Сушилнята - за и против

  • 32 984
  • 315
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 545
За.
Зъхи, аз също не съм от най-гладещите  Laughing от както я имам съм гладила точно веднъж  Whistling може да се намачкат, ако е с прекалено много дрехи, като я натъпча с чаршафи обикновено става така, но при нормално ползване си ги изкарва направо изгладени  Grinning
Пускам я на дневна, както казва Шани, левче на пускане ми излиза.

... За сушилнята ако не искаш да не мачка ще ползваш малко повече омекотител Peace


Че той омекотителят заминава при сушенето  newsm78 после няма и следа от него.
Ако дрехите се сушат в сушилня, разлика със и без омекотител няма, аз само първия път сложих за проба.

# 31
  • Мнения: 120
Много твърдо ЗА СУШИЛНЯ.Преди да си я купя аз също чувах само лоши неща за сушилня но реших да рискувам.Само мога да кажа,че според мен хората който си вадят дрехите надъвкани може би не ползват правилната програма.Единственото което гладя е покривки за маса,защото памука го изкарва малко понамачкани,но в никакъв случай надъвкани.Всеки уред който се включва в мрежата харчи ток.Това сама трябва да си прецениш,но на нас тока не ни се качи с повече от 10лв. на месец като си взехме и миялна и сушилня и ползвам и двата уреда.Моята сушилня е Елекролукс клас С и си е идеална.Моя съвет е не се лъжи да си купуваш скъпа сушилня.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 23 733
Уф, не знам.

На мене много ми мачка чаршафите, излизат на топки от вътре, и горе долу комплект за спалня гладя по час и половина, и пак е намачкан...

оооо, забрави!  Naughty При условие, че сега не гладя чаршафите изобщо, не мога да си представя да отделям по час и половина от ценното си време за таквиз безумия!  Tired
Е, значи само чаршафите ще простираш. Mr. Green Те поне се простират бързо, не като чорапите. Чорапи, дънки, хавлии, тениски - излизат супер!

# 33
  • На село
  • Мнения: 873
Ако използваш програмите за сушене на 3 кг дрехи, няма да изваждаш смачкани дрехи от сушилнята. Когато сложа 6 кг чаршафи, след 2-часово сушене ги изкарвам намачкани, но като ги разделя за две "пускания" по 3 кг и съответно наполовина по-кратки програми, чаршафите са като изгладени. Трябва да има достатъчно празно място в барабана, за да могат дрехите при завъртането и обдухването да се изпънат. Как го обясних само  Rolling Eyes
АЕГ е моята сушилня.

# 34
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ясно! Явно сушилнята трябва да се ползва само с малко пране и с определени неща - хавлийки, чорапи, гащи, туй-онуй... Аз много исках сушилня заради чаршафите, щото лятото - ок, проснеш ги, след час са готови и прибираш. А зимата - навън не става: или замръзват, или се веят с дни, докато изсъхнат, при това започват да миришат странно, на пушек някак.  Sick А вътре ако ги проснеш, все едно си разпънал палатков лагер в хола!  hahaha

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всъщност така като гледам, всички са "за", ама май здраво си гладите!  Mr. Green Аз съм върл противник на ютията и сигурно ще се откажа само поради тази причина!  Thinking

не се мачкат, бре. прочети пак поста на Янита.

# 36
  • Мнения: 47 998
може ли да включите коментари и за свиването на дрехите? аз утре ще се обзаведа със сушилня, и това ме притеснява повече и от мачкането

# 37
  • Мнения: 5 255
може ли да включите коментари и за свиването на дрехите? аз утре ще се обзаведа със сушилня, и това ме притеснява повече и от мачкането
Внимавайте с деликатните материи  Wink
Доколкото чета няколко мъже са изгорели  Mr. Green

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Моята е Candy CO DC 38 T; енергиен клас В. Винаги пускам дрехите на по-ниската температура и не използвам програмата за най-висока степен на изсушаване. Не се свиват, ако се използва по-ниската температура. Е, както отбелязах, има и изключения Mr. Green
Когато ползвам програмата за лесно гладене, излизат леко влажни, но и почти изгладени Peace

# 39
  • Мнения: 120
може ли да включите коментари и за свиването на дрехите? аз утре ще се обзаведа със сушилня, и това ме притеснява повече и от мачкането

Аз не съм имала проблем със свиване на дрехи.Всъщост всичко зависи от програмата на която ги пускаш.

