как да се освободя от нелоялни наематели

  • 14 699
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 337
есме, колко време ще отнемат тези процедури за които пишеш. Не съм много сигурна, че някой ще обърне сериозно внимание на случая. На майка една колежка мъжът й я пребива до смърт безброй много пъти, жалби в полицията да те затрупат. Колко пъти е искала органите да и съдействат за помощ, не им пука.
В България дори не могат да го отстранят от жилището, камоли да го изселят в друг град. Но това е друга тема, просто давам пример.

# 76
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Имам един въпрос: Ако договорът за наем е изтекъл, не се ли подновява автоматично? Т.е. ако не се прекрати изрично от едната страна си тече и е валиден, поправете ме ако не е вярно  Thinking

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 74
жалбата в полицията отнема съвсем малко време, след това нещата се движат от полицията и прокурора. Друг е въпроса, че в този случай може да няма ефект, но не съм сигурна дали е редно да напиша тук, защо например няма да издържи едно дело за измама в съда в този КОНКРЕТЕН случай.
 Не ме разбирайте погрешно, но може тук да четат хора, които да се възползват от вратичката, която ще посоча Embarassed
А иначе в случай със системен побой- властта на полицията е единствено свързана със Закона за домашното насилие. Тази твоя позната следва да си извади медицинско свидетелство за нанесената телесна повреда- дори и да е лека телесна повреда/ която се изразява в болка и страдание, т.е. и един шамар е достатъчен да си причини лека телесна повреда/ за образуване на дело за извършено престъпление по НК. Ако има подадена жалба за извършено престъпление / по който и да е текст от НК/ никой-нито полицай, нито прокурор може да си затвори очите.
Работила съм с месеци по скалъпени обвинения, докато се докаже, че обвинението е безпочвено, но съм разпитвала и работила, така сякаш действително е извършено престъплението визирано в жалбата, защото действията по приключване на дело с мнение обвиняемия да бъде предаден на съд и за приключване на дело с мнение то да бъде прекратено спрямо обвиняемия са ЕДНИ И СЪЩИ по вид и обем.
Така че - казвам го като полицай и напълно отговорно- в случай, че имате съмнения, че спрямо вас е извършено престъпление- подавайте жалба- било в полиция или в прокуратура. Няма да решаваме само проблемите на циганите , защото вярвайте- те не се колебаят да подават жалби.
Освен това полицаят не е длъжен, пък и често няма възможност да държи в течение тъжителите- неприятно, но факт. Само да посоча, че за месец имам право на 50 разговора с БТК/ за призоваване на свидетели, за призоваване на вещи лица, за консултация с прокурори, за обаждане до Адвокатска колегия...../, иначе от мобилния ми телефон.
Съжалявам за отклоненията и дългите постове- повече няма да правя така Grinning

# 78
  • Мнения: 337
Чак сега прочетох отговора ти, жената си има и медицинско, защото и беше счупен носа, и т.н. Колегите й Бяха ходили в полицията да питат какви са тези закони, защо не направят нещо на мъжа й, трябва да я убие ли от бой, та да стане нещо и т.н и НИЩО. Повече няма да пиша и аз, че не е за тук

# 79
  • Мнения: 1 942
А дали не е редно да искаш запор на имущество за стойността на дължимото ти? Т.е. да не се окаже после, че няма с какво да ти плати тока и дължимите наеми?

В договора някъде не е ли споменато за продължаване на договора? И промяна в стойността на наема? Т.е. да искаш за периода в който са се самонанесли да се брои двоен или троен наем?

А Енергото какво казват? Защо до сега не са спрели тока? Не получи ли искане за плащане и предупреждение? Защо не идеш там и без да се обясняваш да кажеш, че си получила такова искане ама няма да платиш барем се заядат с теб и им спрат тока за неплатени сметки.  Mr. Green Но сигурно след плащането ще го пуснат  Rolling Eyes

# 80
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
есме
В България дори не могат да го отстранят от жилището, камоли да го изселят в друг град. Но това е друга тема, просто давам пример.
Не е само в България. В Обединеното кралство си имат и специален термин за наематели, които отказват да напуснат жилището, а не е законно да ги изгониш на улицата - sitting tenant. Проблемът е сериозен навсякъде.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 74
Открих и още един повод за навестяване на наемателите от патрулката  Mr. Green, ако първите не са дали резултат.
Подавате отново жалба за извършено престъпление срещу неприкосновеността на жилището. По принцип тук не отговаря на основния текст от закона, т.к. там се има предвид противозаконно влизане, но пък

(4) Който противозаконно остане в чуждо жилище въпреки изричната покана да го напусне, се наказва с лишаване от свобода до една година.
Съжалявам, че не съм по-конкретна , но не съм чела практика по този текст, така че не мога съвсем добре да го разтълкувам, а именно какво има предвид законодателя, когато е казал "противозаконно остане". Дали е  имал предвид противозак. оставане след противозаконно влизане, или пък няма значение основанието на влизане в жилището/ т.е. може и да е законно/, но самото оставане след покана за напускане вече да е противозаконно. Но това не трябва да ви спира да навестите отново районното с жалбичка в този смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт