Има ли някой с близнаци

  • 8 334
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 051
Цитат на: bibi
хи хи хи - нещо се овъртолих аз  Embarassed
ти искаш да кажеш , че ще имаш 5 деца - мно-о-о-оого яко пълна къща Grinning  Grinning  Grinning
браво - ти си направо готова да ти се издигне паметник, възхищава мсе искрено  Laughing


По-съм навита да ми се издигне голяма къща, например. Rolling Eyes
Иначе дай Боже на всеки, веселбата е голяма, никога не ни е скучно.

# 76
  • Мнения: 412
do sega doktora ni objsnjvashe che mai i dvete sa momicheta a sega se okaza che mai ednoto e momchenze!!:))))))))) Laughing tolkova sme shtastlivi!!!imame gi veche i na snimki!!no za sajalenie nemoga da se dobera do tjh-tatkoto gi privatizira v chantata si sled kato gi vzehme i az samo obikaljm naokolo i se opitvam da se dobera do tjh:))))))))))))))tolkova sa krasivi!!!!ama mai vsichki si go znaem za svoite si bebenza:))

# 77
Цитат на: vedrra
Цитат на: rada71
...Momicheta, kak ste s bjaloto techenie? Az neprekasnato cheta naj-razlichna informacija i vse poveche zapochvam da se pritesnjavam. .....


Рада, спокойно, изобщо не е задължително да са гъбички. Така или иначе е добре да си направиш изследване. А ако нещо се усъмниш в лековете, които ти изпишат( не знам в коя чужбина живееш и какво и нивото на диагностика там),  можеш да се консултираш безплатно с български лекар ето тука:

http://www.bzk.bg/nozolog3.php?vector=n_questions&catid=65

Не отговарят много бързо, но така все пак можеш да получиш и друго мнение. Прави ми впечатление, че доста жени са скептични към здравното си обслужване и се допитват от чужбина до нашенски доктори.


Blagodarja ti,
Utre sam na pregled i shte vidja kakvo shte mi kaze lekarja. Ziveja v Canada i tova koeto naj-drazni pone v medicinskoto im obsluzvane tuk e che ne davat nikakva podrobna informacija, a prosto kazvat "Vsichko e nared" i tolkova. Az nali kato edna bulgarka iskam vsicko da znam  Simple Smile . Kato cheta iz forumite drugite budeshti mami znajat razmeri na bebetata si, teglo, vaobshte najasno sa s cjaloto im sastojanie. Tuk poslednija put kato hodih na videozon (imah leki bolki v jajchnicite ili neshto podobno na menstrualni) ta sluzitelja napravo si mi kaza v liceto che toj ne e otoriziran da obsazda s men sastojanieto mi i che lichnija mi lekar shte mi dade podrobnosti. Ta tova pone pri men e prichinata vse da se opitvam sama da namerja otgovorite na vaprosite koito me valnuvat.  Wink

# 78
  • София
  • Мнения: 6 574
явно мамите с много деца мислят супер логично и практично - това за голямата къща е много по практично от паметника - много си права  Laughing

# 79
  • Мнения: 229
Цитат на: vedrra
Цитат на: bibi
хи хи хи - нещо се овъртолих аз  Embarassed
ти искаш да кажеш , че ще имаш 5 деца - мно-о-о-оого яко пълна къща Grinning  Grinning  Grinning
браво - ти си направо готова да ти се издигне паметник, възхищава мсе искрено  Laughing


По-съм навита да ми се издигне голяма къща, например. Rolling Eyes
Иначе дай Боже на всеки, веселбата е голяма, никога не ни е скучно.

Пет деца - това е супер, vedrra  Simple Smile  
На колко е най-голямото?

# 80
  • Мнения: 2 051
Абе, още не са пет, спокойно, три са.  5 е тенденцията.
На 12,11 и 6 години.

# 81
  • Мнения: 2 051
Цитат на: rada71
Utre sam na pregled i shte vidja kakvo shte mi kaze lekarja. Ziveja v Canada i tova koeto naj-drazni .......


Пиши как е минал прегледа.

# 82
  • Мнения: 229
Цитат на: vedrra
Абе, още не са пет, спокойно, три са.  5 е тенденцията.
На 12,11 и 6 години.

До три и аз съм ги докарала  Laughing  Laughing  Laughing , ама не искам и да си помислям за 5  Shocked
Иначе права си - мнооооого е весело в къщи  Grinning

# 83
Цитат на: bibi
Ste si imam 2 momi4enca Laughing - sestiri4ki ne blizna4ki, stoto sa v 2 placenti  Laughing  i ste bydat razli4ni na vyn6en vid \ta da ne gi byrkame\ Embarassed
Vidqh gi podrobno i im 4uh syr4icata - neveroqtno e  Wink
tatkoto se e pobyrkal ot radost - yoiprosto ne znae kakvo go 4aka s 4 jeni v kysti  Stuck Out Tongue
ednata e 257 gr drugata 244 gr - v 18 g.s. - po zaxmeri sa po4ti ednakvi Stuck Out Tongue
Mnogo sym stastliva i dnes obi4am vsi4ki


Pozdravleniq mnogo se radwam za teb da sa ti jivi i zdravi i dano da sa poslushni!

