Марта веч' дойде - към цветарски подвизи зове!..(22)

  • 25 274
  • 398
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 728
Ето и част от моите събудили се от зимен сън цветенца....
Каменното ми , Спатифилума, Трилистника, Сакъзчета   а тази тревичката много си я харесвам...
Много се радвам,че започват да цътрят! Hug

# 376
  • София
  • Мнения: 10 858
Весенцето, страхотно е като виждаш, как цветенцата се събуждат след зимата Heart Eyes
И моят спатифилум е изкарам една голяяяяма пъпка, а аз си мислех, че повече няма да го видя цъфнал...

# 377
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Теди, дано го прочетеш навреме!!!

излъгала съм те за мангото Embarassed
сее се легнало, не изправено, сега прочетах в един сайт!!!
наложи се да изровя отново моето и да го сложа легнало. оттам от където излиза коренчето тръгва и растенийцето  Crazy

сега видях, че при мен е тръгнало растенийце, а беше бучнато с главата надолу. ooooh!
ето ти линк да четеш http://www.tropenland.de/trp/cont/exot/db.asp?id=33&title=Ma … mehrung,%20Pflege

Чародейка, честити попълнения!!! дано всички тръгне и цъфне  Hug

# 378
  • Мнения: 2 085
Чародейка, ето какво ми писаха:"Семена за бугенвилея не предлагаме.Предлагаме разсад за бугенвилея-бял жъл розов и двуцветна-10.00лв/бр.П-ви Ю.меламед" За Плумерия нищо не писаха, но ще ми пратят по пощата каталог Peace

# 379
  • Виена
  • Мнения: 725
Теди, дано го прочетеш навреме!!!

излъгала съм те за мангото Embarassed
сее се легнало, не изправено, сега прочетах в един сайт!!!
наложи се да изровя отново моето и да го сложа легнало. оттам от където излиза коренчето тръгва и растенийцето  Crazy

сега видях, че при мен е тръгнало растенийце, а беше бучнато с главата надолу. ooooh!
ето ти линк да четеш http://www.tropenland.de/trp/cont/exot/db.asp?id=33&title=Ma … mehrung,%20Pflege

Чародейка, честити попълнения!!! дано всички тръгне и цъфне  Hug
Нищо не се притеснявай  Hug,засадих го както ми каза,но отивам веднага да го сложа да полегне  Wink,мерси за сайта ей сега ще го погледна.
 Аз да ви се похваля пък какво получих днес за имения си ден от милото ми  Heart Eyes http://www.snimka.bg/album.php?album_id=199201&photo=63.От кога си мечтая за тази красавица  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.Висока е почти колкото мен (аз съм 1.65).Не мога да и се нарадвам и стоя и и се любувам вече около половин час  Crazy.Дано този път оживее,че ще умирам с нея ако се гътне  Rolling Eyes.
 Мъжът ми ми донесе и цветарник от БГ и сега ми е много хубаво така както съм си подредила цветята.По късно ще снимам и ще пусна снимка.И вече май е време да спра да си купувам цветя,че няма място къде да ги слагам  Sad.Днес си купих стойки за терасата да си закача саксиите на перваза и в понеделник мисля да почвам да си правя тераската "убава "  Simple Smile.
 P.S.asyalein веднага го извадих и обърнах!Толкова скоро го засях,а вече е почнало да пуска коренче и наистина е тръгнало другото бялото израстъче да търси слънцето  Wink,едно се е завило...Веднага го щракнах,ето го http://www.snimka.bg/album.php?album_id=199201&photo=66
 Набързо си нащраках и цветарника http://www.snimka.bg/album.php?album_id=199201&photo=67
 

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 15:42 от Tedito_799

# 380
  • Мнения: 2 085
Tedito_799, честита придобивка!А какво е онова жълто космато нещо на предната снимка? Grinning

# 381
  • Виена
  • Мнения: 725
Tedito_799, честита придобивка!А какво е онова жълто космато нещо на предната снимка? Grinning
Мерси  Hug.Това жълтото косматото  Joy е костилка на манго,преди да я обеля и засадя  Simple Smile

# 382
  • Мнения: 2 085
 Joy не бях виждала
Пак навъртяхме 20 страници, дайте идеи за заглавие Peace
А другарката Минкова къде се изгуби?

# 383
  • Мнения: 764
Tedito,4естит имен ден и 4естити придобивки   bouquet
И при вас ли няма цветарници?И тук нямат такива неща,вероятно,защото е тъмно за цветя вътре newsm78Но и аз мисля да си донеса и да го пласирам пред някой прозорец WinkТази година ако си ходим с колата,ще стане сигурно PeaceМоже ли някой да предложи цветя виреещи без много светлина???
Ей,с това манго ме запалихте,ще взема и аз да си купя едно Laughing,а ананаси ве4е 2 уморих TiredОт сайта от който ми дойдоха цветята,преди имаше и ананас,ако се появи пак ще си поръ4ам готов Rolling Eyes
Днес за 2 евро си купих едно малко на кипарис4е прили4а но е разли4но,имаше и маслина-джудже за 8 CrazyПонеделник идва мама и тя ми носи някакви семена.Абе луда история,тая нашата... Laughing

# 384
  • Виена
  • Мнения: 725
Italina благодаря ти  Hug.И тук няма цветарници наистина,или са малки за по 1,2 най много 3 саксии.Така се получи,че на мъжът ми му се наложи да пътува с колата и го бях натоварила като магаре  Crazy Heart Eyes.А за такива цветя които не обичат много светлина бих ти препоръчала драцена, разни папрати...Ето тези моите са на по далече от прозорец,пече ги само сутрин най много за час http://www.snimka.bg/album.php?album_id=199201&photo=54.Тук наскоро имаше маслинови дръвчета,мандарина и лимоново дръвче,но бяха по 17 евро,но пък имаше и плодове по тях.Мен ме достраша да си взема,защото мисля,че обичат по хладно място,а аз не мога да им го осигуря  Sad,иначе много исках...

# 385
  • Мнения: 3 219
Теди, Честит Имен Ден !!! Много хубави моменти ти желая със всички домашни "любимци". Гледам,че имаш две дечица, кажи как си пазиш цветята от малкото, моя постоянно копае в една огромна саксия на китайска роза, направо на пясъчник го е обърнал.
Другарката Минкова каза,че отива на гости при свекито.
Относно ананаса-и аз имам един неуспешен опит, сега като ви гледам мангото....да взема да пробвам ли  newsm78, накисвате преди това костилката ли ?

# 386
  • Мнения: 764
Мда,драцена имам,и папрати съм виждала тук,ще трябва да видя колко ги продават...

# 387
  • Мнения: 3 219
Сега четох в този сайт за костилката, ми то на мангото  трябва да се сцепи май... Rolling Eyes

# 388
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
момичета  за костилката от манго не е нужно никакви допълнителни процедури просто си я посаждате в саксийка на плитко и за по малко от месец тя се разпуква и покълва Peace

# 389
  • Виена
  • Мнения: 725
Благодаря ви момичета  Hug
 Мерцедес ами само му се карам,понякога го плесвам през ръцете и горе долу не пипа много.Но ако ме издебне да не съм в стаята и се изкушава и рови и той  Simple Smile.Един път ми обърна Нолината,направо лошо ми стана  ConfusedЗа щастие не можа да се счупи,но цялата стая беше в пръст.
 За мангото,аз по съвет на asyalein сцепих костилката,както е показано и в сайта  Peace,според мен е по -добре...
 Моят ананас се хвана  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт