Биберон или пръст в устата?

  • 8 383
  • 137
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 56
биберон разбира се .в един момент мечката ще го вземе или нещо такова,а пръста -няма как.

# 91
  • Мнения: 728
Биберон разбира се. Все си мисля че е по-малкото зло, пък и има анатомични, който са по тънки в основата.

# 92
  • Мнения: 3 500
Моята племенница я научиха с палец. В момента е на 4 години и продължава да си смуче палеца, не само за приспиване, а всеки път като се излежава  и гледа тв например. Сама си направи извода.

# 93
  • Мнения: 3 929
Все си мисля, че бибата е по-малкото зло. Моят син така и не пожела биберон, но гледайки други деца на мои близки и познати, които бяха с биберон почти да 3-год. възраст, виждам, че няма никакъв проблем със зъбите им, така че не съм убедена, че се изкривяват зъбите от биберона. А ако вземе да си смуче пръстите, може да излязат гъбички, да се възпалят. Не съм чела темата, но мога да ти препоръчам, ако друг вече не го е направил, Даум екзол - намажи с него пръстчето, ако се пристрастява. Горчиво е и почти винаги отказва детето да продължи смученето. По същата логика може да мажеш и биберона.

# 94
  • Мнения: 78
Оставих го да си смуче пръстчетата. Сега е на година, още го прави, но не е натрапчиво.

# 95
  • Мнения: 160
Молиа четете информатсиа за влианието на биберони и всиакакви гуми над оформиането на зубната редитса... а за праста, естествено е за детето да има нужда да преживее различни усештаниа и да не научи по-добре да борави сас сензорните си способности...

 

# 96
  • Мнения: 903
Според мен е по- добре биберон от пръст. Ние махнахме бибата преди няколко месеца, но защото и почерняваха зъбите. И не винаги биберона води до изкривяването на зъбите.

# 97
  • Мнения: 24 467
О, до изкривяване ще доведе ако не е специален "ортопедичен" /сега се предлагат много добри неща на пазара/ и е в устата непрестанно. По принцип биберонът няма какво да търси в бебешката уста нон- стоп. Пръстът- също.

# 98
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Биберона Peace

# 99
  • Мнения: 1 103
И двамата ми използваха биба махнах я на година и половина два дни малко рев,
 но мисля че това е поносимо а ако смуче пръстче  newsm78  как ще го откажеш ?

# 100
  • Мнения: 3 695
Не е ползвала биберон, нито си е смукала пръстите. При нас кърменето върши тази работа.
Успех!  Peace

# 101
  • Мнения: 770
Не съм махнала бибероните. Определено те са по-добрия вариант от пръста. Децата на моя позната още си смучат палците, а момченцето е в първи клас.

# 102
  • Мнения: 1 165
Дъщеря ми е на две годинки и все още вечер спи с биберона. Когато сама реши,че не го иска-тогава ще го махна.

# 103
  • Мнения: 2 447
биберон  Peace

# 104
  • София
  • Мнения: 2 806
И синът ми е с биберон, аз настоявах понеже имах притеснения, че ще свикне да си лапа пръстчето, а зъбките така го мъчат. Аз не съм виждала по- големи дечица с биберони, но такива дето си смучат пръстите, колкото искаш и то в училищна възраст. Та незнам би ли се доверила на педиатъра си след толкова категорични мнения  Peace

Общи условия

Активация на акаунт