6-годишен пише огледално

  • 19 385
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • на морето
  • Мнения: 1 386
Дъщеря ми е левичарка и никога не е писала огледално.Мисля,че не зависи от това дали си левичар.И много деца с дясната ръка пишат огледално.Знам го от опит PeaceНо с времето всичко се оправя,така че няма място за притеснение според мен Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Огледалното писане се среща и при десничари. Дъщеря ми е левичар, а синът ми е десничар. И двамата имаха един пероид в първи клас, когато пишеха огледално ръкописните З и Е и то не всеки път. Мисля, че това е свързано със степента на "зрялост" на мозъка при обработка на зрителната информация, особено на графични символи и е нормално да се среща в ранна училищна възраст.

# 62
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен! Моята дъщеричка е още малка -на 4 г. и е левичарка....та не се знае и ние може да сме така след време Thinking

# 63
  • Мнения: 491
Ха-ха. Майка ми е казвала, че като дете съм се справяла еднакво и с двете ръце, но когато съм тръгнала на училище съм започнала да пиша с дясната. Предполагам там са ме научили. Въртят ми се някакви спомени, че много държаха да пишем с дясната ръка. Трети курс студентка реших да запиша арабски език. Ми по арабски изведнъж се оказа, че ми е по-удобно да пиша с лявата ръка и почти винаги си пишех с нея Simple Smile. На кирилица и латиница ми е трудно да пиша с лявата, т.е. пиша сравнително спокойно, но огледално Sunglasses. Имам и двама по-малки братя. Единият е левичар и въпреки настояванията в училище и на голяма част от родата, така и не се научи да пише с дясната. Може, но не му е удобно. А рисува великолепно. Другият ми брат, до колкото помня, си е десничар по рождение Simple Smile.

Та, мисълта ми е, че детето само ще се ориентира как трябва да пише и ще избере подходящата за целта ръка. Важното е то само да се чувства комфортно и да не бъде насилвано, а да му се покозват възможните варианти и то ще се наудобни Peace.

# 64
  • Мнения: 2 110
Дъщеря ми е левичарка и никога не е писала огледално.
Мисля,че не зависи от това дали си левичар или пишеш с дясната ръка.И много деца с дясната ръка пишат огледално.
Предполагам, че с времето всичко се оправя.

# 65
  • София
  • Мнения: 119
И моята дъщеря, когато ходеше на градина пишеше с лявата ръка и огледално. В първи клас нещата си дойдоха на мястото. Научи се да пише с дясната ръка и в правилната посока, лявата използва за рисуване и оцветяване.
Не се притеснявай, нещата ще се нормализират когато тръгне на училище.

# 66
  • Мнения: 2 609
Дъщеря ми е малка още, пише само нейното си име и някой друга буква, но ги пише огледално.  Thinking Колкото и да обяснявам, тя си знае нейната. Crazy Понякога ме пита :"мамо натам или насам гледа буквата?" и пак я пише обратно. Rolling Eyes Като ви чета се успокоявам, че не е само тя така и като тръгне на училище ще се оправи. Peace

# 67
  • Мнения: 372
Като изчетох темата се успокоих. Simple Smile
И моята е на 6, ще е първи клас и е левичарка. Изиписа толкова много букви и цифри и всичко, което може да е наобратно е наобратно /огледално/. Продължава да пита на къде се пише и не проумява каква е логиката. И винаги пита от къде да започне на реда - от дясно на ляво или обратно. Аз да искам, ще ми е трудно и ще мисля преди да напиша нещо огледално Simple Smile
Дано не й е много трудно в 1 клас на есен.

# 68
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Аз съм левичарка и Георги също е левичар, все още е малък, но когато се учи да пише буквички или рисува го прави огледално. И аз се бях изшашкала, но ме успокоиха, че е нормално. Мен също ме мъчеха в училище в първи клас да пиша с дясната ръка. Резултатът беше смяна на училището и научаване да пиша във втори клас, заради което и до сега пиша доста грозно и разкривено.
 И на мен и на Георги още от малки бебета ни е личало, че ще сме левичари - ритане предимно с левия крак, посягане с лявата ръка и дори да се подаде предмета в дясната веднага бива преместван в по-удобната лява рък.

# 69
  • Мнения: 227
Дъщеря ми пише с дясната ръка,но пишеше в първи клас някои букви огледално.

# 70
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Дияна също е левичарка, почти се научи да не пише огледално, но се случва да пита коя буква на коя страна се пише Simple Smile
Доста от децата пишат така, даже и тези, които пишат с дясната ръка. В предучилищната ги обучават, в 1ви клас няма да има проблеми.

честно казано аз мисля, че това си е абсолютно богатство да си левичар.

# 71
  • Мнения: 42
Абсолютно нормално е. Дъщеря ми е на 4 и половина, но може да пише двусрични думи, кратки имена. Когато й свърши мястото, просто сменя посоката и то не само на подредбата на думите, но и на самите тях. Абсолютно огледално. "Ми тук вече няма място, мамо"
Не се притеснявам, защото тя така върши и другите си занимания. Когато й се умори едната ръка, просто сменя четката и продължава с другата да рисува. Няма човек, освен Леонардо да Винчи Simple Smile, който да е продължил така да си пише и след като е пораснал(но все пак той е гениален). За нашите деца все още правилата са нещо мъгляво. те правят нещата защото така искат, а не защото така трябва. Жалко, още малко време им остава за това.

# 72
Здравейте, казвам се Ева  и на скоро гледах 1 филм в който се споменаваше за деца които виждат буквите на обратно и така ги пишат. ако имате същия проблем по- добре проверете дали ги вижда правилно, защото повечето деца ги пишат горе доло във всички посоки  baby_neutral ( не се шашкайте )  ако детето каже, че вижда буквите обратно потърсете помощ от специалист( има специални училища за такива сладурчета Peace )

# 73
забравих  ooooh!- болестта се казваше дислекция

# 74
  • София
  • Мнения: 17 592

Не съм имала такъв проблем - просто пиша с дясна ръка - но мога да си представя какво затруднение изпитва. Опитвала съм се да пиша с лявата, когато дясната се измори много - то едно, че все едно с чужда пиша, но и нищо не се вижда - все едно пиша на сляпо - ръката отива в/у буквите, абсурд... определено другата посока изглежда по- смислена / логична.
Бих ти предложила 2 неща -
1. потърси левичар, който да учи детето да пише - да показва как го прави той/ тя. Имам близка приятелка, пишеща с лява ръка - тя някак поставя ръката над редовете, за да вижда написаното - и посоката - много добре се справя, но е имала и много години да тренира. Как е намерила удачния си подход не знам, но очевидно е различно - като позициониране на ръцете и пособието за писане - и очевидно е по- трудно за първоначално усвояване, подозирам, главно поради липса на адекватна помощ.
2. Опитай в тетрадка за 1 клас математика да напишеш най- отгоре цифри - отляво - надясно - и да го молиш да пише буквите под цифрите, като реда на поставяне да е по възходящия ред на цифрите... като прочетох какво съм написала - очевидно не с тези думи...  Mr. Green - може пък да помогне...

Общи условия

Активация на акаунт