Страх ме е...

  • 4 544
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 723
Купих си книгата Как се възпитават момчетата. Почнах да я чета докато чаках Ицко да пее в хора. И ми се пререва. Бащата, бащата, бащата...  Поне докъдето стигнах само това ми се набиваше. Ще гледам да ангажирам максимално баща си с него.  Защото просто има нужда от мъжко присъствие.

И аз си я купих.
И на мен същото ми направи впечатление.  hahaha
Смятам да я прочета цялата и да говоря с мъжа ми да видим какво ще измислим.
Все пак детецата са общи и не мисля, че той би имал нещо против синовете му да бъдат възпитавани като мъже до колкото това е възможно в ситуацията.
Ама чак пък да ме е страх... Ми не ме е.
Братовчед ми не познава баща си и е всичко друго, но не и женчо.

# 31
  • Мнения: 2 336
Покрай мен няма мъже, отгледани от само от майките си и за това ме е толкова страх. Знам, че не е нещо кой знае какво, но нали става въпрос за мен - притеснено ми е.

# 32
  • Мнения: 671
Бащата,бащата,бащата....... Sad
Направо се отказах да си я купувам.. Naughty
При мен е пълна суша Rolling Eyesникакъв,ама никакъв мъжки пример,ще трябва да се поогледам.......
Надявам се Иса да даде инфо за книгата която е чела и щом се сети коя от двете е,веднага си я купувам.

# 33
  • Мнения: 145
   Напоследък, от 7-8месеца, много ровя на тема самотен родител и говоря с вече пораснали деца на самотни родители, попивам информация и наблюдавам...
   Ми истината е, че децата на самотни родители винаги са ПО-ГЛЕЗЕНИ !!!
   Съседка ми беше жена, която сама отгледа сина си, той вече е на 30г, много интелигентна жена, преподавател, владееща няколко езика.
    Писна ми от великата англо-саксконска  школа, чиито резултати са дебели ОЛИГОФРЕНИ, които се застрелват с повод и без повод!
   Сега ще ви разкажа една истинска история за български деца- ще ме освиркате - ама е истина!
   Прибирам се с 4ка по физика през срока в 5ти клас съм, баща ми ми казва избери си - да те бия+избор на инструмент; да не излизаш -2 седмици; да не гледаш телевизия -1 седмица. Избирам бой... с гумен чехъл на голо...свалям си гащите! НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМАХ НИЩО РАЗЛИЧНО ОТ 6ЦА!!
  След 5 мин. звъни съседката и плаче... момчето пак е пред изключване... не ходило на училище, на онова време 87-88ги трябваха кански връзки да не го изключат!!! Говорят си, тя му обяснява колко виновна е... детето няма баща, които да е авторитета и т.н.(аз подслушвам)
   Пристига лигльото и баща ми ВЛИЗА В ДРУГА РОЛЯ и си говори по мъжки 2 часа с него... резултат никакъв!!!  ама никакъв!!! лигльо си остана лигльо и до сега се бъзикат- ЕЙЙЙ НЕ МИ ДАДЕ ДА МУ НАБИЯ ГЪЗА ОЩЕ ОТ МАЛЪК  сега той твоя  бие и няма уважение към теб!
   Всяко дете е индивидуалност, неповторима, още от бебе си носи характера и темперамента, както и ние като майки, няма нищо лошо от четене, но престараването е опасно! Тези книги които сега са модерни, след 20г. ще бъдат отричани. Аз искам да прочета някъде, ама никъде не намирам литература за Макаренковската школа, не за друго, просто да разширя кръгозора...
 НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ И НЕ ГО ЗАДУШАВАЙ ОТ ОБГРИЖВАНЕ!!! Той е ИСТИНСКИ МЪЖ, само истински мъж ходи сам на училище без да го взимат Simple Smile

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 10:33 от Сияйна

# 34
  • София
  • Мнения: 17 301
Покрай мен няма мъже, отгледани от само от майките си и за това ме е толкова страх. Знам, че не е нещо кой знае какво, но нали става въпрос за мен - притеснено ми е.

