Всичко се връща.Дали?

  • 14 701
  • 78
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 686
След деня на жената изпадам в размисли,които изобщо не са розови.Мина година и половина от както ме зарязаха/заради друга/.Унизиха ме да ме показват колко съм ,,грозна и не знача нищо за него" и ме изхвърлиха като ненужен боклук след 15 години заедно.
Знам,че хората се събират и разделят,вярвах и в това,че след като Бог ти вземе нещо,ти оставя празни ръцете,за да ти даде друго,по-добро за теб самия.Вече не вярвам.
Той е добре,има младо момиче,което го обича и не е без значение,че  тя не е от бедните,той също има хубава работа със много добри доходи,има дом,който заедно започнахме,но си е негов.С две думи-той върви напред.
А аз?Аз съм сама,на средна възраст,за това време никой нормален не се завъртя дори за малко около мен,мъча се с една средна заплата да правя ремонт,за да не живея в една стая,приятелите ми са повечето семейни,не са ме оставили,но е нормално при семейни сбирки да се събират с него-той не е сам и да не се вписвам и аз в пейзажа.
Потънаха ми гемиите,знам,че аз никога не го предадох,знам,че го обичах,защо така???
Всички околни ми казваха ,,не плачи,всичко се връща,Бог няма да остави ненаказано това,което ти причини".Не вярвам,че е така!
Споделете вашия опит или ме оплюйте.Запазихте ли вярата си?

# 1
  • Мнения: 1 023
... ,,не плачи,всичко се връща,Бог няма да остави ненаказано това,което ти причини".Не вярвам,че е така!
Споделете вашия опит или ме оплюйте.Запазихте ли вярата си?

бе, какво зна4ение има за теб, дали се връща или не?! - нито ще те направи по доволна, нито по-малко огор4ена, нито ще ти изтрие едното наум и 4ервения светофар дето присветка не предупредително, а спирателно направо.
заеби.
к'вото било - било.
дишай, издишай и не анализирай.
не е проблема в теб.
проблема е изклю4ително социален и обществен.
или, това е положението - каквото ти се полага и каквото можеш - вземай си, от там насетне другото не те вълнува.

# 2
  • Мнения: 911
С две думи-той върви напред.

и откъде накъде се разбра, че вървял "напред"? кое му е напредничавото на изпадането в кризата на средната възраст? - страха от смъртта? осъзнаването, че старостта е неизбежна и съответното залъгване с по-млада и по-възхитено премигваща любовница, покрай която може да си доказва "Още го мога!!!" - онова с вдигането на самолета, не нещо по-глобално

...знам,че аз никога не го предадох,знам,че го обичах, защо така???
Всички околни ми казваха ,,не плачи,всичко се връща,Бог няма да остави ненаказано това,което ти причини".Не вярвам,че е така!

На въпроса защо така...няма много смислени отвогори. Просто понякога се случва така. И не е задължително да си виновна!

Още по-малко задължително е нещо да му се върне? И как те топли това тебе? Пълни глупости са това, но те разбирам, че си разбита и ти минават нелепи мисли за някаква вездесъща справедливост. Няма такова нещо.
Приеми го този факт и започни да се учиш да обичаш сегашния си живот.
И да се надяваш на добър късмет да срещаш добри хора.
Дай Боже и някой добър мъж един светъл ден!

толкова от мен

# 3
  • Варна
  • Мнения: 686
Не искам отмъщение или възмездие,просто разсъждавам.Не мога и да си кривя душата,че ако нещо му се случи няма да се почувствам зле,по скоро бих си казала-заслужи си го!Но не търся това изобщо.Опитвам се да продължа,но фактите около моя живот/не неговия/ ме депресират понякога.Много мисля май...

# 4
  • София
  • Мнения: 6 477
Да, доста философски си се настроила...В този ред на мисли, ако погледнеш моя подпис, ще видиш подобна мисъл - В крайна сметка получаваш толкова, колкото си дал! И моя скромен житейски опит показва, че това е точно така! Понякога ни се струва, че сме получили по-малко....но след време се оказва, че не е така!
А колкото до твоя хубостник - почакай, погледай и виж как ще продължи живота и за двама ви. В живота винаги има баланс на нещата, така че с времето ще се уравновеси лошотията, която той ти е направил и твоята мъка сега....Не знам как, понеже нямам чак толкова силни гадателски заложби Wink Wink WinkОт постинга ти не разбирам дали сте имали деца, ако е да - отгледай детето/децата, не се лишавай от земни радости, пък каквото дойде!
Виж, по-сложно е, ако не сте имали деца, а на теб вече ти се иска да имаш - не ти остава нищо друго освен да потърсиш ако не друго, то поне сносен генетичен материал! Не тръгвай с голямата кошница и мечтите - пълна къща с много деца и съпруг...Ако се случи така - ОК, но може да се случи и сама да гледаш детенца - еее, няма лошо!
Като цяло вземи твоя живот и го направи такъв, че да ти харесва и да имаш вътрешна хармония...а другото - DUST IN THE WIND! Да не кажа нещо по-остро, че ще ме резнат Wink Wink

# 5
  • Варна
  • Мнения: 686
Нямам деца.Не исках да засягам и тази тема,но това също е резултат от щастливото ми съжителство със същия човек.Първо отлагане,че има време,после извънматочна и пак отлагане,че има време до развръзката на сериала.
Явно имам прекалено много време за мен си и прекалявам с размислите,но си признавам,че преди вярвах в себе си,вярвах в мечтите,вярвах в любовта,изобщо вярвах,а сега всичко ми се струва лъжа и измама и глупави илюзии,които не заслужават да им отделям време и внимание,а не искам да съм такава.Та аз дори не мечтая вече.

# 6
  • Мнения: 463
Знам че всичко се връща,но не ме интересува.Един ден ако му се върне,това няма да ме направи щастлива.Това е най-важното аз и детето да сме добре и да независим от неговото състояние.Дали е щастлив или нещастен дреме ми на шапката.Да стои по-далече от нас.Баща се води на дъщеря ми айде от мен да мине да е жив и здрав!

# 7
  • Мнения: 651
Като цяло вземи твоя живот и го направи такъв, че да ти харесва и да имаш вътрешна хармония...а другото - DUST IN THE WIND!

ПОдкрепям с две ръце!  newsm10

Дано да бъркам, но ми се струва че в досегашния си живот си забравила себе си, съществувала си чрез този човек и сега се чувстваш ..."празна". Мисля ще ти е от помощ осъзнаването че пълноценния живот не е на всяка цена  придружен от мъж ( или да придружаваш такъв). Зарежи мислите за възмездието и помисли какво би направило живота ти оттук нататък пълноценен, смислен,емоционален....и не търси мъж за целта. Той сам ще те намери когато си готова. Открий нещата за себе си които ще те движат напред, ще ти дават сили за утре...има много такива неща.
Може да ти прозвучи и крайно, но има и много дечица които очакват някой да ги обича. Но първо започни да обичаш себе си.  Hug

# 8
  • Мнения: 2 863
Като цяло вземи твоя живот и го направи такъв, че да ти харесва и да имаш вътрешна хармония...а другото - DUST IN THE WIND!

ПОдкрепям с две ръце!  newsm10

Дано да бъркам, но ми се струва че в досегашния си живот си забравила себе си, съществувала си чрез този човек и сега се чувстваш ..."празна". Мисля ще ти е от помощ осъзнаването че пълноценния живот не е на всяка цена  придружен от мъж ( или да придружаваш такъв). Зарежи мислите за възмездието и помисли какво би направило живота ти оттук нататък пълноценен, смислен,емоционален....и не търси мъж за целта. Той сам ще те намери когато си готова. Открий нещата за себе си които ще те движат напред, ще ти дават сили за утре...има много такива неща.
Може да ти прозвучи и крайно, но има и много дечица които очакват някой да ги обича. Но първо започни да обичаш себе си.  Hug

Напълно изразява, каквото бих казала и аз......

# 9
  • Мнения: 451
На въпроса защо така...няма много смислени отвогори. Просто понякога се случва така. И не е задължително да си виновна!

Още по-малко задължително е нещо да му се върне? И как те топли това тебе? Пълни глупости са това, но те разбирам, че си разбита и ти минават нелепи мисли за някаква вездесъща справедливост. Няма такова нещо.
Приеми го този факт и започни да се учиш да обичаш сегашния си живот.

Минах по същия път като теб,още потъвам и изплувам,но от доста време, се придържам към горецитираното се чувствам в пъти по-добре!
Не вярвам във "връщането" и не искам да подчиня живота си на това да чакам кога ще му се върне Naughty,дааа,защото може и да не му се върне,може да е и по-добре от мен.Както не се сравнявам с другите хора,а си гледам в моето канче,така спрях да сравнявам неговия и моя живот.Всеки със съдбата си,може неговата да е по-хубава от моята,е и ?.....
Разбирам те,че се чувстваш предадена и те боли.Тук сме така.Половината сме оставили"общи" домове и сме тръгнали да оправяме истинските НАШИ къщи Crossing Arms

Даааа,просто приеми факта Peace  bouquet

# 10
  • Варна
  • Мнения: 686
Май сте прави,забравих себе си.Истина е,не се харесвам и не се уважавам,Джали и яхналата метлата го разбраха от един пост   bouquet
Траяна знам,че ти е минало през главата,че и повече от моята глава си видяла,но наистина ли никога,ама никога не ти минава през ума вече да сравняваш своя живот с този на другия?Аз го правя-сравнявам.Знам,че полза няма и знам,че това е вид самосъжаление и самоизяждане,но го правя.
Фактите съм ги приела от първия ден на случката,но в главата ми все едни философски разсъждения и съчинения по избраната от мен тема.
Сутринта ревях и писах,сега чета себе си и пак!мисля-каква е тая депресивната личност дето е писала тези неща?
Благодаря момичета  Hug ама пишете,щото мен ме прихващат по няколко пъти на ден и ми трябват такива отрезвяващи постинги.

# 11
  • Мнения: 588
По мои наблюдения се връща. Имам поне един пример около себе си.
Искам да мисля само за себе си, не за другите около мен, но честно казано, ако го нямаше детето, щях да съм труп.
Бях в почти същата ситуация преди години, нямахме дете и раздялата беше много по - трудна, понеже сега 99% от времето ми за мислене е заето с детето.
Тогава бях две години сам сама, без някакви изгледи за подобрение на ситуацията, но нещата се наместиха след това.
Айде пак наново Sad и аз днеска съм депресната малко...

# 12
  • Мнения: 2 336
Не знам какво се връща и какво не. Знам аз какво искам. Искам жив и здрав да е. Но КОПНЕЯ  да го видя да страда. Това искам. Заради всичко, което ми причини, на мен, на децата. Заради това, че ме постави в отвратителното положение да се моля на хората за помощ, за пари, за внимание.
Знам, че има равновесие. Просто трябва търпение.
Извинявам се за злъчния си пост.  Tired

# 13
  • Мнения: 175
ето ти някои практични съвети за излизане от това състояние на унилост
- започни спорт - йога, каланетика, плуване
- ходи на планина или на дълги разходки в града
- запиши се на курс за някаква допълнителна квалификация
- купувай си нови дрехи
- продължавай с ремонта, опитай да направиш някои неща сама
- обади се на стара приятелка, за която знаеш, че е сама, разведена
и излизайте за по питие
- огледай се за половинка в нета, зарежи тъпите предразсъдъци, че е срамно да си търсиш любовта там
.... Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
...Споделете вашия опит или ме оплюйте.Запазихте ли вярата си?

Запазих я... ама след раздялата просто продължих напред... като валяк, без да се замислям. Равносметката сега /мисля/ е в моя полза... и пак е имало моменти, в които ми се е искало той да страда и ги има и в бъдеще сигурно ще ги има. Нормално е - стига да не се фиксираш над това.  Peace

# 15
  • Мнения: 671
Не мисля че всичко се връщта,пък и вече не ми пука.
Нямам намерение да прекарам цялия си живот в очакване "да му се върне"
Не мисля,че дори и да му се върне,аз ще се почувствам по-добре.
Изтрила съм го,даже вече не го мразя.
Приеми нещата такива каквито са,след като не можеш да ги промениш и се радвай на всеки един ден,не позволявай на един човек да обсеби целия ти живот и не се вторачвай назад.
Затвори я тази врата ,за да отвориш нова. Hug

# 16
  • Мнения: 1 732
Все ми е едно дали се връща или не.
Важното е аз и Вяра да сме добре. Както и хората, които обичам.
Мисля, че в живота има някакъв вида равновесие и рано или късно нещата се обръщат.
Не му пожелавам нищо лошо, но съм сигурна, че ще му се случи.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 686
Тази седмица съм командировка и няма да мога да ви отговарям,като се прибера ще си изчета цялата тема поне няколко пъти.
Затворила съм я вратата,но сравнявам,защото аз не се чувствам доволна от себе си.
 Hug за всички вас!

# 18
  • Мнения: 408
Ами и моето мнение е като на другите.
Независимо дали те е зарязал, умрял, тежко болен, за дълго в затвора, или нещо друго, твоят живот е в твоите ръце.
Колкото по рано го осъзнаеш това, и че неговото щастие или нещастие, няма да промени твоя живот, толкова по добре.
Не очаквай и някой друг да направи живота ти добър, направи си го сама.
Дано да не го осъзнаеш прекалено късно, когато живота е почти преминал.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 352
И аз от няколко дни изпадам в размисли. Обаче за себе си, не за него. Не искам да пожелавам на никого
нищо лошо. Смятам, че на който каквото е писано, ще му се случи.
И честно казано и аз не вярвам в това: "всичко се връща, Бог няма да остави ненаказано това, което ти причини".
Не е задължително той да страда така, както страдаш ти. Също така не е задължително ти да разбереш, дори и да страда.
От де знаеш в неговия живот какво се случва?
Има хора, на които нещата в живота просто им се подреждат. И други, които постигат нещо с много усилия.
Ти явно си от втория тип. Не се отказвай, бори се, така вероятността да изгрее слънце и на твоята улица е по-голяма,
отколкото ако потъваш в самосъжаление. Знам, че на думи е лесно, но когато човек иска нещо, той рано или късно го постига.
Това е и мойто пожелание към теб - да имаш сили и да продължиш напред без да пожелаваш на онзи човек лоши неща.  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 433
Аз пък като Сиси, много исках да му се върне. Ма всичко и то стократно...Сега вече не искам, даже напротив. Природата си знае работата.

# 21
  • Мнения: X
Въобще не ми се философства, просто ще ти дам отговор на въпроса.

Не, не се връща, не, далече не всичко, да, някои неща и на някои хора може би, но НЕ  - не и всичкото.

Неприятно, но факт. И кво от това - ти ще станеш ли по-щастлива, ако той съжали някой ден - еми - няма да станеш. Щото връщане няма. Надали си от тези, които ще го приемат обратно. Така че - дреме ти.

# 22
Всичко се връща да... и в това съм сигурен, не знам може и да съм го споменавал това, но пак ще го кажа. Един ден когато жена ми разбра че имам лщбовница аз, бях в друг град и през целия път към вкъщи се примирявах с мисълта, че ще се разделим и ще живея с другата. Освен изневярата и аз като повечето ви БДНта мога да се похваля с липса на подкрепа и помощ и там другите условия за добър съпруг и баща. Но виж ли като се прибрах тя не пожела да се разделим. даже започна да се тормози с какво е по добра другата и т.н. Това беше повратен момент в живота ми и наистина осъзнах доста неща. С времето се промених много и това тя ми го е казвала (че съм добър баща), наистина започнах да и давам супер много любов, както тя ми беше давала преди това, осъзнах колко тя ми е давала а пък аз съм хвърлял на боклука. Но именно в онзи момент когато си мислех че ще се разделим и не го сторихме ми мина през акъла, ще дойде момент, в който аз ще се влюбя болезнено много в нея и тя ще ме напусне, ама ей така ми мина като флаш... и точно така стана, всичко което аз и бях сторил тя ми го върна, без да е целенасочено разбира се. (според нея)
Така че всичко се връща под една или друга форма, добро или зло, иначе ще прочета темата и можа да коментирам евентуално ако има кво да кажа.

# 23
  • Мнения: 12
Всички околни ми казваха ,,не плачи,всичко се връща,Бог няма да остави ненаказано това,което ти причини".Не вярвам,че е така!
Щом не е спазил обещанията, които е дал пред олтара - ще дойде ден, когато ще трябва да отговаря пред Бог.

# 24
  • Мнения: 408
Всички околни ми казваха ,,не плачи,всичко се връща,Бог няма да остави ненаказано това,което ти причини".Не вярвам,че е така!
Щом не е спазил обещанията, които е дал пред олтара - ще дойде ден, когато ще трябва да отговаря пред Бог.
За Бога не знам, но понякога това, което човек сам си направи, и най големия му враг, не може да му го направи.

# 25
  • Мнения: 671
Всички околни ми казваха ,,не плачи,всичко се връща,Бог няма да остави ненаказано това,което ти причини".Не вярвам,че е така!
Щом не е спазил обещанията, които е дал пред олтара - ще дойде ден, когато ще трябва да отговаря пред Бог.

Нещо много задълбахте в теологията... newsm78

Остави го пича да си живее живота и се погрижи за твоя.Не чакай възмездие,защото няма да го получиш.И да ти кажа честно-хич и да не ти дреме дали ще отговаря пред Бог или не,защото ти едва ли ще присъстваш на това шоу. Wink
Успокой се и продължавай напред.

# 26
# 27
  • Мнения: 903
Остави го пича да си живее живота и се погрижи за твоя.Не чакай възмездие,защото няма да го получиш.И да ти кажа честно-хич и да не ти дреме дали ще отговаря пред Бог или не,защото ти едва ли ще присъстваш на това шоу. Wink
Успокой се и продължавай напред.

Много, мнооооого ми харесва това изказване! newsm47 newsm10 smile3501

Лично моето виждане по въпроса е, че да чакаш възмездие е толкова вредно, колкото и да се мъчиш да запазиш една вече тотално разбита отвътре връзка. Т.е. очакването той да бъде наказан за това, което ти е причинил, пречи преди всичко на самата теб да приключиш с болезненото минало и да продължиш напред!

Иначе аз вярвам, че Този, Който гледа отгоре, въздава всекиму справедливо, но тази справедливост е висша и няма нищо общо с елементарното човешко схващане за възмездие от типа "То ще ти се върне тъпкано!"

# 28
  • Мнения: 671

inkel-ти уби всичко детско в мен... smile3518

Аз се надявах,на оня свят да се разхождам сред зелени морави,около мен да приркат агънца и сърнички,а то кво-ще се редиме на опашка за да вриме в казан... Laughing
Контрацепцията,аборта,кръшкането-смъртни грехове.... newsm78
Дали да си резервирам от сега местенце горе или направо да си мятам въжето на шийката,че да не трупам повече грехове... #Crazy #Crazy #Crazy

# 29
  • София
  • Мнения: 17 282

Еее, това много ме ядоса. Винаги съм била върла, люта, убедена атеистка, сега това затвърждава за Н-ти път позицията ми. Което за мен е ОК, ама ми е мъчно за хората, които искрено вярват. Какво значи – събрали се малко попове и пренаписали смъртните грехове. Ми те догодина и библията да пренапишат освен.
А какво да кажа за глупост като „Двата смъртни гряха, които продължават да заемат централно място за Ватикана, са абортите, които накърняват "достойнството и правата на жените"…”
Откога правото на аборт накърнява достойнството и правата ми? Не е ли по-скоро забраната им това, което ги накърнява???

