Висока температура-много съм притеснена?

  • 9 453
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 332
да споделя и аз моя гор4ив опит с тия вируси-големия ми син вдига винаги над 40гр темп.Декември се наложи престои в болница след като с нищо не можахме да смъкнем темп и тои  не можеше да стъпи на крака.На следващия ден цялата му уста беше в афти-само тои си знае какво му е,но тази темп не падна цели 3 дена и след като не помогна този антибиотик инжекционно,решиха и го смениха с друг,които още преди да го по4нат тази темп си из4езна.Завършихме и този антибиотик и се прибрахме в добро състояние и това трая само 10дена,като една ве4ер сина ми отново беше вдигнал 40.5 темп.Ли4ната веднага ни прати в инфекционното,понеже този път и повръщаше,от което беше силно обезводнен.И това се слу4и на 23 декември и си изкарахме 4удна коледа Cry в болни4на обстановка.Та след 3 приема на антибиотик,понеже преди първия престои вкъщи беше пил един,аз категори4но отказах 4етвърти,заради което ме питаха от коя сектаа съм и се наложи да подписвам разни документи.Просто им казах като излязат резултатите и се разбере какво трябва да лекуваме-тогава ок ще пие.А ме умоляваха да по4нат да го лекуват  на сляпо.След ден се оказа,4е е вирус и не се лекува с АБ.Е,кажете ми трябва ли да съм от секта ,за да лекуват децата ни правилно и не за всеки слу4аи.
сори за дългия пост,но аз ако по4на да разправям за нашите патила..................

# 31
да се оплача и аз,синът ми е на 7 и от понеделник вечерта е с т. и хрема която от днес е по-обилна и от време на време кашля.Вчера го водих на лекар гърлото не беше червено  каза че кашлицата е от хремата гърдите чисти и не е за антибиотик,което разбира се ме радва,но въпреки,че давам нурофен и ефералган сваля за 1-2 часа и пак я вдига.Много го боли глава а на всичко отгоре от обяд се оплаква че много го болят краката показва ми отзат прасците чак едва ходи,тресе го и вече ще изкукам.Сега звънях на доки телефона е изключен а идват два почивни дни.Приятелки ми казват че не е нормално 5 дни с т. и да започна АБ,но не смея така на своя глава да давам.

# 32
  • София
  • Мнения: 384
Michel,Не искам да се правя на доктор,но синът ми имаше почти същите симптоми-температура и силна отпадналост(даже се наложи да вадя количката,защото не искаше да ходи).
Сигурно си прочела по-горните ми постове.
Сега ни изписаха антибиотик-Dalacin,който ,според нашата докторка,е много добър за всякакви инфекции в гърлото.Един час след първият прием това не беше вече моето болно момче-тича,скача,смее се,не мога да го сложа да спи до 11 вечерта.
Просто исках да кажа,че за нас беше много ефикасен.Вече не вдига никаква температура и се чувства много добре.
Ние също чакахме доста времес висока температура(по закона на Мърфи и на нас винаги се случва събота или неделя),но той се измъчи много.

# 33
  • Мнения: 549
МОМИЧЕТА,ТАКЪВ е самият вирус/разбрах от нашето педи/т.е.няколко дена висока т-ра,без зачервено гърло и т.н..И ние сме в това число.Синът ми/5г.8м./е с висока т-ра от понеделник вечерта. Същата вечер беше вдигнал 39,5/досега никога не ми е вдигал толкова висока т-ра/ та и до сега от време навреме си вдига т-ра .....-в момента е с 37,6,а вече кой-ден сме?Лекуваме се с антибиотик"АЗАТРИЛ"НА 24часа го взимаме по 4мл.,сироп за отхрачване"МУКОПЛАНТ" с витамини.Желая ви Лека вечер и без т-ри ......... Flutterи всякакви други  болести. newsm51

# 34
  • Мнения: 1 877
А ушите прегледаха ли му? Зашото Дарин,след прием на Аугментин,продължи да вдига Т и едната докторка не се сети да го пипне за ушите и се чудеше от какво е тази Т.Аз веднага го заведох на друга докторка и тя,като му натисна ушетата,то милото се разплака и така ни изписа Зинат,благодарение на който се оправи...Виж ...то и ти самата можеш да му направиш този тест:натисни му точно при входа с пръсти и то ще си покаже... Стискам палци!

