Защо кърмите толкова дълго?

  • 12 757
  • 200
  •   1
Отговори
# 195
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
tatyana, да видя още някой на нашето дередже. Обяснение?! Какви ти обяснения и при нас това не върши никаква работа. Поне нощем не кърмя. Никакви изгледи няма големият да се отбие скоро, нито дори да намаля кърменията поне до 1-2 на ден. Не ми се ще с лошо, не искам да го оставям да се дере, но така имам чувството, че можем да го откараме още някоя и друга година. Ох. Ако успееш да отбиеш дъщеря си, много ми се ще да споделиш как е станало.

# 196
  • Мнения: 1 089
Ти за голямото си момче ли говориш, Че Ка?

# 197
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Да

# 198
  • Мнения: 1 144
Да се отчета, не знам дали туке  мястото - вече трети ден не е цоцкал и не е плакал. Но не стана изведнъж. давам му Милумил 2, харесва го. Като заплаче и вземе да дърпа блузката ми, давам му да цоцка, но първо пробвам с шишенцето. Ако не иска и го бута, чак тогава цицка. Не го оставям да реве и да се мъчи, просто му предлагам първо биберон (за целта си държа до леглото топла вода в едно шише и в чанта Авент, която пази температурата известно време и дозата адаптирано мляко в друго и ги смесвам.) През деня почти не е искал да цоцка, само веднъж като падна и се удари, явно за успокоение. Първите няколко дни цоцкаше пак вечер, но по-рядко. После прескочи една нощ и изкара само на биберон, на другия ден беше случката с падането и пак малко си поцока, през нощта не, и след това вече трети ден не е искал. Посяга към гърдата, аз си го гушкам, давам му бързо биберона и той си пие от него. Сравнително леко мина досега. Надявам се да няма изненади. Така и гърдите ми не са напрегнати, няма нужда от цедене.

Според мен е важно като се отбива, да няма травмиране на детето. А не мога да мъча майка ми повече да спи при него, така че се наложи да се справям сама.

И да споделя какво ми се случи - на първата вечер, преди да измисля варианта с шишето в термочанта, той се събуди и за да не реве, го гушнах и тръгнах с него надолу по стълбите към кухнята да му правя млякото. И каквото бях сънена, така се изтърсих по стълбите, с бебето на ръце, направо не знам как нищо му няма, само аз си натъртих яко коленете. Слава Богу, че Коко е добре, заспалата му майка голяма беля щеше да направи. Та внимавайте какви ги вършите, мамчета Simple Smile))

# 199
  • Мнения: 961
Според мен е важно като се отбива, да няма травмиране на детето.
Peace И според мен това е най-важното! И леко и безаварийно отбиване!

# 200
  • Мнения: 1 336
И да споделя какво ми се случи - на първата вечер, преди да измисля варианта с шишето в термочанта, той се събуди и за да не реве, го гушнах и тръгнах с него надолу по стълбите към кухнята да му правя млякото. И каквото бях сънена, така се изтърсих по стълбите, с бебето на ръце, направо не знам как нищо му няма, само аз си натъртих яко коленете. Слава Богу, че Коко е добре, заспалата му майка голяма беля щеше да направи. Та внимавайте какви ги вършите, мамчета Simple Smile))
Заради такива случаи се радвам че кърмя ... майките на АМ не знам как се оправят през нощта ...
Малко извън темата ми е постинга ... sorry   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт