КАИШКИ ЗА ПРОХОДИЛИ ДЕЦА

  • 6 970
  • 107
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 31
Към авторката:Да ти е живо и здраво палаво детенце и си го пазиш както намериш за добре.Аз лично не бих разчитала на здравия разум на човече на годинка и нещо.Не бих била сигурна,че ще бута количката с мен и че няма да му щукне да изкочи на пътя особено ако е по-темпераментно.

# 91
  • Мнения: 15 238
Не съм ползвала такива съоръжения, но при положение, че на майката й е удобно и детето не се противи не виждам защо не.

Когато децата ми бяха на около две години умишлено съм избягвала много оживени места.

# 92
  • София
  • Мнения: 408
ОООО, то според възрастта има и каиш  newsm78 май същото е и за различните породи кучета  Laughing Детето  трябва да е безгрижно, да тича и да играе на воля. Щом изпитвате нужда да водите някои на каишка- просто си вземете куче Crossing Arms

# 93
  • Мнения: 6 274
Добре , че имам две кучета , та да водя тях на каишка . За децата не ми се е налагало , но никога не е късно ....(да станеш за резил)
Ако заради детето си не се наведа , сгъната на "осморка" , заради кой ли ?!  newsm78
Но , както казвате - кой както иска да си гледа децата .  Peace

# 94
  • Мнения: 3 367
..тук това е много популярно,особено на летище,в зоо където има ужасно много хора и непрекъснато се чуват съобщения за загубени деца,на панаири/летни фестивали и пр.мероприятия
...аз намирам че се дава по-голяма свобода с каишката-раница,отколкото да се залости ходещо /активно/ любопитно дете в количка
..ползвах я 1 път когато пътувах 30 часа с 14м дете и 3м бременна с другото,тича си по франкф.летище,аз по нея,но без да си скубя косите че ще изчезне..не намирам нищо лошо в пособието,но ежедневието ми не го изисква и я подарих

# 95
  • Мнения: 1 335
Абе може ли така да нападате жената, срам....
Значи по-добре изглежда дете стискано за ръката до посиняване от дете "водено на каишка" на оживени места и в близост до улици?!

Но това е още една тема, в която разни "супер майки" могат да се бият в гърдите как те са по-майки щото се свиват на осморка Simple Smile))))

Как не ви омръзва не знам - да заплюем дружно "майките" ползващи каишки, раждалите секцио или с упойка (щото са лигли) и тези купуващи пюренца в бурканчета и ползващи детска кухня (от мързел и защото са заети да си пият кафето по градинките с деца вързани на каиш).

Наистина ли ги мислите тия работи дето ги пишете???

А по темата - абсолютно съм за каишките, удобни са особено за по-палави дечица. А и определено обичам да се разхождам из МОЛовете (не само там) и така бих била доста по-спокойна. (Ама аз съм си по удобствата, та и аз съм "майка" - раждах с епидурална, давам готови пюренца и мисля и на кухня да го запиша като стане на годинка)

# 96
  • Мнения: 1 335
Здравейте.И аз съм против каишките за деца по много причини.Едно на ръка е ,че изглеждат точно като домашни любимци.Дори лекарите са против тях-с тях децата пак разчитат на опора,после нямат инстинкт как да паднат на пред защото разчитат ч мама ще ги спаси с тях и не на последно място много притискат гърдичките като се опънат.И моят син проходи на 10мес и единствения вариянт беше за ръка или с ръце под неговите мишнички ,за да мога да отреагирам веднага преди да падне.Цялото чудо беше за 1мес.Но ние имаме проблем-ходим на пръсти.Незнам дали е времено и дали трябва да му купувам специални обувчици.Ако някой има опит моля за съвет.


И в двата случая детето разчита на мама Wink

# 97
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
А по темата - абсолютно съм за каишките, удобни са особено за по-палави дечица. ])


       Joy Joy JoyИ сега ще последват още 2 страници с въпроси каква порода ти е кучето и с пистолети ще те стрелят JoyИма една приказка"Ти му говориш, а оно рупа ли, рупа".

 Представям се накоя майка-всезнайка, ако отиде в голяма цивилизована държава и види масовото използване на тези колани.Дали ще застане до майката-водач Flutter и ща започне да й чете морал и право?И после българите сме били еди какви си....ами няма начин и конете с капаци са по-възприемчиви от нас.

 В другите държави също има приспособления за по-големите деца  с колела, които се закачат на количката.Децата стъпват там, хващат се за дръжката и майката го вози заедно с бебето.А да чуя "великите мозъци" тук какво обяснение ще дадае за това.Че майката я мързи да тича след детето оставяйки количката с бебето, или че като се измори голямото дете трябва да го сгъне и да го сложи в коша на количката?????

# 98
  • Мнения: 1 335
Ми ще търчи, да не е раждала я Simple Smile)))))

Абе тук уж млади жени сме повечето ама много свекървенски изказвания прочетох. А много знаят да се оплакват от свеки, която се мешала и съветвала - същите са!

