Отговори
# 45
  • Мнения: 217
Аз пък искам и трябва вече да си купя гащеризонче или нещо подобно защото корема ми е огромен, но се притеснявам да купувам преди прегледа в понеделник(тогава ще видят за първи път сърдечна дейност Praynig) Незнам какво да правя по принцип съм сигурно че всичко е ок ама знае ли се.....
Вие какво ще ме посъветвате Simple Smile

Според мен може да изчакаш до понеделник, все пак не е толкова далече. Но ако много те стягат сегашните дрешки, не му мисли, и ако си харесала нещо купувай...  smile3521

# 46
  • Мнения: 817
Ох, Мегче, аз съм доста припряна и обичам всичко да ми е готово доста по-рано, ако оставя нещо за накрая сигурно ще изпадна в нервна криза  Crazy Laughing Пък и не знам дали после няма да ни се натрупат много разходи наведнъж  newsm78
Вчера се зачудих по колко ли броя от едно нещо са му необходими на бебето - ританки, камизолки, бодита и т.н. Замислих се и колко неща не зная и как ще се справя след като се появи бебчо newsm45
Моля ви тези от вас, които имате вече по едно детенце да кажете дали сами сте се справяли или е имало "назначена" по една баба при вас.

# 47
  • Lovech
  • Мнения: 28
Добро утро и от мен. Severinka, спокойно, мила, ще се оправиш и сама, аз лично се оправях с всичко сама, само първите два-три дена мама и свекървата готвеха, щото имах шевове и повече лежах, но за бебето нямаше проблеми, ти ще видиш сама, ще го усетиш и като си го гушнеш, няма и да ти се иска да го даваш на друг. Още повече че в началото то основно ще яде и спи, така че спокойно можеш и ти да си почиваш. И не се връзвай на приказки за пране на ръка, всичко в пералнята, само че с бебешки прах.
А за купуване на дрешки май наистина е рано. Аз първият път си купих всичко сама, на кат излязох в болничния 45 дни преди раждането, и се криех от бабите, щото те от суеверие не ми даваха нищо да купувам предварително. Накупих всичко, изпрах го, изгладих го и си го подредих в гардероба. не мога да си представя, че някой друг ще ми подрежда в гардеробите. З атях оставих само количката да купят, след като се роди бебето, но и нея бях избрала предварително. Сега  смятам да процедирам по същия начин.
Приятен ден!

# 48
  • Lovech
  • Мнения: 28
Пропуснах да кажа, ако се притесняваш за къпането, можеш да си викаш някой да ти помага, при мен това беше таткото, даже толкова му хареса процедурата с къпането, че веднага щом падна пъпчето, започнаха да се къпят двамата по мъжки, аз въобще не съм се месила, стояха си по половин час в банята.

# 49
  • Мнения: 132
Аз купих първото нещо в 6-тия месец.Бях взела от всичко по 5 и така.Ще се справиш аз исках да правя всичко сама за да мога като останем сами с бебо да се оправям и не е толкова трудно не се притеснявай не слушай никой и прави каквото смяташ за добре все пак имаш майчински инстинкт Hug

# 50
  • Мнения: 697
Здравейте сладуранки Simple Smile Аз днес ще ходя да си взема направление, че при следващия преглед при доктора трябва да си направя иследванията. Малко ми е нервно и искам да минава по-бързо и всичко да е наред, че да мога да се успокоя най-после.

# 51
  • Мнения: 817
Благодаря ви, момичета, доста ме успокоихте честно казано. Защото вече няколко човека ми казаха, че след раждането по-добре да отида при майка, че иначе нямало да се справя и вчера като си легнах и се замислих направо ми идеше да ревна. Сега обаче като ви чета виждам, че мамите могли и сами да се справят. Решила съм само да си приготвя един списък с въпроси, на които майка да ми отговори пък за другото като му дойде времето.
  bouquet

# 52
  • Мнения: 8
Добро утро момичета.Северинка маиката винаги е до теб,Аз ли4но предпочитам маиками да е при мен .Как сте с похапването? На мен постоянно ми е лошо тези дни като хапна не6то и се чувствам по добре.Имам чувството,че ако продължавам така .......след някои и друг месец  ще се търкалям Joy Popcorn  ПАПКА МИ СЕ ПОСТОЯННО smile3518 Вече си имам и коремче newsm03

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 11:01 от sisanka

# 53
  • София
  • Мнения: 368
Северинка, миличка, и според мен е мноооого рано да купуваме бебешки неща, има достатъчно време, въпреки че и на мен ми се иска да изкупя бебешките магазини! А и живот и здраве като се роди бебо с таткото сме решили да се справяме сами, без бабите!
Моето гадене още е на дневен ред, Cry нищо не ми се яде, хапвам честичко и по малко, без да се насилвам, за да не тичам в тоалетната да връщам поръчката!
Ох, мечтая си да спре да ми се гади ................ Не съм качила нито един килограм и корем нямам, а съм в края на 3ти месец

