Висока температура-много съм притеснена?

  • 9 467
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 549
АААА....аА,а аз разбрах ,че там сте лежали/за да се лекувате/и за това ти казах да не стоите там.
А за сополите посъветвай се с джипито/все пак тя го е слушала/ и знае за вашата възраст какви капки може.Аз лично харесвам:"Виброцил"-те отпушват носа,"Олинт"-те са с накрайник,"Мукосептонекс","Каларгол"-правят се в аптеката по поръчка,Това са черните капки който мн.цапат но пък добре подсушават лигавицата.
Има и крем който се маже в носа напр. "Ринолекс"

# 61
  • Мнения: 1 030
Пробвали сме всички изброени капки, но когата ги слагам започва такъв рев, съответно - от него носът потича силно и капките излизат...И полза не е имало...

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 5 029
Може да ползваш вместо капки за носа: физиологичен разтвор или Стеримар, отвара от лайка с мед, витамин С от ампула, сребърна вода /от аптеките/ -има цяла тема за нея, ако решиш.  Peace

ПП: аз не ползвам за децата никакви капки, всички увреждат лигавицата на носа в по-малка или по-голяма степен.

# 63
  • Мнения: 1 030
Може да ползваш вместо капки за носа: физиологичен разтвор или Стеримар, отвара от лайка с мед, витамин С от ампула, сребърна вода /от аптеките/ -има цяла тема за нея, ако решиш.  Peace

ПП: аз не ползвам за децата никакви капки, всички увреждат лигавицата на носа в по-малка или по-голяма степен.
И аз не обичам капките, още повече че полза не е имало от тях..От стеримар или лайка с мед също не съм констатирала ефект, единствено Бактробан е помагал при бактерии в носа и сополи

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 5 029
Ама Бакторбана не е ли АБ?  newsm78
Не можеш да го слагаш така само за една безобидна хрема. Трябва да ти е предписан от лекар.

Сетих се и за още "бабини рецепти", които съм пробвала и действат:
Намазване и масаж при хрема на носа - от двете страни /върху ноздрите/ и в основата на носа по няколко пъти на ден /през 1ч./ със свинска мас.
И намазване на входа на ноздрите отвътре със срязана скилидка чесън, може да се ползва за деца над 1г..
И двете рецепти съм ги ползвала. Много помагат, поне при нас.  Peace

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 23:04 от bendji2710

# 65
  • Мнения: 9 488
Понеже и аз съм притеснена от петдневната висока Т на синковеца, реших да видя има ли и др с подобни кахъри....уви не сме били малко Confused
И при нас първите 2 дни само хрема, следващите 2 и кашлица, а на втория вечерта 38,8. От тогава /това беше петък вечерта/ до днес- по обяд, в 17ч и в 5ч сутринта е с 39,8, което вече ме влудява. От събота е на Азатрил 3,5мл/24ч., за кашлицата пие АСС3 пъти по 2,5мл, витамини на д-р Тайс и Панадол / Ефералган / Хексалгин / моките кърпи с оцет и вода ooooh!
И при него имаше съмнение за пневмония-слава Богу снимката не показа наличие на такава, та диагнозата е бронхит...но от прочетеното тук разбирам че се касае за вирусна инфекция, която смъква  имунитета и следват бактериалните инфекции Rolling Eyes
Ох аман от вируси, вече няма сезони за тях все има по някой #2gunfire
Бързо оздравяване на всички малчовци, а и ние родителите да поспим вече Tired

# 66
  • Мнения: 9 488
И така да ви разкажа продължението от днес...отново висока Т , педиатъра се усъмни за мононуклеоза-назначи нова кръвна картина, този път с венозна кръв.
Диагнозата се потвърди, е искаха да ни приберат в ифекциозно, да сложели с-ми АБ, но аз отказах.
Ето защо:
http://www.puls.bg/cat/127/infektsiozna_mononukleoza_issue_258_part_1.html

Та ако децата ви имат тези симптоми,  от първите изследвания не става ясно че приченителя е този вирус. Едва в края на първата седмица при повторна кр.картина се виждат кетките образувани от черния дроб и далака и се потвърждава диагнозата. До тогава вариантите са..ангина, бронхит, пневмония...според преглеждащия, защото за съжаление тук диагнозите се поставят на слушалка, а не на база изследвания ooooh!

# 67
  • Мнения: 1 030
Много полезна информация..Вече съвсем се обърках..И аз и детето ми сме с такива симптоми, но без температура / детето имаше 2 дни температура, аз не съм имала/. Детто не е отпаднало, но аз съм.. И при двете ни има подуване в областта на гърлото, другаде не съм забелязала, нито пък болка в областта на далака или черния дроб...А в посочената статия става ясно, че температурата е задължителен симптом...
МТV, а при вас как протече лечението, след като не ви приеха в болница?

# 68
  • Мнения: 9 488
В началото ни изписаха АБ -Азатрил, защото лепнаха диагноза бронхит /преглед на слушалки/, + антиперетици и сироп за кашлица АСС.
Сега, когато диагнозата е ясна-сме н Хустагил /сироп за кашлица, но не за отхрачване, а да не дразни гърлото/, антиперетици, защото Т ще я има поне още седмица и Изопринозин-това е за определени вируси в т.ч. и вируса Ебщайн-Бар-мононуклеозата.
Иначе в инфекциозно искаха да ни приемат веднага и да го включат на венозен АБ, с което не се съгласих...просто АБ не работи при вирусни-няма смисъл да го травмират и тровят излишно...
Тази сутрин е на втори прием на Изопринозин-а, няма Т, а и доки ни увери че още след втория прием Т ще падне под 38 Peace
Бързо оздравяване на всички болни Hug

# 69
Да кажа и за нас.Както бях писала по-горе и сина ми беше 1 седмица с т-ра като накрая поддържаше 37-37,3 и започна кашлица.В понеделник го водих при личната преслуша го каза,че тази кашлица е от хремата,питах за снимка,след като ви бях изчела,че повечето дечица са на антибиотик,но тя ми препоръча да изчакаме 2 дни,ако не спре тази т-ра,тогава.Е,той вече е по-добре от тогава не е вдигал,кашлицата намаля макар все още да е с храчки и за сега да удържаме положението без АБ.Но сега пък се тръшнах аз.Същата картинка,много съм отпаднала,цялото тяло ме боли,т-ра и жестока треска.От години не ми се беше случвало да вдигна т-ра,а снощи имах 38,8 и направо зъбите ми тракаха от треската.Детето ме взе на майтап(не бил виждал досега голям човек с такава т-ра).Та така при нас,може би наистина е някакъв гаден вирус и по-добре да не бързаме с АБ,преди да са направени нужните изследвания.Бързо оздравяване на всички малчугани.

# 70
  • Мнения: 549
Да,вирус е!!!!!Както писах мн.е гаден с продължителна висока т-ра.
От личен опит мога да ти препоръчам  сгряващо кремче"Хустагил"-използва се при кашлица и простуда.Става и за мн.малки деца.Съдържа ценни етерични масла-маслото от карамфил има спазмолитично действие.Не съдържа камфор и ментол.Особено подходящ за деца и пациенти с чувстителна кожа.Балсамът не омазнява и лестно се отмива.

# 71
  • Мнения: 547
Колко дни продължава температурата, защото синът ми от понеделник вечерта е с температура. Във вторник вдигна 39 и оттогава намалява, но днес е вече 5 ден и отново имаше 37,8. Колко още може да се изчака преди да дам антибиотик?
Няма хрипове, гърлото му е зачервено, има ужасни гъсти, но прозрачни сополи, които го давят и разбира се кашлица.

# 72
  • Мнения: 549
При нас т-ратурата  продължи 6,7 дни.Като през това  време му давах АБ"Азатрил".На момента като си свърши АБ и всичко изчезна-наведнъж ще кажеш, че нищо е нямал/досега не ми се беше случвало/.Сега малко продължава да се закашля от храчка/надоло няма нищо-и си ходи на градина/.Вечер си го мажа преди да си легне  със згряващото кремче"Хустагил"-БЕЗ сърдечната област/дястно-гърдички: отпред и отзад ; крачетата-ходилата /.При нас това кремче много ни помага.За отхрачване ние пием сироп Мукоплант".

# 73
  • Мнения: 1 030
Колко дни продължава температурата, защото синът ми от понеделник вечерта е с температура. Във вторник вдигна 39 и оттогава намалява, но днес е вече 5 ден и отново имаше 37,8. Колко още може да се изчака преди да дам антибиотик?
Няма хрипове, гърлото му е зачервено, има ужасни гъсти, но прозрачни сополи, които го давят и разбира се кашлица.
И при нас така започна, но после се появиха хрипове и нямаше как да избегнем АБ...Вече свършихме АБ - 5 дни го взема, днес като ходихме на преглед вече нямаше хрипове. Сега продължаваме със сироп за кашлица - Сиракол или Хустагил, а започнахме и капки за нос - Коларгол - 1 седмица и Гаразон - 3 дни. Дано да спрат пустите сополи, че носът е като извор....

# 74
  • Мнения: 9 488
Да,вирус е!!!!!Както писах мн.е гаден с продължителна висока т-ра.
От личен опит мога да ти препоръчам  сгряващо кремче"Хустагил"-използва се при кашлица и простуда.Става и за мн.малки деца.Съдържа ценни етерични масла-маслото от карамфил има спазмолитично действие.Не съдържа камфор и ментол.Особено подходящ за деца и пациенти с чувстителна кожа.Балсамът не омазнява и лестно се отмива.

Само да вметна-при наличие на Т не се използват загряващи кремове и методи на лечение /топлене на краката примерно.../ Peace

Общи условия

Активация на акаунт