За изхождането (ЕБХ) - част 5

  • 18 693
  • 321
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 12 245
  Аз да се похваля, че най-накрая и Ваня се усети и започна да дава сигнал, ясен когато и се пишка Simple Smile. В момента са на година и девет месеца навършени, при Ники това се случи някъде около 1,3 годинка. И двете отдавна са без памперси, но Ваня досега се налагаше често по мое усмотрение да и предлагам, защото ако оставех на нея тя първо се изпишкваше в панталонките, после почна да пуска само няколко капки и тогава казваше и чак сега започна да си казва навреме. Отне и доста повече време в сравнение с Николета, въпреки че гледаше от сестра си, която мноого отдавна си казва сама, но все пак мисля, че беше от полза това че има Ники за пример. С акането не сме имали проблем почти от началото на нашето ЕБХ, малко преди шестия месец.
  Аз лично съм доволна от начина по който се развиха нещата при нас, но единствено съжалявам, че имаше и моменти когато прекалявах в стремежа си да останат сухи и откачах от постоянното преобуване и накрая дори виках и може би шляпвах. Единствено това не мога да си го простя, но тогава бях много изнервена и мисля, че ако не беше пишкането, щах да открия друг повод да се развикам. В момента  и двете са вече деца, а не бебета, много по-разбрани и всичко вече ми се струва много по-лесно Simple Smile.

# 271
  • Мнения: 731
Aila и yanast, благодаря много за съвета  Hug От както ми препоръчахте след всяко събуждане слагам малката на гърне и "хващам" пишкане, но май нещо обърках с акането. 2 дни като видех, че малката има признаци, че й се ака я слагах на гърне обаче в момента в който я сложа тя спираше да се напъва. Това се случваше по 2-3 пъти на ден. И така 2 дена тя не се изака. Накрая я оставих да си свърши работата в памперса  Embarassed Стана голямо мазало  Confused Зачудих се дали с това разсъбличане когато тя има "нужда" не съм я стресирала твърде много  newsm78

# 272
  • Мнения: 1 089
Else,
моя опит с акането е подобен на твоя - почне ли детето веднъж да се напъва да ака, ако го съблека за гърне - всичко спира. По-скоро честото слагане на гърне решава проблема - тогава ако на малчо му се ака, си се изаква и с това проблема приключва. Просто следи, кога най-често ака и го слагай в тези часове. Най-добър ефект има слагането на гърне след нощния сън и след някое хранене, защото тогава се активира перисталтиката и след като малчо се изпишка, около минута-2-3 по-късно си се напъва и изаква. Е, разбира се, не винаги и ако има нещо разсейващо и интересно наоколо бърза да стане, след като се е изпишкал и така и не стига до акане.

# 273
  • Мнения: 731
Lenyto, обикновенно малката ака по-време на сукане. Три пъти пробвах да я кърмя на гърнето в периода, в който обикновенно ака, но не се получи, а последния път буквално заспа на гърнето  ooooh!  Както и да е - продължавам със слагането след всяко ставане и хранене  Peace

# 274
  • Мнения: 485
Мисля си, че правилата са ориентири, защото децата са различни. Това, че някой е успял да приучи детото си на хигиенни навици е сложно уравнение, от което не може с лека ръка да се извадят причините за успеха. Понякога моментът е подходящ, понякога детето съдейства, понякога сякаш всички правила на света са създадени, за да изпитат здравината на нервите ти. Не смятам, че причината за "неуспеха" ми, както и на всички останали с неказващи деца е в родителя, в късното или ранно започване, просто на нас ни се иска нещата да се случват по определен начин, но не всяко дете желае да приеме този факт ей така, за чиста монета. Неказващо говорещо дете = нежелание нещата да се случват, както мама каже. С времето пак става както мама каже, но това е друга тема Simple Smile  bouquet

Благодаря ти за постинга, Lang!   bouquet Това имах нужда да чуя  Laughing
Андрей продължава да се напикава. С бебето напоследък върви добре.

# 275
  • Мнения: 80
Здравей, Duol!

Радвам се, че потупването ми по рамото те е окуражило. Именно към теб смятах да отправя постинга си, но не посмях, не че сега не изплюх камъчето!