# 35
  • Мнения: 549
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МАМИ.Честит имен ден на всички ,който имат празник /днеска е Тодоров ден/.Бъдете здрави,щастливи,обичани от Вашите  мъже. newsm51                                                         Хелта,не са му преглеждали ушите.И ние не сме са сещали с мъжът ми.Благодаря за съвета ще го направим този тест и ще ви пиша.А ......,сега се сещам ,че мъжът ми има такъв навик :да си играе с неговите уши.А  й той е голям и би си казъл ако го боли някъде/ досега е казвал/.Но все пак ти благодаря за съвета  bouquet ще го пипна й ще ти пиша.                  Весело изкарвене на празника. 1dating

# 36
  • Мнения: 549
Хелта ,направих му този тест/сега като стана от сън/-не го боли.А и отделно го  попитах дали го боли.ОТГОВОРИ МИ -НЕ   Благодаря ти още веднъж за подсещането. newsm51

# 37
Здравейте.Моят син от сутринта е вече с кашлица даже не можа да спи следобяд.През ноща спа спокойно и до обяд нямаше т. и тъкмо реших че сме се отървали поне от нея и като легна беше 37,1 сега е 37гр.Но за разлика от вчера сега е по-свеж тича и играе.Обаче кашлицата е постоянно още от както се събуди сутринта на моменти суха на моменти с храчки.Започнах да давам Флудитек и дано изкараме до понеделник без да се налага да ходим до спешното в 25 п-ка,че им нямам вяра.

# 38
  • Мнения: 822
Моят син много бързо разви бронхит. Във вторник тем. беше 37 и 2, в сряда вече 39. Лекуваха го недобре, с АБ наслуки. Наложи се веднъж да го сменим. Сега, след преглед го сменихме още веднъж - след като установиха бронхита.
Така, че според мен не подценявайте изследванията. Най-добре още в началото да вземете гърлен секрет и да започнете, ако се налага разбира се, лечението с подходящият АБ. Иначе нещата се усложняват.
Сега в момента синът ми е много зле. Почти не може да говори, не може и да се изкашли. Има 39 градуса температура и е много отпуснат. Но се надявам, че вече сме с правилната диагноза и правилното лечение и всичко ще се оправи.

# 39
  • Мнения: 1 877
Хелта ,направих му този тест/сега като стана от сън/-не го боли.А и отделно го  попитах дали го боли.ОТГОВОРИ МИ -НЕ   Благодаря ти още веднъж за подсещането. newsm51
Браво! Поне това се изключва!Ама той е голям,аз мислех,че е бебче...Хайде,стискам палци да се оправи бързо!

# 40
  • Мнения: 2 908
Здравейте!
Притеснена съм и аз-от вчера дъщеря ми вдига температура,а е събота и неделя,живея в малък град,където има само една некъдърна дежурна и една кадърна частна,на която звъних вече вчера,тя каза да давам през 8 часа Панадол и да наблюдавам детето,дали ще вдигне пак температура.Вчера от 38.2 стигна 38.6 и след прием на Панадол я смъкнахме до 36.7.Обаче преди лягане ,като мина действието му пак измерих 37.9 и пак и дадох Панадол.Тази сутрин след ставане измерих 39.3 и откачих.Детето му се спи,очите му плуват,а аз цяла сутрин не мога да открия лекарката,пак дадох Панадол и тя заспа.Ще изчакам да се събуди и ако до тогава не съм я открила,ще ходим при дежурната ooooh!Боже,момичета,какво ще ме посъветвате,защото аз съм леко паникьослийка и не знам как се чувствам сега?

