КАИШКИ ЗА ПРОХОДИЛИ ДЕЦА

  • 6 967
  • 107
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 31
Радостинке ,сгъни се на 10 ако искаш твоя си работа и твой избор.Ама да ми правиш асоциация с куче на каишка е безумно тъпо.В Турция на големите пазари ти дават белезници да закопчееш детето за себе си(целта е да не го изгубиш),но ти сигурно би се почувствала като рецидив,а?! JoyАйде,здрав кръст и мозък ти желая !

# 76
  • Мнения: 7 821
Успокойте страстите, Моля!

Всеки е свободен да си изкаже мнението, а това че то не ви харесва не е от значение! Авторката пита и получава отговор, нали за това е форума? Пък дали ще върже детето и къде или с какво си е нейна работа.
Личните нападки на ЛС!

# 77
  • София
  • Мнения: 8 933
Мислех, че тези каишки са за прохождане на детето, а не за озаптяване. Не съм крайна и аз съм ги ползвала (с неголям успех), докато проходят децата, но след това не ми е хрумвало. Каишката повече пречи, детето се виси на нея, не се научава да пада, а обикновено се пльосва по очи, защото е свикнало каишката да го задържи.

# 78
  • София
  • Мнения: 62 595
Радостинке ,сгъни се на 10 ако искаш твоя си работа и твой избор.Ама да ми правиш асоциация с куче на каишка е безумно тъпо.В Турция на големите пазари ти дават белезници да закопчееш детето за себе си(целта е да не го изгубиш),но ти сигурно би се почувствала като рецидив,а?! JoyАйде,здрав кръст и мозък ти желая !

Изречението с белезниците направо ме хвърли в оркестъра. Не съм била в Турция, не зная как им изглеждат пазарите, но съм ги виждала на картинка. За мен определено не са приветливо място за разхождане на деца.

Асоцияцията с кучето не съм я направила единствено аз, а почти всички в темата. Да, точно на това ми прилича, на водене на куче, прилича ми на липса на уважение и зачитане на достойнството на детето. Това, че нещо се продава не означава, че е добро като вариант.

# 79
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Мислех, че тези каишки са за прохождане на детето, а не за озаптяване. Не съм крайна и аз съм ги ползвала (с неголям успех), докато проходят децата, но след това не ми е хрумвало. Каишката повече пречи, детето се виси на нея, не се научава да пада, а обикновено се пльосва по очи, защото е свикнало каишката да го задържи.
За началния етап на прохождане и аз мисля, че не са особено подходящи, наистина детето е по-стабилно ако възрастен го води за ръчички. Много по-практични са за стабилно ходещи деца, които обаче още не са разбрали, че в натоварени райони трябва да се ходи плътно до родителите или че улицата не е място за игра на гоненица  ooooh! а техните родители предпочитат вместо да ги вържат в количката, да ги оставят да ходят самички Wink
Може би приличат на кучета водени за каишка, но тогава как ще опишете децата завързани за количките, които се дърпат и искат да се разхождат редом до мама и тати. В тези случаи количките на мен ми приличат на стол за мъчения  Rolling Eyes
Radostina, там е проблемът, че не си била на подобни огромни и оживени места с малко проходило дете. А защо пазарите в Турция да не стават за разходка на деца?! Няма коли, пълно е с магазини, в които има и детски стоки, както и заведения за хранене! То е нещо подобно на Търговските центрове в София, но в пъти по-големи и по-оживени!
Ако наистина не посещавате такива места семейно, притежаването на каишки е абсолютно излишно и логично да ви изглежда смешно отстрани  Peace

# 80
  • София
  • Мнения: 62 595
Като са се дърпали и не са искали да са в количка са се хващали за страничната й част и така. Избирала съм местата, където да ги водя докато бяха съвсем малки и така съм си спестявала много неприятности. Признавам, не ми харесва пренаселеното пространство на така модерните в днешно време МОЛ-ове, особено ако хората не са отишли да пазаруват, а само да зяпат по витрините или на разходка. Същото важи и за претъпканите търговски улици в София, където всички минувачи са на висока скорост и едно дете, независимо дали е на каишка или не може много лесно да бъде блъснато, повлечено, защото е мъничко, а околните нямат навика да се съобразяват с наличието на деца на улицата. В този смисъл количката е по-удачен вариант, защото е достатъчно голяма и забелязваща се и околните искат или не я заобикалят.

# 81
  • Мнения: 2 829
Аз изобщо не обичам разните уреди измислени за деца. Сина ми е израстнал без проходилки, биберони, носен в слинг (но когато искаше седеше и в количка), та аз мислех да не използвам и колани за прохождане. Исках малкия да се научи да пълзи, да започне сам да се изправя по мебелите, да се анучи да пада и да става и да проходи сам... Добър план, само дето диването реши друго Mr. Green
Изобщо не пожела да пълзи!Научи се да се изправя сам, но не и да сяда обратно! Стоеше прав докато не отида да го хвана и започваше да плаче ако се умори. научи се да ходи като го водя за ръка и започна да се пуска и да ходи сам. Обаче изобщо не можеше да пада безопасно и се пребиваше като куче. Взех му каишки и го водех с тях-каишките висяха отпуснати, той си ходи сам, но като тръгне да пада увисваше на тях. Постепенно се научи да пада на дупе и махнах каишките.
Ако живеех в София вероятно бих използвала каишки като тези, за които говори авторката на темата. Смятам, че за детето е по-добре да върви, отколкото да се вози в количка. Но там където живеех в София се пресича булевард докато стигна удобно за игра място. Мисля, че щях да водя детето с каишките (за да съм спокойна) докато стигнем безопасното място и там бих го пуснала.
Тук просто нямам нужда от такова нещо.

# 82
Здравейте.И аз съм против каишките за деца по много причини.Едно на ръка е ,че изглеждат точно като домашни любимци.Дори лекарите са против тях-с тях децата пак разчитат на опора,после нямат инстинкт как да паднат на пред защото разчитат ч мама ще ги спаси с тях и не на последно място много притискат гърдичките като се опънат.И моят син проходи на 10мес и единствения вариянт беше за ръка или с ръце под неговите мишнички ,за да мога да отреагирам веднага преди да падне.Цялото чудо беше за 1мес.Но ние имаме проблем-ходим на пръсти.Незнам дали е времено и дали трябва да му купувам специални обувчици.Ако някой има опит моля за съвет.

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
В здравния сигурно има теми за твоето чудене.
Ако не сте го направили вече, отидете на ортопед и той ще ви каже какво да правите.

# 84
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 299
 Аз съм от по-старо поколение,отгледала съм две деца,които сега също си имат по едно.Внукът ми проходи бързо и беше много послушно дете /за разлика от сега на 3/.Внучката също проходи рано,но е толкова своенравна,че майка й постоянно е след нея.По едно време търсеше каишки,но така и не намери.Докато ги търсеше в началото аз бях против,но като размислих се съгласих с нея:
  1.Детето беше /на 10м/ доста едро за възрастта си,а мама му е 50 кила с мокри дрехи! То носиш,носиш,ама...
   2. Във Варна тротоарите около тях са доста тесни.Внучката иска да върви,а не да е в количката.При това като всяко дете е бърза в действията и непредсказуема накъде ще завие изведнъж.
   3.Ако преди години имаше такива каишки сигурно и аз щях да сложа на щерката: тя тръгна без да пълзи,но я беше страх да се пусне.Направи го чак на 1год. и 4 месеца.Та си мисля,че ако имаше такива каишки щеше да бъде по-сигурна и уверена.
 Така че не виждам нищо лошо! Само дето не намерихме и караха както могат.Сега е на 1год. и 3месеца и изобщо не може човек да я спре - дори и с каишки,ако има!

# 85
  • Мнения: 1 265
Аз съм с две ръце за каишките -поводи , който са за това детето да се научи да ходи и да не пада.
Благодарение на тях и на упоритостта на баща ми тя проходи на десет месеца.
С тях детето си ходи и няма опасност да падне и да се ожули, така се тренира походката.

Виж за вече проходили деца само здраво стискане за ръката и контрол, другото е грозна гледка Crazy-напомня ми мечките в цирка , само наморник липсва на такива родители и желирани бонбонки ,които да подхвърлят за добро поведение. hahaha

Кенгурата също са безмислени , особено за такива деца , който растът бързо.

# 86
  • Мнения: 9 814
Здравейте.И аз съм против каишките за деца по много причини.Едно на ръка е ,че изглеждат точно като домашни любимци.Дори лекарите са против тях-с тях децата пак разчитат на опора,после нямат инстинкт как да паднат на пред защото разчитат ч мама ще ги спаси с тях и не на последно място много притискат гърдичките като се опънат.И моят син проходи на 10мес и единствения вариянт беше за ръка или с ръце под неговите мишнички ,за да мога да отреагирам веднага преди да падне.Цялото чудо беше за 1мес.Но ние имаме проблем-ходим на пръсти.Незнам дали е времено и дали трябва да му купувам специални обувчици.Ако някой има опит моля за съвет.


И аз си имах балерина вкъщи. Два-три месеца след като проходи балеринският период отмина.

# 87
  • Мнения: 31
Приветлива или не е факт,Радостинке,а какво общо въобще има,че е неприветлива с темата Thinking.Бих оприличила детенцето с каишки на кукла на конци,а не за едва ли не на малтретирано,унизено и с оронено достойнство дете.Мале колко е безумно smile3537 !С черупчести като вас въобще не ми се спори.Никога не бих погледнала с лоши очи на майка,която ползва такива поводи.

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
Кукла на конци по-добре ли изглежда?

# 89
  • Мнения: 31
сладко е!Всички са сладки с и без каишки.Има деца,които ще се хванат за количката и ще вървят,има такива,които стоят с кеф в нея,други обаче искат да си вървят и то накъдето им види окото,а и общо взето всички са непредсказуеми.Та предпочитам такива като вас да ме коментират отколкото детето да се озове под гумите на някоя кола.

Общи условия

Активация на акаунт