За Изопринозин-а

  • 433 965
  • 441
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 44 122
Аз не бих пила.
Нашата лекарка и на сина ми не го изписа, каза, че го изписвала при херпес зостер, но не и при варицела. То и на него пише херпес зостер, не варицела зостер.
Мина си му  сравнително леко варицелата, без никакви усложнения и последвали болести, пи само витамини по време на заболяването.

За подсилване може други неща да пиеш, хомеопатични или билкови имуностимуланти, които  да са си  показни при бременност.

# 391
  • Мнения: X
Стела Мария, благодаря ти за отговора   bouquet. За друг път ще знам, логично е да е точно така.

Мон, Изопринозин-а наистина не се препоръчва при бременност. Консултирай се със следящия бременността ти гинеколог. Той най-добре знае какъв би бил ефекта на всяко едно лекарство върху бебето. Преди това не го пий. Варицела в късен срок на бременността, както си ти, не е опасна за бебето, а по-скоро за теб, защото възрастните по принцип я карат по-тежко.
Ето едно мнение на лекар за варицелата и бременността:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=813438

Бягай на лекар, има възможност и за поставяне на ваксина, поне така съм чувала. И спокойно  Hug.

# 392
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Момичета,днес ,в аптеката,така ме стреснаха.Купувам Изопринозин за щерката,която е на 7 години и тежи 23 кг Първо ме опонираха,че за нея се дават най-много 2 таблетки дневно и че е много вреден препарат и се правят периодично кръвни изследвания,за да не се навреди на организма.
Предписан ми е от личен лекар по 3 на ден ,давам за втори път тази зима и помага много при дъщеря ми-вече втори път ни спасява от антибиотик,ноооо... newsm78 стана ми много гадно,един обвинителен поглед от тази аптекарка като че ли ще си навредя на детето.

# 393
  • Мнения: 19 307
В листовката на изопринозина пише дозата на кг. На предната страница съм писала. Лекарите много често изписват поголеми дози.

# 394
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Над 30кг обикновено изписват 3п по 1т.
Макар че и 3п по 1/2 т са ни изписвали.

Провери наистина каква е правилната доза във вашия случай.
Иначе - силен препарат е - да, обаче пък помага. Да пие 10 дена детето АБ да не би да е по-добре?!

Просто Изопринозин, за мен лично, е тежка артилерия и трябва да се пие само когато наистина се налага, да не е прекалено дълъг период и да е в правилната доза  Peace

# 395
  • Мнения: 3 157
Момичета,днес ,в аптеката,така ме стреснаха.Купувам Изопринозин за щерката,която е на 7 години и тежи 23 кг Първо ме опонираха,че за нея се дават най-много 2 таблетки дневно и че е много вреден препарат и се правят периодично кръвни изследвания,за да не се навреди на организма.
Предписан ми е от личен лекар по 3 на ден ,давам за втори път тази зима и помага много при дъщеря ми-вече втори път ни спасява от антибиотик,ноооо... newsm78 стана ми много гадно,един обвинителен поглед от тази аптекарка като че ли ще си навредя на детето.

Blue Rose,дозировката наистина е по-голяма от стандартната-на 10кг-1табл,на 20кг-съответно 2/деня,но все пак лекаря преценява състоянието на детето и дозира според това.Ако имаш доверие в лекаря си-не се тревожи.

# 396
  • София
  • Мнения: 44 122
Момичета,днес ,в аптеката,така ме стреснаха.Купувам Изопринозин за щерката,която е на 7 години и тежи 23 кг Първо ме опонираха,че за нея се дават най-много 2 таблетки дневно и че е много вреден препарат и се правят периодично кръвни изследвания,за да не се навреди на организма.
Предписан ми е от личен лекар по 3 на ден ,давам за втори път тази зима и помага много при дъщеря ми-вече втори път ни спасява от антибиотик,ноооо... newsm78 стана ми много гадно,един обвинителен поглед от тази аптекарка като че ли ще си навредя на детето.

Синът ми е с тези кг, на същата възраст 2х1 му изписват или 1 път 1 и 1 път 1 и половина хапче на ден.(по едно време беше стигнал 25 кг) 3 и за мен са много.

# 397
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Благодаря на всички за отговорите  bouquet.Имам доверие на лекаря,но...все пак ...
За днес съм дала вече 2 по 1 ,но  вечерта ще дам половин,а от утре сутрин и вечер по 1.Давам препарата от петък,т.е. днес-трети ден.Имаме на рецептата изписан Зинат,ако стане зле,но за 2 дни  овладяхме нещата-никой не иска да дава на детенцето си нещо,което би навредило.

# 398
  • София
  • Мнения: 44 122
Не знам дали вашата така процедира, но нашите лекарки щом почнем АБ, спират изопринозина, имай го предвид, ако  се стигне до там, но дано се размине по най-лекият начин Simple Smile

# 399
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Благодаря,
Angel_Dust  Hug
Не,не ни е казвала,че трябва да се спре.Детето е в пъти по-добре отколкото беше в петък,но ще й давам още 3-4 дни Изопринозин-по 2 на ден.





# 400
  • Мнения: 17 987
Благодаря,
Angel_Dust  Hug
Не,не ни е казвала,че трябва да се спре.Детето е в пъти по-добре отколкото беше в петък,но ще й давам още 3-4 дни Изопринозин-по 2 на ден.


Моята е 20 кг, изписват ни го 2х1 на ден, когато е с температура, като се пооправи още 2-3 дни 3 пъти х 1/2.

# 401
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не знам дали вашата така процедира, но нашите лекарки щом почнем АБ, спират изопринозина, имай го предвид, ако  се стигне до там, но дано се размине по най-лекият начин Simple Smile
За пръв път синът ми ще пие АБ след Изопринозин. Д-рката каза да ги пие паралелно. Той е на 8мия ден от приема на Изопринозина. Схемата е 5 дни дозата съответстваща на кг. му и 5 дни дозата на половина.
След мнението на Angel_Dust се чудя дали да го тормозя и с 2те лекарства. Има ли и други д-ри, които дават паралелно Изопринозин с АБ?

# 402
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И на мен са ми казвали, че не пречи да се приемат заедно, но аз не бих ги давала, защото ми се струва прекалено голямо натоварване за организма със силни лекарства и химия ... да се надяваме все пак, че лекарите си знаят работата. Ако се притесняваш, защо не чуеш и второ мнение?

# 403
  • София
  • Мнения: 44 122
Solar Wind - спри го, 8 дни са достатъчно, изопринозина е за вируси, АБ за бактерии, след като  се е стигнало до АБ, не виждам за какво да товариш организма и с двете. Сега моята лична като карах гнойна ангина също го спря, когато почнах АБ, каза, че ако искам след АБ мога да си го доизпия, аз се отказах. Старата ми лекарка ги изписваше паралелно + опашка 1 месец изопринозин...изобщо не го пиех тогава Simple Smile

# 404
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не му дадох изопринозина, само АБ. Пак е с висока Т Sad, надявам се АБ скоро да се задейства.
Благодаря за отговорите!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт