Има ли някой с близнаци

  • 8 333
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 6 574
не зная къде живееш , но ако си в софия и имаш желание ето ти тел. на д-р Мазнейкова 951 55 92 и моб.0888 450666- апарата й бил на върха връхчето, а и тя също. Аз отидох заради феталаната морофология, защото при нас двойните, БХС не върви ( на дава точен резултат), но тя вегнага ми каза че ще са сестрички Laughing  Laughing  Laughing , а пък "патили" казват, че при нея грешка няма, ама знае ли човек  Confused:

# 91
  • София
  • Мнения: 512
azaf при нас се видяха че са двама в 6 месец -обща плацента, два мехура.Полът само на по голямото се виждаше- едва ли не си показваше даровете Simple SmileИ аз се надявах по малкото да е момиче но се оказа и то мъжле:))Никой във Варна не се наемаше да даде прогноза.

# 92
  • Мнения: 4 965
Биби,
В София съм, ама нямам вяра на апарати, за да им видя пола - ходих на триизмерен в Св. София и наистина ми казаха много неща (т.е. измерванията са по-точни, виждат се гръбначетата и се хваща ясно сърдечният ритъм), които с обикновен видеозон по-трудно се хващат, ама моите инатчета и двете се бяха завъртяли с крачета към кръста ми и едно към друго, та "атрибутите" им не се видяха.
Теди,
Моите ги видяха, че са 2 още в 8-ма седмица, а 2-те плаценти видяха в края на 3-ти месец, само дето нямам търпение за пола. Една приятелка е с едничко, а й казаха пол чак в началото на 9-тия (и то все се въртеше), та дано да не чакам до тогава.
То май не зависи толкова от апарата, колкото от позата - на кумата ми й казаха пол още в 4-тия месец и познаха, ама нейната девойка все се "кекрчеше".

# 93
  • Мнения: 1 497
Имам един въпрос към мамите с близнета.
Имахте ли в рода си- баба или дядо, които са били или са имали близнаци. Интересува ме каква е статистиката.

# 94
  • Мнения: 4 965
Теди,
Не знам дали точно аз ставам за статистика, но и в моя род, и в този на мъж ми, "бъка" от близнаци.
Не сме се ровили в поколенията назад, но свекър ми има брат-близнак (еднояйчни), а братовчедка му (дъщеря на сестрата на свекър ми) има двуяйчни близнаци.
В моето семейство - баба ми (майката на баща ми) има сестра-близначка (двуяйчна), още двама братя-близнаци (пак двуяйчни) и брат и сестра, които са по 1 дете (т.е. прабаба ми е имала общо 6 деца, от които 2 двойки близнаци). Дъщерята на единия от братята на баба ми (този, дето е само дете) има близнаци (момче и момиче), а моята братовчедка (дъщеря е на сестрата на баща ми) има еднояйчни момченца.
Надявам се, че не сме рода-изключение.
А как е при вас?

# 95
  • София
  • Мнения: 6 574
Моят дядо (на баща ми бащата) има 1-ви братовчедки - 2-яйчни близначки Laughing, но лекарите всички ми казаха, че това е мно-о-о-о-оого далечна връзка. А в случай като моя - 2 сака и 2 плаценти - не било наследственост, по-скоро става въпрос за 2 яйцеклетки, оплодени в 1 цикъл (имало го това при по-плодовити жени Laughing ), но всичко са теории и нямало нищо 100% доказано - така ми обясниха или поне аз така разбрах  Embarassed .
Към азаф- абе вие сте супер бе, Grinning  ега ти родите сте се събрали, при вас май е наследство, ама нали и твоите бебоци бяха съвсем отделни ?

# 96
  • Мнения: 826
Цитат на: azaf

Може ли някоя мама от тези, чиито близнаци вече са родени, да ми каже в коя седмица й казаха 100% (или поне 80-90%) пола, че аз съм купила почти всичко, а пазарувам като за момче и момиче, та после може да има изненади. На братовчедката на мъж ми до последно й твърдяха, че са момче и момиче, а те са си 2 момчета, та едното дори още си носи купените розови дрешки (вече са на 21 месеца).


На мен ми казаха в 15г.с.,4е са мом4е и моми4е и така си бе6е... Grinning  Grinning  Grinning

# 97
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Теодора
Имам един въпрос към мамите с близнета.
Имахте ли в рода си- баба или дядо, които са били или са имали близнаци. Интересува ме каква е статистиката.