Напоследък много взе да ми прави впечатление този навик у много хора да си пъхат носа в решенията на други хора.
- "Как може да води детето на каишка, тва е щото я мързи да се навежда"
- "Записа го на кухня, защото е заета да се гримира вместо да му готви"
- "Щото е лигла ражда секцио, че да не я боли"
- "Тя не кърми и затова детето й боледува"
и още какво ли не в този смисъл чета из форума...  и не мога да се начудя Simple Smile
Ама така е то нали досадните свекърви, бабички и лелички дето много знаят да критикуват все отнякъде идват. След 20 години ще са същите тези "свекита" Wink

# 99
  • Мнения: 2 022
Всичко си е според детето.
Големият ми син проходи на 10 месеца и след това не само, че не искаше да седне в количката, но и не искаше да се доближи до нея! Представяте ли си как се ходи по улицата раница (чанта) с бебешки неща, някоя и друга торба с покупки (защото никога не съм разполагала с баба, която да ми помага) и с дете на 10 месеца, което уж ходи до теб, но изведнъж хуква нанякъде. За него използвах каишки и беше много удобно и за двама ни.
Малкият пък беше пълна противоположност. Проходи на 1 г. и 3 месеца, но и след това не си падаше много по ходенето пеша и си искаше количката. Изявяваше желание за ходене само в градинките (т.е. там, където количката е спряла и не се движи). Иначе си се возеше почти до 3 годинки! За него каишки не съм ползвала - нямаше никакъв смисъл.
Истината е, че с или без каишки - детето еднакво бързо придобива самостоятелност и стабилност при ходенето.
Считам, че е право на всяка майка сама да реши как ще гледа детето си. И да престанем да плащаме данък "Обществено мнение". Няма значение кой какво ще каже (особено разни "доброжелателки" по улиците). Аз не се намесвам начините на възпитание другите майки. Но не позволявам и на тях да се бъркат в моите.

И накрая: Тук някой каза нещо от сорта: Като искаш да водиш нещо на каишка, вземи си куче.
Ако исках просто куче като допълнение към тоалета, смяташ ли, че щях да се мъча и да си развалям фигурата да раждам деца с единствената цел да ги завържа на каишка?

# 100
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако някой не иска да му се месят за нещо НЕ пуска тема в обществен форум. Ако иска да чуе само мнения, които съвпадат с решението на автора, да напише едно малко пояснение, например "моля, да пишат само съгласни с моето мнение".

И това за свекървенските изречения съвсем не е така. В повечето случаи точно жените, които се чувстват гузни или несигурни в едно или друго свое решение най-много се засягат от такива приказки. Нещо като гузен негонен бяга.

# 101
# 102
  • Мнения: 6 274
Аз пък не мога да разбера как така други "супер майки" , дето до вчера не знаеха какво да правят със собственото си дете , ако се наложи я да го захранят , я температура да му измерят , днес се изтъпанчиха тук да раздават съвети на другите как да си гледат децата ?!  newsm12 
Айде нЕма нужда !!!  smile3513

# 103
  • Мнения: 1 335
Ако някой не иска да му се месят за нещо НЕ пуска тема в обществен форум. Ако иска да чуе само мнения, които съвпадат с решението на автора, да напише едно малко пояснение, например "моля, да пишат само съгласни с моето мнение".

И това за свекървенските изречения съвсем не е така. В повечето случаи точно жените, които се чувстват гузни или несигурни в едно или друго свое решение най-много се засягат от такива приказки. Нещо като гузен негонен бяга.
Едно е да изкажеш мнение, а съвсем друго да осъждаш и заклеймяваш - точно което направи ти Wink

# 104
  • София
  • Мнения: 408
Представям се накоя майка-всезнайка, ако отиде в голяма цивилизована държава и види масовото използване на тези колани.Дали ще застане до майката-водач Flutter и ща започне да й чете морал и право?И после българите сме били еди какви си....ами няма начин и конете с капаци са по-възприемчиви от нас.
Абе може ли така да нападате жената, срам....
Значи по-добре изглежда дете стискано за ръката до посиняване от дете "водено на каишка" на оживени места и в близост до улици?!
Но това е още една тема, в която разни "супер майки" могат да се бият в гърдите как те са по-майки щото се свиват на осморка Simple Smile))))
Как не ви омръзва не знам - да заплюем дружно "майките" ползващи каишки, раждалите секцио или с упойка (щото са лигли) и тези купуващи пюренца в бурканчета и ползващи детска кухня (от мързел и защото са заети да си пият кафето по градинките с деца вързани на каиш).
Наистина ли ги мислите тия работи дето ги пишете???
В отговор на първото изказване- посетила съм доста европейски държави и честно да си призная не съм видяла нито една майка да разхожда така детето си. Може и проблема да е точно в това, че ние не живеем в цивилизована държава  ooooh!
Сега да обърна и внимание на второто изказване - никой не напада жената. Това е форум в който (поне предполагам, че би трябвало да е така) всеки може свободно да изкаже гледната си точка. Много ми е интересно вие дали  държите детето си за ръка, така че тя да посинее- или може би търсите съмишленици по този начин, както и с останалите си безмислени коментари?!?!?!
И накрая - ДА НАИСТИНА МИСЛЯ ТОВА КОЕТО ПИША, но май същото не важи за вас!!!

Общи условия

Активация на акаунт