Плашите ли децата с меца, вълчо и т.н.?

  • 9 143
  • 215
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 044
Никога. Не е необходимо да живее в страх, за да е дисциплиниран и да слуша. Има и други начини на въздействие върху детето.

# 106
  • Мнения: 1 733
Не го плаша. Няма смисъл да му внушаваш разни страхове, които са напълно неоправдани. Това би могло да доведе до сериозни нарушения в психиката му. Когато искам да го накарам да не прави нещо, се опитвам да му обясня какво би могло да се случи ит.н. Е, той засега невинаги ме разбира, но се надявам да има ефект все пак.

# 107
  • Мнения: 3 356
Аз не,но във яслата изглежда има такава практика,защото Боби ми казва че Ог и Яга (демек Баба Яга) живее зад леглото.За мен това е пълна простотия и отжевелица.

# 108
  • Мнения: 1 312
Като малки съм го правила няколко пъти,но ако сега го направя ще е голям  hahaha Joy

# 109
  • София
  • Мнения: 3 271
Не, никога не го плаша Naughty

# 110
  • Мнения: 214
Ех, вие сте майки за пример. Как пък ни една  не си е плашила детето и то никога newsm78. Е кажете как тогава ги спирате от супер инфарктните ситуации?

# 111
  • Мнения: 7 821
Ех, вие сте майки за пример. Как пък ни една  не си е плашила детето и то никога newsm78. Е кажете как тогава ги спирате от супер инфарктните ситуации?
Аз съм достатъчно страшна  Wink.
Като тръгнеха да търчат към улицата викам "Стой!" и после се карам и наказвам, а не викам "баба Меца ще те изяде, ако пак направиш това", изобщо не ми е идвало на ум да правя подобно нещо  Shocked .

# 112
  • Мнения: 2 211
Не ползвам този архаичен прийом на възпитание. Синът ми и без това е толкова плашлив, а че и с богато въображение, остана и аз да наливам масло в огъня.

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 15:40 от tety

# 113
  • Мнения: 1 485
Ей този метод не съм го понасяла никога! #Cussing outИ сега като чуя подобни изцепки-откачам! #Cussing out
Как може да си плашите децата с герои от любимите приказки или с полицаи,баби Яги,и ................какво ли още не #2gunfire
Мисля,че има хиляди начини,за оправяне различни от този.

# 114
  • Мнения: 3 268
Никага не плаша дъщеря си с вълчовци,вещици и прочие.Много е гадно това да стряскам малката й душичка.Едно нещо обаче има безотказен ефект при нас и може да се нарече стряскане.Като й кажа,че няма да й купа желаната играчка,тогава е послушна като мухичка.Лошото е,че не мога да купувам играчки всяка седмица.

# 115
  • Мнения: 610
Не не съм и казвала такива неща,но когато някой друг  и каже че там има меца и тя се смее и ръмжи Peace

# 116
  • София
  • Мнения: 181
Аз пък, за разлика от всички писали по-горе, всяка вечер викам баба Меца да види защо това дете не спи. През деня никога не я плаша с нищо, а й обяснявам причинно-следствените връзки, както повечето от вас, но вечер към 23 ч. когато не иска да заспи и четем, четем, а аз умирам за сън - баба Меца ми върши чудесна работа. От нищо не я е страх, винаги прави каквото си е наумила. Като й кажа - ще паднеш, тя казва - Искам паднем, като й кажа, че ще настине като ходи боса - искам настина и т.н. и т.н. Не че и от баба Меца много я е страх, но малко се укротява, за да чуе дали наистина има някой и заспива по-бързо.

# 117
  • Мнения: 717
и аз плаша с кумчо вълчо, меца, торбалан - ефект няма, почва да ме разпитва с любопитство и хич не му пука. виж, обаче, като кажа, че ще го накажа и няма да играе - става много добър. само дето това не действа като сме в леглото и не заспива...

# 118
  • Мнения: 183
НЕ!Никога не бих ги плашила с друг освен със себе си Wink...

Но напоследък малкият нещо започна да ме притеснява,започва да ръмжи и да си прави пръстчетата като нокти,и показва че нещо пада от небето,и разкъсва нещо...И тази вечер отново ни сочеше прозореца,ръмжи и пак това със ноктите,оголените зъби,и как дърпа-клати глава.,като че разкъсва...Дали нещо в детската не са го плашили?!Дали ще си признаят?!Или пък да е гледал нещо,което му е направило силно впечатление?!Не го е страх,но не би ми се искало ако наистина е гледал нещо по ТВто,и му се е отразило така,вече да гледа подобни неща...Но не знам точно какво може да е...Дайте съвет!!!По едно време и бълнуваше,но не говори и не мога да разбера проблема...

# 119
  • Мнения: 46 557
Не, но в един детски клуб я бяха плашили с Баба Меца  Twisted Evil 3-4 месеца след това повратяше как ще дойде да я изяде, сега вече не се страхува, знае, че ако дойде, ще й даде играчки, бонбонки и сокче  Mr. Green

... Е кажете как тогава ги спирате от супер инфарктните ситуации?

С викане  Whistling

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт