Плашите ли децата с меца, вълчо и т.н.?

  • 9 126
  • 215
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 076
Плашили сме с Мечо,когато не иска да заспи след като 30 пъти(!)съм изпяла любимата песен и съм разказала няколко приказки полуприпаднала от умора.По учебник не е правилно,да ме съди който иска.Това трая около 2-3г.,после нямахме проблеми-прочитах приказка(много уютно ни беше)и целувка за лека нощ.Сега,много години по-късно,се смеем как ръмжал Мечко и мисля,че не съм ги травмирала кой знае колко.
Не съм плашила с баба Яга и т.н.,но понякога те сами се плашеха от нещо,което са видели.Така и не разбрах как голямата ми се уплаши от палячо,та известно време заспиваше на светло вечер и проверявахме под леглото.Вече беше на 4,силно,едро и буйно дете и успях да й внуша,че дори и някой да е злонамерен-палячо,лош човек и т.н.,тя може да го победи и опердаши яко  Simple SmileДори се смеехме злорадо като си представяхме как гадината бяга от нея,а после тя дори съжали "лошите",че ще бъдат победени от нея.Край със страховете.
Малката пък толкова обича мечетата,че аз плаша с Мечо,а тя става да му отвори вратата,че лапичките му били късички.

# 211
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 И аз се дразня когато го плашат с разни неща, независимо какви. Решила съм да не го плаша и смятам, че имам това право, не разбирам защо не се съобразяват с решението ми?
Иначе на баба Яга и намерихме цаката - казала съм му, че баба Яга е една старица, която живее в гората и събира билки за чай, защото я боли гърба, понеже е стара и децата нея въобще не я интересуват. Сега морим Торбалан, с който са го плашили в градината. За него все още обяснявам, че не съществува и ако съществува, то това е просто някакъв човек с такова име, и освен това ако торбалан взима непослушните деца, то изобщо нямаше да има деца защото всички деца понякога не слушат това последното му го казах вчера и от тогава не ми е споменавал за Торбалан, май схвана идеята.
 Забравих да спомена, че и баба Меца преборихме, абе явно няма да ми се размине и ще изредим всички бабини деветини.

# 212
  • Мнения: 56
Не мисля, че е правилно да плашим децата си с каквото и да е.

# 213
  • Мнения: 1 632
Върла противничка съм да се плашат децата.Дъщеря ми са я наплашили в градината с куче,и сега има страх дори от малки кученца,а аз съм бясна на метода на учителките!

# 214
  • Мнения: 1 312
Аз се сетих да си призная,че плашех малкия с горчица когато си гризеше ноктите.
Ама нямам угризения,защото успях да го откажа от гадния навик.
Е,случва се понякога по навик да посегне да си натика ръката в устата,но не е като преди-7-8 месеца поне не бях рязала нокти-жестоко ги беше нагризал.

# 215
  • Мнения: 370
не Naughtyдаже на свекърва ми се карах до скоро,че тя имаше тоя навик.обаче малката е толкова дива,че хич не й пука. Rolling Eyesникога не съм мислила ,че е правилно да си плашиш детето с нещо от тоя род.

Общи условия

Активация на акаунт