Оф.

Не е това темата, оспамих и взех насериозно нещо, на което би следвало да погледна със снизхождение и чувство за хумор, но много се паля на такива теми, извинете.

# 30
  • Мнения: 671


А какво да кажа за глупост като „Двата смъртни гряха, които продължават да заемат централно място за Ватикана, са абортите, които накърняват "достойнството и правата на жените"…”
Откога правото на аборт накърнява достойнството и правата ми? Не е ли по-скоро забраната им това, което ги накърнява???



Не мила,ти право да решаваш нямаш,имаш право само да раждаш...
И никакви предпазни мерки,щото и това е смъртен грях.. Mr. Green
След всеки секс и бебе......... hahaha hahaha hahaha
Важнато е че ще си безгрешна. Praynig

# 31
  • Мнения: 2 655
След деня на жената изпадам в размисли,които изобщо не са розови.
Е ми направи ги розови.
Какво чакаш?
Хвани се в ръце и действай! Хленченето по форумите, нищо няма да ти донесе.
Силата е в теб, просто трябва да повярваш в себе си.


Мина година и половина от както ме зарязаха/заради друга...
Доста време е минало и вече е необходимо да започнеш на ново. Явно връщане назад няма!
И ти си го разбрала, нали?
Но я по добре да го чуеш от друг. Ето казах ти го!

...Унизиха ме да ме показват колко съм ,,грозна и не знача нищо за него" и ме изхвърлиха като ненужен боклук след 15 години заедно.
Ти си това което си и точка. Грозна, няма грозна жена. Има жена, която не е пожелала да е красива или поне да се постарае да направи всичко за да го постигне.
Това, че не значиш ищо за един човек не е беда. Силата е в теб, да намериш други хора, за които ще си всичко на този свят.
"Боклук" е силна дума, ако така те е наричал. Жалко за него, но не и за теб. Просто му покажи, че не ти си боклука, а...

Знам,че хората се събират и разделят,вярвах и в това,че след като Бог ти вземе нещо, ти оставя празни ръцете, за да ти даде друго,по-добро за теб самия. Вече не вярвам.
Да и още ГОСПОД ни изпраща само изпиания, с които можем да се справим!!!
Лошо е, че си престанала да вярваш. Започни отначало, моли се и вярвай, силно от цялото си сърце и каквото искаш ще се случи!

Той е добре,има младо момиче,което го обича и не е без значение,че  тя не е от бедните,той също има хубава работа със много добри доходи,има дом,който заедно започнахме,но си е негов.С две думи-той върви напред.
А дали и той е на същото мнение?
Сигурно му е трудно да отговаря на потребностите на младото момиче. А това, че тя не е бедна, най-вероятно родителите й не са бедни,а тя... Постигнала ли е нещо сама?
С какво се занимава?
Честно ли изкарва парите си?
И как заключи, че той върви напред...
Това, че човек има добра работа и дом не значи нищо. Виждала съм как супер богати хора с бизнес имоти и т.н. за един сезон загубват всичко. После дела и пак дела. Работата, ако не работи за себе си е нещо относително.
А дори да работи за себе си, пак е зависим от човекопотока.
Състоянието му е временно!
И не забравяй: всеки ще получи от ръката му заслуженото!

А аз? Аз съм сама, на средна възраст, за това време никой нормален не се завъртя дори за малко около мен,мъча се с една средна заплата да правя ремонт,за да не живея в една стая,приятелите ми са повечето семейни,не са ме оставили,но е нормално при семейни сбирки да се събират с него-той не е сам и да не се вписвам и аз в пейзажа.
Е и аз съм на средна възразт, минало ми е какво ли не през главата, но за разлика от теб не се предавам!
А ти си се предала. Не се  е завъртял никой, защото ти не си пожелала да се завърти. Не си допуснала, някой до себе си с тези мисли.
А приятелите, зарежи ги те не са ти приятели. Намери си нови, смени си работата или намери по доходна! Дори и да отидеш в чужбина, за да изкараш по бързо пари за така мечтаното жилище, направи го, ако ще се почувстваш по добре!

Всички околни ми казваха ,,не плачи,всичко се връща,Бог няма да остави ненаказано това,което ти причини".Не вярвам,че е така!
Споделете вашия опит или ме оплюйте.Запазихте ли вярата си?
Май прекалено много се съобразяваш с това какво казват другите за теб!

Сега съветите ми:
1. Опитай да промениш нещо от себе си (нова прическа, масаж, козметик и т.н.), докато ти се харесаш и се превърнеш в красивият лебед;
2. Направи си план, в които той го няма, а и мислите по него;
3. Спри да мислиш за него и за хората около себе си, бъди егоист и първо помисли за себе си;
4. Намери си нови приятели, с които да се срещаш и да обменяш опит и емоции;
5. Намири си някого или нещо да обичаш (ако нямаш детенце), животинче-коте, куче, хамстер и т.н.;
6. Времето във Варна е прекрасно не се затормозявай, а ходим марш в Морската на разходки;
7. Дишай чист въздух, яж силна храна и
8. Мечтай! Бъди смела в мечтите ти и те ще ти се случат!
9. Не забравяй да споделиш хубавото, като дойде с нас!
10. Като спазиш всичко от 1 до  9 ела да пием по чаша топъл чай, имам кантора в центъра, заета постоянно, но все ще намере половин час за чай и хубави мисли.


Малеее, аз ли написах всичко това??? Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 1 732
Пела, адски полезно ми беше да прочета съветите ти!  bouquet

# 33
  • Мнения: 31
ХЕЙ МОМИЧЕ НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ ТАКА ЛЕСНО!
Сама съм с две деца - мен пък ме зарязаха преди две год . Но да ти кажа от тогава съм нов човек - пораснах и станах ЖЕНА.Вече мога да разчитам на себе се колкото и трудно да ми беше в началото.Сега съм щастлива , наистина! Peace Hug Hug

# 34
  • Мнения: 408

Не беше нарочно, просто някой спомена Бог, и аз се поинтересувах какво смята църквата по въпроса.
За мен, това е поредното доказателство, че религията не трябва да бъде задължителен предмет в училищата.
Ако мен, някой ме задължава да уча религия, бих го съдил за нарушаване на правата ми. Но децата никой не ги пита, решават го тъпите депутати. А има и много по важни и полезни неща за учене, на които никой не им обръща внимание.
Извинявам се за отклонението.

# 35
  • Мнения: 12
За мен, това е поредното доказателство, че религията не трябва да бъде задължителен предмет в училищата.
Ако мен, някой ме задължава да уча религия, бих го съдил за нарушаване на правата ми. Но децата никой не ги пита, решават го тъпите депутати. А има и много по важни и полезни неща за учене, на които никой не им обръща внимание.
Извинявам се за отклонението.
Да. Много по-важни и полезни неща има за учене. Като например - да учат децата на разврат. За да има и утре кой да идва да реве в "Родители отглеждащи сами децата си ".

# 36
  • Мнения: 2 336
littlev, аз ли не съм забелязала, но си се появил скоро и нищо не знам (знаем) за теб...  newsm78
Аз съм на същото мнение обаче. Религията според мен не би навредила.
И аз оспамих темата.

# 37
  • Мнения: 671
За мен, това е поредното доказателство, че религията не трябва да бъде задължителен предмет в училищата.
Ако мен, някой ме задължава да уча религия, бих го съдил за нарушаване на правата ми. Но децата никой не ги пита, решават го тъпите депутати. А има и много по важни и полезни неща за учене, на които никой не им обръща внимание.
Извинявам се за отклонението.
Да. Много по-важни и полезни неща има за учене. Като например - да учат децата на разврат. За да има и утре кой да идва да реве в "Родители отглеждащи сами децата си ".

littlev,учили- неучили,то в тази тема винаги ще има кой да"реве".Аз разврат не съм учила в училище,ама попаднах в нея.

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 22:10 от omorfis

# 38
  • Мнения: 446
Знам ли, дали се връща??? Поне се надявам! Старая се да живея живота си без да се връщам назад и да не си спомням за душевните терзания.Гоня набелязаните цели и се грижа за детето си.Но нещото което най- много ме дразни и за което се надявам наистина да си получи заслуженото е липсата на отговорност спрямо детето.
А и всеки върви по пътя си, може моят път да е такъв, може би така трябва да бъде... Вървейки напред, борейки се с трудностите и с грижите за сина ми да ставам по-мъдра и най-важното да мога да си вадя поуки от грешките си за да не греша отново и отново.
А като знам каква дребна душичка е съм сигурна, че никога няма да бъде щастлив... Абе да е жив и здрав.... Има кой да го съди...

# 39
  • София
  • Мнения: 17 282
По въпроса за религията съм твърдо с инкел. Не виждам на какво хубаво ще научи децата ни, на което един добър родител не би ги научил без идиотските догми и забрани.

# 40
  • Мнения: 408
Да. Много по-важни и полезни неща има за учене. Като например - да учат децата на разврат. За да има и утре кой да идва да реве в "Родители отглеждащи сами децата си ".
Извинявам се предварително на авторката на темата, за отклонението, но мисля, че трябва да направя някои уточнения.
Не знам дали littlev знае, че голяма част от педофилите в католическите държави, са хора на църквата. И това е една от най-пазените тайни на Ватикана, но отвреме навреме излиза наяве по някой скандал. Това са хора със специално религиозно обучение, но които никога не могат да се женят и да имат деца. И това избива точно там, където им е най-лесно , и защото разчитат на авторитета на църквата, за да запазят разврата в тайна. Така че религиозното обучение не е абсолютно никаква гаранция. Проблема има и друга страна - материалната. Католическата църква отдавна да е разрешила на хората си да се женят, но ще има сериозен проблем с наследниците, които биха претендирали за заплащане и наследство.
Друг е въпроса, че за много хора, религиозността свършва на прага на църквата, и по нататък те нямат нищо общо с хората, които са били в църквата. Или говорят едно, а мислят и правят друго. Или религията е въпрос на престиж. Страшно много пари стоят зад тази институция, която естествено влага голяма част от тях в психологията. Също както при съвременните секти, само дето основните религии са много по стари, и владеят повече трикове.
Още веднъж се извинявам за отклонението, но мисля, че всеки има право на избор, за себе си, и за децата си.

# 41
  • Мнения: 911
Прав си, Инкел! Напълно съм съгласна с теб!
Само да добавя, че не мисля, че би навредило обаче малко обща култура - история на религиите и пр. Но насилствено да се объркват понятията в главиците на децата с религиозни догми - силно против съм това!

# 42
  • Мнения: 408
Прав си, Инкел! Напълно съм съгласна с теб!
Само да добавя, че не мисля, че би навредило обаче малко обща култура - история на религиите и пр. Но насилствено да се объркват понятията в главиците на децата с религиозни догми - силно против съм това!
В основата на всяка религия стои начина на разпространение, и привличането на последователи. Историята на религиите, както и историята на държавите е написана с кръв. Иначе те не биха съществували днес.  Който е гледал филма " 7 години в Тибет"(не съм сигурен за точното име), може да се досети за какво говоря. Религиите са подкрепяли народностите, само когато са имали полза от това. Но затова пък има доста безсмислени религиозни войни.
Нямам нищо против, всеки да може да избира, против съм - налагането.
Хайде стига толкова, че нацяло изопачихме темата, направо сме за бой, или за бан.  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 903
Бях решила да си трайкам по въпоса за религията, ама тъй и тъй сте зачекнали темата...  inkel, това  което си написал е 100% вярно /гледала съм и филма/ и тази най-висша /или по-скоро най-низка/ форма на лицемерие - лицемерието на "духовните" лица, прикриващи собствения си морален упадък зад расото, силно ме отвращава. Но Бог не са поповете и църквата не е сградата с кубетата. Истинският храм е човешката душа и нея Бог обитава /разбира се, ако има нещо за обитаване!/ В тоя ред на мисли, какво означава да си вярващ?! - Означава да се придържаш към основните морални ценности; подчертавам морални , а не религиозни. И това са неща, в които нашите родители са ни възпитавали, при това в онзи години на "светлия социализъм", когато думата Бог беше мръсна дума и хората се страхуваха да влязат в църквата да запалят свещичка, защото може някой "доброжелател" да ги види и да ги изтропа на партийния секретар.

Да обощя, че много се раздрънках обстоятелствено, ама според мен такъв предмет в училище да се изучава може да е само от полза. Защото целта на този предмет е не да насажда в главите на децата някакви догми, а да изгражда в съзнанието им представи за основни морални ценности. И мисля, че това наистина е необходимо днес, когато децата ни се самовъзпитават от интернет, или пък даже детето да няма в къщи достъп до компютър, нали от всеки реп за вестници и списания на среща му са се "облещили" поне пет чифта цици #Crazy

# 44
  • Мнения: 1 681
по темата, че да не е само спам - вероятно се връща.
надали, обаче, защото на нас ни се струва, че подобно развитие е в наша чест и за да сме справедливо отмъстени.
по-скоро, щото нищо не се губело и баланс.

по религиозното лирическо отклонение - съгласна, и с инкел, и с бърди, и с блондито, ама без момента с обучението, благодаря.
не и за моите деца.
щото остави каква ти се струва на тебе целта, важното каква е на преподаващия.
и колко убедителен е.
особено, докато са малки децата.
първи сблъсък на авторитет - родител-учител.
аз, засега губя срещу учителката по английски, но нямам против, все пак тя си е англичанка.
срещу преподавател по вероучение - даж няма да допускам сблъсъка по възможност, ако може да съм спечелила изпредварително.

# 45
  • Мнения: 911
щото остави каква ти се струва на тебе целта, важното каква е на преподаващия.
и колко убедителен е.
особено, докато са малки децата.
първи сблъсък на авторитет - родител-учител.

срещу преподавател по вероучение - даж няма да допускам сблъсъка по възможност, ако може да съм спечелила изпредварително.

 Peace

във връзка с гореизказаното и леко встрани - целия град е облепен с някакви просташко розови афиши, на които с големи букви пише "Безплатен курс по английски", следват ред имена на преподаватели - все англичански някакви, а най-долу с малки буквици личи и името на организиращите курса - някакви апостоли, края на света и Страшния съд се споменават (не запомних точно)...

ей от такива "учители" по вероучение мен най ме е страх!

# 46
заряза ни с децата,заради съседката и жена на най- добрия му приятел. остана сам с нея, без подкрепата на близките му и приятелите му- всички подкрепяха мен. Принуди ме да напусна работата си в неговата фирма, а сме женени от 15 години и фирмата я създадохме заедно. Всичко стана заради парите му. Не го виждам да е много щастлив, въпреки че се опитва всички да ни убеди в това. Няма начин да не му се върне и тая да не го зареже, но аз няма да чакам това. Продължавам сама, заедно с двете си малки деца, в нов град, сред нови колеги с нови приятели. Много е по-лесно за мен, отколкото за тях. Тя винаги ще си остане "боклука", "парцала" и т.н. за всичките му близки, тъй като тя е от другия край на България и в нашето градче си няма никой, освен мъжа ми. Тя се разведе и заряза дъщеря си при бившия си мъж. Е, познайте кой е по- щастлив..... Знам какво искам от живота и знам как да го постигна. А тяхното "щастие" май е само на думи......

# 47
  • Мнения: 2 723
Преди време се молех всичко да се връща.
Сега честно казано май не ми пука.
Това, че еди кой си е нещастен, няма да оправи моя живот.
Искам само аз и децата да сме здрави, спокойни и щастливи.

Жалко, че ми трябваше повече от година и половина, за да мога наистина да повярвам в това.
Щото на теория всички знаем кое как е...

# 48
  • София
  • Мнения: 593
О , да връща се bowuu

# 49
  • Мнения: 408
Преди време се молех всичко да се връща.
Сега честно казано май не ми пука.
Това, че еди кой си е нещастен, няма да оправи моя живот.
Искам само аз и децата да сме здрави, спокойни и щастливи.
Желанието, някой да е зле, не прави неговия живот нещастен, а собствения. ( Програма "Окна" )

# 50
  • Мнения: 2 336
Сега като се замисля - ако го видя "наказан" може би ще позлорадствам в първата минутка и веднага след това ще ми стане криво и мъчно. Даже и за това не бива, да бъда гадна. Гаднярка съм си, ама мъничко.  hahaha
Най-доброто наказание е АЗ ДА СЪМ ЩАСТЛИВА И ДА СЪМ ДОБРЕ. Вярвам, че всички сте съгласни.  smile3521
Бързо да ставате щастливи.  smile3513

# 51
  • София
  • Мнения: 17 282
Сега като се замисля - ако го видя "наказан" може би ще позлорадствам в първата минутка и веднага след това ще ми стане криво и мъчно. Даже и за това не бива, да бъда гадна.

Мани, и аз така, затова не съм писала в тая тема досега, може да се каже, че при мен имаше нещо като "да му се върне", ама хич не съм се радвала и хич не ми е променило живота това.

# 52
  • Мнения: 2 723
Желанието, някой да е зле, не прави неговия живот нещастен, а собствения. ( Програма "Окна" )

Ахъм, така е, но обикновено трябва да мине време, за да успее човек да поозапти негативните си емоции и желанието за мъст и да се съсредоточи върху собственото си благополучие  Peace

# 53
  • Варна
  • Мнения: 686
Тук съм,завърнах се.Спамете колкото искате,дори ми е интересно,освен,че не съм се обидила за това.Всяка религия е създадена за да подчини масите,но и във всяка религия основата е доброто.Каноните са измислени от хора/църквата/ и е логично,че в тях е напълно възможно да са вплетени и интереси.
Колкото до мен,не съм човек,който не може да се справя сам.Справям се,макар и почти винаги по трудния начин,но изгубих онова дето му казват ,,светлинки в очите".
Успокоих се,че мислите за възмездие не идват само в моята глава.Знам,че това не променя по никакъв начин моя живот,но за сега не успявам да ги изтръгна завинаги,идват си понякога.
Пела,копирах си ги точките!  Hug
Инкел и Сиси,давайте да се озаптяваме!  Hug

# 54
  • Мнения: 2 723
Успокоих се,че мислите за възмездие не идват само в моята глава.Знам,че това не променя по никакъв начин моя живот,но за сега не успявам да ги изтръгна завинаги,идват си понякога.

Променя го, променя го.
Знам аз, щото минах по тоя път.
Фиксираш се в нечий живот и се скапваш всеки път когато при човека всичко изглежда ОК, или пък се радваш на неуспехите му.
Гадна работа.

Ако можеш цялата тази енергия да употребиш за себе си ще видиш как нещата се променят.
Ама при мен стана от самосебе си. Просто мина време. И не нещастието на някой си, а собственото ми благополучие стана по-важно.

Инкел много е мъдра програма окна и аз я следя  hahaha

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 10:03 от Никси

# 55
  • София
  • Мнения: 433
Сега като се замисля - ако го видя "наказан" може би ще позлорадствам в първата минутка и веднага след това ще ми стане криво и мъчно. Даже и за това не бива, да бъда гадна.

Мани, и аз така, затова не съм писала в тая тема досега, може да се каже, че при мен имаше нещо като "да му се върне", ама хич не съм се радвала и хич не ми е променило живота това.


Охх, нещо сме си плюли в устите  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 2 336
Мога да кажа вече, че даже първите минутки не злорадствах. Днес БНД-то (бях се зарекла да не го наричам така, ама май взе да ми минава) дойде в училището на Ицко. Каза ми, че бил се блъснал отново. За трети път за два месеца. Този път челно. Просто ви казвам, изтръпнах, настръхнах... Не знам дали е във връзка с темата.

# 57
  • София
  • Мнения: 433
Сиси, той да не е търсил съчуствие някакво от теб? Щото така да се появи в училището на Ицко, пък уж беше казал, че нямало да го взима и изведнъжка...хоп ето ме, катастрофирах...

# 58
  • Мнения: 2 336
Беше много уплашен. Прегръща и целува Ицко. Вика ми - здрасти. Аз мълча. Той- поне едно здрасти ли няма. Аз - Здрасти се казва на човек, който заслужава. И той след това започна да разказва. Не знам защо.  newsm78 Майка му два дни идва, ама нищо не каза. Снощи си писах със сестра му. И тя нищо не каза.
Абе искам жив и здрав да  е. Да си живурка елементарния живот и да е далече от мен в емоционален план.

# 59
  • Мнения: 446
Сиси, не му съчувствай!!!! Няма нищо случайно в това което се случва на този свят!!!! Трябва той да се замисли дали е поел по прав път и защо му се случват тези катастрофи.Нека търси вината в себе си...., всеки върви по своя си път и в зависимост от това дали е правилния получава награди или наказания. Много философски стана, ама това е моето мнение... Peace

# 60
  • Мнения: 2 336
Той е намерил отговор. Има магия. Имало лоши хора.   ooooh! Вина в него - такова животно няма.  Naughty

# 61
  • Мнения: 446
Ами то и при мойто ЕРД няма НИКАКВА вина за нищо. Да са живи и здрави....
 В моя случай бившия свекър доста се бъркаше в мойте взаимоотношения с ЕРД-то.Лятото разбрах че го е блъснала кола , но се е разминало само с пукната глава. Не мога да кажа, че бях щастлива от случилото се.По скоро не ми пукаше особено, да си оправят главите и да си живеят живота без да ме занимават...

# 62
  • Мнения: 2 336
Гадното е, че на мен още ми пука.  ooooh! А искам да не е така. Тъкмо бях се поуспокоила - не бях го виждала доста време. Но чувствата и емоциите днес нахлуха с пълна сила. Чак ми се прииска да го погаля.  SickУжас. Banghead Banghead
Извинявам се за спама.

 

# 63
  • Мнения: 446
Нормална реакция е, не се тревожи...Все пак има чувства и емоции, преживели сте толкова хубави моменти заедно, създали сте две прекрасни деца.Не е възможно всичко да изчезне за толкова кратко време.На мен ми трябваха около 4 години да се съвзема, мноооого труден процес беше.Най-трудно заздравяват душевните рани. Времето лекува, това е. Hug
Моя син е клонинг на БНД-то и имам чувството че отглеждам него.Съдба... Simple Smile

# 64
  • Мнения: 145
Беше много уплашен. Прегръща и целува Ицко. Вика ми - здрасти. Аз мълча. Той- поне едно здрасти ли няма. 
Абе искам жив и здрав да  е. Да си живурка елементарния живот и да е далече от мен в емоционален план.
     Това все едно една пиеса играем... гадост  Sick... ПРЕГРЪЩА ДЕТЕТО, КОЕТО САМО ХОДИ ПО УЛИЦИТЕ ЗАРАДИ АНГАЖИМЕНТИТЕ МУ!!!
     Аз щях да се хакна челно ЗАРАДИ БНДто...а в понеделник трябва да водя детето на важни процедури и  НЕМОГА!!!защото трябва да изкарам пари!!! За съжаление РОДИТЕЛ трябва да попълни документите smile3514...Плаках мнооооого мноооого... Обадих му се...ма разбира се! няма проблеми!!! той щял да отиде... стискайте ми палци  Tired Face
     

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 00:52 от Сияйна

# 65
  • Мнения: 15
 newsm78 Четох, четох та се сетих за едно клише: Живота е всичко това, което ни се случва докато ние си правиме планове!!! Дали нещо се връща или не, най- важното е да се върви напред и децата да са живи и зрави, а ние жените като по- умни и по-хитри не трябва да се оставяме гнева да замъглява съзнанието ни!!! Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 433
newsm78 Четох, четох та се сетих за едно клише: Живота е всичко това, което ни се случва докато ние си правиме планове!!! Дали нещо се връща или не, най- важното е да се върви напред и децата да са живи и зрави, а ние жените като по- умни и по-хитри не трябва да се оставяме гнева да замъглява съзнанието ни!!! Hug

Ей тва е приказка. Брауз  bouquet

# 67
  • Мнения: 1 919
Важното е да си оправиш твоя живот. Опитай се да се концентрираш върху това.
При нас БНД-то е щастливо, а аз все още съм разбита и на парчета.
Единственото нещо което искам е да си събера парчетата.
За това не искам да знам как върви живота му и ако може да не го виждам и чувам въобще.
Това последното няма как да стане за съжаление.

# 68
Мисля, че най-хубавото изказване тук е на AL Jakoni: " ... Но виж ли като се прибрах тя не пожела да се разделим. даже започна да се тормози с какво е по добра другата и т.н. Това беше повратен момент в живота ми и наистина осъзнах доста неща. С времето се промених много ..." . Вижда се какво голямо значение има прошката. Пожелавам на авторката на темата да намери сили да прости всичко на бившия си мъж - от началото - до края. Според мен това ще бъде в основата на нейния вътрешнен мир и радостта и от живота. ( Може би тонът ми е малко студен. Извинете - не пиша често във форума и още не мога да се отпусна да приказвам  Embarassed)

# 69
  • Варна
  • Мнения: 686
ireti и аз пиша рядко,а за отпускане почти ме няма,но сега се престраших и се радвам,че го направих.Преценка отстрани от трета страна е много полезна/поне за мен/.Християнските ценности са хубаво нещо/в случая прошката/,но аз не съм стигнала до това съвършенство все още и не ми минава дори мисъл да прощавам в случая.Както казва Галя,но минало през моята уста-сега си събирам влачещите се ,,черва" и по съвета на другите момичета се опитвам да мисля само за себе си.Благодарна съм на Ал,че даде и мъжка гледна точка,но за мен неговото мнение само задълбочи размислите ми-Той се променил,Той осъзнал,Неговия живот...Тези думички искам и аз да ги казвам-Моя живот,а до сега винаги съм смятала,че обичта е първата ти мисъл в каквато и да е ситуация да е той,после аз.Грешка май?  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 660
Връща се. Поне в моя живот се върнаха доста неща. Виждам, че се върна и на хора, които ме бяха наранили, но това не ми достави удовлетворение. Даже напротив, предпочитам първично да не се бяха рушили нещата. Но в крайна сметка всички излязохме по-помъдрели и по-пораснали след това.