Ох, Сиси, покрай мен пък има, та затова повече ме е страх  ooooh!

# 35
  • Мнения: 671
   Напоследък, от 7-8месеца, много ровя на тема самотен родител и говоря с вече пораснали деца на самотни родители, попивам информация и наблюдавам...
   Ми истината е, че децата на самотни родители винаги са ПО-ГЛЕЗЕНИ !!!
   Съседка ми беше жена, която сама отгледа сина си, той вече е на 30г, много интелигентна жена, преподавател, владееща няколко езика.
    Писна ми от великата англо-саксконска  школа, чиито резултати са дебели ОЛИГОФРЕНИ, които се застрелват с повод и без повод!
   Сега ще ви разкажа една истинска история за български деца- ще ме освиркате - ама е истина!
   Прибирам се с 4ка по физика през срока в 5ти клас съм, баща ми ми казва избери си - да те бия+избор на инструмент; да не излизаш -2 седмици; да не гледаш телевизия -1 седмица. Избирам бой... с гумен чехъл на голо...свалям си гащите! НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМАХ НИЩО РАЗЛИЧНО ОТ 6ЦА!!
  След 5 мин. звъни съседката и плаче... момчето пак е пред изключване... не ходило на училище, на онова време 87-88ги трябваха кански връзки да не го изключат!!! Говорят си, тя му обяснява колко виновна е... детето няма баща, които да е авторитета и т.н.(аз подслушвам)
   Пристига лигльото и баща ми ВЛИЗА В ДРУГА РОЛЯ и си говори по мъжки 2 часа с него... резултат никакъв!!!  ама никакъв!!! лигльо си остана лигльо и до сега се бъзикат- ЕЙЙЙ НЕ МИ ДАДЕ ДА МУ НАБИЯ ГЪЗА ОЩЕ ОТ МАЛЪК  сега той твоя  бие и няма уважение към теб!
   Всяко дете е индивидуалност, неповторима, още от бебе си носи характера и темперамента, както и ние като майки, няма нищо лошо от четене, но престараването е опасно! Тези книги които сега са модерни, след 20г. ще бъдат отричани. Аз искам да прочета някъде, ама никъде не намирам литература за Макаренковската школа, не за друго, просто да разширя кръгозора...
 НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ И НЕ ГО ЗАДУШАВАЙ ОТ ОБГРИЖВАНЕ!!! Той е ИСТИНСКИ МЪЖ, само истински мъж ходи сам на училище без да го взимат Simple Smile

Хич и не мисля да те освиркам. Whistling
Е това е самата истина,съгласна съм с теб напълно!!!!!! newsm10

# 36
  • Мнения: 277
който иска да му пратя книгата на Айзенк ,,наблюдение на психиката,, в ,която са описани методите на възпитание и техните разултати да ми пише на личния .ще му ги пратя в rar формат.
просто не знам как се прикрепя тук,иначе имам желание да я кача.отрича почти напълно методите на д-р Спок и дава резултати за което.

# 37
Пиша директно без да чета всички постове, после може да довърша, ако има какво да казвам....
По принцип, на момчетата им е много нужно мъжко присъствие, моя баща примерно е бил до мен, но само физически, никога не се е интересувал от мен така както аз съм имал нужда и сега постоянно умирам да бъда утвърждаван от по-висшестоящи мъже.  Аз мисля, че не е лошо да си вземеш книжка и да прочетеш от какво има нужда момчето ти и да се опиташ да му го дадеш, до колкото можеш. Също мисля че е важно да потърсиш някакъв заместител на БДН(ли как беше) защото хем на теб ще ти е от полза хем на детето ти. Аз имам един приятел, който е отгледан основно от майка си и мога да ти кажа, че факта че е била самотна майка и тя яко се е стегнала и му е дала всичко от което има нужда един човек, проблема му е само един, че е доста дебел и болнав. Гледайки жена ми и други майки, съм забелязал че вие жените сте доста плашливи и ограничавате момчетата си от някоифизически дейности, защото ви е страх. Мисля че не е честно заради себе си да лишавате детето си от естествените му нужди да е силно физически. Може би трябва да измислиш на някакъв спорт, дори бойни изкуства да го запишеш. Но според мен това че майката ще е основен родител си има своите позитивни черти. Най- яките жени в моя живот са билиотглеждани само от майки и баби. Също така, както съм казвал тук няколко пъти, според мен западните мъже са дар от бога за българските жени, защото, там още от деца им се възпитава едно уважение към жените, така че ако се погрижиш момчето ти да е силно физически (тоест красиво ) мисля че ще създадеш един (или двама ) перфектни кавалери. Само едно нещо не знам, как ще го научиш да бъде решителен...може би трябва от малък да го оставяш да взима решения и да бърка. Не знам последното е само предположение на сухо.
А бе ще се спрявиш Сиси, само няма а са пуашиш....

