Въпрос за връщане на пари, след купуване на стока

  • 5 289
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 508
И аз имам обувки, които стоят в гардероба,защото не са ми удобни или ми стискат.Когато си купя стока, която после не ползвам или не съм доволна  , определено ме е яд.Напоследък ми се е случвало да заменям стока, не са ми правили проблем.При положение, че имам законово право да върна стока и то без да давам на продавача обяснение, не виждам какъв е проблема и защо човек да не се възползва от това си право.Глупаво ми се вижда да трупаш непотребна стока,която да отлежава, пък да смяташ другите за нахални, че могат да си поискат парите обратно.Сега се сещам,че щом на момичето обувките са хлопали, ето я и причината-не си отговарят на номера Mr. Green, разбира се в случая,когато прилежно трябва да обясним на продавача защо не сме доволи:lol:

# 31
  • Мнения: 654
е аз съм магазинерка може и гадна,но в моя магазин обувки не се подменят защото:ние сме квартален магазин и повечето хора се познаваме,затова когато някой купи стока-дреха или обувки,особен но ако са за подарък винаги можеше да ги подмени или върне парите.случи се на няколко пъти да върнат обувки който са купени малък номер и при опита в къщи да се обуят да им се нанесат дефекти.случи се и още нещо:през две пресечки има подобен магазии те и ние продаваме един и същи модел маратонки,но при нас струват 9.00лв.,а при тях 10.50лв.ние нямаме №39 а те имат.клиента моли да купи от нас и да подмени при тях.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 508
Но защо да не ги върнеш като имаш това право!?След като законът го е предвидил значи се случват такива неща и е нормално в цял свят.Тук обаче се приема за супер лукс и простащина.Защо трябва въобще да се търси и да се определя някой за виновен.Такива са законите и правилата,  така се прави в цял свят и в България, не виждам нищо нередно.Тъпо е да ти отказват и да се чувстваш виновен от това, че някой те изкарва глупак, без да си такъв.

# 33
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Чета тая тема и да кажа какво стана днес в един супермаркет, по случайност точно днес. Мъжът ми избрал една папка с механизъм и я донесе да ме пита харесвам ли я. Не беше нещо особено, но понеже беше много евтина - някакво намаление - я взехме. Когато платихме на касата, обаче, се оказа, че са я маркирали два пъти и отгоре над цената, която той каза. Закелеши се и отиде на щанда рекламации веднага. Помоли момичето да провери колко струва папката- тя каза цената, на която е маркирана. Той й казва, да, но на щендера е в промоция в по-ниска цена. Отиват двамата на щендера да проверят. Връщат се след 2 минути и той ми казва - не съм видял добре. Обаче му върнаха парите. Каза, че надписът не бил сложен много точно, та не било много ясно за коя точно папка се отнася. Папката си беше много читава, нищо й нямаше.

Преди много време пак в този супермаркет купихме две четки за зъби на промоция  "плащаш една - взимаш една безплатно". Оказа се, че едната не е от промоцията, малко по-различна била. Те хиляда видове.... Забелязахме го на касата и просто попитахме. Момичето натисна някакво копче, докато маркираше другите стоки, дойде друга жена, грабна двете четки, отиде до щендера, после се върна да обясни какво става. Като платихме, ни заведе на отдела Рекламации, там друга служителка - върнаха ни парите за другата четка, тя беше донесла друга четка от промоцията и ни питаха дали искаме две от промоцията, само една или какво. Взехме си 2-те четки на цената на една и си отидохме. Като си помисля - 3-ма души се занимаваха с нас, обикаляха целия магазин, а той е доста голям, само заради 1 четка за зъби... Всъщност, за да си свършат добре работата.

Не смятам, че става дума за някакви специални европейски закони или нещо подобно. Просто веригата знае, че ако не угоди на клиента, той ще се нацупондри и ще отиде да пазарува другаде - и това стига.

# 34
  • Мнения: 4 585


Робувате на някакъв соц морал, от времето когато месарят беше бог на града.
Потребители от цял свят са се борили за тия права, и са ги извоювали,
докато ние сме благагавеели пред господин магазинера.
Сега да не използваме правата си, защото не било морално или етично.
Пише се убягва, а не обягва. С о се пише обучавам, обяздвам, обрулвам.

# 35
  • Мнения: 750
И потърсили под вола теле...... Mr. Green

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 3 034
Това,
... За да приключва темата ще кажа,че вече една седмица обувките, които върнах си стоят в магазина и днес ще отида да си взема други...
прочетохте ли го?
Или можете да си се карате безпроблемно, независимо от темата.
Подозренията на Reza се потвърдиха.
Изтривам по-голямата част от раздумката.
Заключвам темата.

Общи условия

Активация на акаунт