Бебето ми плаче, когато кърмя, помогнете с мнение?

  • 3 527
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 543
Здравейте, мамчета. Прочетох няколко истории за кърмене с надеждата да намеря отговор на нашия проблем. Бебочката ми е на 2 месеца и половина и от няколко дни започна да реве, когато я кърмя. Прочетох малко по-нагоре една история, където бебенцето също така плачело. Някой има ли идея какво е това чудо, колики ли са, що ли? Бебчето суче 2-3 минути и после надава такъв вой, че да ти се скъса сърцето. По 15-20 минути я успокоявам, докато я накарам пак да суче, защото веднъж като ревне, после не иска да захване пак гърдата. Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно, моля, дайте ми съвет какво да правя.

# 1
  • Мнения: 552
Аз съм в същото положение/абсолютно/ SadНезнам какво става,но не мисля че са колики newsm78
Все пак се надявам да не е кърмаческа стачка Praynig
Засега стискам зъби и чакам да отмине/дано/ и следя пампите!За съжаление нямам кантар да видя дали и как наддава Thinking

# 2
  • Мнения: 9 973
и ние бяхме така-колики са

# 3
  • Мнения: 100
При нас имаше такъв период, отмина от самосебеси. Дори и сега малкият понякога прави така.
А твоето бебе всеки път ли го прави или само на някои от храненията?

# 4
  • Мнения: 2 818
Може да протестира, че млякото тече бавно следпървите няколко минути. Ако е това - при нас имаше такъв период - минава с търпение, човечето се научава.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 675
Скоро в "Часът на мама" ще има точно такава тема. Дано помогне. Ще пиша щом разбера кога ще излъчват предаването /в понеделник ще го снимат/

# 6
  • Мнения: 51
И при нас имаме същия проблем, даже пуснах тема "дали е рефлукс".
Хиляди мнения събрах и пак не знам на какво се дължи това реване. Какво ли не пробвах: изцеждах се и давах от шише, дадох и АМ, и пак нищо не помага. В момента давам Бифидус бактерии препоръчани от спец. по храненето,но и това не помага.
Днес четох една много интересна статия за непоносимост към млякото и там пише че симптомите могат да се объркат със симптомите на приемане на не калорична кърма,което води до болки,къркорене в червата и постоянен глад, при такава ситуация бебетата търсят да сучат постоянно за успокоение,но това само усложнява положението,и било добре да се кърми на по големи интервали между 3-4 часа.
Аз лично се предавам, какво ли не опитах да направя по калорична храната,дори спец. по храненето ми направи програма с каква храна да ям и какви витамини да пия но кърмата не се промени, няма резултат, бебка продължава да плаче. Та реших да спра да кърмя за една седмица и да и давам АМ за да видя дали ще спре болката в коремчето.
Дано моята история помогне на някой. Успех.
Lactose overload
This can easily be mistaken for lactose intolerance. However these babies are in fact producing lactase, but are consuming too much low-fat breast milk, so that some lactose remains undigested. The result is fermentation and excess gas in the bowel. The baby will be in great discomfort, unsettled, irritable and will seek comfort by wanting to suck on the breast. Although this brings temporary relief, it actually worsens the situation, as more milk will be taken into the gut, adding to the problem.

# 7
  • USA
  • Мнения: 559
И при нас имаше такъв период. На няколко пъти пусках прахосмукачката да работи докато кърмя и това помагаше с променлив успех. Според мен са колики или нещо подобно. Така и не разбрах със сигурност. Аз се бях притеснила, че не си дояжда, но се оказа че яде бързо. Може да е било и от това, че струята беше силна.
Хубавото е, че е период и отминава. Опитайте и кърмене на тъмно, четох че понякога помагало.

