
  • Мнения: 837
Както казва моята шефка - Добре, че вярват, че иначе без работа ще останем  Simple Smile

Това в кръга на шегата де, но има и доза истина  Peace

# 64
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Софи,ти каква козметика ползваш?

# 65
  • Мнения: 776
Най-първата ми козметика беше зелената серия на Орифейм за мазна кожа - това беше като бях на 18, от тогава досега доста вода е изтекла и доколкото са ми го позволявали финансовите възможности, съм пробвала доста неща - и по-скъпи и по-евтини. Не мога да направя категоричен извод кой е по-добрият вариант, поради две причини:

Първо: всяка кожа е уникална и всичко опира до това да си "откриеш" точния продукт и
Второ: и сред скъпата и сред евтината козметика има качествени продукти

Какво продава скъпата козметика? Според мен, най-вече рекламата и марката. Със сигурност в доста скъпи кремове има вредни съставки ( а и не само скъпите; вземете Uriage, например, която се води козметика за "чувствителна кожа".....ами в лосиона, който си купих имаше съставка производна на нефта #Crazy) Освен това нямаме гаранция, че съдържанието на активни съставки е 3 %, а не 0,5 %. Но това, което отличава един крем от 5 и 500 лв. не се корени само в марката, съставките или рекламата. Ключово значение има и технологията Peace На Запад имат специални изследователски центрове, правят проучвания, търсят редки съставки, патентоват нови методи за производство и т.н. и т.н. Кой в България има финасновите възможности да направи това? Все пак ефектвивността на един продукт зависи в голяма степен именно от технологията на производство. Например липозомната технология, при която миликапсулата се стапя и кожата усвоява необходимото количество биологични компоненти в максималната им активност, вложена в един крем за 25 лв., го прави няколко нива по-добър от крема на Арома за 1.90 Peace
Така че разлика има  bouquet, но съм тотално против изказвания от сорта, че "българската козметика не струва" и "Опазил ме Господ, аз не мога да си сложа крем от 5 лв. на лицето" Tired Ами пробвай, виж и чак тогава давай мнение. Може пък да ти подейства добре.
А по въпроса за рекламата на скъпи кремове, не тълкувайте всяка дума буквално Peace. Авторката на темата просто обощава много скъпите кремове с избраната произволно цифра от 500 лв. Разбира се, че подобни и по-скъпи кремове не се рекламират по ТВ в праймтайма, но, за сметка на това създателите им намират други начини за популяризиране на продукта. И макар че, примерът не е много удачен, защото въпросният крем в разфасовка от 30 мл. струва 90 евро и не е чак толкова безбожно скъп ( в сравнение с други продукти), ще посоча Парис Хилтън, която къде стане, къде седне ooooh!, по интервюта, все хвали Creme De La Mer Tired Така че форми на реклама, колкото искаш  bouquet

# 66
  • Мнения: 2 386
...цлицаллй тестед..

Какво? Rolling Eyes


Иначе е вярно това, че усещането на кожата продава. Живея в Северна Америка и тук тестерите ги раздават на поразия. Целта е да ти хареса кремчето, да почувстваш кожата си свежа и приятна..да те зарибят. Не разбирам как в България се купуват тези кремове без проба.. Confused

Също така е вярно, че кремовете по $500 не се рекламират по ТВ, а Лореал, например, е константен в това отношение.. Не следва ли, тогава, кремовете им да са по-скъпи? Нещо ми се губи логиката с рекламата и ценовата политика.

Аз ползвам нескъпа козметика, защото за мен тя не е скъпа. Laughing Принципно не си падам по изхвърлянето, де. Българска роза кремове е едно от най-хубавите ми открития. Но и Виши..

# 67
  • Мнения: 2 309
Да споделя разочарованието си от продуктите на Българска роза!Желирани шампоани виждали ли сте???
Не ползвам кремове,нямам навик,но много ме заинтригувахте и утре ще проверя за "Ла прарие" - непонятно ми е как се пише Crazy

# 68
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Българска роза -Карлово имат много добра серия,която аз лично много уважавам-Ladys Joy.

# 69
  • Торонто
  • Мнения: 837

Sorry, конверторa e превел всичко - clinically tested

# 70
  • Торонто
  • Мнения: 837

Също така е вярно, че кремовете по $500 не се рекламират по ТВ, а Лореал, например, е константен в това отношение.. Не следва ли, тогава, кремовете им да са по-скъпи? Нещо ми се губи логиката с рекламата и ценовата политика.

Аз ползвам нескъпа козметика, защото за мен тя не е скъпа. Laughing Принципно не си падам по изхвърлянето, де. Българска роза кремове е едно от най-хубавите ми открития. Но и Виши..

Но L'oreal е по-скъп от Българска роза, но не задължително по-добър. Така Б. Роза (или друга бг фирма) може да използва рекламата на L'oreal и да пусне същите съставки на доста по-ниска цена. Както се казва да плува по течението на чуждата реклама.

# 71
  • Торонто
  • Мнения: 837
Софи,ти каква козметика ползваш?

    Само лабораторни проби си вземам за в къщи. Но с удоволствие бих си купила нещо хубаво само да намеря време да се разровя в козметичните щандове че голямо четене на етикета  пада.
   Омръзна ми вече и на мен от невзрачни тубички и кутийки макар съдържанието вътре да е за 100-150$ (ты като не ни разрешават да изнасяме в оригинална опаковка). Искам и аз да си сложа на тоалетката кремче в луксозна опаковка  Simple Smile
    Като съм питала и другите колеги за всички ни е много трудно да купим каквото и да било - като знаем за какво става въпрос в бранша ... Затова казвам - няма смисъл от изхвърляне ако е над възможностите ти. Разумен избор

# 72
  • Мнения: 2 013
Относно последния въпрос - често се случва един крем да струва 500, защото за него са похарчени милиони долари за реклама в прайм тайма, а за този от 5 - не. Понякога причината е защото в скъпия има повече активни съставки (както и се очаква от него), но това е по-рядко срещаната причина.

Tи къде си гледала реклама на крем за 500 кинта по което и да е време?

Иначе разбира се, че има тенденции.

Аз ще ти отговоря, тъй като въпросът в клюкарника беше мой.  Пример за крем за 500 лева е например La Prairie с хайвер - реклами има във всички женски списания. 488 лева за 20 мл околоочен крем.

# 73
  • Мнения: 6 628
Относно последния въпрос - често се случва един крем да струва 500, защото за него са похарчени милиони долари за реклама в прайм тайма, а за този от 5 - не. Понякога причината е защото в скъпия има повече активни съставки (както и се очаква от него), но това е по-рядко срещаната причина.

Tи къде си гледала реклама на крем за 500 кинта по което и да е време?

Иначе разбира се, че има тенденции.

Аз ще ти отговоря, тъй като въпросът в клюкарника беше мой.  Пример за крем за 500 лева е например La Prairie с хайвер - реклами има във всички женски списания. 488 лева за 20 мл околоочен крем.



Е, да ама във всички женски списания има и на Лореал реклами .И то във всеки брой и във всяко списание ,а на  La Prairie  не винаги има.

# 74
  • Мнения: 2 013
La Prairie, както и много други марки, правят следното - канят журналисти и консултантки от козметични магазини в скъп хотел. Плащат им масажи и други глезотии, обучават ги колко е безценнен продукта им и очакват после да ги хвалят пред читателите и клиентите. Това също е реклама, и то много по-ефикасна. И не евтина. Скъпите марки доста повече действат като фармацевтичните компании, които зарибяват докторите.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт