как да се освободя от нелоялни наематели

  • 14 714
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Издебваш я да излезе, отиваш с ключар и сменяш ключалката. Изнасяш и багажа пред входа на улицата. Завеждаш дело за неплатените наем и сметки, ама едва ли ще получиш нещо - щом е инвалид, предполага се,че има ниски доходи, та и да я осъдят, все тая. Това обаче предполага също, че тя едва ли има възможност теб да те съди. Това е нецивилизования метод, ама такава ни е държаната. Цивилизования е - отиваш при частен съдия-изпълнител и така, изобщо не се занимавай с държавните. Също така, имай си готовност ти да си платиш просрочените сметки. Успех!

# 46
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Момичета, не четете ли темата? Собственичката вече обясни, че според адвокатът й това е самоуправство, което се наказва по закон. Много примамливо звучи, ама....  newsm78

# 47
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Тук е БГ. Следователно - правосъдие няма....

# 48
  • Мнения: 281
Тук е БГ. Следователно - правосъдие няма....
newsm10

# 49
  • варна
  • Мнения: 90
Момичета, не четете ли темата? Собственичката вече обясни, че според адвокатът й това е самоуправство, което се наказва по закон. Много примамливо звучи, ама....  newsm78
да мила , самоуправство е , но има как да се направят нещата така ,че да не се води самоуправство . И кое точно е самоуправство ?! Когато влезе без те да са вътре , изхвърли им багажа , смени ключалките , единственото което могат да направят ако са светнати е да заведат дело за изчезнали пари примерно( това трябва да се докаже) , но има вариант да влезе със свидетели да направят опис на всичко намерено и да изкара багажа някъде където няма да бъде откраднат или да стои някой като гаранция , че в момента на получаването му не е изчезнало или счупено нещо. Самоуправство по закон може да е ако някой нахлуе в къщата докато те са в къщи , разбива носове , краде , чупи ! Не знам , нона консултирай се с такъв адвокат който се е сблъсквал с този проблем и ще е адекватен .

# 50
Лятото имах подбен проблем. Отидохме там да си вземем някви неща за бебетата уж тя излезе на пазар  ние влезнахме в къщата  събрах и багажа сложих го пред къщата смених ключалките и майка ми заедно с Емко се настаниха там за две -три  седмици от  тогава по съдебен път ми плати всички наеми и сметки ойто е дължала.

# 51
  • Мнения: 2 481
Хм...
Прочетох мненията,ако със спирането тока, не се изнесе,щото може и да се примири и да си ляга с кокошките,да си готви на огън... и т.н.т.

Съветвам те, да не губиш време, а си напиши свободен текст ЖАЛБА до икономиеска полиция,на ръка(няма нужда да е напечатан),всичко от- до,с дати, кога се е нанесла,от кога до кога дължи за ток,кога и е изтекъм наема,какви претенции имаш,колко пари ти дължи ,подай жалбата в икономическа полиция срещу нея,приложи договори, моговори и до 7 дена ще ти се обадят ,веднага ще я намерят и най- малкото с тези твои описания които ще си ги написала и с договора имаш гаранция, че ще ти изплати парите,ако няма, ще и спрат инвалидната пенсия,ще се спече и не само че ще се махне , но и парите ще дава..Айде да не псувам че се ядосах!


Аз така процедирам с работодател, от който не съм взела и стотинка майчинство,но това е друга тема,икономическа полиция Peace

Утре трябва да ми плаща пред полицаите, да видим де! Thinking

А до господари на ефира писах,никоййй не се интересува братче

Царския път,труден е и дълъг ,но наистина върши работа,и не съм наемала никакви адвокати,директно от жалбата си се плашат като видят полицията!

# 52
Да обърнах внимание на изказването ти Мillla,но по новия закон за ГПК полицията няма право да се намесва без съдебна заповед Laughing
Нито пък мога да спра водата или тока.
Днес адвоката ще оформи молбата за съда и утре ще я внесем.А също и това за САМОПРАВСТВОТО от тяхна страна до прокурор.
Ще пиша пак.
Тези които ни КОВАТ тези закони си ги извираме ние,за съжаление.

# 53
  • варна
  • Мнения: 90
ели, незнам дали икономичека полиция се занимаватс такива случаи. И какви са правомощията им ? все пак полицията е изпълнителен ораган , някой трябва да им нареди какво да правят . Едва ли икономическа може да вземе решение тези да се изхврлят. Ако имаш инфо от извора , някой приятел там , попитай го и обясни на жената какво точно да направи Simple Smile

# 54
  • варна
  • Мнения: 90
как да не можеш да спреш тока !!! това са глупости !!!!

# 55
  • Мнения: 2 481
Занимават се, щом дължи пари...значи е за икономическа полиция! PeaceПък и повечето хора ,както си мисля и тя ще се изплашат от посещение от полиция,пиши в жалбата че искаш веднага да се изнесат,и да се издължат ..ох ако седна ще напиша такава жалбаааа,всеки си знае подробностите,,

нямам приятел нито инфо,но от опит с длъжници на пари,пък и по документи жилището си е нейно,какво правят чужди хора там,олеее направо с полицая отивам и ия изхвърлям

# 56
  • варна
  • Мнения: 90
нона проблема е, че тези закони от 100 години не са променяни #2gunfire #2gunfire #2gunfire но , такава ни е държавата. И ако тези , който ние си ги избираме имат такъв проблем - те самите ще го решат извънсъдебно . Та за какво им е да променят закони

# 57
  • Мнения: 872
Малееее, като чета за какво става въпрос ми настръхва косата ooooh!.
Ами като не може със законни методи, пробвай с незаконни. Саморазправа, сплашване...Някакви по-едри приятелчета да им цъфнат на вратата...
Успех!
Има хора, на които спирането на тока няма им попречи толкова, комшията под нас живее 10 месеца без ток например.

# 58
  • варна
  • Мнения: 90
Нона , а като отидеш , те допускат ли те до имота ти? Допускат ли те да влезеш?

# 59
  • Мнения: 4 965
Не ми се струват нормални обясненията на адвоката ти. Дали не цели да му/й платиш повече?
Защото би трябвало жалба до районното да реши проблема.
При нас имаше друг случай: ние взехме апартамент, в който бившите собственици не се живяли, но са били пуснали квартранти за 3-4 месеца. Въпросните квартиранти са живяли там преди 6 г. (ние живеем в апартамента от 4, а той е на 7-8 г.). Та, те са си сменили личните карти с нашия адрес тогава и после не са си ги сменили отново и 2-3 г. постоянно ги търсеха у нас, получавахме им пощата, издирваха ги кредитори и какво ли не още... Естествено, накрая ни писна да отговаряме за непознати - подадохме жалба до кварталния (занесохме и копие от нотариалния акт, че жилището е наша собственост) и те им написаха фиш за глоба + официална покана в определен срок да си сменят адресната регистрация с истински адрес, за да не бъдат глобени допълнително. До месец спряха да ги търсят у нас.
Мисля, че същото трябва да се направи и във вашия случай. Пуснете жалба до кварталния, че тези хора са се настанили незаконно във вашето собствено жилище - той трябва да намери начин да ги изнесе от там, а после ги съди за сметките и задълженията.
Пробвай. Peace

Общи условия

Активация на акаунт