# 54
  • Мнения: 217
Ох, Мегче, аз съм доста припряна и обичам всичко да ми е готово доста по-рано, ако оставя нещо за накрая сигурно ще изпадна в нервна криза  Crazy Laughing Пък и не знам дали после няма да ни се натрупат много разходи наведнъж  newsm78
Вчера се зачудих по колко ли броя от едно нещо са му необходими на бебето - ританки, камизолки, бодита и т.н. Замислих се и колко неща не зная и как ще се справя след като се появи бебчо newsm45
Моля ви тези от вас, които имате вече по едно детенце да кажете дали сами сте се справяли или е имало "назначена" по една баба при вас.

О, при нас имаше баби - първо едната, а след три седмици и другата дойде, на смени бяха  Wink. Честно казано те донесоха толкова много дрешки, че се затрупахме, ние почти нищо не бяхме купили, пък и едно новородено няма нужда от толкова много дрехи, то не се цапа особено много, сменят се по един, рядко два тоалета на ден... Пък и приятели и други роднини почти винаги носят дрешки.... Най-удобни са бодитата, ританки и жилетчици, както и цели гащеризончета. С дъщеря ми не съм имала, защотото беше топло, но сега живот и здраве ще имаме нужда от по-зимни дрешки за новородени.
Аз също нищо не знаех, но много бързо се научават нещата, кумата ми само смени първия памперс, за да ми покаже как става и след това сама се справях без проблем.  Peace така че, спокойно, тя природата си знае работата, много бързо се свиква и имаш чувството, че цял живот това си правила.... само спокойствие и без дразнители около нас и всичко ще е наред  newsm10

# 55
  • София
  • Мнения: 1 531
Здравейте днес!
С мъжа ми се справяхме двамата като се роди бебето - беше си взел 10 дена отпуска и това са най-хубавите ми спомени след раждането. Майка ми също беше на линия да помага, но не е спала в нас, а само носеше по нещо за хапване или идваше за няколко часа. Нямала съм някакви особени страхове да се грижа за бебето. Мъжа ми поемаше къпането основно, аз асистирах с душ-гела и хавлийката. Наистина майчинския инстинкт е голяма работа, но е важно да усещаш, че винаги има помощ насреща.

Аз също бях купила някои неща преди раждането, но след 7-8 месец - няколко бодита, гащетизончета и дрешките и одеалцето за исписването. Легълцето беше капарирано, ваничката избрана.
Но помня, че бях купила разни джунджурии като термометри, клечки за уши, крем за зърна и др. такива, които после се радвах, че съм си ги купила предварително, защото в един момент ти притрябват такива неща и все някой трябва да търчи да купува нещо. Затова си е хубаво да има някаква подготовка предварително, но сега наистина е рано.
И аз се изкушавам да купя нещо, което преди не съм купувала, но ще чакам още.

При мен сега е фазата, че не мога да вкуся никаво месо. Направо се чудя как съществува такава гадост Mr. Green

# 56
  • София
  • Мнения: 1 531
По повод на казаното от Мегче, и аз си спомням как зорлем си измислях да преобличам бебето. Тя беше много чистичка - в смисъл, че не повръщаше след кърмене, не й протичаше памперса/но това защото не акаше по 3-4 дена/. Но пък има деца дето ги преобличат на всяко хранене и се сменяват тонове бодита и дрехи.

Ох, налегнаха ме спомени.......извинете....

# 57
  • Мнения: 817
Големи сте сладурки, много добре ми действате на нервната система  Hug На нас поне по-големите неща ще са ни подарък - леглото от единия дядо и количката от другия. Свекърва ми е много мераклийка да купи тя всички дрехи, но няма да си разваля удоволствието да пазарувам за бебо.
Иначе мойта майка ще трябва специално да идва при нас, защото живее в друг град и няма как, а на свекърва ми й нямам много доверие - не само, че е изгледала едно дете, но даже и тя не го е гледала много, нямам я за голяма компетенция по въпроса с бебетата.

# 58
  • София
  • Мнения: 368
renni79, аз тази фаза я минах и при теб ще мине, не можех да си помисля дори, сега гледам да хапвам от време на време по малко пилешко със салатка. Как сте със сладкото, при мен и планини от шоколад да има, няма да погледна дори.........по солено ям и по кисело, което е странно за мен!

# 59
  • София
  • Мнения: 368
Северинка, за това като сме ги направили бебетата с татковците ще си ги гледаме с тях! Не искам никакви дразнители около себе си! При нас и двете баби живеят в други градове и ще им спестя командировката и на двете!

Общи условия

Активация на акаунт