# 38
  • Мнения: 911
      Всяко дете е индивидуалност, неповторима, още от бебе си носи характера и темперамента, както и ние като майки, няма нищо лошо от четене, но престараването е опасно! Тези книги които сега са модерни, след 20г. ще бъдат отричани. Аз искам да прочета някъде, ама никъде не намирам литература за Макаренковската школа, не за друго, просто да разширя кръгозора...
 

 Peace

а за Макаренко, виж какво намерих http://www.nnspu.ru/research/makarenkolab/makarenko1.php - даже можеш да си я дръпнеш в word формат.

аз пък вчера си купих една книжка "Как да общуваме с детето" от Юлия Гипенрейтер (на Колибри), точно защото е писана от рускиня (хилядолетен преподавател в Московския Държавен Университет, професор и т.н.) - всички други книжлета от американци за америнакци не мисля, че напълно ни пасват и на народопсихология, и на традиции, а най-вече на съвремието...
абе, не е лошо човек да се ограмоти

# 39
  • Мнения: 9 990
Само да мвтна-не бъркайте заместител като нужда на жената да има някой до нея, със заместител в стил-баща на детето ми.И не бързайте с думите-той ще ти бъде като баща.Даже са пагубни.Много са дълбоки тук водите, аз познавам също хора, порастнали само с майка или и със заместител-не може да се категоризира, много е индивидуално.Понякога от заместителя няма какво да се вземе като пример също, особено ако детето го отрече като авторитет, а майката е нахъсвала срещу биологичния баща отрочето, защото в заместителя тя си вижда каквото на нея и е потребно.

# 40
  • Мнения: 2 336
Едва ли бих си играла с обърканата психика на Ицко като вкарвам разни в живота му нови хора просто така. То не мисля, че все още съм готова за появата на някой друг. Сега съм на етап сънуване.  Crazy
В събота ходихме да поиграем малко волейбол и баскетбол. Само двамата.
Знам, че има нужда от баща, но съм 100 % сигурна, че по добре да е без този си баща в сегашното състояние на онова нещо.

# 41
  • Мнения: 2 863
Сиси аз и друг път съм ви разказвала за тази жена, която пише  в дира, в клуба на разведените... аз много време влизах там само за да чета нея, просто е страхотна.... не я познавам лично де, само от постовете й, но тя е отгледала сама сина си,  разделила се е  с бащата, когато бебето е било на дни.. влез в клуба, мисля че и там има оция да четеш само на определен потребител менията....
ника й е anbra Много ми харесва как разсъждава и как се е отнасяла към него  изобщо...

# 42
  • София
  • Мнения: 17 301
И аз много харесвам Анбра, макар че рядко чета в Дир-а заради неприятните мъжки екземпляри там. Но ако успееш да се дистанцираш от тях става (аз не успявам  Laughing)

# 43
  • Мнения: 2 336
Я ме светнете. Това форум ли е?

# 44
  • Мнения: 2 863
мда, на разведените.
Има няколко неприятни мъжки екезмпляра, заради които и аз спрях  да пиша там, иначе по  едно време бях доста чест посетител....Но има теми, които може да са ти интересни....аз хвърлям по едно око чат-пат...а и LIRA много ме кефи също Embarassed

http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=razvod

Общи условия

Активация на акаунт