# 8
  • Мнения: 405
Миличките мама и бебче..сигурно ви е много трудно в момента.
И при нас го имаше този момент, точно на 2 месеца беше - бяха зверски колики.
Сучеше няколко минути и после рев, направо в чудо се бях видяла.
При нас помагаше сешоара  Peace

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Lactose overload
This can easily be mistaken for lactose intolerance. However these babies are in fact producing lactase, but are consuming too much low-fat breast milk, so that some lactose remains undigested. The result is fermentation and excess gas in the bowel. The baby will be in great discomfort, unsettled, irritable and will seek comfort by wanting to suck on the breast. Although this brings temporary relief, it actually worsens the situation, as more milk will be taken into the gut, adding to the problem.

При претоварване с лактоза обикновено се препоръчва майката да дава една и съща гърда (например - в продължение на 2 или 3 часа), за да е сигурно, че бебето я изпразва добре и приема не само предното, по-воднисто и по-богато на лактоза мляко, но и задното, по-калорично. В противен случай, ако суче само предното мляко, ще поема по-голямо количество в старанието си да навакса калории (повече количество предно мляко в крайна сметка може донесе нужните калории), но едновременно с това ще поема и повече лактоза и проблемите със стомаха ще продължават.

Ако се дава само една гърда на едно хранене и се предлага отново, докато се изпразни добре, може да позволи на бебето да успее да изсуче и задното, по-калорично мляко и евентуално да реши проблема с прекомерния прием на лактоза. Ако се предлага и втората гърда, се прави след като добре е изпразнило първата. През първите седмици и месеци рефлексът за потичане на млякото обичайно се задейства и в двете гърди едновременно, докато бебето суче от едната, така че когато приключи с първата и я е изпразнило добре, като засуче от втората, вече получава смесено предно и задно мляко, не само предно.

Може да е удачно да се прилага компресия на гърдата, за да се помогне на бебето да стигне до задното мляко.

# 10
  • Мнения: 221
    Честит 8ми Март! И ние имахме същия проблем, горе-долу по това време. Според мен беше от коликите, защото при засукване от кърмата започваше да и къркори стомахчето. После се успокояваше и като засуче пак така. Давах и в сънено състояние и така по-малко усещаше какво точно става. Успех.  bouquet

# 11
  • Мнения: 147
От моя опит- когато кърмите винаги бъдете уверени в това което правите потърсете удобната за бебето поза за кърмене(има капризни бебчета които предпочитат позите на кърмене в легнало положение- експериментирайте с различни кърмачески пози) преди да дадете гърда изцедете няколко капки мляко с ръка и внимателно подавайте гърдата в устата на бебче така че да не поема въздух който по късно ще го подразни в стомахчето и преди да започнете кърмене гушкайте бебето говорете му усамотете се да почуства вашата топлина и спокойствие. Има бебета които по късно откриват колко е хубаво да се суче от гърдата на мама трябва търпение ! Пожелавам ви приятно кърмене!

# 12
  • Мнения: 543
Благодаря на всички! Ето и развитието на историята: в началото май наистина бяха колики, защото първия път, в който го направи, пръцна. Ама после сякаш беше добило някакъв страх, да не го заболи пак, нещо такова. Сега реве на по-късен етап, към петата-шестата минута, и си мисля, че наистина не достига до това задно мляко. Засега съм открила позата, която горе-долу действа - кърмя права и дундуркам Grinning Доста е изморително, ама май засега само това действа. Ако чуете наистина за такава тема в "Часът на мама", пуснете едно съобщение. Мерси!

# 13
  • Мнения: 1 210
Благодаря на всички! Ето и развитието на историята: в началото май наистина бяха колики, защото първия път, в който го направи, пръцна. Ама после сякаш беше добило някакъв страх, да не го заболи пак, нещо такова. Сега реве на по-късен етап, към петата-шестата минута, и си мисля, че наистина не достига до това задно мляко. Засега съм открила позата, която горе-долу действа - кърмя права и дундуркам Grinning Доста е изморително, ама май засега само това действа. Ако чуете наистина за такава тема в "Часът на мама", пуснете едно съобщение. Мерси!