# 276
  • Мнения: 485
Разбрах аз  Wink
 Hug

# 277
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Ах, отдавна не съм писала тук, за което съжалявам.

Duol, виждам, че си чула, това от което си имала нужда. Но и аз да си кажа. Андрей все още е във възрастта на нощното напишкване (т.е. когато е нормално и не е нужно да се обръщаш към лекар). Много неща може да го провокират. Аз например се напикавах през нощта до 3-ти клас и го помня (е не всяка вечер). Ходихме по доктори и просто нищо ми нямаше. Израстнах го. Сега като се връщам си го обяснявам със сънищата - просто толкова дълбоко спях и имах толкова реални сънища, че просто не се събуждах, когато ми се пишкаше, а явно сънувах, че го правя и така се получаваше белята.
А с бебока - тепърва ще открива колко е интересен светът, тъй че съвсем нормално мокрите пелени ту ще се увеличават, ту ще намаляват. Знаеш, ние започнахме доста рано (около 20-тия и ден), чак когато стана на 6 месеца махнах пелените, а едва сега мога да кажа, че сме сухи. Е, все още вкъщи не дава никакви сигнали, но пък навън и през нощта просто няма начин да не я забележа. Всичко ще си дойде на мястото. Ти знаеш - разбирай ги и им се радвай  Hug

Иначе да кажа за нас - преди около 3 седмици имаше един период от 3-4 дена, през който се наакваше - нещо, което не и се беше случвало от мноооого време. Но мина (като всички такива периоди май  Mr. Green ). Пишкането вече изобщо не го мисля - установих (за кой ли път  Crazy ), че когато не се доверявам на интуицията си, бъркам. Та вече винаги, когато онова гласче ми каже "Пишка и се", отивам и и предлагам. в 95% от случаите е било много право. В другите 5% малко, защото след 10 мин я изпишквам успешно  Mr. Green Купихме и гърне с идеята да сяда на него  Mr. Green Нашата идея, определено не нейната. Пишка в него само, ако я държа над него. Иначе просто нищо не може да я накара да седи на него за повече от 0,01 секунда  Mr. Green То по принцип нищо не може да я накара да седи на едно място повече от 1 секунда, освен когато ядем. Вече прохожда, просто я чакам в следващите дни да се отпусне и ще е лудница. Тогава май локвичките пак ще завладеят апартамента  Mr. Green

# 278
  • Мнения: 762
Мимсат пак е много по-напред от нас (с прохождането),въпреки че и Калина си ходи по мебелите.Ама най-после пропълзя като хората и даже вчера направи голяма беля-след сутрешното обилно и разнородно изхождане в гърнето тръгна да става (демек да изпълзява) от него и ... го обърна.Голямата гнус се случи на килима на баба и.Аз уж веднага го изпрах,но като изсъхна замириха като тоалетна във влак.Някой да има подобен опит?Помагайте,че докато дойде татко и да вдигне килима не се живее тук. Да не говорим после баба и колко ще ме повтаря.  Laughing
Иначе за гърнетата-ние сме с едно много обикновено,но съм замислила да и купя още едно,което да и е интересно.В един магазин тя сама си хареса едно,което се оказа на Чико (на гърнето пише че е за след 18 месеца) и смятам да и го купя,за да и събудя инереса,защото отново предстои баба-и-период,през който ще започнат белите напук.
Я пак ми повторете вие как изпишквате навън?

# 279
  • Мнения: 700
 От преди няколко дни Макси се научи да пишка и навън.Просто му трябва някаква кофичка,чашка и си пикае.Но до скоро не искаше да го прави навън.Осъзна,че игрите са по-важни!Да се похваля колко ми намаля прането. Grinning

# 280
  • Мнения: 1 947
   Димитриана, точно миналото лято М. беше на 10мес., когато активно я изпишквах по разходките. Simple Smile
СМешно звучи. Значи: рокля или гащи плюс потник, за да е лесно събуването и да има малко пране
при аварии и намиране на удобен храст или обществена тоалетна, държейки а за крачетата. Така е
най-лесно, дано ви се получи. Simple Smile

# 281
  • Мнения: 352
Я пак ми повторете вие как изпишквате навън?

dimitriana ,

Ние пък си носим гърнето с нас-в багажника на количката и най-често малката се усеща,че и се пишка, докато играе-ама до последно стиска,защото е заета с по-важни занимания от това  Crossing Arms и в последния момент започва да се върти нервно и да ме търси!  Simple Smile
Не иска да я издържам вече за крачетата.

# 282
  • София
  • Мнения: 2 249
И аз за крачетата:). Смъквам панталончето под коленцата.

# 283
  • Мнения: 1 947
   Но ако не ползваш количка, с гърне на рамо става интересно. Laughing
И М. вече почти винаги отказва, затова стиска, колкото може и ходим в обществените тоалетни.

# 284
  • Мнения: 1 089
Ани,
твоята дъщеря си е родена европейка! Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт