Висока температура-много съм притеснена?

  • 9 454
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
Колко дни продължава температурата, защото синът ми от понеделник вечерта е с температура. Във вторник вдигна 39 и оттогава намалява, но днес е вече 5 ден и отново имаше 37,8. Колко още може да се изчака преди да дам антибиотик?
Няма хрипове, гърлото му е зачервено, има ужасни гъсти, но прозрачни сополи, които го давят и разбира се кашлица.
  Извинете,не знам как ограждате цитата.Ами все едно чета за нас,само че за миналия понеделник,температурата продължи до неделя,но накрая по ниска,а кашлицата започна от събота.Бях се побъркала,реших,че развива пневмония.Впрочем същото нещо преживяхме около Нова година,пак така т-ра,след това направо кашлица с храчки,пак първата мисъл беше п-ния,но и тогава мина без АБ,даже и сироп не давах,само Геломиртол.Сигурно не съм права,но ако можеш да издържиш на притеснението и естествено след консултации с лекар задръж няколко дни без АБ.Това и харесвам на нашата лична че не бърза да предписва антибиотици.

# 76
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 433

Колко е голямо детето? Това хапчета ли са?
Понеже мъжът ми пи от капсулите Геломиртол и беше много доволен. Но за деца от каква възраст се дават? Има ли сироп?

# 77

Колко е голямо детето? Това хапчета ли са?
Понеже мъжът ми пи от капсулите Геломиртол и беше много доволен. Но за деца от каква възраст се дават? Има ли сироп?
  За възрастни е Геломиртол Форте,за деца само Геломиртол.Синът ми е на 7г. и му давам по една капсула 2 пъти дневно,но си спомням,че на листовката пишеше,че може и по 3,4 пъти.За съжаление не можах сега да я намеря за да ти кажа от колко годишни деца може да се използва.А сиропче не знам дали има,даже и за самите капсули разбрах преди няколко месеца,но съм мн.доволна,защото като усетя,че започва да се разболява,и аз започвам да ги давам и като че ли мн.по-леко изкарва.Даже личната каза,че може и по-продължително време да се дава.Първият път му го давах 1 месец даже.

# 78
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 433
Аха, вярно, че на скатулата пише Форте  Peace Едва ли обаче и другите ще са подходящи за 3годишни  newsm78

# 79
Сега намерих листовката.Деца от 4 до 10г. приемат по 1 капсула 4-5 пъти дневно при остри заболявания и по 1 капсула 3 пъти на ден при хронични.Геломиртол повлиява секрецията и кашлицата при заболявания дихателните пътища,втечнява сгъстения секрет, засилва отделянето му,улеснява отхрачването и има противовъзпалителен ефект.Естествено те ще си попиташ и лекаря.

# 80
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная дали е същият вирус, но и при нас беше кофти. Малкият 4 дни беше с над 38, че доближаваше 39. С мъка я смъкна до 38 и така седи. Малко кашлица, малко сополи и много Т. Червено гърло. Караме на биопарокс, пък да видим.
После аз се тръшнах - такива болки в гърлото и хрема, че минах на обезболяващи и не можех да говоря. И така 3 дни като никога да не правя нищо и да лежа.
Все гледам да отлагам с АБ, пък белким се размине. Биопароксът поне е с локално действие. Обаче това ме изправя на нокти да следя под лупа какво става, че да не изпусна момента и да станат усложнения. Така, на риск я карам.

# 81
  • Мнения: 822

После аз се тръшнах - такива болки в гърлото и хрема, че минах на обезболяващи и не можех да говоря. И така 3 дни като никога да не правя нищо и да лежа.


Синът ми беше по същия начин - почти загуби гласа си. Гърлото го болеше ужасно. После слезе надолу и разви бронхит. При нас се оказа стрептококова инфекция и се лекуваме с АБ Зинат. Вече е сравнително добре.

# 82
  • София
  • Мнения: 62 595
Май на мъжа ми и децата им хареса така да си мълча 3 дни  Laughing

# 83
  • Мнения: 1 030
При децата / особено при малките/ има риск, ако гърлото е много възпалено, а не се дава АБ - голяма е вероятността инфекцията да "слезе" надолу.

# 84
  • Мнения: 1 030
Детето се оправи, само сополите останаха - слагам капки Коларгол и давам сиропче Хустагил..Но пък аз съм по-зле - много гъсти и жълти сополи, плюс адско главоболие..Сутрин се събуждам с него, ужасно ме боли цялото лице / лицевата част на черепа, острани на главата също/Страх ме е да не лепна нещо пак на детето, а и нямам сили да го гледам. Сутринта имах Т, странно, досега нямах. Вземам Нурофен СТоп колд и Хюмекс, гърлото ме наболява, но поносимо - пръскам с Биопароккс. Не знам какво да правя, личната каза че е вирус най-вероятно. Не кашлям, затова и не смятам да прибързвам с Аб

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
по-скоро ти си го прихванала от детето.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 326
Да,вирус е!!!!!Както писах мн.е гаден с продължителна висока т-ра.
От личен опит мога да ти препоръчам  сгряващо кремче"Хустагил"-използва се при кашлица и простуда.Става и за мн.малки деца.Съдържа ценни етерични масла-маслото от карамфил има спазмолитично действие.Не съдържа камфор и ментол.Особено подходящ за деца и пациенти с чувстителна кожа.Балсамът не омазнява и лестно се отмива.

Нашият лекар хомеопат ми каза да не мажа гърдите на детето с Пулмекс Бейби, когато има температура, така че внимавайте!

Общи условия

Активация на акаунт