# 84
  • Мнения: 2 051
Цитат на: victress
do sega doktora ni objsnjvashe che mai i dvete sa momicheta a sega se okaza che mai ednoto e momchenze!!:)))))


Май всички тук очакваме двуйяйчни близнаци.
Всички ли сте с две плаценти? Чета сега тука, че това все пак е по-добрия вариант, като се има предвид ранното "остаряване" на плацентата когато е една за двама.
Имате ли някакво инфо за плацента на предна стена?

# 85
Hich ne sam najasno s terminite "placenta" i "mehur". Na men mi kazaha che bebetata sa v dva mehura, tova oznachava che i placentite sa 2. A, puk ot tazi statija
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=38
si mislja che maj sled kato se rodjat moze sas 100% da sme sigurni dali sa ednojajchni ili dvijaichni.  Grinning

# 86
  • Мнения: 4 965
Рада,
Доколкото аз знам - плацента и мехур не са едно и също. Братовчедката на мъжа ми роди също двуяйчни близнаци, които бяха в 2 мехура, но в 1 плацента. За съжаление, познанията ми по медицина са минимални и са основани само на прочетено и чуто, така че не съм сигурна.
Иначе и моите са двуяйчни и не само, че са в 2 плаценти, но са и разделени напълно едно от друго (май вече съм го споделяла във форума, но докторката ми все се майтапи, че мене трябва да ме запишат за 2 бременни, защото в моя корем се развиват 2 самостоятелни бременности, но по едно време, а бебоците са си разделили корема ми и всеки си има свое пространство). Най-интересно е обче, че винаги при преглед те са с лице едно към друго (значи се разбират) и са много задружни в ритането на мама (спят по едно и също време, а после едновременно ритат, което е гадничко - едното ме рита в стомаха, а другото в пикочния мехур или си блъскат главичките от двете страни на пъпа ми все едно искат да излязат през него). Сигурно ви звучи познато. Wink
Ведра, малко ти завиждам - страхотно е с много деца, но не знам дали ще имам смелост чак за 5, но 3 ще са със 100%. Макар че знае ли човек - гледах репортаж за някакво семейство в САЩ, които си имат 2 3-годишни близначета и решили да пробват за още едно, а то станали 6-знаци... и сега вместо 3 имат цели 9.
Между другото, някой напред беше казал, че близнаците са рядкост, но май не чак толкова - като гледам колко сме много, а и имам доста познати с близнаци (ако пък седна да ви разправям за семейството ми и за това на мъжа ми, може да стигнете и до извода, че дори са доста срещани).
Целувки на всички мами и бебета.

# 87
  • София
  • Мнения: 512
Много съм доволна и приятно изненадана да видя нови попълнения  Grinning

За новинките- аз си имам момченца на две годинки Laughing

тук сме на една година и три месеца:

# 88
  • София
  • Мнения: 6 574
На мен ме казаха, че ако са в един мехур са 100% еднояйчни. За моите още в 6 г.с. ми казаха отделни сакове (мехури), но в  1 плацента т.е. може едно- или дву- . Сега в 18 г.с. последно са 2 плац. и 2 мехура - т.е сестрички, не близначки -ДВУЯЙЧНИ Laughing , което пък ми горанитрало 100 % секцио Cry , ама нейсе
има много готини статии в едни англ. сайтове, ще се опитам да издиря адресите
http://multiples.about.com

# 89
  • Мнения: 4 965
Хей, Биби,
Страхотно е, че в 18-та седмица вече са ти казали какви са бебчовците. Аз съм вече в 27-ма, а всичко е само в сферата на предположенията (докторката смята, че са разнополови), защото моите слънчовци нямат спиране - на последните прегледи не спират да шават и дори е трудно да ги измерят, а на всичко отгоре все си стоят с лице едно към друго и са много смешни (на последната снимка сякаш се гледат едно друго - едното дори си е подпряло бузата с ръчичка, а другото си смуче палчето - сладури).
Може ли някоя мама от тези, чиито близнаци вече са родени, да ми каже в коя седмица й казаха 100% (или поне 80-90%) пола, че аз съм купила почти всичко, а пазарувам като за момче и момиче, та после може да има изненади. На братовчедката на мъж ми до последно й твърдяха, че са момче и момиче, а те са си 2 момчета, та едното дори още си носи купените розови дрешки (вече са на 21 месеца).

Общи условия

Активация на акаунт