Китче, ако ще кърмиш в движение - вземи си слинг. Поне да не те боли гърба и ръцете. Сигурно си виждала един куп такива снимки, но ето и моя принос към кърменето в движение. Щом все пак си намерила макар и частично решение - поздравления. Може преди кърмене да пробваш също топъл компрес, за да се задейства рефлекса на потичане на млякото.
Успех.

# 14
  • Мнения: 543
Аничка, много поучителна стойка за кърмене  Simple Smile Ох, ужасно се изтощих вече, едно кърмене ми отнема около 40-50 минути, докато я накарам да си изсуче всичко, обикаляйки стаята и подрусвайки. Не знам дали си струва нервите, направо ми иде да й тикна един биберон с адаптирано мляко и да миряса. Дано отмина по-бързо, че не издържам. Мерси още веднъж за съветите, момичета!

# 15
  • Мнения: 2 829
Това е временно положение, и моето дете имаше един период когато кърменето беше по-трудно. При моето проблема беше, че откри света-видя колко е интересно да зяпа наоколо и кърменето му се виждаше скучно. Помагаше да го кърмя на тъмно, да го дебна и да го кърмя когато е сънен, както и разнасянето и полюшкването. Чувала съм, че може да си сложиш шарен кичозен гердан, за да го пипа и разглежда бебока докато суче, но аз не съм опитвала.
Надявам се скоро да отмине!

# 16
  • Мнения: 999
И при нас е същата работа. При нас се получи така, когато Никол направи 1м.Сега нещата са по добре, но имаше един период в който ми се искаше да спра да кърмя. Много натоварва психически тоя рев. Не знаеш защо , и си мислиш че ти си виновен. Гадна работа, дано премине бързо че ще полудея.

# 17
  • Мнения: 415
Китче това "кърмя права и дундуркам" и аз го правя от както ни почнаха коликите, че и сега когато тръгне да заспива, а иска да си цока и става кисел и реве - така накрая заспива, аз го махам, меткам го в креватчето и готово (няма оригване ако се приспиваме на цица).
При нас реването се оказа по много причини - от колики, от по-слаба струя се нервеше, от акането, от носле, според педи от гълтане на въздух и кой знае от колко още неизвестни неща. Но напоследък разреди и наистина се иска много търпение.

За страха също съм го забелязала - имали сме случаи когато се давеше - предполагам от носа - и като се задави почваше да реве и тогава помнеше и не можех да го сложа втори път, вдигах го да се успокои малко и после пак проба.

# 18
  • Мнения: 753
И при мен имаше такъв период - стряскащ и изнервящ, но като го кърмех сънен, работеше /сучеше си като преди/. Тогава си мислех, че е стачка, но кой знае какво друго е имало още?! Май имах и силни струи, които директно му попадаха /обстрелваха:)/ в гърлото.
Отминава, не се отчайвай или отказвай!

# 19
  • Мнения: 543
Да, и моята хубостница открих, че като е сънена и си суче дълго и напоително и накрая успява да си изцока всичко. Ама това става сутрин и вечер и ако успея през деня да я хвана заспала и да й натикам цицата  Simple Smile Но когато е будна става някакъв кошмар. Тя реве, аз тикам. И дундур-дундур. Мисля, че при нас е сборна причина - хем понякога я заболява коремчето, хем се нерви, че бавно тече, като свърши това първото, бързото млекце. Някакви идеи колко може да продължи това чудо? Че вече съм на ръба на нервна криза.

# 20
  • Мнения: 372
Много е изморително наистина, ние сме само на 9 дни и днес цял ден си въртим тези номера. Суче 5 мин. после заспи след 15 мин се събуди пак гладна върти глава дере с ръце, но не се закача, а пищи още повече. И така от хранене на хранене. Каква е причината идея си нямям, суче бързо и енергично няма го онова дълбоко и ритмично. През нощтта е малко по-добре, може би защото е сънена.
Незнам как отминава, но определено на моменти се обезверявам.