# 40
  • Мнения: 3 034
сушилнята ми е тукашен модел, среден клас. вече писах, че не излизат смачкани, аз също мразя да гладя и не гладя. пускам на половин програма за деликатни тъкани, нищо не се свива, по-плътните неща излизат леко влажни, но не са смачкани. омекотителят има огромно значение - прави дрехите по-хлъзгави и без него са много по-смачкани. обаче не течен омекотител, ами кърпички с омекотител. има ги и в БГ, потърсете. слага се 2-3 в сушилнята и готово  Peace

# 41
  • Мнения: 957
Четете си етикетите на дрехите за да не ви се свиват. Аз съм ЗА и изобщо не гладя..особено ако са веднага топли топли извадени само ги тупваш и са се изправили.Купи си! Няма да съжаляваш.

# 42
  • Мнения: 198
Твърдо Да.Имам сушилня от 2 години и нищо не ми е изхабила.Винаги суша на 90-100 минути.Чаршафите не само не са измачкани,ами по скоро са като току що изгладени.Сушилнята ми е Горение.Самостоятелно,не комбинирана с пералня.Аз също много мразя да гладя,но с нея не ми се и налага,особено зимата дрехите са супер изгладени(от сушилнята) Grinning

# 43
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Зъхи, чаршафите ти ще са толкоз намачкани, на колкото оборота си ги пуснала да се центрофугират. После тези намачквания се изсушават.
Аз лично ползва програма "сухи+", тъй да се каже. Онзи ден ми трябваха едни детски неща бързо сухи и я пуснах на "екстра" изсушаване. Та можеш да си контролираш сушенето, Зъх. Пускаш програма да ги оставя леко влажни и после само нагъваш (недопустим грях за мен  bowuu) и в гардероба.

Аз лично, когато имам време правя тъй.
Пускам си пералнята и миялната (на 1 бушон са ми и ако има и 3-ти уред, той гърми). Когато и 2-те свършат, зареждам 2-ра пералня и 1-ва сушилня. После 3-та пералня и 2-ра сушилня и така до 3 цикъла. След 1-вия цикъл на сушилнята, вече гладя Wink
До края на деня имам изпрани, изсушени и изгладени дрехи от поне 3 перални. И всичко си е прибрано по шкафовете.


НОООООООО, от изсушаване на пране на слънце не бих се лишила за нищо на света. Тъй, че сега, откак е готино времето, простирам само вън. Бактерицидното действие на слънцето и на сушилнята нямат знак за равенство помежду.

# 44
  • Мнения: 19 506
И аз искам да се включа с моя скромен опит - имам сушилня от вчера. Пробвах я два пъти и суши перфектно, но взех че разгледах етикетите на нашите дрехи - мръсни дрехи основно хвърля синът ми - той има памучни тишърти, дебели памучни блузи, джинси, анцузи. И какво да видя - ми те всички със знак "не се препоръчва сушене в сушилна"!!!! Е, направо паднах. Иначе машинаката ми е Миеле - със сто функции - включително за сушене на фино или вечерно облекло, ама пусти страх да не съсипя дрехите, та суша само чаршафи и хавлии. Не зная дали ще събера смелост да сложа нещо друго вътре при положение че имам предупреждение на етикета да не суша в сушилня. И някак си удобството ми е само наполовина - блузите и по-фините дрехи ми висят на сушилника в коридора с часове. Та това е от мен засега - страшно съм доволна но нямам много опит. Ако някой е пускав в сушилнята дрехи с етикет "не се препоръчва...." и не е имал катастрофи - нека сподели. Само да отбележа че скочих на скъпата марка точно за да ми щади дрехите, ама пусти страх....

Общи условия

Активация на акаунт