Отговори
# 270
  • Мнения: 817
mimisofia, според мен тези болки са нормални, доста от мамите казват, че имат като предменструални синдроми, но можеш все пак да се консултираш с лекаря си  Wink

# 271
  • София
  • Мнения: 183
Да ви се оплача и на вас, че най-добре ще ме разберете. То не, че е кой знае какво обаче снощи такъв рев му дръпнах. След като съобщихме новината на моите родители изрично казах на майка ми, че абсолютно на никой не искам да казва. Имам си основателна причина за това, която знае. И въпреки това вчера нещо ме побутна да я попитам дали не е казала на вуйна ми на която бяха на гости. Майка ми й се похвалила разбира се.  #Cussing outТолкова криво ми стана. Казах й че така не уважава решението ми да не казваме до края на 3-тия месец. Голяма работа! Тя дори не съжалява че го е направила. Все едно новината си е нейна и ще казва на когото си иска.  #Cussing outДори не се трогна че се разстроих. Както винаги според нея правя от мухата слон. Питам ви има ли значение по какви причини сме взели решение все още да пазим бебето в тайна и не е ли наше решението кога и как да го кажем на роднините си? Мен повече ме засегна как се държа майка ми отколкото че някой е научил за новината. Толкова съм обидена от срещнатото неразбиране, а и колкото съм емоционална в момента ревах сумати време. И вечерта като ме сви корема....Реших, че ако на някой не му пука, че ме разстройва, аз трябва да се грижа за бебчето си и не трябва да се ядосвам. Но не ми е минало. Сигурно вече ме мислите за луда, че се разстройвам от такива неща.

# 272
  • Мнения: 132
Ами не си луда и яа бих реагирала така.Това е нещо което не може да се отнеме чувството когато го съобщаваш и т.н Не се ядосвай Hug  bouquet

# 273
  • Мнения: 817
mylili, не се ядосвай, мила. Родителите понякога не могат да ни разберат и си правят това, което те смятат за редно, а не това, което ние сме ги помолили. И аз бих се засегнала много, даже бих се разсърдила (особено каквато съм в момента), но все пак ти е майка, сигурна съм, че те обича и го е направила, защото е била щастлива от новината и е искала да каже поне на някой.
Хайде сега си сложи най-хубавата усмивка и без повече сълзи  Hug Hug Hug

# 274
  • Мнения: 10
dobur den i ot nas!naistina ste pisali mnogo i az su6to zabravih kakvo 6tqh da otgovarqm.az su6to znam ,4e netrqbva da se qdat nqkoi hrani po vreme na bremennost -riba,drob,fustuci,surovo mlqko i rohkavi qica zelen4ucite i plodovete trqbva da se miqt staratelno .pri men gadeneto su6to po4na da namalqva ,no kogato mi zamiri6e na nqkakva hrana ili meso Sick.
Az piq folieva kiselina,utrogestan,magnerich i kogato me zaboli korem4eto no spa.pri men su6to q ima tazi bolka za koqto govorite ,ne ostra tupa bolka i s du6terq mi kato bqh bremenna su6to q imah.Kogato kiham e napravo adski reje6ta oba4e ,neznam pri vas dali e taka?
tazi sedmica sum na pregled momi4eta stiskaite palci vsi4ko da e nared i ve4e 6te mi puskat izsledvaniq.az 6te hodq do varna (nai-blizko mi e )za skrininga ,za6toto pri nas v ruse ne se paravi.nqkoi da znae ne6to po vuprosa za varna?s du6terq mi mi praviha tam ,no doki mi gi prati po kurier ne bqh hodila ,a sega mislq da ida li4no ,4e tozi put nqma da me ogree s kuriera.......
Po povod dre6kite -za sega nosq kakvoto mi stava,no po natam neznam.......za vas po-slabi4kite e lesno,ama za hora kato men (po-pulni)i malko nevustanovili se ot purvata bremennost 6te e trudno,no da doide i tova vreme.
ami tova  za sega     
uspe6na ,usmihnata i slun4eva sedmica vi jelaq na vsi4ki ot vse surce!!!!!!!! newsm51 smile3525

# 275
  • Мнения: 8
Добро утро момичета и успешна седмица ви желая на вас и малките сладурчета във вас.  bouquet
Някои може ли да ми каже какво мога да взема за гърло , мисля ,че имам и температура и ми е много лошо Sad.По принцип знам ,че в момента нищо не трябва да се пие  ..... NeWS78
Утре и аз сам на доктор и ми е притеснено много дали всичко е наред.Стискайте палци

# 276
  • Мнения: 132
За дроб не съм чувала че не трябва напротив в него има желязо и мамите които имат проблем със щитовидната жлеза мисля че трябва да си похапват.Честно да ви кажа аз не съм обръщала толкова внимание на храни и така нататък Embarassed
Това че сме толкова информирани наистина не е много добре Laughing