# 21
  • Мнения: 552
 Cry Cry CryПри нас е вече втора седмица това чудо ShockedНе иска да суче и това си е!и от биберон не иска!Съответно от това неядене ми намаля и кърмата Cry Cry CryНезнам вече какво да правя-водих го при педи ,прегледа го-нищо му няма!Каза да разреждам кърменията-та тотално да я сколасаме SadСуче добре само сутрин и аз гледам да му набутвам цица сутрин колкото се може повече/а така вече ми се спииии/.........оффффф незнам!!!Някой да знае по-компетентен педиатър в София който може да помогне???

# 22
  • Мнения: 543
При нас се поразмина драмата (ох, чукам с двете ръце на дърво). Взе да похапва бебочката, може би веднъж или два пъти на ден така се опъва и реве, ама пак не много. А и аз не настоявам много, защото веднъж на ден ако не се наяде не е голяма работа, после просто й давам по-рано да суче. Търпение и инат му е майката! Зузулина, за съжеление педиатрите не могат много-много да помогнат или просто не им се занимава, не знам. Пробвай да дебнеш бебето, когато е сънено, ама не съвсем заспало. Това при нас излезе най-ефикасно.

# 23
  • Мнения: 74
Аз имах подобен проблем, но при мен реването беше при кърмене от лявата гърда
Бях пуснала тема, ето я:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242440.msg5620271#msg5620271
Мисля, че при мен беше, защото кърмата течеше по-бързо и той се давеше.
Преодолях проблема като смених временно позата за кърмене, кърмех в поза, подобна на позата "футболна топка"  (май така се казваше, не съм сигурна)
Проблема отшумя за около 3 седмици - просто трябва да си упорита и търпелива.
Успех и не се отказвай
 Hug

# 24
  • Мнения: 552
проблема е от друго естество-не иска просто да яде,дори и от биберон ShockedА и кърмата ми намаля Cry

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
зузулина, а когато е сънен?

# 26
  • Мнения: 552
Ами нощем и сутрин суче,ама малко защото в повечето случаи усещам че все още са ми що годе пълни гърдите/все още сутрин са ми пълни/.....а през деня се дере,успокоявам го ,говоря му,дундуркам го и като се поуспокои отново опитвом-а той отново наддава кански вой ShockedИ така до безкрай

# 27
  • Мнения: 24
Здравейте мили майчета!
Не мога да повярвам че намирам тази тема. Аз имам същия проблем и съм писала няколко пъти в един друг форум за него, но никой не ми отговори! Реших че само с мен се случва така.
Ние ревем при всяко хранене /точно така м-у 3-5 -7 мин. различно всеки път/ в чудо съм се видяла вече, мислих си че нещо не е наред коремчето на бебока, че кърмата ми е не наред ....
Педито каза че били колики, но общо взето не ми обърна много внимание на въпроса...все едно и влезе от едното ухо и излезе от другото. А колко рев съм изревала ако знаете.
Единствените случаи, които имам да ми е посукала 15 - ина минути са били през нощта и те се броят на едната ми ръка.
От сърце ви моля поддържайте темата и споделяйте ако откриете начини за облекчението на това състояние.
Аз лично дондуркам да се поуспокои /но ми казаха да не минават повече от 30 мин от началото на кърменето до последния опит и аз гледам да се впиша в това време/, но не винаги успявам, и много ми е гадно защото мисля че беба остава гладна понякога. Кърмата ми /особено от едната гърда/ тече силно, защото много се задавя от нея - някакъв съвет за поза на кърмене можете ли да дадете?

# 28
  • Мнения: 700
Преживях с малкия проблемите които описва Зузулина, Китче също. Напълно ми е познато - нощното кърмене и докато спи през деня...дондуркането докато кърмя, сушоара докато кърмя или топли кърпи, краткото насукване в будно състояние, задавяне и много газове.

