За Изопринозин-а

  • 433 957
  • 441
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 44 122
Гадният вирус ли го е хванал... моят си откава с него 2 семици, първо една на изопринозин, после още 1 на АБ, чак на 4 ден от АБ  спря да дига Т...ужасно беше...

Бързо оздравяване   bouquet

# 406
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Явно е с него - вече 4ти ден е с много висока Т, до 40.1 стигна Sad. Днес вече дадох АБ - лекарката ми каза да не чакам повече от 3 дни с Т. Надявам се утре положението да е по-добро! Изопринозина явно не действа при този вирус, гадна работа.

# 407
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И малката много тежко го изкара този вирус. Дори два АБ сменихме, първият изобщо не подейства Rolling Eyes.

# 408
  • Мнения: 19 304
Изопринозинът не е ли само за вируси от групата на херпесите? На нас след доказани епщайн и цитомегаловирус са ни го изписвали.

# 409
  • София
  • Мнения: 44 122
не, не само

За какво се използват таблетките Isoprinosine®?

Isoprinosine® е показан при лечение или повлияване на потиснатия или увреден клетъчен имунитет и на клиничната симптоматика при вирусни инфекции, например:

 - грип, херпес симплекс, херпес зостер, афтозен стоматит, папилома вирус (кондиломата акумината), вирусни хепатити, Epstein-Barr-вирусни инфекции, цитомегаловирусна инфекция, подостър склерозиращ паненцефалит, рубеола, морбили

# 410
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Изписаха ни го преди година при възпаление на ухото на Вали. Лекарката ми подчерта, че трябва да го пие само седмица, защото е много силен и не е съвсем безобиден. Не знам дали той помогна или беше от комбинацията на капки и други хапове, но до АБ за първи път тогава не стигна Peace

Последна редакция: чт, 07 мар 2013, 12:37 от desitoo

# 411
  • Мнения: 19 304
Благодаря, Ейнджъл. Не съм му чела листовката отдавна. Ние преди май го пихме по цял месец и двата пъти. Сега пак ни го изписаха, но няма да го давам. И то в някаква конска доза от 3пъти по 1таблетка цяла седмица и после още три по-ниска доза.

# 412
  • Мнения: 3
Здравейте !
Ще съм много благодарна ако някой може да ми даде мнение за сиропа "isoprinosine" изписаха го на дъщеря ми,че има Т. и зачервено гърло,но аз бях толкова притеснена,че не чух колко време да и го давам   Embarassed,мисля,че каза 5 дена,но се притеснява да не е много и да я предозирам,давали ли сте го повече от 5 дена? другото което вече не ми каза е как се дава преди или след храна, и другото тя пие от 2м. "Имунобор" четох,че не пречи да се дават двата,но все пак,ще се поуспокоя ако чуя още някое мнение   Simple Smile
Благодаря предварително   Hug

# 413
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Изопринозин давам 10 дни - 5 дни пълна доза, 5 дни на половина. Имам познати, чийто д-ри изписват само за 5 дни, пълна доза.
Давам винаги след храна - дразни стомаха и променя вкуса в устата.
Давам и Имунобор биотик заедно с Изопринозина по предписание от д-ра.

# 414
  • Мнения: 591
По мои впечатления сиропът "изопринозин" по-бързо действа на малкия, отколкото таблетките. При вируса "Епщайн бар" буквално веднага му свали температурата, след като преди това даваха два аб и нищо не стана, преди да излязат резултатите, че е вирус. Също при някакъв вирус преди два месеца вдигна висока температура, веднага почнахме по три пъти на ден и повече не вдигна. Дава се поне 7 дни пълната доза, а после може по веднъж - до един месец, само за имунитета.

Просто на някои вируси действа, на други - не. Дава се според килограмите, на листовката пише. Аз също пия изопринозин в момента, че съм с вирус. Знам, че не трябва да се приема на гладно.

# 415
  • Мнения: 2
Здравейте,
Имам казус, доста интересен, относно дозировката. Синът ми преболедува 4! гнойни ангини за 5 месеца! Единият УНГ лекар ми каза, при първи симптоми, да започна да му давам 3х7.5 мл дневно в продължение на 10 дни (синът ми е на 6 год / 24 кг), а втори УНГ ми каза 3х10 мл ! в продължение на 10 дни, а след това само 1 път дневно х10 мл и така още 20 дни, т.е. цял месец общо.
Не е ли доста странно?!
Някой може ли да даде мнение?
Благодаря предварително!

# 416
  • София
  • Мнения: 12 142
Не е странно, изписват така, не често, но при нужда. Ако имаш притеснения попитай друг лекар.
А гърлен секрет взеха ли на детето? Защото ако има някаква бактерия в гърлото по- добре да се излекува тя по антибиограма, вместо да се дъни имуномодулатор. (не съм лекар, та лекаря може нещо да има предвид, което не знаем)

# 417
  • Мнения: 19 304
Виж какви са дозировките според килограмите. Ние сме пили само таблетките по подобна схема първо 7-10 дена по-висока доза, а после поддържаща 1месец.

# 418
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Задължително гърлен секрет, ако не е правен. В момента се вихрят много стрептококови инфекции, които са много опасни ако се оставят не(до)лекувани.

# 419
  • Мнения: 1 277
Детето ми (4г. , 16 кг.) е с херпангина и лекарят му изписа Изопринозин 3x 1/2 табл. за 5 дена и после още 5 дена, но забравих по колко  Embarassed
Според вас мога ли да продължа да си давам ADL for kids или да го спра по-добре зарди изопринозин?

Общи условия

Активация на акаунт