# 277
  • Мнения: 10
mylili,ne se trevoji mila znam,4e ti e bolno v momenta o6te pove4e ,4e tova e sobstvenata ti maika.az su6to go minah tova prejivqvane predi okolo sedmica samo 4e be6e ot bratov4edka mi.imah i takova doverie ,a tq me predade.izri4no q pomolih da ne kazva na nikoi,a tq to4no obratnoto kazala na maika si i ba6ta si koito sa mi 4i4o i strinka,a te suotvetno oti6li i kazali na ba6ta mi(toi o6te neznae6e)Nali se se6ta6 kakvo e sobstveniq ti ba6ta da go nau4i ot horata ni6to ,4e mu e brat.mnogo i se qdosah i revah i q navikah po telefona i i kazah ,4e nqma da i progovorq ve4e.to rano ili kusno 6te si proli4i,4e si bremenna vuprosa be6e principen i ne iskah o6te da kazvam.a tq daje kazala ,4e 6teli da sa 2(koeto si be6e taka),no za jalost ostana samo ednoto.vikah krqkah revah i t.n ,no ve4e be6e storeno ot neq tejko e da te predadat osobeno tvoi hora,no gore glavata vsqko zlo za dobro vsi4ko 6te se opravi samo trqbva da gledame po usmihnato na tezi ne6ta
I NALI TOVA ,KOETO NE NI UBIVA ,NI PRAVI PO SILNI sa kazali horata..............
lek den   bouquet

# 278
  • Мнения: 2
Ех, сладуранки  newsm51

gery_roz, ще ти стискаме палци разбира се, но и ще чакаме да ни информираш, нали? smile3503

Златинка, добре дошла сред нас и приятно бременеене! smile3501

mimisofia, мен си ме боли често коремчето, но доктора ми каза, че това е нормално. Но ако си чувствала пък страшно силни болки не се чуди.

Аз напълно подкрепям мнението на Северинка отностно mylili

# 279
  • София
  • Мнения: 1 534
Здравейте! Събота/неделя въобще не ми остава време за форума.

Сисанка, за гърлото си направи мед и лимон, а като лекарство мисля, че можеш да си купиш спрей Тантум верде - пише че става за бременни, но все пак се консултирай. За Т. само парацетамол.

Успех на всички на прегледите, чакаме новини.

И при мен гаденето взе да намалява, но пък апетита ми се увеличава.

Аз пък непрекъснато сънувам, че нещо не е наред с бебето. Много гадно чувство Sad

# 280
  • Мнения: 2
Дами, абе рибата трябва да присъства в менюто ви, тя е много полезна знам аз.
За дроб, въобще незнам, ама фъстъците направо ме шокирахте  newsm03, аз ям много ядки в сурово количество. Суровите кайсиеви ядки знам че са много полезни за сърцето, пък и действат добре при запек.

# 281
  • Мнения: 132
Дами, абе рибата трябва да присъства в менюто ви, тя е много полезна знам аз.
За дроб, въобще незнам, ама фъстъците направо ме шокирахте  newsm03, аз ям много ядки в сурово количество. Суровите кайсиеви ядки знам че са много полезни за сърцето, пък и действат добре при запек.
Също така ядките са полезни и за кърмата Simple Smile

# 282
  • София
  • Мнения: 368
mylili, не се ядосвай, мила! Аз много добре те разбирам, аз също преживях същото и много се ядосах! Не беше от страна на майка ми, а от страна на майката на таткото на бебо. След като им съобщи новината / аз не присъствах, бях си у дома на легло /, ги помоли да не разгласяват новината до края на 3 месец, обаче естествено майка му веднага се обадила на баба му и леля му за да раздуе / той ги нарича "великата клюкарска тройка" /. Стана ми криво и на мен, но родителите ни приемат новината че ще стават баби и дядовци като своя и умират да се похвалят . Мойте родители без мое разрешение не са казали на никогор но нали знаеш разни хора разни идеали. Не ги виня, но трябва да се уважи мнението на родителите на бебето! Ти мисли само за малкото човече, то зависи от теб и твоето емоционално състояние се отразява и на него, така  че усмихни се........ Hug
Сиси, за гърло можеш да взимаш хомеопатични хапчета HOMEOGENE 9, аз съм с настинка също и  ги пия....

# 283
  • София
  • Мнения: 368
Риба трябва да се яде 2 пъти седмично, а за ядките знам също че са полезни за кърмата, трябва да са сурови , не солени и печени, изключвам фъстъците, разбира се.Сушените плодове могат да се ядат съвсем спокойно!Аз ям фурми от време на време...
Рени, аз също сънувам разни кошмари свързани с бебо, но според мен е така защото сега мислите ни са свързани главно с малкото човече и с това то да е добре....а и сега сме по - емоционални, нали! Не се тревожи...

# 284
  • Мнения: 8
Момичета багодаря ви много .Отивам до аптеката Hug

Общи условия

Активация на акаунт