При нас проблема се оказа МНОГО КЪРМА, за който не подозирах, понеже с баткото не съм имала подобен проблем. Мислех че просто малкия суче по-бързо понеже са ми по -разработени каналите и че има някакви нестандартни дълги колики. Е,  не е от каналите, а от силната струя мляко и голямото количество. Решението намерих на сайта на Хедра http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/82/ а също и в Библиотеката - статията Много мляко.
 

Бях се отчаяла вече, но както се казва "Няма начин да няма начин". Желая ви издържане и успех! Дано скоро откриете Начина!  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 106
Ако това ще ви успокои, на нас ни мина към края на 3-тия месец. Първо колики, после намалява струйката на млякото и се нерви и какво ли още не. Аз използвах залъгалката когато ревеше и досега така си яде  Embarassed - гърда, залъгалка, гърда, залъгалка ... Ама така успях да го върна на гърдата и не съжалявам, защото бяхме 2 седмици на шише и цедене - беше кошмарно!
Така че мили мами, още малко търпение - всичко ще премине и ще се оправи, и тогава идва истинското удоволствие от кърменето! Искрено ви съчувствам   bouquet

# 30
  • Мнения: 24
И аз така редувам: залъгалка - гърда. Интересното е че от залъгалката се успокоява а като подам гърдата започва да реве отново  Cry

# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
zuzulina, педиатър виж дали няма да намериш в закачената тема за лекари, подкрепящи кърменето. Ще напишеш ли как наддава бебето до момента (от раждането насам)? По-конкретно как протича кърменето през деня?

vitska elia, действително много бебета се успокояват при сукане на биберон, но има малък подводен камък - може да предпочете него пред гърдата и да плаче, защото на гърда се бърка как да суче (смукането на биберона изисква други мускули и движения на устата и езика и понякога се бъркат).
За силно течащото мляко - можеш да опиташ да кърмиш бебето в по-изправена поза така, че млякото, което му тече в устата, да не го дави. Ако струята е много силна, можеш за момент да свалиш бебето от гърда, с кърпа под гърдата да попиеш изтичащото силно мляко, после пак да сложиш бебето на гърда, да суче по-спокойно вече по-слабо течащото мляко.

# 32
  • Мнения: 24
vitska elia, действително много бебета се успокояват при сукане на биберон, но има малък подводен камък - може да предпочете него пред гърдата и да плаче, защото на гърда се бърка как да суче (смукането на биберона изисква други мускули и движения на устата и езика и понякога се бъркат).
За силно течащото мляко - можеш да опиташ да кърмиш бебето в по-изправена поза така, че млякото, което му тече в устата, да не го дави. Ако струята е много силна, можеш за момент да свалиш бебето от гърда, с кърпа под гърдата да попиеш изтичащото силно мляко, после пак да сложиш бебето на гърда, да суче по-спокойно вече по-слабо течащото мляко.

Благодаря за съветите Бу !
Искам да попитам обаче, тотално ли да изключа залъгалката? Ако не, кога мога да я ползвам /когато реве многа, при приспиване.../

# 33
  • Мнения: 24
Преодолях проблема като смених временно позата за кърмене, кърмех в поза, подобна на позата "футболна топка"  (май така се казваше, не съм сигурна)
Какво представлява тази поза да я пробвам и аз?

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Искам да попитам обаче, тотално ли да изключа залъгалката? Ако не, кога мога да я ползвам /когато реве многа, при приспиване.../
vitska elia, зависи колко е голям Simple Smile
Ако е над 6-8 седмици, не е толкова страшно да му я даваш след кърмене за приспиване. Но избягвай редовната употреба (бебето е неспокойно - биберон, бебето мрънка - биберон, бебето не иска да заспива - биберон). Опитай да я даваш само когато друго не помага. Ако прецениш, че създава проблеми с кърменето (предпочита да суче от биберон, вместо от гърдата, на гърда се мръщи, на биберона не, даже да е гладно), ще се наложи да я прибереш за по-дълго време, докато се отучи да замества гърдата с биберона.

# 35
  • Мнения: 146
При нас се появи този проблем когато стана на 1 месец. Аз бях твърде неопитна и незнаех почти нищо за кърменето и се доверих на свекърва ми да се изцеждам и да давам от шише. Въпреки че и при хранене с шишето пак често правеше така. Така тя се отби. Започнах да кърмя в сънено състояние и след досто време нещата се оправиха.
Мисля, че този рев е от колики. Имай търпение, всичко ще се оправи! Peace

# 36
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И при нас го имаше този период за кратко. Според мен са колики.

# 37
  • Мнения: 10
Cql roman moga da napi6a po temata: moqta Adel e rodena prejdevremenno i celi 6 meseca ni my4eha koliki; te bqha pri nas osnovna pri4ina za sy6tia problem. Pyrvo v na4aloto na 3-ia mesec napravi kyrma4eska sta4ka i 2.5 dni ne iska6e da su4e ot koq da e gyrda, osven dokato spe6e; posle v 4-ia mesec otkaza dqsnata mi gyrda s po-silnata struq: probvah mnogo trikove i naj-razli4ni pozi (edna ot tqh e legnala s bebeto vyrhu tebe), sy6to i s priplyzvane ot jelanata kym nejelana gyrda bez da smenqm pozata; tova oba4e ima6e vremenen efekt. Sled 3-4 sedmitsi sama se vyrna kym gyrdata, no i do den dne6en predpo4ita lqvata. Predi 1 sedmitsa otnovo ima6e koliki za 1 den i s rev se drypna ot gyrdata. Trqbva mnogo tyrpenie i nejnost; vsi4ko tova 6te premine; naj-dobre e kyrmene v syneno systoqnie na beb4o pri vseki udoben slu4aj.
Otnosno biberona, vsqko bebe ima pretncii kym biberonite, osobeno ako ve4e e pokazalo pretencii kym gyrda. Probvaj s dryg biberon: s po-6iroka ili po-tqsna dupka; osven tova kyrmenoto bebe ne znae, 4e ot biberona 6te pote4e mlqko; neka drug, a ne ti da mu go predloji i da kapne v ustata mu mlqko ot bibata za da razbere beb4o, 4e ottam poti4a mlqko  Laughing

# 38
  • Мнения: 115
Това ми е толкова познато въпреки че го приживяхме преди около година. Лично аз се справих с този проблем когато смених позата- легнали един до друг, и му пеех песнички. Това с носеното и кърменето ми се струва ужасно. Успех  Hug

# 39
  • Мнения: 51
Здравейте и от мен,

Много добре знам как се чувствате майки,  и аз го преживях този кошмар,но за щастие всичко отшумя. Проблема започна бебка когато беше на 3 месеца и свърши в средата на 5 месец.
Къде ли не я водих за консултация, каква ли не диагноза получихме( непоносимост към млякото или колики или алергия).
Но не беше нищо подобно. Оказа се че са няколко фактора и то благодарение на моята майка,добре че дойде на гости за 2 седмици и ми помогна да разбера какво е: слаба струя на млякото( повечето майки като мен описват че бебето суче само за няколко минути и после почва да плаче,така е защото то се напива с парвата силна струя и после като дойде гъстото по бавно мляко и бебето се дразни иска му се по бързо да тече.). Другата причина беше, с бебка нямахме определен график на хранене, кърмех я горе долу през два часа. Всеки път като  заплаче и ако са минали около 2 часа от последното кърмене и давах да суче,но се оказа че тя не е огладняла много,разбира се започва да суче с голям апетит,но се наяжда бързо, и плакането било да ми покаже че не иска повече.
И наистина почнах да се изцеждам и да и давам от шише през 3 часа понякога дори повече и тя си изпива цялото мляко. Сутрин само я кърмя тогава съм сигурна че кърмата ще е със силна струя, и ако заплаче просто я вдигам на ръце и я гушкам, за да и покажа че няма да я зора да яде повече.
След време я заведох да видя дали е наддала,но се оказа че за 3 седмици е наддала само 80гр, и реших да минем на АМ, просто се предадох, ям по 5,6 пъти на ден и то добра калорична храна и пия доста течности,но кърмата ми беше все рядка,прозрачна и водниста, а това води до къркорене на бебо в корема и пак реване. може и от стреса покрай този проблем кърмата ми да е по различна?
Сега бебка пу, пу е много спокойна и си хапва добре АМ. Скоро ще ходим да проверим колко е наддала този път.
Не съветвам майките да спрат да кърмят,просто споделям моя опит, и се надявам поне малко да помогна,защото знам колко е стресиращо когато детето ти отказва да яде и страда.
Търпение с времето всичко ще утихне. Скоро ще се радвате на всяко папане на бебока.   bouquet