# 71
Както казва Галя,но минало през моята уста - сега си събирам влачещите се ,,черва" и по съвета на другите момичета се опитвам да мисля само за себе си.
Здравей cucurbita pepo, радвам се, че отговори. Ами то всички правим така - като имаме мъж до себе си - първо мислим как на него ще му е добре и после за нас самите. Вярвам в твоите сили и че ще се справиш със ситуацията. Но няма да събираш това, което описваш по-горе, а скъпоценните блестящи кристали на твоята същност. А на въпроса "Дали се връща" според мен - Да - Любовта винаги се връща при теб, може би по малко по-различен начин, но все така очарователна.  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 327
Тези думички искам и аз да ги казвам-Моя живот,а до сега винаги съм смятала,че обичта е първата ти мисъл в каквато и да е ситуация да е той,после аз.Грешка май?  Simple Smile

Грешка, грешка, голяма грешка... Както се пееше в една песен.
В твоя живот най-важна си ти. Даже и деца да имаш пак си с предимство. Защото ще си със себе си до гроб. Всички останали идват и си отиват. Не можеш да си истиснки щастлив само чрез чуждото щастие. Трябва сам със себе си да си щастлив, за да можеш да си пълноценен във връзка и да имаш хармонична такава. Иначе имаш не връзка, а зависимост. Независимо дали става въпрос за мъж, деца, роднини, работа или каквото и да е.

# 73
  • Мнения: 1 919
А на въпроса "Дали се връща" според мен - Да - Любовта винаги се връща при теб, може би по малко по-различен начин, но все така очарователна.  Simple Smile
Не се бях замисляла от тази гледна точка. Това изказване много ми хареса - благодаря ти.

# 74
  • София
  • Мнения: 433
А на въпроса "Дали се връща" според мен - Да - Любовта винаги се връща при теб, може би по малко по-различен начин, но все така очарователна.  Simple Smile
Не се бях замисляла от тази гледна точка. Това изказване много ми хареса - благодаря ти.

Ireti, и от мен благодаря  bouquet Наистина е така, както пишеш.

# 75
  • Мнения: 903
А на въпроса "Дали се връща" според мен - Да - Любовта винаги се връща при теб, може би по малко по-различен начин, но все така очарователна.  Simple Smile

Да, и аз не бях се замисляла, но сега откривам че е точно така. С тази малка особеност, че при мен любовта не се завърна все така очарователна, а за първи път е така очарователна!!! До неотдавна любовта за мен си беше еквивалент на болка - не знаех какво е да обичаш някого без той да те кара да страдаш. Но сега не просто не страдам! Нещо повече - всеки ден той успява с някакъв дребен жест да ми покаже, че съм обичана... а това е направо невероятно за мен, щото съм виждала преди това точно само обратното отношение. Примерно от понеделник Лора е с грип /висока температура, кашлица....- такива хубавини/ и като му казах това първия ден, еми не е пропуснал ден да се обади и да попита специално как е, дали е вече по-добре.... Такова нещо собствения й баща не е правил.... И понеже не зная какво е да обичаш без от това да те боли,... и понеже той не ми дава никакъв повод,... пък аз по природа /и от многото хубост в живота ми/ съм станала параноичка... Mr. Green ku-ku ... просто се улавям непрекъснато как си търся съмнения от които да се тормозя Crazy 

Та така, тепърва се уча как да "понасям" любовта като чувство на щастие, а не като душевно терзание Mr. Green  Но в контекста на темата и на трактовката й от ireti, и аз наистина мисля че всичко от което имаме нужда се връща /или пък най-накрая идва/ при нас. И обикновено това се случва, когато вече сме спрели да го търсим и да се напъваме да се домогнем до него. Тогава просто нещата се случват....

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 21:16 от blondy-mamma

# 76
  • Варна
  • Мнения: 686
ireti,много мили думи,благодаря!  Hug
Stun,търся си някой,който да ми набива това,което ми казваш в празната кратуна ежедневно,докато успея да го направя.Случайно да ти се намират свободни минути?   bouquet
Блонди мама,много се радвам за теб,вдъхваш надежда!

# 77
  • Мнения: 660
А на въпроса "Дали се връща" според мен - Да - Любовта винаги се връща при теб, може би по малко по-различен начин, но все така очарователна.  Simple Smile

Да, и аз не бях се замисляла, но сега откривам че е точно така. С тази малка особеност, че при мен любовта не се завърна все така очарователна, а за първи път е така очарователна!!!
... аз наистина мисля че всичко от което имаме нужда се връща /или пък най-накрая идва/ при нас.

Blondy, аз думите на ireti ги разбрах в смисъл, че любовта, която ние сме дарявали, някой ден се връща към нас.

# 78
  • Мнения: 408
Да. Много по-важни и полезни неща има за учене. Като например - да учат децата на разврат. За да има и утре кой да идва да реве в "Родители отглеждащи сами децата си ".
Извинявам се предварително на авторката на темата, за отклонението, но мисля, че трябва да направя някои уточнения.
Не знам дали littlev знае, че голяма част от педофилите в католическите държави, са хора на църквата. И това е една от най-пазените тайни на Ватикана, но отвреме навреме излиза наяве по някой скандал. Това са хора със специално религиозно обучение, но които никога не могат да се женят и да имат деца. И това избива точно там, където им е най-лесно , и защото разчитат на авторитета на църквата, за да запазят разврата в тайна. Така че религиозното обучение не е абсолютно никаква гаранция. Проблема има и друга страна - материалната. Католическата църква отдавна да е разрешила на хората си да се женят, но ще има сериозен проблем с наследниците, които биха претендирали за заплащане и наследство.
Друг е въпроса, че за много хора, религиозността свършва на прага на църквата, и по нататък те нямат нищо общо с хората, които са били в църквата. Или говорят едно, а мислят и правят друго. Или религията е въпрос на престиж. Страшно много пари стоят зад тази институция, която естествено влага голяма част от тях в психологията. Също както при съвременните секти, само дето основните религии са много по стари, и владеят повече трикове.
Още веднъж се извинявам за отклонението, но мисля, че всеки има право на избор, за себе си, и за децата си.

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=138292

Общи условия

Активация на акаунт