За изхождането (ЕБХ) - част 5

  • 18 686
  • 321
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 829
Анна В, аз опитах с няколко варианта на попиващи подложки с найлон, обаче моя син много се поти ако спи върху такава. По едно време постилах такава подложка, върху нея 2 одеалца, после едно олекотено юрганче и чак после детето. Така се поти по-малко, ама като се напишка нямам втори комплект да сменя всичките неща. Не знам каква е разликата (нали еднократния чаршаф пак е с найлон отдолу ?!?) обаче като сложа еднократен чаршаф и отгоре само олекотеното одеалце дребното не се изпотява. И така си караме и до сега. Последно купих една опаковка от 10 чаршафа през Януари, сега използваме последното. По едно време опитвах всякакви варианти, ама мъжа ми взе да се цупи на съхнещия всяка сутрин матрак (щото си купихме скъп и качествен, а в резултат от моит експерименти все отнякъде протичаше Laughing )
Дуол, как мога да се снабдя с овча кожа и колко е голяма тя? То сега вече не ми трябва, ама се надявам скоро да ми дотрябва.....

# 316
  • Мнения: 1 065
Вещичка, я пак се изчерви, че много ти отива  Grinning. Аз познах младежа на снимката първо и после се сетих, че и името на автора знам  Joy. Страхотен разказ  Hug Да взема да се пробвам и аз ли  Wink
Пък по отношение на слингоносенето- още в количка не съм возила Калина. И нямам такава  Crazy. Като стана на 3 месеца взехме назаем една, с която бабата от време на време я разхожда по улицата, но ние с тати само я носим. Някак много благодатна почва се оказах за такива идеи  Laughing. Месец преди да родя купихме детско легло, в което не е стояла и 1 минута, за спане да не говорим. За количка просто си спестих разхода. Сега се чудя дали да не купим поне лятна, но още не ми се отделя от бебето. А жегите тепърва предстоят.
Анна в., и аз имам подобни резерви към памперс- чаршафите. Ние и двамата с брат ми сме пикльовци  Confused. При това аз съм започнала да се напикавам след 2- годишна възраст. Помня как майка ми беше нарязала няколко одеяла на 4 (примерно) и слагаше отдолу найлон. Но прането на одеяла пък и беше голяма мъка.
Гледам, че с Яна за сходни неща сме писали  Grinning

# 317
  • Мнения: 731
И аз още изкарвам малката със слинг и не ми стиска да сме без памперс, а наистина е топло  Embarassed Моето човече в момента напира да ходи. От малка недолюбва количката, обаче имаше период, в който се заседя в нея ... до миналата седмица. Прибирахме се от зъболекар и тя почна да се върти и то в седнало положение като накрая ревна. Взех я на ръце, че бях забравила слинга ама пак не беше доволна. Накрая я пуснах на земята да крачи като я държах за ръчичките и се ухили. Обаче нещо не ми достигнаха ръцете да крачим с нея и в същото време да бутам количка  ooooh! Купих от един магазин тензух и я сложих в слинга и мира се възстанови  Whistling Та вече не смея да изляза с количката - немам нерви за нея.
Иначе да питам какви гащички ползвате? Търсих в 2 магазина тук ама гащичките са тип боксер с някви дантели и се чудя дали са най-подходящите  newsm78 Аз от години съм минала на безшевно бельо, но то от една страна е изкуствена материя, а от друга май няма бебшки размери Sad

# 318
  • Мнения: 352

veshti4ka   ,
Прекрасен разказ!
Най-много ме впечатли чувството за хумор,с което си го представила!
Браво и успех!   bouquet

Иначе да питам какви гащички ползвате? Търсих в 2 магазина тук ама гащичките са тип боксер с някви дантели и се чудя дали са най-подходящите  newsm78 Аз от години съм минала на безшевно бельо, но то от една страна е изкуствена материя, а от друга май няма бебшки размери Sad

Else ,
Смятам,че боксерките няма да са съвсем подходящи-освен, ако не сложиш парче плат в тях,за да не убива ръбчето. Памучни бебешки гащички има-разтърси се тук-таме,вярно че са рядкост,но ги има.Ние ползваме такива от БГ или бикини от Англия за 2-годишни деца, (че тук за бебета също са оскъдни). Успех!  Peace

# 319
  • София
  • Мнения: 1 078
Благодаряяя, благодаряяя (с на Лили Иванова начин на говорене) Laughing

Памучни гащички има доста по бебешките магазини, а също по павильончета, които все още се срещат, само за българско бельо. преди 2 дни случайно забелязах на витринката и взех за Фил за 4 лв. потниче и гащички.

За еднократните подложки съм съгласна, но все пак от двете злини тази е по-малката. Карам с тях по няколко дни, а сега вече почти не ги ползвам, макар че не изключвам, че пак ще ползвам, като махам нощния памперс.

Чигес , давай, како, и ти Mr. Green А за количката- ми не е против привързаното родителство е използването й. Малкия се чувства прекрасно в нея, хили се на всичките  наоколо, ръмжи по дърветата. Въобще ми е златен, нищо че е мъж Mr. Green

# 320
  • Мнения: 1 065
Като каза ръмжи- вчера така показателно ме оръмжа Калина  Laughing, много беше сладка. Времето беше наборсучено, задушно и всеки момент се кани да завали, но аз трябва да отида до магазина, а няма на кого да я оставя. Пък и си рекох, че мога да я изведа по гащи само та я метнах в слинга и хукнах. На връщане започна да ръмжи като при това ме гледаше в очите много сериозно и съсредоточено. Прибрах се със залепнали за мен дрехи и не мога да сваря да се съблека  Grinning. Детето имало зор. Голям зор. Но авария нямаше.
Бабите по улицата са в нещо като съревнование коя по- по- ... цветя ще има. Когато някоя се престраши да иска от друга, втората с огромно неудоволствие може и да и даде, но цялото и тяло ще казва :"Имам, ама никак не ми се дава, да знайш". Подобни чувства имам и аз. Не че смятам количките за несъвместими с ПР, но просто не ми се дава още  Mr. Green.
Else, ползвам гащи с крачоли, които са 2-3 различни вида. Едните са широки, другите имат някаква лента по крачола. Имам и три броя хавлиени гащички от каката. Във всичките може да се сложи тензух.

# 321

Общи условия

Активация на акаунт