# 40
  • Мнения: 24
Искам да попитам обаче, тотално ли да изключа залъгалката? Ако не, кога мога да я ползвам /когато реве многа, при приспиване.../
vitska elia, зависи колко е голям Simple Smile
Ако е над 6-8 седмици, не е толкова страшно да му я даваш след кърмене за приспиване. Но избягвай редовната употреба (бебето е неспокойно - биберон, бебето мрънка - биберон, бебето не иска да заспива - биберон). Опитай да я даваш само когато друго не помага. Ако прецениш, че създава проблеми с кърменето (предпочита да суче от биберон, вместо от гърдата, на гърда се мръщи, на биберона не, даже да е гладно), ще се наложи да я прибереш за по-дълго време, докато се отучи да замества гърдата с биберона.
Бу, ограничих употребата на залъгалката, но....започна да си смуче пръста  Cry, направо налапва целия палец и звучно смуче.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И на мен това с носенето ми се струва ужасно  Naughty Дано да е само някакъв период при вас  Hug и всичко да се оправи  Peace

# 42
  • Мнения: 106
vitska elia за мен по-добре залъгалка отколкото пръст, но това е мое мнение. А какво става с кърменето? Оправиха ли се нещата?

# 43
  • Мнения: 24
Все още плаче, но поне се разредиха тези моменти. Вече имах възможността да усетя на няколко пъти удоволствието от кърменето, но когато реве пак започвам да се притеснявам. Струята на млякото от лявата ми гърда я задавя - там са по-честите проблеми.

# 44
  • Мнения: 204
Мойто бебе започна да прави същото. 1-2 мин след започване на хранене започваше да мрънка и да се гърчи. Според мен бяха колики и започнах да му давам хомеопатичното против колики на Hyland's преди всяко хранене и нямаше проблеми, ако пропуснех да дам пак същото. Това продължи 3 седмици и после му мина. Аз го имах от САЩ но и в Б-я се продава. И е 100% билки и абсолютно безвредно. Друго не съм използвала за колики.

