Панирани палачинки

  • 15 734
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 091
Какво съвпадение! Точно вчера правих такива, а не бяхме яло от много отдавна Simple Smile Аз ги овалвам в галета след панировката с яйце и стават хрупкави отгоре.  Peace

# 46
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ето и моите, само, че със сос:
Аууу, че вкусно изглежда!!!  Heart Eyes А какъв е соса?  newsm78

Кис. мляко, майонеза, готварска сметана и копър.

# 47
  • Мнения: 515
Браво момичета колко много идеи се насъбраха, досега не съм ги пробвала със сос, задължително ще се тества  Wink

# 48
  • Мнения: 5 001
Между другото сос от заквасена сметана+ кисело мляко+копър+1-2 скилидки пресован чесън става върха  Peace Peace Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 7 880
правих такива наскоро, но на фурна, с настърган кашкавал. непременно ще опитам и панирани  Hug
Понеже в къщи не пържим много-много и за да мога да предложа на детенце, се интересувам от варианта на фурна. Пак ли се овалват в яйце като при пърженето или само се настъргва кашкавал отгоре и се запича? При печенето палачинките няма ли да станат сухи и жилави?
Ние също ги правим на фурна и не ги панираме. Отгоре обаче правим заливка с яйце лъжица кисело мляко, настърган кашкавал и индийско орехче, ама това не е задължително.
Жена ми например намазва тавата с масло, ама последния път ги пекохме върху хартия за печене и пропуснахме маслото.

Страхотно изглеждат!
Яла съм в заведение и беше много вкусно.
Само искам да попитам дали има значение палачинките какви са - нормалните с прясно мляко или може да са и от тези , за които имаше рецепта тук с кисело мляко /т.е. малко по дебели от обикновените/?


Когато ги правите на фурна нямате проблем, защото там ги редите навити в тавичка и ги печете направо.

----------------------------------------------------------

Една баба пък от Смолянския край ми разправяше навремето, че като и останели катми (представяте ли си да и останат неизядени родопски катми, ама явно и това се случва) та значи като и останели катми ги наръсвала с плънка от яйца и сирене  като кори за баница, навивала ги, редяла ги в намазана с олио тава, отгоре ги заливала с топено масло и така си правела баница.

За съжаление не съм я пробвал тази технология и затова не мога да ви кажа какви са резултатите. Мисля си обаче, че вместо катми може пък да пробвате с палачинки. У нас тоя вариант няма как да се случи защото и палачинките и катмите се изяждат на момента.

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 14:07 от дядо хаджия

# 50
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Една баба пък от Смолянския край ми разправяше навремето, че като и останели катми (представяте ли си да и останат неизядени родопски катми, ама явно и това се случва)

ти май не си виждал по колко смес разбъркват за катми  hahaha
последно си спомням, че стринка бъркаше в тенджера от 10 л Sunglasses
та понякога остават Wink

аз правя с останалите катми лазаня, става супер Crazy

палачинки не ми оставят, защото аз пратя т.нар. Crêpe и те не се задържат...

# 51
  • Мнения: 3 268
Благодаря за страхотната идея.Тъй като сега е пролет,ще ви кажа аз как ги правя.Задушавам спанак и зелен лук в мазнина,добавям джоджен и риган и накрая сирене.С тази смес пълня палачинките,редя в тавичка и заливам с бешамел.Най отгоре настъргвам кашкавал.Запичам във фурната да готовност.

# 52
  • Мнения: 795
аз правя с останалите катми лазаня, става супер Crazy

палачинки не ми оставят, защото аз пратя т.нар. Crêpe и те не се задържат...

 Blush това някакъв десерт ли е?

# 53
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

 Blush това някакъв десерт ли е?

кое?  newsm78

Crêpe ли? ето тук линк на английски
това са палачинки, но много тънки и нежни.

Общи условия

Активация на акаунт