Никакви. Не е имало такива поне от 160 години, дотам поне имам познания за родословното си дърво.
При мен има друга причини, за която изказа предположение сегашният ми лекар.  Доста време преди да забременея с близнаците нямах овулация. От много работа, напрежение, общо-взето от стрес. А хормоните явно са се понатрупвали...Като спрях бизнеса, защото се наложи да се местим и се отдадох на по-спокойни дейности вкъщи и ето ти след няколко месеца изненада.

# 98
  • Мнения: 466
Аз работа в тая тема нямам, но много ме радвате.
Сигурно е страхотно да имаш близнаци, всичко е на квадрат.
Е, и грижите, и отговорностите са на квадрат, но предполагам, че си заслужава. Stuck Out Tongue

# 99
Цитат на: vedrra
Цитат на: rada71
Utre sam na pregled i shte vidja kakvo shte mi kaze lekarja. Ziveja v Canada i tova koeto naj-drazni .......


Пиши как е минал прегледа.


Ej, samo sam se pritesnjavala naprazno, to az sam taka otkakto razbrah che imam 2 bebcheta v korema si   Confused .
Dokolkoto za tova dali imame v rodovete si bliznaci i pri nas pone s 2 pokolenija nazad moga sas sigurnost da tvardja che takiva njamame. Az ne sam pila nikakvi hormonalni hapcheta, nishto, prosto sadba.  Grinning
Mnogo se radvam che se sabrahme tolkova mami nastojashti i badeshti na bliznaci, strahotno e da imash s koj da spodelish Wink .
Leko bremeneene i mnogo ritnicheta na bremennite mami, a na ostanalite - shtur kupon s mnogo smjah v kashti  Wink

# 100
  • София
  • Мнения: 6 574
Хей как сте бе мами Х 2 Laughing
нещо сте занемарили темата - а лично бях малко болнични, че ми потече кръв от носа, слава богу сега съм добре, ама като дойдох прчетох, какво се е случило с Карен и много се сговних, ама ме е яд та дрънкам - как може така бе хора - ега ти лекарите, въпреки, че пак на тях трябва да разчитаме да оправят детенцето  Cry .
Ох, дано всичко мине ОК при тях, а на вас усешен ден Laughing

# 101
Здравейте сладури, най после се появих! Не мога да стигна до компютъра моите близнаци ме правят сама да си говоря.
Вчера станаха на 1 година. Яна проходи и й правихме прощапулник, хвама компютър, лъжица и фотоапарат (ха-ха).
Вики прави опити да ходи но още го е страх, мъжете са по страхливи. Когато и той проходи ще бъде много весело!

# 102
  • София
  • Мнения: 512
bebocite наистина става веселичко щом проходят и двете дечица:))Ние проходихме с месец разлика Simple Smile

# 103
  • Мнения: 4 458
Цитат на: vedrra
Цитат на: aylin
...ама.... нищо, по-доволна съм от две момичета отколкото две момчета. ....
....Сега обаче има много голям избор на колички и са доста по-евтини


Как се казват твоите госпожици?
За колички се оглеждам, но проблемът ми с тях ще е влизането/излизането в/от асансьор, което при нас е неизбежно - 13 етаж, затова не бързам, разглеждам обстойно.


Нещо се отнесох и съвсем забравих да проверявам тук. А, защо ли не ми се изпраща по мейла, че има нови отговори?....
Както и да е.
Моите моми се казват: София и Карина
 За количката, и аз го имах този момент. Сгиваш количката, децата на ръце и така.. Wink  Grinning  ако имаш късмет асансьора да е по-широк тогава нямаш проблеми

# 104
  • Мнения: 4 458
сега видях че обсъждате и за плацента, пол и видеозони
На мен още първия месец ми казаха че са две ( "ето, виждаш ли, две точици? Това са две деца!") а в 4-тия месец ми казаха че са момичета! Май съм късметлийка Grinning
До последно обаче ми казваха: едното със сигурност е момиче, за другото не е много сигурно, но и то прилича на момиче. Това за да си имам едно на ум че може и да не са такива каквито са казали че да не ги обвиня после в некомпетентност Wink

Общи условия

Активация на акаунт