# 45
  • Мнения: 24
Вече ги поръчах  Grinning....дано помогнат! Sad

# 46
  • Мнения: 3 926
vitska elia за силна струя можеш да пробваш и да кърмиш легнала, като бебето е върху теб. Така гравитацията помага млякото да тече по-слабо. Защото това наистина е проблем - бебето се дави и ядосва, нагълтва въздух, това на свой ред отприщва перисталтиката и се започва едно постоянно дърпане, сукане, гълтане и гърчене, съпроводено с юмручен бой по гърдата от страна на бебето. Както Бу ти е казала - или право, или легнало върху теб докато лактацията не влезе в някаква по-бавна фаза Peace
Иначе след първия месец и по-скоро м/у втория и третия масово бебетата преминават през такъв период. Кърменето с полюляване много помага, както и честата смяна на позите.
Да не говорим, че тези "пристъпи" се засилват основно вечер след банят и кърменето за приспиване става мисиля невъзможна. Това се дължи отчасти и на масажа, който много мами правят след баня. Той не отпуска децата, напротив - активира ги. Освен това банята им забавя храненето, и те още повече се изнервят. Изнервеното бебе много трудно захапва гърдата. Освен това иска тя да пусне веднага, а това не винаги е възможно, още повече, когато и майката се стяга и се тревожи - пак ли ще последва тази истерия с храненето.
Затова - може следобед или в часовете преди банята да зачестите предлагането на гърдата. Дори, какот Бу е казала да предлагате една гърда на два пъти. После избягвате масажа (оставяте го за сутринта) и много спокойно гушвате бебето. Ако плаче след обличането го полюлявате право докато се успокои и съвсем бавно го спускате надолу както е право, за да засуче. Засуче ли може вече да го поставите в легнало положение. Понякога бебоците се изнервят и от самата поза. Затова по-горе написах и за честа смяна на позите Peace
И разбира се следите пампите - пълни ли са - значи е просто този период на нервност, който отминава. Почнат ли обаче да стават леко сухи... може да има и лек проблем с лактацията. Без да се притеснявате - просот се водете от бебето и почетеното и не забравяйте да потърсите съвет, винаги, когато се чувствате несигурни Hug

# 47
  • Мнения: 543
Здравейте, мами. Като започнах тази тема бях в голяма драма, затова искам да благодаря на всички, които се отзоваха и да поощря момичетата, които се сблъскват със същия проблим. Ние, след целия зор, за 4-я месец сме качили 900 грама. Много съм горда със себе си и с угоената си гугутка Simple Smile Добре че го има този форум, голям кураж ми даде. Че докторката, а и бабите, веднага викат: "Дохранвай, какво си трошиш нервите". Упоритост му е майката! Успех на всички инати кърмачки Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 767
и при нас имаше такъв период, мисля, че беше от слаба струя кърма в комбинация с много огладняло бебе...но е съм сигурна

# 49
  • Мнения: 34
Радвам се, че сте се оправили HugЯвно доста бебета минават през такъв период, както и период на запек.

# 50
  • Мнения: 106
Все още плаче, но поне се разредиха тези моменти. Вече имах възможността да усетя на няколко пъти удоволствието от кърменето, но когато реве пак започвам да се притеснявам. Струята на млякото от лявата ми гърда я задавя - там са по-честите проблеми.

Браво! Много се радвам, че имате напредък. Всичко ще си дойде на мястото, а ти не се притеснявай!  Hug
Кураж и успех!

kitche чудесно сте се справили. 900 гр. е супер  Hug Хайде отсега нататък да нямате такива проблеми и да се радвате максимално на времето заедно  Peace

# 51
  • Мнения: 24
Здравейте, мами. Като започнах тази тема бях в голяма драма, затова искам да благодаря на всички, които се отзоваха и да поощря момичетата, които се сблъскват със същия проблим. Ние, след целия зор, за 4-я месец сме качили 900 грама. Много съм горда със себе си и с угоената си гугутка Simple Smile Добре че го има този форум, голям кураж ми даде. Че докторката, а и бабите, веднага викат: "Дохранвай, какво си трошиш нервите". Упоритост му е майката! Успех на всички инати кърмачки Simple Smile
Здравей kitche и на мен майка ми ми разправя да съм минавала на изкуствена храна какво се тормозя, ако продължава така да ме "окуражава" ще спра да говоря с нея по темата  #2gunfire
Асенцето, благодаря за съветите тази вечер ще пробвам с приплъзването надолу, а как да поставя бебока в-у мен като нослето и потъва тя е още малка и не може да си задържи главичката? Иначе акаме редовно вече, почти всеки памперс ни е с ако  Laughing
Утре сме на консултация ще видим колко сме пораснали.

Общи условия

Активация на акаунт