Как оценявате хората?

  • 5 482
  • 140
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 651
Всички говорите как имате познати/приятели с професии и среда много по-различна от вашата.

Иска ми се да прочета за жена адвокат, лекар, с научна титла и пр., която е омъжена за сервитьор, работник по чистотата, автомонтьор и т.н. Все пак два от примерите на авторката бяха за жени, които не допускат, че могат да имат любовни връзки с хора с такива професии.

И аз не говоря за двойки висше/средно образование. Говоря за тип работа. Възрастните счетоводителки със средно образование, които познавам, не с нищо по-малко професионалисти от всичките икономисти, които бълват днес университетите и те от немай къде започват работа като счетоводители.

# 46
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Оценявам ги строго индивидуално. Всеки човек е различен сам за себе си. Не робувам на снобизми. То и професията ми е такава, че общувам с хора от всякакви социални групи. За мен е важно човек да има амбиция постоянно да се развива, без значение с какво се занимава и да има хъс за активен живот, а не да се носи по течението и да развива дървени философии.
Всичките ми познати, които бяха с някой твърде различен от тях като интелект, социален статус, ценностна система и т.н. се разделиха. Ми не става, така че всяка жаба да си знае гьола. Все пак трябва да има и за какво да си говориш с човека до себе си, както и да очакваш да бъдеш разбран адекватно.

# 47
  • Мнения: 700
За мен по-горе цитираните са болни и изкривени души. Но знаете ли, че едно 90% от човечеството се ръководи от обвивката. Никой не търси по-дълбоко. Или ако търси, то любопитството започва от тази маскирана обвивка.

Такова клише! Самата ти поставяш разделителни граници, като определяш външните белези на "вътрешни достойнства" като маскировъчна обвивка.
Никой не търси, аз търся, но търся след като имам минимални индикации за някъкъв смисъл да търся. Било то индикации за усилия, положени в някаква насока, било то държание, думи, ценности.

Не робувам на никакви предрасъдъци, което не ми пречи да считам читавото образование и разумния социален статус за ценност.

# 48
  • Мнения: 4 586
Лузер не разбрах, обяснете като на лузер, моля!
Другите думи от първия постинг ги знам, за съжаление.
Вълчето ми има проблем, най-заветната ми мечта е да има някаква работа някой ден,
дори за минимална заплата. Да отива и се връща от работа, да среща очите на хората,
да ги поздравява.
Радвайте се, че сте живи бе, хора.

# 49
  • Мнения: 1 418
Ооооооо,имала съм същият случай преди години.
Едно гадже,което беше музикант.Майка му-
мед.сестра.И след като ме запозна с нея,тя му
беше казала:"Как можеш да излизаш с
фризьорка" Shocked
Никога не си избирам връзките и приятелите по
образование и професия.Това е домашно
възпитание.Уважавам всички хора,защото без
нито една професия,която съществува-не може.










# 50
  • Мнения: 39
Голям спор се е заформил тук.Аз нямам определен подход за оценяване на хората,но определено съм на мнение,че всяка жаба трябва да си знае гьола.Това не означава,разбира се,че общувам само с определени хора.Имам приятели и познати от всички прослойки на обществото и това е най-голямото ми богатство.Познавам много хора-известни,неизвестни,работници,магистрати....имам си и приятели клошари и джебчии.Всеки си има своята история и съдба.Понякога съм много критична(и във форума),но уважавам всеки човек,професията му и достойнството му.

# 51
  • Мнения: 3 447
Всички говорите как имате познати/приятели с професии и среда много по-различна от вашата.

Иска ми се да прочета за жена адвокат, лекар, с научна титла и пр., която е омъжена за сервитьор, работник по чистотата, автомонтьор и т.н. Все пак два от примерите на авторката бяха за жени, които не допускат, че могат да имат любовни връзки с хора с такива професии.

Ахам  Simple Smile
Едно е да нямаш предразсъдъци по отношение на съседа си - работник по чистотата, друго е да се ожениш за него. Да, разбира се, че не е задължително ако си необразован, да си тъпанар... но ако образованието нямаше значение, нямаше да бъде измислено, нали?

# 52
  • Мнения: 656
Вълчо,
Исрено се надявам вълчето ти като порастне да си има работа, да бъде приет от обществото!

Тук ССФ приема хората според техните лични качества. В други теми - хвалят се кой какво работи. В тази тема всички са добри душевно, в други - не прощават. Аз не уважавам всеки човек - има такива, които са ми показали, че не заслужават моето уважение.

Попадала съм на места, където класата си личи, чувствала съм се неудобно че не познавам етикета, знам си гьола. Какво би станало ако имах връзка с мъж, който движи в такова общество? Той би следвало да се откаже от него заради мен.
Всичко останало - "Хубава жена" - е просто филм.

# 53
  • Мнения: 1 898
Всички говорите как имате познати/приятели с професии и среда много по-различна от вашата.
Иска ми се да прочета за жена адвокат, лекар, с научна титла и пр., която е омъжена за сервитьор, работник по чистотата, автомонтьор и т.н.

Няма как да не се включа и да се 'изпраскам' Wink
(Не че съм от тези, които са твърдяли, че приятелите и познатите ми са от среди коренно различни от моята)
Не съм адвокат или лекар, нямам и научна титла.Строителен инженер съм.Съпругът ми няма висше образование-работеше като автомонтьор, в момента се занимава с алуминиева дограма.Ставам ли?  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 1 080
Като знам каква ни е образователната система -смешно ми става .

# 55
  • Мнения: 2 401
Шехи, Шехи  имаш проблеми, решавай ги другаде.  Peace
По темата: много ми хареса написаното от kisstherain, аз съм на същия принцип.   Контактите с различни хора обогатяват, не ги избягвам.  Но и да бъда честна, не бих могла да се бракувам с кафеджията.

# 56
  • Мнения: 3 423
писах като гост по време на бана си и обидих двамата модератори в Чужбинския форум и получих продължение на бана си.
Това е в разрез с правилата и много
ме учудва, че не си с постоянен бан!
Явно и ти имаш лоби във форума.

Не разбирам защо изобщо си мерите
пишките на виртуална почва. Та това
е само форум, дами, тук всеки може да
е какъвто си иска, не е необходимо да
влагате толкова чувства, запазете си ги
за реалния живот, там им е мястото. Това
не зависи нито от образование, нито пък
от обща култура, щадете си нервите, ще
ви трябват, тая игра тука не носи печалба.

# 57
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Това е спам Лиске! Joy
Пиши по темата!  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 2 907
Много съжалявам, че спам нападна хубавата ми тема.

Татти, а защо лични обиди и клевети към мен не се изтриват?

За всички, които имат желание да дискутират по поставения от мен въпрос, призовавам да игнорират този спам или да изчакат докато бъде изтрит.

Добър ден от мен  Grinning

# 59
  • Мнения: 2 448
Много интересна тема, различни мнения, накараха ме да се замисля.
На конкретния въпрос "как оценявам хората" - различно в зависимост от това в какво отношения съм или смятам да съм с тях.
Като става дума за приятелите ми професията и образованието не играят никаква роля.Аз самата не съм с висше образование, че да имам някакви подобни претенции.Основното , което ми влияе е чиста интуиция в началото да се харесаме с човека и да имаме сходно разбиране за нещата от живота, да се веселим по сходен начин и т.н. Ако сме коренно различни естествено няма как да общуваме.Като цяло усещането ни за света трябва да е подобно, иначе просто не се получава.Не че нямам контакти с различни от мен хора, но те не са ми приятели.

Общи условия

Активация на акаунт