# 41
  • София
  • Мнения: 13 209
афродита, наистина си се паникьосала... Wink Аз лично до 38 не давам температуропонижаващи, освен ако детето не се чувства добре. На моята дъщеря панадола не й действа особено. Давам Нурофен. Сваля по-трайно. Над 39,5 особено вечер давам Нурофен през устата (5 мл, за нейната възраст) и една свещичка Ефералган от 80 мг. Това едновременно го правя, но изключително рядко и ако е вечер, когато се вдига по-висока Т. Правилото е едно темепратуропонижаващо, например панадол да се дава най-малко през 4 часа, същото е за нурофена. Затова винаги имам двата препарата. Ако се наложи, обикновено ми се налага над 40 градуса давам нурофен, след 2 часа панадол и така ги редувам. Пак казвам, изключително рядко се прави и само, за да се овладее Т над 39,5. При такъв прием се постигат 4 часа за единия препарат. Дано да съм го обяснила ясно. Ако детето няма никакви симптоми, освен високата Т може да е нещо вирусно и не се дава антибиотик. Така че намери си дежурната да прегледа детето и да прецени за какво става дума.

П.С. Винаги си чети листовките на лекарствата какъв е приема и схемата на приема за вашата възраст!!!

# 42
  • Мнения: 5 393
Единственото, което мога да те посъветвам е, да не даваш Панадол до 38 градуса.Аз даже изчаквам до 38.5.   Дано оздравее бързо малката. Съня е естествен лек срещу температурата, остави я да спи. Пробвай и други методи за сваляне на Т. Свещички, или вана с вода 1 градус по-ниска от температурата на детето.
Успех  bouquet

# 43
  • Мнения: 822
афродита

И ние бяхме така миналия петък.
Личната ни препрати на дежурен и аз се спуках да се тревожа. Но събота и неделя само сваляхме температурата, когато надвиши 38 и 5.
Дъщеря ми нямаше други симптоми освен леко зачервено гърло и висока тем. достигаща до 39 и 6. И аз бях  Shocked .

Според мен е добре още в понеделник да я заведеш на педиатър и да пуснете изследвания. При нас, уж нищо и нямаше, само вирус, аз реших да и направя гърлен секрет и антибиограма и се оказаха два вида стрептококи. Сега пие Клацид според изследванията и вече няма температура. По-добре е , но все още малко сякаш гърлото я наболява.

Лошото е, че и баткото ни прихвана. При него се разви бронхит. За съжаление нямах възможност да пусна изследвания на време и се доверих на личния му лекар, но съжалявам. АБ , който изписа не беше подходящ. Вчера го водихме на частен преглед. Направиха снимка. Установиха бронхита и вече се лекуваме адекватно.

Не се тревожи. И аз съм от паниките, но това не помага много. Важно е да овладеете високата температура и да проведете адекватно лечение, ако се налага разбира се. Може да е вирус, който отслабва организма и подготвя лигавиците за бактериална инфекция, но не винаги се развива такава. Затова изследванията са за предпочитане.

Желая ви бързо да се оправите и да се радвате на настъпващата пролет спокойни   bouquet !

# 44
  • Мнения: 2 908
Благодаря ви много! Hug
Намерих още сутринта моята лекарка,ходихме,прегледа я,не видя нищо,освен червено гърло,след като бях дала Панадол температурата беше станала 38.2.Малката беше жизнена,весела,яде...Тя ми изписа Нурофен(да сменя Панадола,понеже явно той не действа),едни таблетки хомеопатични-Енгистол и евентуално ако до 3-4 дена не се пребори сама с вируса,ми изписа антибиотик-Азатрил,понеже си имаме 2 бактерии-златист стафилокок и един стрептокок и докторката го знае,но последната посявка която сме давали е декември-не сме ги лекували,защото не са причинявали нищо до сега и тя не искаше да тъпча детето с АБ-ци,но сега ми каза,че тъй като си ги имаме и ако не се оправи до тогава,да започвам този АБ-те и двете са чувствителни по антибиограма на него.Каза ми,ако много се вдигне тепературата,освен Нурофен мога да дам и Хексалгин.Обаясни ми как да обтривам детето с хладни кърпи.

Общи условия

Активация на акаунт